| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Malé bříško

 Celkem 19 názorů.
 Katka, 29. týden těhotenství 
  • 

Malé bříško 

(12.5.2000 12:23:54)
Možná Vám bude můj dotaz připadat hloupý, ale můžu říci, že mě můj "problém" tak trochu vyvádí z míry. I když jsem již téměr ve 30. týdnu těhotenství, stále mám malé bříško (veškerá kilečka se usídlila jinde)- plno lidí mi říká, že to ani není vidět (v tramvaji většinou zůstávám stát - zřejmě proto, že to právě není vidět). Ve dvacátém týdnu jsem absolvovala povinný ultrazvuk, a dle vyjádření doktora bylo vše v pořádku (míry miminka odpovídaly době těhotenství). Když jsem v poradně, i maminky v nižším stupni těhotenství mají už bříška opravdu krásně zakulacená, chodí takovým tím "pomalým těhotenským krokem", protože to jejich bříško je už dost těžké (já můžu chodit pořád rychle, vůbec mě to neunavuje). Vím, že je to u každé ženy indivieuelní, ale přece jenom, nesvědčí to o něčem? Nebude naše miminko malinké? Nebo se "trápím" zbytečně?
 Alena, 21. tyzden 
  • 

Re: Malé bříško 

(12.5.2000 12:40:32)
Mila Katka,
naozaj to asi zalezi od jednotlivca to brusko. Ked tu nizsie pisu zeny ze pribrali do 20 tyzdna 11 kg, ja som len 3 kg, niektora ma brusko vacsie, ina mensie. Moja kamaratka isla rodit a brusko mala velmi malicke. A pritom ma syna ktory mal pri porode 49 cm a 3 kg. Takze to miminko sa tam niekde v tom brusku urcite zmesti. Pekny zvysok tehotenstva praje Alena a jej mimi v brusku.
 Jana,1dítě, 20. týden 
  • 

Re: Malé bříško 

(12.5.2000 12:48:16)
S tím bříškem je to opravdu individuální, to děťátko si samo najde, kde je mu nejpohodlněji. Hlavně že podle ultrazvuku má mimi ty správné proporce.
Taky záleží na množství těhotenství. Já jsem u prvního dítěte už byla těsně před termínem a známí, co to nevěděli, mě posílali rodit tak nejmíň za čtvrt roku. No a teď si už od 15. týdne připadám jako sud. Dokonce jsem si jednu dobu myslela, že snad čekám dvojčata, dokud mi to ultrazvuk nevyvrátil.
Já bych si s tím hlavu nedělala a jako jediný, i když dost nepříjemný efekt, bych viděla to nepouštění sednout v tramvaji.
 Petra Š,22let, 1.mimi 
  • 

Re: Re: Malé bříško 

(12.5.2000 13:10:23)
Holky, ono mi to prostě nedá - dneska se asi moc neupracuju a budu zato aktivní přispívačka...
Musím se vyjádřit k tomu stání v tramvaji.
Kačenko, tím se netrap.
Já mám břicho jako blázen, nosím vcelku upnuté oblečení a seděla jsem naposled před otěhoteněním...
V tom bych tudíž neviděla nevýhodu malého břicha- ale spíš bezohledných lidí!

Nicméně - moje kamarádka očekává vytouženéh potomka (prvního) za 3 týdny a bříško má tak malinké, že si všichni myslí, že je někde u 6. měsíce!A miminko je naprosto v pořádku a váží odhadem přes UZ skoro 3kg. Takže si myslím, že to opravdu je velice individuální a určitě k tomu přispívá tisíce faktorů asi včetně polohy dělohy a ostatních orgánů a vůbec.
Takže - se drž - jo a na ty pacholky v MHD průkazku do ruky - ať si zvedaj!!!;-)

Hezký den

Petra
 Jitka, 17 týden 
  • 

Re: Malé bříško 

(12.5.2000 13:19:21)
Milá Katko,
nedělej si hlavu z malého bříška. Když je miminko dle vyšetření v pořádku, tak bych se spíše radovala, že si nemusím připadat jak udýchaná kulička. Já osobně jsme ještě nenabrala ani celé kilo. A bříška, i přesto, že se trochu rýsuje, si ostatní také ani nevšimnou. Přála bych si abych i v Tvých týdnech oblékla původní oblečení a Tobě přeji, aby jste Ty i Tvé miminko byly nadále v pořádku.
Jitka
 Martina, 17. tyden 
  • 

