| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

porod v Táboře

 Celkem 9 názorů.
 Petra, 21. týden 
  • 

porod v Táboře 

(13.6.2000 11:33:00)
Chtěla bych se zeptat maminek, které rodily v táborské nemocnici nebo v sanatoriu Natalis, na jejich zkušenosti (porod, následná péče o maminku, o dítě, personál atd.) popř. poprosit o doporučení na jinou porodnici.
 Irena, 3-měsíční holčička 
  • 

Re: porod v Táboře 

(7.7.2000 12:47:25)
Rodila jsem letos v breznu v Natalisu a musím říci, že porod i následná péče lůkařů i sestřiček byla úplně bez problémů. Mohu jedině doporučit.
 Jana, 27 l. 
  • 

Re: Re: porod v Táboře 

(10.7.2000 10:37:58)
Ahoj Ireno,
muzes napsat blizsi informace k porodu v Natalisu? Je nutne dochazet jiz pred porodem nebo mohu mit sveho lekare a pak pouze na porod prijet?
Dekuji.
 Irena 
  • 

Re: Re: Re: porod v Táboře 

(18.7.2000 14:44:58)
Já sama jsem do Natalisu začala chodit až měsíc před porodem, takže jsem zaplatila 7.000 Kč za porod. Pokud se chodí do poradny celou dobu, tak se platí jen 2.800 Kč.
Pokud vím, tak do Natalisu vůbec předtím chodit nemusíš, a můžeš tam jen rodit.
S péčí v Natalisu jsem byla moc spokojená. Prakticky sebou vůbec nic nepotřebuješ, kromě věcí osobní potřeby (kartáček, pasta na zuby atd.). Dostaneš vše na miminko - pleny, oblečení a vložky pro sebe.
Přeji hodně štěstí.

Irena
 Petra, 25. týden 
  • 

Re: Re: porod v Táboře 

(13.7.2000 14:24:46)
Chtěla bych poprosit Irenu, která psala o porodu v táborském Natalisu, o podrobnější informace, např. co všechno musí mít maminka do porodnice s sebou ( do táborské nemocnice už je to prý pěkný balík věcí), kolik se platí porodné, když do Natalisu nedocházím, průběh porodu (vana, sprcha, míče, žebřiny), miminko po porodu ihned u sebe, miminko na pokoji, návštěvy, péče po porodu apod. Moc děkuju, pokud odpovíte.
 Šárka ,35 týden 
  • 

Re: Re: Re: porod v Táboře 

(13.7.2000 15:27:47)
Ahoj Petro,
ještě jsem nerodila, budu rodit v porodnici, a tam si opravdu musíš vzít plenky a pro sebe vložky, oblečení na miminko ne, ale to samé je prý i do Natalisu,navíc prý si musíš vzít věci na miminko, když tam nedocházíš a nepřiplatíš si nadstandart, jinak nevím, kolik budeš platit. O to jsem se nezajímala. Žebřiny jsou v porodnici, v Natalisu zatím ne, všude je možnost ulevit si ve sprše a na míči. Ale lepší by bylo, kdyby ses zastavila ve středu od půl desáté v Cheironu - existuje totiž Studio bříško, které vede moc příjemná porodní asistentka Olina Havlíčková a tam se vše dovíš. Taky tam chodím, je to každou středu od půl desáté do půl dvanácté a stojí to 20 Kč. Stačí když budeš chodit až po nástupu na mateřskou. Telefonní číslo na pí Havlíčkovou teď nevím, ale bývá v zpravodaji táborské radnice (takový ten měsíčník). Zítra ti ho napíšu. Jo taky je cvičení pro těhotné, které taky vede paní Havlíčková, stejně tak jako předporodní přípravu tatínků, (musí přeci vědět co je čeká a jak mamince pomoct). Jo co do lékařské péče je to v nemocnici i v Natalisu stejné, jen ta ekonomická situace v porodnici je horší. Měj se fajn Šárka
 Petra, 26. týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: porod v Táboře 

(17.7.2000 12:00:36)
Ahoj Šárko, díky za informace o nemocnici a Natalisu, p. Havlíčkovou znám, chodím pravidelně na cvičení, ale ve středu dopoledne do Cheironu zatím bohužel chodit nemůžu, ještě pracuji. Myslím, že v nemocnici se péče za poslední léta zlepšila, slyšela jsem to už od více maminek, které tu rodily. A jestli si do Natalisu musí člověk brát taky spoustu věcí a ještě za to platit, pak nevidím důvod proč nejít rodit do nemocnice. A mimo to vím od několika kamarádek a známých, že v Natalisu moc spokojené nebyly. Když se ti bude chtít, můžeme si o miminkách a těhotenství občas takhle přes internet poklábosit. Měj se hezky, ahoj Petra
 Šárka, 35.týden 
  • 

Re: Re: Re: porod v Táboře 

(14.7.2000 14:09:50)
Ahoj Petro ,
ten telefon na pí Havlíčkovou je 0361//34306 nebo 0603/904934. Ještě jsem Ti chtěla napsat, že miminko můžeš mít u sebe i v porodnici i v Natalisu. A podle maminek , které chodily na povídání do Cheironu (za kostelem na náměstí)a které již porodily jsem se nesetkala s žádnou, která by si nějak výrazně stěžovala na porodnici, ale tady jde asi o to, co od porodu očekáváš, a jaké máš informace o porodu . Já sama jsem se docela bála, ale byl to spíše strach z neznáma, z toho, že nevím, co mě čeká a co se může stát v průběhu porodu. Teď jsem podstatně klidnější. Tedy ne že bych se ani trochu nebála, mám spíš strach o to malé. Jinak na hekárně Ti jak v porodnici tak v Natalisu dovolí dělat co budeš chtít. Zatím se v porodnici rodí jen vleže, ale to křeslo je polohovatelné, takže neležíš úplně rovně. V Natalisu nevím jestli nemají tu porodní stoličku, ale do vany v Táboře neporodíš nikde. Taky se můžeš podívat tady na serveru na informace o Porodnicích, tam jsou podrobnosti o nemocnici, o Natalisu by ses mohla lépe informovat konkr. u pí Havlíčkové. Měj se fajn
Šárka
 Lída M., dvě holky(4 a 2,5) , další na cestě 
  • 

Re: porod v Táboře, Natalis 

(28.7.2000 23:03:55)
V Natalisu jsem rodila před dva a půl rokem a opravdu s sebou nemusíš mít nic(kromě pověstného kartáčku na zuby)Navíc má člověk u hlavy telefon, na pokoji jsou ženy nejvýše dvě, jídlo je teplé, skvěle uvařené a vhodné pro kojícví matku a moc milý personál a sestřičky. Navíc je tam velmi lidské a miléí prostředí, narozdíl od nemocnice, ze které kouká chudoba na každém kroku. První porod jsem měla v nemocnici v Olomouci a byl to otřesný zážitek, jak po stránce přístupu, tak bohužel i jídla a hygieny a péči o matku. Nikdy víc. Ale možná je táborská nemocnice lepší, to nevím. Já určitě skončím v Natalisu ...
PS. skvělé je taky plavání pro těhotné, akorát nevím přesně, kdy..
ahoj, Lída

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.