| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Právní pomoc

 Celkem 13 názorů.
 Saša, 10měsíční holčička 
  • 

Právní pomoc 

(8.4.2000 13:29:03)
Nevíte, prosím, kam se obrátit o radu právníka ? - na komerčního právníka nemám. Při některých OU fungují právní poradny pro místní občany, u nás ale ne.(pokud jste četli dřívější příspěvky, tak dodnes se mi nepodařilo soc. odbor Prahy 8 přesvědčit, že s otcem svého dítěte nežiji). Ráda bych zjistila skutečné povinnosti a práva při dokládání osob žijících ve společné domácnosti a kvalifikovaně bych se ráda odvolala proti dalšímu zamítnutí mé žádosti (na to mám bohužel jen 14 dní). Zatím mi paní vždy poradí, čím to mám doložit a vzápětí mi to zamítnou ... To skutečně se posuzování žádosti o vyloučení otce z okruhu společně posuzovaných osob řídí jen dojmy a sympatiemi příslušné úřednice ?
Děkuji za informace, zdraví Saša.
 matina 
  • 

Re: Právní pomoc 

(8.4.2000 16:14:41)
Pokud s otcem ditete nezijes ve spolecne domacnosti, tak by k zadostem melo stacit tvoje cestne prohlaseni a nejaky doklad o vyzivnem (jestli ho nemas urcene soudne, sepiste si s otcem ditete dohodu sami a zaneste ji spolu k notari, kde vam ji orazitkuji jako overenou).
 Sasa 
  • 

Re: Re: Právní pomoc 

(9.4.2000 9:35:01)
Ahoj Martino, dik za reakci. Bohužel mé čestné prohlášení o tom, že spolu nežijeme nestačilo ani na poprvé (o výši výživného paní nepochybuje, tam stačí), ovšem chce abych doložila, že nežijeme ve spol. domácnosti . Otec mého dítěte je ženatý a tak paní projevila zájem o jeho oddací list (snad proto, že tím prokazuje spolu s manželkou zase on, že žijí ve spol. domácnosti ... potud bych v tom viděla i špetku logiky, i když jejich oddací list není doklad, který vlastním)... nakonec jsem i ten sehnala a požádala znovu ... a znovu bylo zamítnuto jako nedostatečně doložené. Sice si myslím, že soudit se jen pro papír je nesmysl, ale asi je to schůdnější než dát teď mimčo do jeslí a jít pracovat. Nehledě na to, že snad ani ten papír od soudu nedokládá, že spolu nežijeme, ne ?
Díky, Saša.
 Saša 
  • 

Re: Re: Re: Právní pomoc 

(9.4.2000 14:46:52)
Tak jsem si zatím našla paragraf a odtavec zákona, podle nějž mi to zamítli (par.7 odst.7 zák 242/1997) a tam je skutečně uvedeno, že jsme- li rodiče, pak se automaticky předpokládá , že spolu žijeme ve spol. domácnosti a vyloučení jednoho z rodičů má v pravomoci Okresní úřed, za předpokladu, že spolu alespoň 3 měsíce PROKAZATELNĚ nežijí. Asi to necituji přesně, ale skutečně se tam o té prokazatelnodti víc nedozvím. Nevíte, jestli k tomuto zákonu existují nějaké prováděcí předpisy a vyhlášky, nebo čím se vlastně Okresní úřad při tom rozhodování řidí ? Pokud mi můžete napsat na e-mail, je to pro mě jednodušší, ale samozřejmě se občas mrknu i sem, děkuji Saša.
 Jitka, vdaná, zatím bezdětná 
  • 

Re: Re: Re: Re: Právní pomoc 

(10.4.2000 11:04:36)
Sašo,

každou středu od 14:00 hod. jsou na Ministerstvu práce a sociálních věcí konzultační poradny. Tady Ti poradí naprosto přesně a možná by Ti mohli při jednání s OÚ na P8 i nějak pomoct. Tyto porady jsou zdarma. Určitě přijď, nikdo jiný Ti přesnější radu podle mě nedá. Adresa: Na poříčním právu 1, Praha 2 - pojedeš-li metrem vystoupíš na Karlově náměstí, výstup směr Palackého náměstí. Pokud bys nemohla přijít osobně (osobní návštěva je přece jenom lepší), tak si pro informaci aspoň zavolej: tel.: 2192 1111 a nech se přepojit na odbor 21, nebo přímý telefon : 2192 2671.