Re: Re: Malé bříško 

(15.5.2000 9:27:18)
Ahoj Jitko,
taky jsem v 17 tydnu a mam stale o 2 kila mene, nez pred otehotnenim. Predchozi 2 mesice mi bylo opravdu dost spatne, a nemohla jsem ani moc jist. Ted uz to vypada, ze se vse vraci do normalu. Bylo duvodem k tvemu nepribirani taky to, ze ti bylo spatne?
Jinak jsem se poptavala v rodine a moje teta mi rikala, ze pri prvnim tehotenstvi pribrala jenom 4 kg. Pripada mi to uplne neskutecne. Pritom bratranek (stejne stary jako ja) je poradny kus chlapa.
Nemate nekdo zkusennosti, jestli je pribirani na vaze v tehotenstvi nejak dedicne?
 Pavla,30,31.týden 
  • 

Re: Re: Re: Malé bříško 

(15.5.2000 10:23:25)
To že nepřibíráš na váze je vcelku normální, i když člověka občas deprimuje, když na cvičení či plavání vidí, jak ostatní, stejně těhotné maminky mají bříška a vesele si tloustnou. Je-li ale dítě v pořádku, což potvrdí gynekolog, pak se není proč vzrušovat, naopak toho nebude tolik co ke shazování. Jsem v polovině 7. měsíce a přibrala jsem pouze 4 kg, na začátku těhotenství jsem žádnými nevolnostmi ani zvracením netrpěla, ale prostě jsem nepřibírala, ale hubla. Myslím, že to s dědičností nemá co dělat, protože moje maminka i sestra přibraly celkem hodně (oproti mně) - obě okolo 15-20 kg při každém těhotenství.
Také mě to trápilo, jen jsem se vždy v poradně zeptala, jestli se dítě vyvíjí opravdu normálně či ne, abych se uklidnila.
 Darja, 19 týden 
  • 

Re: Re: Re: Malé bříško 

(15.5.2000 12:13:37)
MIlá Martino, z toho, že nepřibýráš si vůbec nic nedělej, opravdu pokud je mimi v pořádku, není důvod k obavám. Já jsem teď v devatenáctém týdnu a mám jenom o kilo víc, než před otěhotněním. V prvních třech měsících mi totiž taky bylo moc zle a neustále jsem zvracela. Shodila jsem tři kila, která mám teď zpátky plus jedno navíc. Myslím, že tady dědičnost hrát velkou roli nebude, spíš to, jak tvoje tělo reaguje na hormony. J8 třeba při pokusu starém šest let užívat hormonální antikoncepci přibrala za pět měsíců 7 kilo a dva roky jsem se s tím prala. Tak jsem se bála, že v těhotenství budu přibýrat a ono nic. Takže nezoufej, příští měsíc bříško určitě vyskočí. Dokonce mi to teď potvrdil jeden gynekolog, že v pátém měsíci ještě nemusí být skoro nic vidět. Já mám bříško už sice viditelné, ale v tramvaji mě zatím pustila sednout jenom jednou jedna paní. Asi si lidi říkaj, že jsem tlustá, i když to břicho už k mý drobnější postavě nejde. Takže se drž a uvidíš, že za pár měsíců už bude bříško podstatně rozměrnější.
 Milada, nyní 14.týden, jinak syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(15.5.2000 13:22:05)
Ahoj všem těhulkám,
jsem ve 14. týdnu a vzhledem k trvajícím nevolnostem jsem nepřibrala ani kilo - tudíž není vůbec vidět,že jsem těhotná (v prvním těhotentství mi špatně nebylo vůbec, ale bříško mi také začalo růst později). V tramvaji a zejména v autobuse se mi v těchto vedrech dělá mdloba (se zvracením)-máte někdo způsob, jak poprosit o puštění k sezení ? K nám např. autobus jede téméř 20 minut bez zastávky a věčně nacpaný(O řízení auta se v tomto stavu ani nepokouším...)
 Petra Š, 1. mimi, 24. týden 
  • 

