| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pes a miminko!?

 Celkem 15 názorů.
 Markéta K.(12. týden těhotenství) 
  • 

Pes a miminko!? 

(29.5.2000 11:11:50)
Martínek, je nádherné miminko a moc Vám přeju ať Vám roste do krásy a je zdravý!!! Ale ten pes na fotkách u miminka, jak ho oblizuje. To je něco ODPORNÉHO!!! Jak to může matka dítěte dopustit, to opravu nechápu!! Fuj!
 Lída, kluk 1 rok, žádný pes 
  • 

Re: Pes a miminko!? 

(29.5.2000 16:19:38)
Řekla bych, že to my, kteří psa nemáme nikdy nepochopíme, a ti, kteří psa mají zase asi nepochopí, že nám to může připadat divné...
 Míra, Martínkův táta 
  • 

Re: Pes a miminko!? 

(30.5.2000 8:05:56)
Milá Markéto K.,

když bydlíte v panelákovém bytě s dítětem a psem zároveň, nelze takovýmto situacím vždy zabránit. To bychom museli mít pro Martínka jednu místnost a pro Varika druhou, držet je zvlášť a odděleně a pokud by byli pohromadě, tak hlídat každý jejich krok. A to, jak si jistě dovedete představit, nelze stále. Chápu, že hygiena musí být, a tak, když se to stane, není nic jednoduššího než Martínka umýt.
V některých knihách o chování psů se můžete dočíst, že pes olizováním člověka vyjadřuje svoji pokoru (podřízenost) tomuto člověku, tak proč tomu bránit. Chceme, aby měl Martínek dobrý vztah ke zvířatům, a jsme proto velmi rádi, že se oba snášejí dobře. Necháváme je také si spolu hrát - Martínek Varikovi hází klacíček či tenisák a on mu jej nosí zpátky (teda jenom když má na to náladu).
Na závěr bych to shrnul asi tak, jak to napsala už Lída: je to těžké pochopit pro někoho, kdo psa (či jiné domácí zvíře) doma nemá. Jenom mně ve Vašem příspěvku připadají některé výrazy trochu silné...

Míra
 Jana ,15ti mesicni syn 
  • 

Re: Re: Pes a miminko!? 

(30.5.2000 21:21:00)
Mám take doma psa-čivavu,dokud jsem nebyla těhotná spala se mnou v posteli,no prostě mazel. Po zjistění, že čekáme miminko měla konec. "Bála" jsem se ji i pohladit ,abych neublížila miminku. Prvních půl roku jsem ji k Péťovi nepustila ani čucunout,aby jí svýma nemotornýma ručkama nechtě neudlížil. Dnes je synovi 15 měsíců s pejskem se honí po bytě,krmí ho z ruky a má ji moc rád. Těm kteří si oškliví ,že pes dítě olízne: na dětském hřišti je víc bacilů v pískovišti,než v tlamě psa který žije s vámi doma.
 Monika, 14. týden těhotenství 
  • 

Re: Re: Re: Pes a miminko!? 

(26.6.2000 11:24:48)
Mám také problém s pejskem. Všichni okolo mi tvrdí, jak to nejde dohromady, pes a miminko. Přitom můj labrador miluje všechny děti na sídlišti, sousedčina dcerka k nám chodí každý den si s ním hrát. Náš pes je pro mě jako dítě a proto jsem ráda, že nejsem se svým vztahem k pejskům sama. Moc děkuji za Vaše příspěvky. PS - té paní, co psala, jak je to odporné, když pes olizuje dítě: souhlasím částečně, myslím, že není problém, dítě potom omýt, ale děti, které vyrůstají se zvířátkem, mají daleko lepší vztah k lidem a svým vrstevníkům, než děti takovýchto rodičů.
 Adéla (26. týden) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pes a miminko!? 

(26.6.2000 12:05:18)
Myslím, že s tímto problémem je nás určitě víc. My čekáme přírustek do rodiny za 3 měsíce a to už doma jedno dítě máme - krásného černého labradora. Nějakého olíznutí apod. se nebojím, spíš mám trochu strach, aby nebral miminko jako hračku, je to přece jen ještě trochu "divoké" štěně, které by si stále jen hrálo.
Máte někdo zkušenost štěně labradora a miminko?
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Pes a miminko!? 

(26.6.2000 13:17:09)
Na dovolené se nám sešly takovéhle dvě děti: 18 měsíční chlapeček a 3 měsíční fenka československého vlčáka! Tak malé dítě většinou psa tahá za srst, opírá se o něj a podobně. Štěně zase kouše každého a neustále. První den jsme je pečlivě hlídali, ale když jsme viděli, že i takhle mladá fenka ví, že má co do činění s mládětem, tak jsme hlídat přestali. Chlapeček prováděl všechno, co jsme předpokládali, ale ta malá ho ani jednou nekousla a když už ztrácela s tím malým trapičem trpělivost, tak se prostě odplazila pryč. Takže mě tato zkušenost utvrdila v mém přesvědčení, že dětem soužití se psi nemůže nijak uškodit, právě naopak.
Zdraví Radka
 Jana a Péťa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Pes a miminko!? 

