| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dovolená

 Celkem 3 názorů.
 Monika, 26. týden 
  • 

Dovolená 

(14.4.2000 15:18:04)
Káčo,
už jsem psala, jak ráda čtu deníček. Ráda bych se zeptala na to, zda víš, jak je to s nárokem, resp. s čerpáním dovolené. Zda máš za rok 2000 nárok na dovolenou v plném rozsahu nebo zda se ti bude krátit. Já jsem teď něco hledala v zákonech a vyplynulo mi z toho, řádná MD posuzována jako výkon práce, a tak by byl nárok v našem případě na plnou dovolenou. Lze si ji celou vyčerpat před nástupem na MD nebo jenom část a zbývající část po řádné MD a pak nastoupit na další MD. Nechci tě tímto dotazem obtěžovat, pouze bych uvídala informaci, pokud sama ses na to ptala a máš v tom jasno. U nás v práci jsem první a tak to nikdo pořádně neví.
Za případnou odpověď díky. Ať se vám všem daří.
 Káča Skokanová, 33. týden 
  • 

Re: Dovolená 

(19.4.2000 21:44:57)
Ahoj Moniko,

myslím, že Tě potěším. Já jsem si nejdříve taky myslela, že budu mít za r. 2000 nárok jen na poměrnou část dovolené, tzn. 4 měsíce a kousek. Tak jsem se šla zeptat a ono ne, nárok mám na celou dovolenou za rok 2000. Zaměstnancem firmy vlastně stále zůstávám, takže mám nárok i na plné čerpání dovolené.

Já si polovinu vyplácala na lednové hory a zbytek jsem si vzala teď - před nástupem oficiální MD. Dneska jsem vlastně první den na dovolené. Další těhule u nás v práci to ale budou řešit naopak, dovolenou si vyberou až po skončení MD, nebo si ji nechají proplatit.
Takže záleží jen na Tobě, jak se rozhodneš.

Krásné těhotenství,
Káča
 Monika 
  • 

Re: Re: Dovolená 

(20.4.2000 10:40:23)
Díky Kačko,
já samozřejmě pátrala dál a dozvěděla jsem se to, co jsi mi právě potvrdila. Myslím, že je výhodnější si ji vybrat nyní, protože po řádné MD by se to musela nahlásit asi na OSSZ a zřejmě by nebyl nárok na cca 2400 rodičovského příspěvku - takže starosti navíc. Tak si to krásně užívej, budu tě krásně následovat.
A zdar tvému deníčku.
Monika

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.