Re: Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(15.5.2000 13:34:42)
Milado,

já jsem již jednou naznačila v dřívějším psaníčku, že já mám sice bříško už viditelné hodně, ale sednout mne za celou dobu těhotenství pustil jen jeden mladík a to asi proto, že jsem říkala zrovna manželovi, že jestli si nesednu, tak omdlím.
Vzhledem k tomu, že nesnáším narvané metro ani v normálním stavu jsem se takhle projezdila zahanějíc mdloby dost! Takže podle mých zkušeností je jediná metoda a to ta, která mně se stále ještě nějak zajídá:
Vytasit průkazku a prostě si o místo k sezení říct!
Musím říct, že mě, která kdykoliv viděla maminku těhulku či maminku s malým děckem - tak jsem okamžitě vstávala - docela bolí fakt, že ostatní to tak nevidí. Dokonce i moje skoro osmdesátiletá babička dodneška když vidí těhotnou maminku, tak ji pouští sednout!
Musím říct, že mi pak přijde směšné, když lidé - věková hranice zhruba 20-30 let si prohlížejí mé vystouplé bříško a většinou i několik tašek a pohodlńě si přitom hoví a pak jen co do metra (samozřejmě ráno, když jezdí nejvíce pracujících) nastoupí nějaká ta starší dáma (která by mnohdy cestu zvládla líp než maminky, kterým se dělá špatně)a oni se mohou přetrhnout,tak jsou mé pocity více než smíšené!
No nicméně - opravdu si myslím, že jediné co se dá dělat je jezdit s průkazkou v ruce!

Tak hodně štěstí a snad i ohleduplnějších lidí všem maminkám přeje

Petra
 Irena, 28, 1.dítě 4.roky, 19. týden 
  • 

Re: Re: Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(16.5.2000 13:01:05)
Čau Pražandy, moc vám teda to metro nezávidím. Je pravda, že moje bříšulko ještě ne tak moc výrazné spontánně nikoho nevyprovokovalo k tomu, aby mě pustil sednout. Teď v těch vedrech je cestování MHD v tomhle stavu trochu o život, tak už jsem dvakrát poprosila sedící, aby mě pustili, že jsem v jiném stavu a nestojí se mi dobře. Pokaždé se mi sedlo bez jakýchkoliv problémů, ani jsem průkazku jako předmět doličný nemusela vytahovat. Je fakt, že se (i v minulém těhotenství) spíš obracím na mladší lidi, těm se oravdu těžko hledá důvod, proč mě nepustit. Vůbec nejhorší zkušenosti mám se ženami asi tak kolem 50, to i ti chlapi v tomhle věku jsou ohleduplňější. Ale vždycky to chce slušnost - nepřistupovat k lidem stylem: já jsem těhotná a ty mě prostě MUSÍŠ pustit. Omyl, MĚL by. A když ne, je to pěkný buran a snad někdo bude mít víc pochopení. Ale znovu říkám: chce to hodně psychologie - vytypovat si ten správný druh člověka a opravdu slušně poprosit a nestydět se za to o něco poprosit cizího člověka. Mávání těhotenskou průkazkou je na nic.
 Petra Š.,24. týden 
  • 

Re: Re: Re: Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(16.5.2000 14:08:24)
To mávání těhotenskou průkazkou jsem spíše použila jako psací obrat. Taky si nepředstavuji, že někdo bude někomu cpát před obličej průkazku.
Faktem je, že mně se i říkat si o sezení prostě nějak zajídá.
Ale to je moje hloupost.

Nicméně - jen jsem chtěla uvést na pravou míru mnou uvedené vytasení průkazky.To byla spíše nadsázka.

