| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nosní mandle

 Celkem 17 názorů.
 Hanka (3,9 letý syn, 9 měs. dcera) 
  • 

Nosní mandle 

(3.6.2000 22:32:50)
Náš 3.9 letý syn trpí na laryngitidy, po vyšetření nosní mandle (střední velikost) bylo doporučeno její odstranění. Já i manžel jsme alergici, syn v dětství trpěl atopickým ekzémem, tudíž předpoklad k alergiím má dost značný. Bylo nám doporučeno odstranění nosní mandle. Máte někdo prosím nějakou zkušenost, ať už s trháním nosní mandle, tak i se stavem laryngitidy po jejím odstranění?Jak probíhal samotný zákrok a kde? Za všechny příspěvky předem velmi děkuji!
 Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 
  • 

Re: Nosní mandle 

(5.6.2000 8:02:09)
Hanko, nosní mandle jsme absolvovali celkem dvakrát, takže můžu srovnávat a snad ti i trochu poradit. Poprvé šel na ně syn, když mu byly 4 roky, do nemocnice na Karláku v Praze. Tehdy jsem moc netušila, jak to bude probíhat, akorát mě dost zarazilo, že dítě nám odebrali na příjmu jednoho dne ráno, nás vykázali pryč, ať si přijdeme za dva dny. Žádná informace, telefonování, natož návštěva! Vraceli nám potom vynervované a vystrašené dítě se zakrváceným obličejem a s horečkou, ze které se nakonec vyklubala další nemoc. Tehdy jsem na zmíněnou nemocnici dost zanevřela. Když měla totéž absolvovat mladší dcera, tehdy ani ne tříletá, vyřídila jsem si zákrok na ORL v Krči, kde jsem se předem domluvila (a je to snad možné stále), přijela na příjem, oni dcerku vyšetřili, prohlédli, dali nám prášky na zklidnění a poslali nás domů. Já pak měla za úkol udržovat ji v klidu, večer ji nadrogovat, ráno přidat ještě další dávku a totálně malátnou ji přivézt ráno rovnou na sál. Žádné srdceryvné loučení se nekonalo, protože dcerka už téměř spala, když si ji sestřička odnášela. Odpoledne jsem se jela do nemocnice podívat, to ještě spala, tak jsem pouze obdržela její nosní mandli a vezla ji sama do laboratoře, kde z ní vyrobili vakcínu. Dcerku jsme si vyzvedli hned další ráno, veselou a spokojenou. Takže myslím, že jednak záleží na přístupu nemocnice, ale hlavně také jejího personálu. Rozhodně se snaž zařídit si ten pozdější nástup, protože děti první den v nemocnici stejně nic nedělají, jen leží a "čekají", což může dost negativně působit na jejich už tak dost pošramocenou psychiku. Jinak dnes už určitě existuje možnost, absolvovat celý zákrok s dítětem v nemocnici - zkrátka si pobyt připlatit. To bych viděla jako úplně nejlepší možnost. Tak vám držíme palce, ahoj Šárka
 Lea, syn 5,5 
  • 

Re: Nosní mandle 

(5.6.2000 10:38:56)
Milá Hanko, my jsme nosní mandle absolvovali loni v dubnu, to bylo našemu synovi něco málo přes 4 roky. U nás byl hlavní důvod zhoršení sluchu - zvětšená mandle bránila vysmrkání hlenů při rýmě a tyto hromadící se hleny zhoršily sluch.
Jsme z Brna a zákrok synovi provedli v dětské nemocnici v Brně. V den zákroku jsme syna přivedli do nemocnice. Sestra ho převzala s tím, že si máme zavolat odpoledne. Vše proběhlo dobře a večer asi v 6 hodin jsme syna vezli domů. Byl trochu malátný po slabé narkóze, měl zvýšenou teplotu asi 37,5 ale jinak byl v pohodě. Nebyl v nemocnici přes noc. Sestry nechtěly, aby rodiče s dětmi zůstali v nemocnici, což jsem nakonec brala jako opravdu nejlepší řešení. Syn říkal, že tam měli spoustu hraček, že s nimi byla sestra, která je zabavila. Necítím, že by to byla pro syna nějak nepříjemná zkušenost, možná i pro to, že jsme mu o všem podrobně dopředu řekli.
Jeho zdravotní situace se asi po dvou měsících upravila do normálu.
Hodně štěstí Tobě i dětem
Lea
 Zita, Leonka 7let 
  • 