Dej vědět, jak jsi dopadla.
Držím palce
Jitka.
 Sasa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Právní pomoc - Jitce 

(3.5.2000 19:09:07)
Ahoj Jitko,
ptala jsi se jak to dopadlo - dobre. Odvolala jsem se - a ejhle on to OU ani nepodstoupil ministerstvu a sami mi napsali, ze ted, kdyz jsem doplnila!!!! údaje mé žádosti vyhovují. Paradoxní je, že jsem nic nedoplnila, jen jsem sepsala odvolání. Tak mám sice radost, že dostaneme konečně přídavky na dítě - teď po roce to už je pěkná hromádka peněz, ale taky mám nepříjemný pocit, že OU skutečně rozhoduje zvláštně.
Ještě jednou děkuji za podporu, ahoj
Sasa.
 Jitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Právní pomoc - Jitce 

(4.5.2000 9:58:59)
Ahoj Sašo,

jsem ráda, že Ti to dobře dopadlo, v dnešní době mám často pocit, že obyčejný člověk nemá nikde zastání a když si úředníci postaví hlavu, tak je bez šance. Z osudů některých lidí, kteří k nám píší o radu je mi opravdu smutno, ale ještě horší pocity mám z úředníků, kteří místo snahy lidem pomoct, dávají najevo, jak je všichni obtěžují a nechápou, kdo komu má vlastně sloužit. Jsem ráda, že ve Tvém případě státní správa aspoň trochu pomohla a nemusím se tentokrát stydět, že jsem státní úřednice.

Přeju Ti hezký den a příjemnější úředníky!

Jitka
 Míra, bojovník s úřady 
  • 

Re: Právní pomoc 

(10.4.2000 11:51:42)
Sašo,

mám dojem, že na OÚ pro Prahu 8 sedí armáda vygumovaných úřednic(pokud to náhodou není ta samá, s kterou jsme bojovali i my - viz můj předchozí článek)...
 Saša 
  • 

Re: Re: Právní pomoc 

(10.4.2000 20:23:11)
Nejprve bych Vám všem chtěla poděkovat za informace i vyjádřenou podporu, ať už sem do diskuze nebo na můj mail. Zavolala jsem na MPSV a tam mi poté, co jsem popsala situaci poradili, ať se s klidem odvolám, že všechny potřebné údaje si o mně i o otci mého dítěte jsou schopni ověřit v našem případě sami. Potvrdili mi "zvláštnost postupu naší paní metodičky" a tak se snad vše blíží ke zdárnému konci. Já vím, zatím to ještě nedopadlo, a s ústními informacemi z našeho OU mám poměrně špatné zkušenosti ... ale snad to už tentokrát vyjde. Ještě jednou děkuji. Saša.
 IVA O. 
  • 

Re: PŘISTĚHOVALEC NEBO SPOLUMAJITEL ? 

(30.10.2003 12:28:59)
V roce 1973 manželovi rodiče přepsali svůj RD na manžela a do smlouvy si dali , ze si zde ponechávají trvalé bydliště a dožití. Sourozence manžel vyplatil. V roce 1974 jsem se tam přivdala já. V roce 1978 se manželovi rodiče odstěhovali a změnili si tím i trvalé bydliště, ale smlouva zůstala původní . My jsme se dali s manželem do opravy domu do kterého jsme za tu dobu (25let) investovali společně nemalé částky. Mě by zajímalo v případě nějaké nepříjemné události např. rozvod, úmrtí manžela atd. jaké mám vyhlídky když nejsem nikde psaná jako spolumajitel? (Máme dvě dospělé děti, které už mají své rodiny). IVA
 Lionka 


Re: Re: PŘISTĚHOVALEC NEBO SPOLUMAJITEL ? 

(30.10.2003 13:08:26)
Ahoj Ivo,
jsem přsvědčena,že na dům budeš mít(pokud by manžel zemřel a jeho rodiče by žili)dědický nárok jako manželka po manželovi-čili jeho díl(úplně jiné by to bylo,kdyby jste nebyli sezdaní!).Nadále ale zůstane v platnosti smlouva-rodiče mají stále na díl RD nárok dle smlouvy (nemá na to vliv ani to,že mají změněné trvalé bydliště)!
Pokud by ses s manželem rozvedla-pak na RD nemáš pražádný nárok-RD je majetek manžela,který nabyl před uzavřením manželství!
Čili pouze v jednom přípaDĚ bys byla spolumajitel- v případě dědění po manželovi.
 Jeanne, Matěj 4m 
  • 

Re: Re: PŘISTĚHOVALEC NEBO SPOLUMAJITEL ? 

(30.10.2003 14:12:32)
Pokud by mu rodiče dům darovali, tak by manželka neměla podíl a nárok na dům.
 YUYA 


Re: Re: Re: PŘISTĚHOVALEC NEBO SPOLUMAJITEL ? 

(30.10.2003 18:36:14)
Věci nabyté před uzavřením manželství, dary a dědictví nejsou součástí bezpodílového vlastnictví manželů. Měla by si nárok pouze při úmrtí manžela a to pouze na podíl, který se dělí mezi manželku a děti.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.