Petra
 Irena, 28, 1.dítě 4.roky, 19. týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(16.5.2000 14:41:47)
Já jsem to mávání těhotenskou průkazkou taky nemyslela až tak na nože.
Jenom se mi zdálo, že si to bereš moc osobně. Mně to dožadování se taky není zrovna příjemné, ale vždycky se snažím ty lidi v duchu omlouvat: třeba opravdu si té tvojí bouličky nevšimli, nebo je to chlap a ať mi naše skvělé druhé polovičky prominou, co ten ví o tom, jak se v takovém horku a dusnu cítí stojící mamka. Nebo ta nádherná naparáděná fešanda, co si tě prohlíží od hlavy až k patě, sama nemůže mít dítě, tak ti tu tvoji bublinku na pasu závidí nebo dokonce nepřeje - tu bych teda o místo určitě nepožádala. Nebo jí je taky špatně, nebo ji něco bolí, nebo je taky těhotná, jenom třeba to ještě není vidět. A ta semetrika padestátnice, ta už má třeba tři děti, ale už za těch třicet let zapomněla, jaké to je nepříjemné. Nebo je to taky potvora a myslí si, že když kdysi musela stát ona, tak si to odstoj taky. Blablabla. Uč se asertivitě, až budeš chtít nastupovat s kočárkem, bude to to samé. A až budeš takovým prostředkem cestovat s tříletým pinďou, který ani nedosáhne na držadlo, tak to taky nebude slast.
Když jsem takto bez zábran přistupovala k lidem v MHD, nikdy se mi nestalo, že by najít místo byl problém. Zatni zuby a když to bude třeba potřetí, už ti to ani nepřijde jako hanba ale jako slušné cvičení v mezilidské komunikaci.
 Petra Š., 24. týden 
  • 

: Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(16.5.2000 14:58:22)
Irenko,

já jsem zase nemyslela to uvádění tak na nože. Jen jsem nechtěla působit jako hyterka, která si myslí, že jsou všichni proti ní.
A nakonec to asi tak působí.
Spíš jsem to celé myslela právě tak, že se citím trapně, že jako nemám právo si sedat - že těhotenství mne k tomu neopravňuje. Spíš právě ten dotyčný sedící by měl sám za sebe rozhodnout, kdo z nás dvou má spíše sedět.A pak musím konstatovat, že je dosti lidí, kteří působí při nejmenším bezohledně!Ale neřeším to jako nějakou tragédii - samozřejmě.
A více méně jsem chtěla uvésti fakt, že ani velké bříško - protože tomu mému se už nedá říkat malé...- nijak nemění tu "sedací situaci"!;-)))
...a proto budu přát všem maminkám - budoucím i stávajícím, aby bylo více těch všímavých a ohleduplných lidí!V tom se určitě shodneme, viď?!;-)))
Tak se tedy omlouvám, jestli jsem moc vyjela - to jsem nechtěla!

Tak hezký den

Petra
 Irena, 28, 1.dítě 4.roky, 19. týden 
  • 

Re: : Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(16.5.2000 15:06:47)
Víš, na tom Internetu je blbé to, že člověk neslyší hlas, ten tón, jakým je to sdělení prezentováno. Já jsem zvyklá se vyjadřovat konkrétně k věci, takže to někdy v psané formě může vypadat trochu stroze a pak se tady vzájemně omlouváme, co jsme to vlastně chtěly.
Myslím, že si vcelku rozumíme a přeji ti co nejméně mrákot v metru i jinde.
 Petra Š., 24. týden 
  • 

Re: Re: : Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(16.5.2000 15:14:45)
To jsem ráda, že se to vysvětlilo - stejně si tak říkám kde ty chlapi berou ten názor, že ženské jsou hašteřivé až hysterické - zatím jsem tohle viděla vždycky jen u nich...;-)))
Tak tedy díky, díky a příjemný den

Petra
 Marcela, dva kluci 3,5 a 2 roky, třetí za měsíc 
  • 

Re: Re: Re: Malé bříško - pustí Vás někdo sednout v městské dopravě? 

