| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kolo pro malého kluka

 Celkem 16 názorů.
 Radka 
  • 

Kolo pro malého kluka 

(7.4.2000 22:16:59)
Dobrý den, poradí nám někdo, jaké kolo je nejlepší pro dvouapůlletého chlapečka? (značka, kde ho sehnat, zda se vyplatí koupit ho na inzerát atd.) Neprodáváte někdo takové?
 Lada, Davidek 3 roky 
  • 

Re: Kolo pro malého kluka 

(8.4.2000 22:25:05)
Take se pripojuji. Uvitala bych treba poznatky o tom na co si dat pri vyberu kola pozor, ktere znacky vubec nekupovat ...
 P. Novak 
  • 

Re: Re: Kolo pro malého kluka 

(11.4.2000 14:59:21)
Podle mych zkusenosti je pro male deti, ktere jeste nejezdi moc jiste, mnohem bezpecnejsi, kdyz kolo nema volnobezku, tj. brzdi se zpetnym slapnutim a ne brzdami na riditkach. Dite ma nohy na pedalech porad, a kdyz se mu kolo s kopce vic rozjede, zabrzdi snadno. Nejhorsi jsou kola, kde brzdove paky jsou od riditek tak daleko, ze dite na ne rucickama nedosahne. Kdyz pak jede rychle s kopce a dostane strach, nemusi se odvazit natahnout prsty k brzde a riti se nekontrolovane dolu. Sam jsem takovy pripad videl, a tak radim: pozor na takove brzdy!
 Eva, 31 let, syn 3 roky, další mimi na cestě 
  • 

Re: Re: Re: Kolo pro malého kluka 

(12.4.2000 8:05:48)
S tím brzděním pomocí pedálů souhlasím, můj kluk už to taky celkem bez problémů zvládl. Pozor na umístení sedadla - některé "inteligentní" raritky mají sedlo posazené příliš dozadu a vysoko, takže pro dítě není až tak velký problém se překulit dozadu a ošklivě se praštit do hlavy. Přílba sice leccos zachrání, ale dítě si taky může nepěkně poranit záda. Nastavitelná výška řidítek i sedadla musí být samozřejmostí.
 Honza, syn 3,5 dcera 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Kolo pro malého kluka 

(4.5.2000 23:41:58)
Lado, doporučuji koupit kolo pořádné, to zn. s opravdovými penumatikami s duší, kovovými dráty kola, kovovými středy a náboji, kovovou kostru, ... a ne nějaké takové ty levné šidítka kolem tisícovky, celé z plastu, včetně kol, které se při první příležitosti někde rozpadnou i s dítětem. Myslím že existují dvě tři české osvědčené značky, Olpran a ještě nějaké dvě, nemohu si už vzpomenout. Jestli jsi z Prahy, dobrá prodejna je na Husitské ulici v dolní části, prodejna je ve dvoře, případně můžu dát i kontakt a telefon. Vyjde to tak na dvě tři tisícovky, ale vyplatí se to a vydrží i pro případné další děti. My jsme koupili takové kolo v akci v Bauhausu před vánocemi za 2.000.-

Honza
 Šárka, syn 13 let, dcera 10 let 
  • 

Re: Kolo pro malého kluka 

(11.4.2000 8:44:46)
Holky, značku ani typ vám neporadím, je to už moc dávno, co jsme takové kolečko potřebovali, takže dneska jen vidím, že jsou různá hezká barevná kola, značně drahá, ale to je asi tak vše. Ale rada praktická by se vám mohla hodit. Kolo ať je co nejnižší, pokud prcek došáhne na zem, je to nejlepší. A pro začátek rozhodně "furtošlap", tedy kolo bez brzdy nohou (zpětným sešlápnutím šlapky), něco jako tříkolka. Ani nevím, jestli se ještě jiná kola dělají. Zadní pomocná kolečka nejsou špatná, ale hůř se odvykají - pokud se bez nich obejdete od začátku, je to lepší. No a ještě helmička a můžete vyrazit.
 Z. Škrabková, 2 kluci 
  • 