Re: Re: Nosní mandle 

(5.6.2000 11:38:33)
Ahoj Hanko
Na nosních mandlích Leonka byla v necelých třech letech v nemocnici v Pardubicích.Vyšetření ji udělali asi dva dny před zákrokem, to jsme mohly jít normálně domů. V den kdy ji prováděly zákrok jsme přišly asi v 7,00 hodin.Jěště ji vyšetřily. V 8,30 dostala tzv. oblbovačku. V devět hodin ji odvezly na sál, tam jsem již nemohla.Za půl hodiny byla zpátky a byla opravdu oblblá,jazyk se jí pletl, až to bylo k smíchu, i když Leonce moc do smíchu nebylo. Asi za půl hodiny usnula a spala dvě hodiny.Ve 14,00 hodin byla propuštěna. Bylo fajn, že jsem s ní celou dobu mohla být.
 Jana , syn 6 let 
  • 

Re: Nosní mandle 

(5.6.2000 15:27:27)
Nosni mandle vyndavali synovi v necelých trech letech . Duvod byl stejny jako u vas .Spal s otevrenou pusou a spatne mluvil.Zakrok nam provadeli v nemocnici MOTOL . Rano jsme prisli kolem sedme , probehlo vysetreni syna zda je zdrav.Byli jsme v malem pokojiku , kde s nami byla sestricka a jeste dalsi dite s maminkou .Berou maximalne tri deti v jeden den na tento vykon. Asi v devet si velmi prijemna pani Doktorka vzala syna odnesla na sal.Tam jsem nemohla.Dávají dětem dýchnout do balonku něco jako rajský plyn.Behem deseti minut byl zase nazpátek , ještě rozespalý.
Trošku mu tekla krev s nosíku , ale jinak všechno v poradku. Asi ve dvě hodiny odpoledne jsme sli domu , tedy jeli autem , dite musi byt v relativnim klidu. Uz druhy den byl v naprostem poradku.Po odstraneny se stav zlepsil.
Muj pocit byl dobry , pristup lekaru i sestricek byl velice mily .
 Šárka 
  • 

Re: Nosní mandle 

(5.6.2000 21:54:03)
Ahoj Hanko,
stejně jako Zita jsem byla asi před 3 lety s prckem v nemocnici v Pardubicích. Ráno v 7 hod, nástup a vyšetření. Potom nás dali na pokoj - 5 dětí i s rodiči. Asi v 9 dostaly vypít něco na utlumení a pak už brali děti postupně na sál.
Přivezli je vždy tak po 5-10 min. zpátky. Okolo poledne už si tam všechny děti hrály a ve 2 jsme jeli domů. Pokud vím, tak ve všech okolních nemocnicích to byl zákrok na 3 dny a bez rodičů.Takže se určitě vyplatí sehnat si nemocnici, kde to dělají ambulantně.
 Lenka, dcera 7 let 
  • 

Re: Nosní mandle 

(8.6.2000 11:07:55)
Ahoj Hanko,
dcera byla na nosnich mandlich v 3,5 letech.
Pisu hlavne kvuli tem laryngitidam, protoze je ma cim dal castejsi (nesouvisi s alergii) a nyni dceri narostly nove nosni mandle, takze jde opet na jejich odstraneni (pani doktorka mi sdelila, ze cim driv se berou, tim je pak vetsi sance na jejich opetovny rust).
 Jana , dcera 11, syn 9 
  • 