(6.7.2000 6:39:41)
Nebojte se, že váš Labrador ublíží miminku. Ten ho bude jen chránit. Moje sestra má Labradorku. Není lepšího hlídače pro dítě. Tento pes má tak dobrou povahu, že se používá jak pro canisterapii tak pro výcvik k pomoci slepým. To s každým plemenem nejde. Nevim jak staré máte štěně, naší Sindy byl necelý rok a bylo to bez problémů. Jen když se chvíli neviděli tak se k němu moc rychle hnala a chtěla ho "vítat". To se trochu bál. Po tomto vítacím rituálu na ní mohl i "jezdit". Mějte se Jana
 Monika, 4. měsíc 
  • 

Re: Pes a miminko!? 

(10.7.2000 7:41:11)
Mojí labradorce Kessynce budou necelé dva roky, až se nám miminko narodí. Děkuji za Váš příspěvek, moc mě potěšil. Jenom se bojím, jak to všechno budu zvládat, protože Kessynka s námi bydlí v bytě a ne v domku se zahradou. To, že by Kessynka miminku ublížila tomu nevěřím, právě proto, co bylo uvedeno ve Vašem příspěvku. Mohl byste mi napsat, jak zvládala Vaše sestra (? nejsem si jista) starost o psa a miminko zároveň? Děkuji Monika
 Simona, Dcery 2 a 12 let 
  • 

Re: Re: Pes a miminko!? 

(20.7.2000 12:04:40)
V době narození obou dcer jsme měli vždy fenku - poprvé pekinéze a podruhé NO. Zvládat se to dá, druhá dcera od 3 měsíců spala i na cvičáku, kde jsme pracovali se psem, na procházky musíte s oběma a to se dá spojit. U obchodu jsem nechávala psa kočár hlídat a nebála jsem se o dítě..... Prostě vše je a bylo OK. Fenky se mnou dokonce i rodily - přesto, že já byla v porodnici, od rána byly nervozní, dělaly si pelech , polehávaly a hekaly. U druhého porodu byl taťka se mnou a když ráno přijel domů, telefonoval, že ovčajda má falešnou březost!!!!Natahala si hračky na pelech a odmítala se od ních vzdálit! Takže se toho nebojte, mimi dejte psovi opčichat, ať ho vezme do smečky a po pár letech budete muset spíše chránit psa před dítětem, než že by tomu bylo opačně. Když jsou dnes "holky" spolu, tak malá chce psa chovat. U NO to působí docela legračně.
Ahoj, Síma
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Pes, papošek a momčo na cestě!!! 

(20.12.2001 10:18:50)
Jsem teprve v 6-tém týdnu těhotenství, včera jsem byla u doktora a ptala jsem se zda může papoušek nějak ovlivnit můj plodeček. Doktor mně varoval a upozornil, že starání se o papoška v následujících 12-ti měsících musím přenechat někomu jinému a taky, že musí být v jiné místnosti než já. Papouška jsme ještě včera přestěhovali do vedlejšího pokoje kam můžu maximálně mezi dveře. Doufám jen, že s tím jeho přesněhováním nebylo pozdě. Nebyl jste někdo v podobné situaci? Ještě máme taky psa, ale na toho jsem se zamomněla zeptat, ten doufám nemůže mít žádný špatný vliv na plod!!! Nevíte někdo?
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pes, papošek a momčo na cestě!!! 

(20.12.2001 10:20:17)
Ne momčo, ale MIMČO!
 Iveta 


Re: Re: Re: Re: Re: Pes, papošek a momčo na cestě!!! 

(24.8.2002 9:18:26)
Já jsem se starala celý těhotenství o Pepíka, ale bohužel letos uletěl, nechala jsem venku otevřenou klec, nevím naco jsem myslela.Jó, a ještě jsem i zalhala:-( řekla jsem, že umřel, ale jelikož neumím moc lhát, protože syn ho chtěl zahrabat a ví, že já bych to neudělala, tak jsem šla s pravdou ven. Akorát se nemůžem dohodnout doma, já tvrdím, že andulka když veme roha, tak jí vrabci v přírodě uštvou, zbytek rodiny tvrdí pravý opak.Novou andulku jsem nedovolila, a ani nikdo nechtěl. Je mi jich v kleci líto, tady ta byla dar.
Jinak máme psa, teda pána psa baseta, gaučák, tvrdohlavej, ale skvělej člen naši smečky:o)
 Jana 


Re: Pes, papoušek a mimčo na cestě!!! 

(20.12.2001 16:02:13)
Ahoj Evo,
papouška jsme měli celou dobu mého těhotenství a prvních několik týdnů, co byl Tomášek na světě. Bydlíme v garsonce, papoucha jsem nemohla dát do jiné místnosti (snad jedině na záchod :o))), čili jsem celých 10 měsíců bydlela, spala, jedla v jedné místnosti s papouškem. Také jsem mu sypala zrní, čistila klec a mazlila se s ním.
Doktorka na to neříkala nic, pokud je papoušek zdravý, prý není problém. U nás skutečně nebyl.
 Radka, dvě děti syn1,5 roku,dcera 3 a pes 
  • 

Re: Re: Pes a miminko!? 

(10.7.2001 22:14:25)
Když jsem čekala první dítě, měli jsme již tříletou fenku. Nedovedla jsem si představit, jak budu vozit kočárek a vodit psa. Teď po třech letech je nás zas o trochu víc a
stále se to dá zvládnou. Mojí kamarádce to dokonce připadalo málo, a jen jak porodila druhé dítě,její fence se narodilo pět štěnat.Tak to už jsou teda pořádná rodina.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.