| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nástup do práce

 Celkem 4 názorů.
 Gábina(dcera 5,5 , syn 4) 
  • 

Nástup do práce 

(10.6.2000 9:47:54)
Ahoj všem,
chci se Vám svěřit se svým trápením.Mám dvě děti,dcera Verunka 5,5 a syn Dan 4 roky.Mateřská mi skončila a já nyní beru podporu v nezaměstnanosti.Ráda bych šla do práce,už jen proto,že jsem doma od února 94 a někdy mi to tak trochu leze na mozek.Prostě potřebuju mezi lidi.
Sehnala jsem práci a má to háček.Pracovní doba je od 6 hodin.Mám babičky,obě v důchodu,jen moje máma chodí na 4 hodiny pracovat.Tak jsem potřebovala s dětmi přes léto pomoci.S mojí mámou to je OK.Jen mi šlo o ty čtyři hodiny (8-12 dopoledne)kdy je moje máma v práci.A to ještě ne každý den,protože manžel má nepravidelnou pracovní dobu a tak bývá doma i během týdne.A jak to dopadlo?Do práce nejdu.Moje "tchýně" nemá totiž čas aby naše děti pohlídala.Prý má moc práce se svou dcerou a jejími dětmi.Asi je pro ni rozdíl mezi vnoučaty od dcery a od syna.
Gábina
 Šárka (2dcery 8 a 1 rok) 
  • 

Re: Nástup do práce 

(12.6.2000 19:47:12)
Ahoj Gábino, chtěla bych ti napsat,že podobné problémy jsme řešili i my (dobré je,když jsou v tomhle manželé za jedno).Náš problém byl v tom,že z mé strany babičku nemáme a manželova maminka je daleko. Proto jsme si podali inzerát(do místních novin i vylepený na nejbližším obchodě) a najali jsme paní k dětem.Důkladně jsme si ji prověřili,optali jsme se i v místě jejího bydliště. Všem doporučuji takto řešit "nedostatek babiček" .Má to spoustu výhod.Za prvé: určíte si přesně pravidla ,2. nikdo se vás zbytečně nevyptává kam jdete a proč, (nepoznáte poznámky typu:"Vy už zase jdete do kina?"(popř.do divadla,na večeři,...)3. babičky začnou trochu žárlit a dobrovolně a rády nakonec pohlídají.Myslím,že ve Vašem případě by se určitě našla hodná a ochotná důchodkyně.Jděte se zeptat např.do nejbližší školky nebo školy(1.stupeň) ,zda by nevěděli např. o bývalé kolegini,která je již v důchodu.Hodně štěstí a úspěchů v zaměstnání přeje Šárka. P.S.:nevzdávejte to!
 Eva, 3 letá dcera Betynka 
  • 

Re: Re: Nástup do práce 

(12.6.2000 22:05:26)
Ahoj,

nevím jestli v tom není nějaký problém (třeba kvůli místu a tak), ale přoč nevyřešíš problém s dopolednem tak, že děti půjdou do školky. Určitě si zvyknou a rádi si pohrají s ostatními dětmi. Jinak držním moc palce, aby se ti povedlo začít pracovat i bez ohledu na sobeckou tchýni.

Eva
 Gábina(dcera 5,5 , syn 4) 
  • 

Re: Re: Re: Nástup do práce 

(13.6.2000 21:33:35)
Ahoj,
Naše děti jdou do školky,ale až od září.Šlo vlastně jen on léto,aby nemusely chodit do školky i o prázdinách.Již jsme se definitivně rozhodli,že přes léto budu doma a pak se uvidí.Buď bude práce a nebo třetí mimi.
Gábina

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.