Re: Nosní mandle 

(12.6.2000 22:32:07)
Sehnat nemocnici, kde provádějí odstranění nosní mandle je jistě vhodné, ale abyste nedopadli jako my! Jela jsem kvůli tomu sedmdesát kilometrů (do Mladé Boleslavi), a když jsem si pak navečer dceru chtěla vyzvednout, odmítala opustit lůžko, protože si v nemocnici našla kamarády a chtěla ce tam s nimi trochu pobýt!
 Eva dcera 4 
  • 

Re: Nosní mandle - zcela čerstvý tážitek 

(26.7.2001 15:01:02)
Toto úterý jsem s dcerou právě absolvovala vytržení nosních mandlí. Vybrali jsme si fakultní nemocnici s pol. v Ostravě-Porubě , jediná nemocnice v Ostravě, kde se to provádí jen v lokální anestezii-bez narkózy. V 7 hodin jsme přijeli, vyšetřili nám sluch, v 9 hodin dostala diazepam (nějakou maximální dávku na oblbnutí), po 1/2 hodině již nebyla schopna chodit a byla gumová. Pak ji odnesla sestřička na sál - zpátky za 5 minut. Slzičky byly, na rozdíl od jiných dětí v nemocnici neusla. Ve 12 hodin dostala oběd (pro dceru asi nejhorší zážitek -dušená mrkvička s hráškem bez chuti se zápachem -jediné jídlo, které opravdu nepozře). Pak jsme zašli na nanuk a domů. Tam se prospala a k večeru už bylo třeba krotit její temperament. Opravdu není nutné stresovat dítě pobytem bez rodičů i přes noc v nemocnici!
 Lidka, syn 7 
  • 

Re: Re: Nosní mandle - zcela čerstvý tážitek 

(27.7.2001 21:30:46)
Gratuluji k úspěšnému odstranění nosní mandle. Souhlasím, že není třeba stresovat dítě samo v nemocnici. Je třeba si vybrat takovou nemocnici, kde přijímají i rodiče. My jsme byli v Olomouci. Už jsou to dva roky. A dost se divím, že vaší malé už dávali v poledne oběd. Náš syn nesměl ještě normální jídlo asi dva dny, jen samé mixované, aby si nepoškrábal sliznici a nezačal krvácet. Také jsme v nemocnici jednu noc spali, a to z toho důvodu, kdyby se mu spustilo krvácení. Byla jsem o dost klidnější, než kdybych byla doma. Spali jsme spolu na jedné posteli, a hned ráno jsme jeli domů. My jsme zase vyhledávali nemocnici, kde děti uspávají. Bylo to pro něho přijatelnější a na sál odcházel úplně v pohodě, protože věděl, že usne.
 Jitka 25 ( syn 3,5roku) 
  • 

Re. Nosní mandle 

(1.8.2001 19:06:42)
Můj syn trpěl na záněty středouší a proto nám doporučili vytržení nosní mandle. V naší nemocnici to dělají v krátkodobé narkoze.Trochu jsem se toho bála,ale dopadlo to dobře.Přijmuli nás oba ráno v den operace.Malý musel být lačný.Vyšetřili ho,dali čípek do zadečku a za hodinu po příjmu jel na sál.Nebyla ani jedna slzička.Vrátil se ze sálu za 25min.Spal asi 4 hod.Když se vzbudil byl mrzutý,ale neplakal.V nemocnici jsme zůstali přes noc,kvůli možnému krvácení a ráno jeli spokojeně domů.Malý si z toho celého pamatuje jen to,že jsme spali v jedné posteli a že tam měli hračky které neznal.Žádné nepříjemné vzpomínky.
 Eva (dve uz dospele deti) 
  • 

Re: Re. Nosní mandle 

(7.5.2002 0:24:34)
Jenom doufejte, že mu mandle znovu nenaroste. Dcera to absolvovala třikrát.
 Evelína, dcera 4,5 roku 
  • 