Re: Kolo pro malého kluka 

(11.4.2000 10:18:58)
Podle mých zkušeností je dobré, aby kolo mělo ochranu řetězu, aby se tam dětem nedostávaly kalhoty (u nového to je samozřejmé, ale u starších kol často nebývá),
dále doporučuji širší pneumatiky a široká řidítka (lépe se udržuje rovnováha).
A hlavně někoho obětavého, kdo bude s dítkem několik dnů běhat po hřišti, dodávat jistotu a zabraňovat pádům.
 Stáňa(39)+Ondra(6) 
  • 

Re: Kolo pro malého kluka 

(13.4.2000 15:11:03)
Ahoj Radko,
já už jsem tady nějaké své (nepříliš rozsáhlé) zkušenosti na témě "dítě a kolo" psala (asi před měsícem, tuším, že na dotaz Jany), tak bych se nerada opakovala, když tak si to zkus najít. Souhlasím s názorem , že je dobrá tzv. zadní brzda (prý se tomu říká "torpédo"), kdy dítě zabrzdí zašlápnutím dozadu. Připojuji se i k tomu, že by kolo mělo mít regulovatelnou výšku sedla a řidítek - aspoň Vám z něj dítě tak rychle "nevyroste". Doporučuji rovněž blatníky - zabrání to (alespoň z větší části) tomu, aby dítko mělo po projetí louží (což byla Ondrova oblíbená zábava) polovinu vody a bláta z ní na zádech. A v každém případě přilbu, i když třeba bude ze začátku jednit s přídavnými kolečky a Vám bude připadat, že to není nebezpečné. Mám zkušenost, že se to vyplatí: Ondra na rozjetém kole přehlédl schody a po nárazu do nich přepadl přes řidítka - jen přilba ho zachránila od ošklivě rozbité hlavy.
 Ivana Večeřová - 2 kluci 
  • 

Re: Kolo pro malého kluka 

(13.4.2000 21:03:31)
Nové kolo nepovažuji za nutné,klukům je obvykle jedno, kam s ním mrsknou.Důležité je, aby dosáhnul ze sedla nohama na zem a rukama dokázal stisknout brzdy.Pro začátek sundat pedály a odrážet se od země a pak rovnou na věc bez pomocných koleček!
 Irena, děti 7 a 5 let 
  • 

Re: Re: Kolo pro malého kluka 

(20.4.2000 13:53:32)
Souhlasím s radou odšroubovat šlapky a učit děti jezdit bez nich. Velmi si tím usnadníte práci - málokdo asi rád běhá po chodníku a přidržuje potomka na kole. Pro tento účel asi lépe poslouží starší kolo.
Ještě bych chtěla varovat maminky začínajících cyklistů: Obě naše děti měly dlouho problémy s brzděním. Když se dostaly do úzkých, sundaly automaticky nohy ze šlapek. Málem jsme takto jednou přisli o zoubky...
 Milada, 11.týden, syn 4 roky 
  • 

Hlavně kupte zámek na kolo! 

(27.4.2000 19:01:29)
Dobrý den,
vím že do této diskuze můj příspěvek moc nepatří, ale před 4 dny nám vykradli sklep s kolama. Synovi naštěstí kolo nevzali, ale moje horské se sedačkou značky HAMAX to si ujít nenechali. Ve předu jsem měla připevněný takový ten košík na nákupy a v něm měl syn helmu. Všechno je pryč. Jsem z toho smutná, ale nejhorší bylo to vysvětlit synkovi, který to vůbec nemohl pochopit. Prohlásil: Tak půjdeme kolo hledat! (Když se mu ztratí hračky - tak je hledá a někde v nějaké poličce prostě jsou...) Musím napsat, že nejvíc plakal kvůli helmičce a tak jsem hned druhý den musela jít koupit novou.

