| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Proč dítě patří matce!

 Celkem 5 názorů.
 Miroslav, čtyřletá dcera 
  • 

Proč dítě patří matce! 

(30.3.2000 19:42:21)
Vážení!
Dne 29.3.00 mně bylo,rozhodnutím Okresního soudu v Sokolově ( č.j.13P220/96 ),
znemožněno podílet se na výchově mé dcery Miroslavy.
Jsem 4roky rozvedený a na základě Zákona o rodině č.91/98 jsem v říjnu 1998 po-
žádal o střídavou výchovu svého dítěte.
Rozsudek Okresního soudu v Sokolově je v rozporu nejen se samotným Zákonem
o rodině č.91/98 ( §26 odst.2,§32 odst.1,§34 odst.1,§41 odst.1 a 2,§43 odst.1 ),ale
také s Úmluvou o právech dítěte z r.1991 ( čl.3 odst.2,čl.5,čl.7 odst.1,čl.8 odst.1,
čl.16 odst.1,čl.18 odst.1 a 2,čl.24 odst.3,čl.27 odst.4,čl.29 odst.1 ) a jako takový
ho považuji za skandální,neprofesionální a ve svém důsledku je diskriminační ( ne-
mluvě o negativním psychologickém dopadu na dítě a na mne ).
Samozřejmně jsem se odvolal,ale po předchozích zkušenostech s odvolacími soudy
se obávám,že Krajský soud původní rozsudek potvrdí.
A já se tedy ptám : Kdy konečně přestane platit podivná zásada,že dítě patří matce
(čili dítě je majetkem matky ) a zájem matky=zájem dítěte ?!?!
S pozdravem : Pravda a láska zvítězí ( ? ) nad lží a nenávistí.
 Šárka, syn 13 let, dcera 10 let 
  • 

Re: Proč dítě patří matce! 

(31.3.2000 8:29:52)
Milý Mirku,
chápu tvoje rozhořčení, i když na druhou stranu tě vůbec neznám, takže nemůžu objektivně posoudit, jestli soudy jednaly opravdu zaujatě proti tobě. Možná by ti mohlo pomoci juknout na adresu www.iustin.cz, vím, že ještě existuje nějaký spolek podobně poškozených otců, zkus se po něm na této adrese poptat. Pokud jsi opravdu tak skvělý táta a svou touhu po dítěti míníš upřímně, držím ti palce, ať máš trochu víc štěstí. Ahoj Šárka
 Lenka K, 
  • 

Re: Proč dítě patří matce! 

(10.4.2000 22:11:39)
Milý Mirku,

děti budou tak dlouho "patřit" matkám, jak dlouho to tátové budou vzdávat. Ikdyž muž jako manžel neobstál neznamená to, že musí být špatným otcem. Ostatně to si žádné dítě nemyslí. Každé dítě chce mít tátu a mámu. Držím Ti palce a přeju Tobě i Tvé dceři, ať vydržíte. Někdo s "novými způsoby" začít musí a je fajn, že to dáváš dalším otcům vědět a doufám, že se přidají.
Hodně štěstí oběma přeje Lenka
 Z. 
  • 

Re: Re: Proč dítě patří matce! 

(14.4.2000 11:28:25)
Milý Mirku, úplně souhlasím s Lenkou - nevzdávajet to, ty ani ostatní tatínkové, kteří o své děti bojují. Sama jsem sice "matka s dítětem ve vlastní péči", ale mám dva kamarády, kteří se starají o své děti, jeden o osmiletého chlapce, druhý dokonce o dvě děti -14 a 10 let. Starají se skvěle. Sama se sice pozastavím nad tím, že se některá matka dobrovolně dítěte vzdá, protože v nás přece jen přetrvává pocit, že my jsme to dítě porodily, takže patří nám, ale někdy je druhá alternativa skutečně lepší.

Takže - hodně štěstí.
 šárka V. 2 děti 
  • 

Re: Proč dítě patří matce! 

(11.7.2000 9:15:44)
Vážený pane,
chápu Vaše rozhořčení, ale....
jak Vám již někdo jiný přede mnou vzkazoval - neznám Vás, takže dělat nějaké soudy z Vašeho zoufalého výkřiku, by rozhodně nebylo správné. Já se v současnosti potýkám se stejným problémem,ale opačně - dotýká se mne - matky. po letech vyhaslého manželství, nepříjemné domácí atmosféry a stresu, který se s přibývajícími dny a léty odrazil na VŠECH členech rodiny, jsem se rozhodla odejít. Nechtěla jsem manželovi znemožnit styk s dětmi,uvažovala jsem o rozumné domluvě, ale po mých letitých zkušenostech s ním, jsem rozhodně nemohla dopustit a budu za to i nadále bojovat, aby se děti dostaly buď do jeho, či do střídavé péče.Netroufám si raději představit, v jakém zbědovaném stavu by se mi vracely (zažila jsem to již, když měl manžel záchvaty, jak je dokonalý a jak se umí o vše postarat a děti si na kratší období cca 5-7 dnů bral "na starost".)Váš případ může být samozřejmě jiný, manželka na Vás může vytahovat nepravdy, nemusí být dokonalá a rozhodnutí soudu nemusí (bohužel) být objektivní. Co když se ale třeba i Vy naopak snažíte manželce pomstít za to, že s Vámi nevydržela,myslíte si, že na Vás stojí svět a jde Vám o něco jiného (třeba o prestiž)než o štěstí vlastního dítěte? Bohužel jste nenastínil Vaši situaci více, než jste se jen oháněl paragrafy a právy.Pohled jedince je zavádějící a Vy budete na věc mít odlišný názor než Vaše bývalá žena, zrovna tak jako já budu mít odlišný od svého manžela. Pokud jste byl pořádným otcem a náležitě se dítěti s láskou věnoval,a chcete mu svou lásku dávat dále, stále ještě naivně věřím, že právo se otočí na vaši stranu. Pokud je tomu jinak, v tom případě soud rozhodl správně.
Věřte, že bych hrozně ráda nahlédla do mužských duší v těchto životních situacích. Třeba by mně Váš názor, Vaše trable pomohly více pochopit mužskou stranu a mého vlastního muže, proč nevidí okolo sebe.

S pozdravem, Šárka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.