| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nerostou nám zuby.

 Celkem 9 názorů.
 Hanka, 7měsíční dcera 
  • 

Nerostou nám zuby. 

(31.5.2000 21:32:50)
Dceři je 7 měsíců a stále ani zoubek. Přitom už tak 2 měsíce pilně do všeho kouše dásněmi, sem tam se objeví vzedmutí dásní (naposledy nad horními špičáky, které se mají z té první sady zoubků - nestoliček klubak až nakonec). Kolem mne se vyprávějí historky o dětech s prvními řezáky kolem 5. měsíce. Je její zpoždění v normě?
 Saša, roční holčička 
  • 

Re: Nerostou nám zuby. 

(31.5.2000 22:32:53)
Ahoj Hanko,
myslím, že si z toho nemusíš nic dělat.Mé malé vyrostly první zuby (2 dolní řezáky) až v 10. měsíci a teď - 3.6. jí bude rok má prořezané další dva. Paní doktorce ani nám to nijak nevadí (přestože v chytrých knihách se píše , že roční dítě má 8 zubů).
Naopak, prý se říká, že čím později vyrostou, tím déle vydrží. Jasně, je to jen babská pověra, ale v naší situaci to zní pěkně, ne ?
Ahoj, Saša.
 Dana, syn 5 let 
  • 

Re: Nerostou nám zuby. 

(1.6.2000 7:53:08)
Haničko,
jestli jsi to ty, co se v jiné diskusi bála, že se jí holčička neotáčí a nemluví, ničeho se neboj. Děťátko opravdu roste tak, jak samo uzná nejlíp za vhodné. Za každou cenu ho pasovat do tabulek je nesmysl. Mám pocit, že tě trochu znervozňuje dcerčina doktorka, nenech se. Já si přesně už nepamatuji, jak ten motorický vývoj v té době probíhal u mého chlapečka, ale to mluvení, to byste opravdu chtěli moc.Mám zkušenost, že čím víc jsem u dětí "tlačila na pilu" tím to bylo horší. S těmi zoubky to je taky specifické: mně např. se opravdu první zub objevil ve 4 měsících, dnes mám třicet a ze 32 zubů mám jenom jeden spravovaný, mému chlapci se taky první zoubek začal klubat až osmý měsíc, dnes má chrup kompletní a zatím bez jediné vady, takže na knížky se vykašli, s ostatními míminky malou nesrovnávej, to víš, každá maminka vychvaluje to svoje mládě a někdy to opravdu přehánějí.
 Stáňa(39)+Ondra(6) 
  • 

Re: Nerostou nám zuby. 

(1.6.2000 21:12:41)
I já bych Tě chtěla uklidnit - Ondrovi se první zub vyklubal, když mu bylo asi 13 měsíců a poslední mu dorostl někdy po druhém roce (a nebyla to stolička, ale dvojka dole). Takže v sedmi měsících bych řekla, že to v normě určitě je. Ono je opravdu každé dítě jiné, ale časem se všechno srovná.
 Martina, dcera 16 měsíců 
  • 

Re: Nerostou nám zuby. 

(10.7.2000 23:16:57)
Ahoj Hanko,
myslím, že se zoubky Tvé holčičky je vše v pořádku. Andrejce se také vyklubal první zoubek až v 10 měsících, teď je jí 16 měsíců a má jen 4. A nevypadá to, že by se v nejbližší době vyklubal další.

Martina
 Hanka, 9měsíční dcera 
  • 

Re: Nerostou nám zuby. 

(4.8.2000 21:57:03)
Takže té mé malé princezně zuby nakonec vyrazily, v 8. měsíci jednička vpravo dole (zatím je asi poloviční), cca v 8 a půl měsících se začala objevovat jednička vlevo dole. Stále je to jenom taková bílá čárka. Zkrátka je v něčem pomalejší. Proč ne...
Díky za podporu všem.
 Hana, 11 měsíční dcera 
  • 

Re: Re: Nerostou nám zuby. 

(21.10.2000 22:32:33)
No, je to tak, zuby si rostou jak chtějí. Dcera už má dohromady 4 kusy, všechny jedničky, ty dolní jsou i řádně vyrostlé, ty horní tak z jedné třetiny. Tabulkám to neodpovídá, ale k čertu s nimi.
 Jana (Alenka 20 měsíců) 
  • 

Re: Re: Re: Nerostou nám zuby. 

(4.12.2000 22:21:13)
Na roce měla Alenka 5 zubů, tabulkám jsme také neodpovídali a nic se neděje. Teď jich má 16 a tabulky předstihla. Vždyť je to jedno.
 Honza 
  • 

Re: Nerostou nám zuby. 

(7.9.2000 11:54:17)
Zdravim, co se tyka rustu zubu, tak je to opravdu individualni a nelze spolehat na tabulky. Ma kamaradka je v nemecke rodine jako au-pair u zubare a stara se o jejich 14-ti mesicniho chlapecka. Ten ma v tomto "pokrocilem" veku pouze 2 spodni zoubky a to jeste ani ne radne vyrostle. Jsou videt a malinko precnivaji nad dasen, ale to je vse. Nelamte si tim hlavu, jeho tatinek si ji take nelame. :-) On dokonce pry prohlasil, ze kdyz nebude mit Leonard zuby, tak mu udela protezu. ;-)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.