Re: Nosní mandle 

(24.8.2002 18:58:00)
Jak tak sleduji jsem asi jediná, kdo má s trháním nosních mandlí příšernou zkušenost. Po rok trvající rýmě a kašli nás odeslali nakonec na odebrání nosní mandle do FN Karlovo nám. Byla jsem ujištěna, že je zákrok nezbytný, tudíž jsem soulasila. Na sál dcera odcházela s brekem (neboť šla na řadu jako poslední a viděla jak na pokoj přivází brečící zakrvácené děti), bylo jí doporučeno ať je zticha a nebulí. Pak jí přivezli zpět na pokoj, kde se pomalu probírala z narkózy. Bohužel jí bylo špatně a hlasitě plakala (podle mého názoru to nemohla ovlivnit, neboť spala a nevěděla o sobě). Z nosu jí celkem dost tekla krev a chtěla pít (což nám bylo řečeno, že 1 hodinu není možné). Jediné co sestra udělala, bylo, že na ní vyjela, ať tam moc neřve, že ostatní děti chtějí spát a že je budí. Byla jsem natolik konsternovaná jejím chováním, že jsem se ani nezmohla na odpověď a spíše se snažila dceru utěšit. Jelikož jsem těhotná a byla jsem objednána k lékaři (výsledky amniocentézy), musela jsem se v nemocnici vystřídat s mou matkou. (Ač jsem se snažila, nešlo návštěvu lékaře odložit a výsledky vyšetření pro mě byly dost důležité). Nechala jsem tedy dceru s mojí maminkou v nemocnici a jela k lékaři - personálem jsem byla ujištěna, že dříve než ve 14,00 dceru nepropustí, spíše později a kdyžtak na mě mohou počkat v pokoji. Zpět jsem přijela ve 13,00, dcera již byla propuštěna (čekaly na mě venku před budovou ve 28 st. Celsia). S doktorem, který dceru propouštěl, jsem mluvit nemohla, počkat v klidu v pokoji je nenechali. Po týdnu jsme měly přijít na kontrolu. Dcera měla velké obtíže s mluvením, polykáním, jídlem. Bylo mi řečeno, že je to divné, že operaci dělala dr. Šmejkalová a že by vše mělo být v pořádku a ať přijdu za měsíc. Po měsíci jsme se dostavily na kontrolu znovu, dcera stále mluví "nosem" a chvílemi jí není rozumět (což do operace bylo!). Šla jsem přímo k zmiňované paní doktorce, která mě řekla, že je možné, že se dceři změnil rezonanční prostor a že teď bude už mluvit takhle. Dále mi řekla, že se operace povedla vzhledem k tomu, že dcera nemá již rýmu a ať počkám ještě měsíc a pak ať zkusím logopeda. Dále mi bylo sděleno, že se tato operace dělá právě, aby děti nosem nemluvily a že jsme výjimka. Musím říct, že bych si lépe ověřovala diagnozu a vážila rozhodnutí, zda operaci podstoupit, neboť pro dceru to byl stresující zážitek a setkání se s pravou tváří našeho zdravotnictví, což vzhledem k věku nepovažuji za vhodné.
 Lidka,Tomáš 94,Daniel 02 


Re: Re: Nosní mandle 

(20.9.2002 21:58:51)
Dost se divím přístupu zdravotního personálu. My jsme takové problémy vůbec neměly. Naopak, maminky tišili kříčící děti /mimochodem hočička měla už šest roků/, a sestřička jí říkala, že malá teď moc nevnímá, že ani neví co dělá.A dokonce jí ani neměřila tlak, když viděla, že se konečně uklidnila, aby ji zase nepodráždila. Nejlepší si pořádně vybrat nemocnici, poznáte již podle přístupu při běžných vyšetřeních. My jsme byli na mandly dvakrát, jednou v Olomouci, podruhé v Kroměříží a nemůžu si stěžovat. Měli jsme jít původně do Zlína, ale stačilo mi předoperační vyšetření a řekly jsme NE, a jeli do vzdálenějšího Olomouce.A ppodle toho co jsem slyšela od kamarádek, co se děje ve Zlíně....tak jsem byla ráda, že jsem nemocnici změnila za včasu.
 Dandula+Miky+Dáda 


