| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

červené oči

 Celkem 3 názorů.
 Iva 27 let + Péťa 11 týdnů 
  • 

červené oči 

(17.5.2000 13:38:36)
Taky mám fotoaparát, který redukuje červené oči, ale pouze, pokud se díváte přímo do světýlka. To náš prcek bohužel neumí, takže červené oči na fotkách má pořád. Co s tím?
 jan, 2 skolaci 
  • 

Re: červené oči 

(18.5.2000 19:41:10)
Tak to je asi tezka rada. Svetylko asi neni moc silne a stahne oko jen pri primem pohledu na nej. Pokud nelze prinutit fotografovaneho k pohledu do svetylka, zbyva jen retusovat cervene oci dodatecne, nepouzivat vestaveny blesk nebo vymenit fotak.
Jan
 Jan Pacovský 
  • 

Re: Re: červené oči 

(6.7.2000 17:14:28)
Domnívám se, že efekt červených očí vznikne jen tehdy, dívá-li se fotografovaný tvor přímo do objektivu fotoaparátu. Když jedete například za tmy autem, vidíte jasně zářící oči zvířat jen když se přímo dívají do reflektorů automobilu. Způsobuje to odraz světla od prokrvené sítnice. Pokud se nedívají do zdroje světla, v tomto případě rozsvícených reflektorů, nejsou oči vidět. Lidské oči světélkují červeně, proto jsou na fotografiích, vznikne-li tento efekt, zorničky očí červeně zabarvené. Princip redukce tohoto jevu spočívá v tom, že při pohledu na svítící předblesk se stahnou zorničky a efekt se zmenší. Další možnost jak tento jev potlačit je právě v tom, že, jste-li fotografování, nedíváte se přímo do objektivu fotoaparátu. Technicky lze odstranit umístěním blesku stranou od fotoaparátu, nebo přisvětlit odrazem od stropu, což u kompaktů pochopiteně nejde, takže jste odkázáni pouze na oba prvně uvedené způsoby.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.