(14.6.2000 22:46:25)
Mě ani tak nevadilo, že mě zpočátku těhotenství nikdo nepouštěl sednout, ale zlobí mě jiné detaily. Jelikož mám momentálně krátce před porodem, dost mi vadí stát dlouhé fronty v obchodě u obsluhovaných pultů nebo i u pokladny. Za těch 3x9 měsíců se mi stalo snad jednou nebo 2x, že mě někdo pustil těhotnou a s malým dítětem před sebe. Většinou se lidi ještě snaží předběhnout. Asi si říkají: "Je doma, času má dost."
Ale aby to nebylo jen o stížnostech. Jednu poměrně mladou paní musím pochválit. Poměrně nedávno se mi nabídla, že mi pomůže se staršími dětmi do tramvaje. Naštěstí to nebylo třeba, jelikož moji kluci jsou v tomto směru už docela zdatní. Ale potěšilo to.
 Jitka, 17 týden 
  • 

Re: Re: Re: Malé bříško 

(15.5.2000 14:36:44)
Ahoj Martino,
ptala ses zda důvodem k mému malému přibývání nevedly nevolnosti z prvního trimestru. Ale v mém případě jsem žádným zvracením netrpěla. samozřejmě jsem měla různé stavy kdy jsem měla žaludek jak na vodě a moc se mi do jídla nechtělo, ale naopak mě jídlo většinou žaludek uklidnilo a začala jsem i snídat.
V mém případě, kdy má průměrná váha před otěhotněním byla kolem 54 kg ( při 168 cm ),je příčinou toho, že teď nemám ještě ani 55 kg to, že jsem v 1. měsíci, kdy jsem o svém těhotenství ani nevěděla, měla velký stres v práci a v takových situacích nemám čas ani chuť na jídlo a tak jsem měla váhu kolem 52 kg. To je u mě však přechodné a do 14 dní, pokud jsem zase v klidu, se mi váha vrátí a proto to nepovažuji za přírůstek z těhotenství.
Ale jinak svým menším bříškem nijak netrpím, spíše doufám, že to nepřijde všechno naráz ( to je horší hlavně pro pokožku ). Zajímavé však je se kromě vážení i změřit. Myslím, že si to mimčo prostě veme to co potřebuje prostě od někud jinud, když se váha moc nemění a přesto mám o pár cm v pase více.
Přeji Ti příjemné těhotenství a třeba se potkáme v porodnici.
Jitka
 Martina, 17. tyden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Malé bříško 

(15.5.2000 15:28:16)
Ahoj Jitko a vsechny ctenarky techto bajecnych stranek,

diky za odpoved a ostatnim tez za jejich reakce.
Koukam Jitko, ze jsme nejenom ve stejnem tydnu, ale mame i velmi podobnou vahu. Moje se ted velmi stabilne drzi na 54 kg. Pred otehotnenim jsem opravdu hodne sportovala a mela jsem predstavu, ze budu pokracovat i behem tehotenstvi, ale ejhle, posledni 3 mesice jsem byla rada, kdyz jsem se doplazila z prace rovnou domu a prezila alespon cestu nacpanou tramvaji. Tak jsem si rikala, nehybes se, to budes pekne tloustnout a ono nic. Organismus byl asi vdecny za to malo, co jsem byla schopna snist a zil si ze zasob.
K tomu mereni, to je dobry napad. Ale uz ted vidim sveho manzela, patri k takovym tem typkum, co radi vtipkuji. Uz ted velmi pobavene sleduje moje kazdodenni ranni vazeni. Takze ted asi k tomu rannimu ritualu pridam jeste krejcovsky metr. Myslim si, ze ho asi opet hodne pobavim. Kdyz jsem ho vzala na informativni hodinu do POMADU, tak se pani asistentky ptal, jestli tam pry tehotne zeny cvici na naradi (treba na hrazde). :-)))
Co se tyka tech precpanych dopravnich prostredku. Mam dobrou zkusennost s tim, ze neni dobre cekat, az skoncite nekomu v mdlobach na kline, ale proste si primo o vyhlednute misto rict. Ja proste jenom reknu, ze je mi nevolno a uz sedim (a to na mne opravdu jeste neni nic videt). Vetsina lidi neni tak otrla a neslusna, jenom si proste vetsinou nevsimnou (kdyz je co) a mi budouci maminky to proste nechapeme, vzdyt nase tehotenstvi je v centru naseho zajmu a tak proste predpokladame, ze to musi vsichni videt. Moc jsem se tehle uvaze smala, kdyz jsem ji (ja tenkrat netehotna) slysela od sve tehotne kamaradky. Ted si to zkousim na vlastni kuzi.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.