Re: Re: Re: Nosní mandle 

(21.10.2002 22:26:03)
ahoj,tak mi to nedá a také se zapojím - nosní mandle má dcera venku asi rok, od té doby jí opravdu přestaly trápit rýmy. Navíc před tímto výkonem byla velice citlivá na zvuky. Klepání,vrtačka,hlasitá televize od sousedů atd. v paneláku tak běžné jí uvádělo do příšerně vzteklého stavu.Toto jak zázrakem zmizelo. Bylo nám vysvětleno,že jí to mohlo v hlavě rezonovat a dělat opravdu bolesti hlavy.
O přístupu některých sester v některých nemocnicích už toho bylo napsáno dost.My máme tu "výhodu",že nemocniční prostředí nám není cizí.
takže snad jen rada pro maminky,které to teprve čeká: podrobně se vyptat, jak to v té vaší nemocnici chodí a sebe i dítě na to pořádně připravit rozhovorem a hrou.Ta krev a ječící děti (ječící z pochopitelných důvodů!!!)může nepřipravené dítě hodně vylekat a rozhodit. Připravit se na nejhorší, a doufat v nejlepší.
 Svatka 
  • 

Nosní mandle Litoměřice 

(3.11.2002 8:21:01)
Ahoj holky,
mé 4 leté dcerce vytrhli manle před 1/2 rokem. Ale trvalo to celý 1/2 rok než byla zákroku vůbec schopna. Už měla 3 termíny a vyšel až 4, který jsme si domluvili v jiné nemocnici ze známosti. Vždy před nástupen do nemocnice byla buď nemocná s rýmou , teplotu nebo kašel. Měli jsme nastoupit do Roudnice /L, kde mi sestra na dětské sdělila, že neví zda s dcerkou budu moci být na pokoji, že to rozhodne až paní doktorka v den nástupu. To se mi nelíbilo. Do 65 let věku dítěte mám nárok s ní být v nemocnici. Tak jsme ze známosti objenali termín v Litoměřicích. Tchýně bydlí v jednom vchodě se sálovou setsrou na ORL. Vše bez problémů. V nemocnici taktéž, sestřičky hodné, byla jsem na pokoji s malou. Zákrok - dcerka dostala v 9:00 ráno sirup na omámení, pak ji odvezl zřízenec před operační sál. Celou dobu jsem byla vedle ní. Všemu se smála, dostala andělíčka, který ji byl veliký a ještě říkala: "Jsem jako Šmudla". Měla dlouhé rukávy a vypadala jako trpaslík ze Sněhurky. Vyšla známá sestřička, zřízenec si ji vzal na ruku, zamávala mi a byla na sále. Vše se dělo pod nárkozou. Čekala jsem před operačním sálem. Po zákroku byla ještě na sále dokud se neprobrala z nárkózy. Lékař vyšel ven, sdělïl mi průběh zákroku. Více krvácela a byla moc hodná, neplakala. Zřízenec ji vyvezl ven, z nosu ji tekla trochu krev a odvezli jsme ji spolu na pokoj. Plakala a sýpala, že jí bolí v krku. Dostala kapačku a spala. Sestřička otevřela okno, aby měli studený vzduch na dýchání. Jediné co bylo těžké, udžet ji,aby si nekrčila ruku s kapačkou. Když se probírala, říkala kapačce letadýlko. Ještě jediné co bylo pro mě těžké před operací ji udržet od předchozího večera bez jídla, ani sušenku...To bylo těžké, protože ne všechno v nemocnici snědla.
Ale hlavně!!! Od té doby je dcerka stále nemocná. Rýmy, kašle, 2x angína, myslím, že jí ty mandle vůbec nepomohli. Týden je ve školce a týden i 14 dní doma. Kdyby manžel nepracoval na směny, nevím nevím jak bych si udžela práci.
Před měsícem dostala léky na imunitu, tak snad to pomůže!!!

S pozdravem Svatka
 Svatka 
  • 

Re: Nosní mandle Litoměřice oprava!! 

(3.11.2002 8:25:22)
Omluva, jak rychle píšu. Tam má být do 6 let věku dítěte. OK?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.