Já jsem nyní těhotná, takže už ani na kole jezdit nemohu, ale myslela jsem si, že i druhé dítě na tomhle kole odvozím...

Tak radím, hlavně kupte zámek a zamykejte, zamykejte....
 Jirka, kluci 7 a 4 
  • 

Re: Kolo pro malého kluka 

(1.5.2000 10:43:04)
Milá paní
předně, kolo se vybírá tak,že změříte výšku od země k rozkroku dítěte a ta by měla souhlasit s výškou sedla od šlapek.
Potom rozlišujeme základní tři druhy kol:
1. "furtošlap"...to znamená že dítě šlape dopředu a dozadu a tak i jede
2. "torpédo"... šlape dopředu, při šlápnutí dozadu brzdí
3. "cvrček"...šlape dopředu, dozadu je volnoběh
Pro tak malé dítě je asi nejlepší začít torpédem. (nedoporučuji furtošlap, protože když se dítko trošku rozjede zamotají se mu nohy do šlapek a akorát si nabije. Je to ale můj názor..a také zkušenost)
Každé kolo by mělo mít na řídítkách ruční brzdu na přední kolo. Měla by se dátšroubkem seřídit síla stisku.
A přídavná kolečka?..Naše zkušenost je taková že je lepší je nedávat a radši ten jeden víkend s
dítkem běhat, protože se potom špatně odnaučuje bez nich jezdit.
No..neumím moc vysvětlovat, ale snad Vám to pomůže. Ostatně každý slušný prodavač kol Vám jistě poskytne odbornější rady, chce to se jenom nebát zeptat.
 Soňa 
  • 

Re: Re: Kolo pro malého kluka 

(21.5.2000 22:19:38)
Od zítřka by v některém vydání pořadu Sama doma v tomto týdnu měli hodnotit dětská kola!
 Lída, kluk 1 rok 
  • 

testování zboží pro děti 

(23.5.2000 11:58:17)
Na Sama doma jsem se naposledy pravidelně dívala v devátém měsíci těhotenství. Ted mě kluk dává jasně najevo, že sama doma nejsem. Možná tedy nebude moje informace moc nová. Předpokládám, že hostem pořadu byla (bude?) paní Rozová. Vydává už devět let časopis Test. Zabývají se testováním spotřebičů pro domácnost, ale v poslední době otiskli i testy autosedaček, dětských kšírů (jen jedny vyhověly!), kočárků, dudlíků, dětských potištěných lahví (z některých se vyluhují těžké kovy), chrastítka, dětské postýlky, dětské boty, cyklistické přílby, brusle, prostě zřejmě vše, co vás napadne. V posledním čísle jsou to právě dětská kola a další věci. I když třeba mezi testovanými nebude právě to vaše vyhlédnuté, je zajímavé číst jejich podrobné rady, čeho si při výběru všímat. Je to měsíčník a jsou schopni zasílat i starší čísla. Kontakt je test_rozova@mbox.vol.cz, tel. 2213 5236.
 Lenka, Terezka 24 měsíců 
  • 

Re: testování zboží pro děti 

(18.3.2005 19:53:08)
Poradíte někdo jaká jesituace s dětskými koly? Kupujeme první, uvažuji o značce Olpran Super Baby nebo tak nějak. Na co dát při koupi pozor? Díky za rady
 Lída+2 


Re: Re: testování zboží pro děti 

(19.3.2005 20:37:02)
Tak já bych se zrovna při kopi kola zeptala.Jestli mají náhradní středy do předního i zadního kola.
Kluk nám to během jednoho roku tak vyrychtoval(každý den jezdil od rána skoro do večera-bylo to pak znát ty kilometry),že jsme sháněli nové.
A pak bytelnost šlapek. občas to položí na zem tak,že tvrdý plast prostě praskne.Takže radši porádný blok a nebo za chvíli vyměnit.
Přední odrazka a přední brzda nepřwžila synovo zacházení.Nemyslím,že by to nějak týral jen to používal.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.