| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dotaz

 Celkem 4 názorů.
 Markéta, 25, 22. týden 
  • 

Dotaz 

(31.5.2000 10:32:38)
Chtěla jsem se zeptat zkušenějších, jak je to s tou mateřskou dovolenou. Vím, že už tady o tom byla řeč, ale přece. Nevíte, jestli když nastoupím na mateřskou už 8 týdnů před porodem místo šesti, jestli to má nebo nemá potom vliv na celkovou délku mateřské (myslím po porodu)? Jak se to potom počítá? Od data porodu nebo jako celková délka MD?
Jestli to někdo tušíte, tak to, prosím, sdělte i nám - nezkušeným! ;-)
Mockrát děkuji!

Markéta
 Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 
  • 

Re: Dotaz 

(31.5.2000 11:08:38)
Na mateřskou musíš nastoupit minimálně 6 týdnů před termínem porodu, když během těhotenství byly nějaké zdravotní komplikace, musíš nastoupit 8 týdnů před termínem. Těch 8 týdnů před termínem můžeš na mateřskou jít, i když jsi zdravá na vlastní požádání. Od termínu nástupu na MD ti zaměstnavatel platí půl roku nemocenskou, pak juž dostáváš jenom tu rodičovskou almužnu příp. sociální dávky.
Prodloužená MD (tzn. ty tři resp. čtyři roky) se počítá od data narození dítěte - tzn. končí dnem, kdy dítě dovrší tři nebo čtyři roky.
Nevím, jestli je to dost srozumitelné, ale snad jo.
 Markéta, 25, 22. týden 
  • 

Re: Re: Dotaz 

(1.6.2000 8:09:03)
Ahoj Evi!
Moc Ti děkuju! Budu teď muset důkladně zvážit, kdy vlastně chci na tu mateřskou nastoupit - musím si v práci naplánovat dovolenou a já ji budu z velké části vybírat právě až před mateřskou. No, uvidíme. Teď se zatím raduju z kopajícího broučka a dnes se těším na první hodinu tělocviku a přednášku.
Takže ještě jednou děkuju a mějt se moc krásně!

Markéta
 Dáša, 28. týden 
  • 

Re: Dotaz Markéty 

(8.6.2000 0:46:25)
Nástupem 8 týdnů před porodem na MD si zkrátíš jen tu lépe placenou mateřskou po porodu o 2 týdny, protože máš nárok na těch 28 týdnů od nástupu na MD. Takže si vybereš ty peníze o dva týdny dříve, ale pak máš normálně nárok na tzv. další mateřskou do až 4 let věku dítěte. Takže si vlastně mateřskou prodloužíš. Alespoň já to tak chápu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.