| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Fyzické tresty nepomáhají

 Celkem 15 názorů.
 Lenka, 2 dcery (4 a 1,5) 
  • 

Fyzické tresty nepomáhají 

(20.8.1999 12:39:31)
Poradíte mi někdo, čeho mám využít při výchově, když žádné fyzické tresty "nezabírají" ?
Lenka
 Hanka, čtyřletá dcera 
  • 

Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(23.8.1999 16:02:25)
Zkuste využít hry. Dítě nechce jít. Vyhlašte soutěž kdo bude první u zaparkovaného červeného auta. Dítě špatně jí. Posaďte na stůl panenky a uspořádejte společnou hostinu. Dítě nechce uklízet hračky. Spravedlivě rozdělte neuklizené hračky a vyhlašte soutěž kdo dřív. Vždy se mi vyplatilo mluvit o tom, co chci já a co chce Šárka. Myslím, že domluva je skoro vždy možná. Vaše důslednost a čas určitě pomohou.
 Arnošt, 2,5 letý klouček 
  • 

Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(14.1.2000 19:01:05)
Péťa ví jak pomáhat uklízet hračky.
Dostal dětské penízky, takovou zmenšenou obdobu reálných českých peněz. A když se vzpíral, přinesl jsem si "Markétu", takové to jezdítko na koberec a prostě jsem mu jich pár "vysál". A hned uklízel jako divý. (Pak jsem mu je vrátil...)

 Marcela, Jakub 1 rok 
  • 

Re: Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(14.1.2000 20:52:02)
Docela jsem se pobavila při vaší uklízecí metodě. Jsem na to zvědavá až ten náš prďola z toho bude mít rozum, co na něj bude platit. Tohle se mi líbí, škoda jen, že máme vysávací popelnici, kde je pytel delší dobu a tomu odpovídá i jeho obsah. Tam bych penízky hledat nechtěla. :)))) Marcela
 Iva, 14-ti měsíční Zuzajda 
  • 

Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(17.2.2000 23:52:40)
Občas si přeju, abych už mohla sedět nad starýma fotkama a s úsměvem vzpomínat, že i když se ta naše holčina uměla ukázkově vztekat, nakonec z ní vyrostla příjemná ženská. Většinu času si teď sice vychutnáváme, ale po právě prožitém třičtvrtěhodinovém záchvatu hledám rady.
Neslyšel někdo z o paní doktorce Prekopové její metodě pevného objetí? Používala ji i pro autisty (prý s velkými úspěchy), ale když se pokouším vztekající se Zuzku pevně obejmout, je najednou tak plná síly a v tom momentě snad i nenávisti ke mně, že se udržet nedá, na zemi chce tlouct čelem do zdi, do hran, vrhat se po hlavě dozadu, atd.
Zajímalo by mně, jestli mám věřit paní Prekopové a držet, protože dítě potřebuje cítit autoritu i bezpečí, nebo si Zuzky raději nevšímat, ať vidí, že to u nás nemá žádnou odezvu...
Díky a cítím s vámi
 Radka 
  • 

Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(18.2.2000 8:25:30)
Ve třech až čtyřech letech jsem se taky často vztekala, hlavně když jsem něco pociťovala jako křivdu. To pevné obětí by asi pomohlo, ale muselo by se použít hned v začátku. Pak už jsem začala přerývavě dýchat a modrat. Táta na mě používal vlažnou sprchu (abych nenastydla). Postavil mě do vany oblečenou a máma šla najít suché převlečení. Ale nejednalo se o trest, rodiče i já jsme to chápali jako způsob rychlého uklidnění, protože zachvíli jsem už dýchala normálně, vrátila se mi barva a hned bylo líp.
Zkuste tu sprchu, ale Vaše dítě musí vědět, že to není trest.

Hodně štěstí a trpělivosti
Radka
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(18.2.2000 9:56:28)
Milá Ivo,
vřele se připojuji k radě Radky, která se zmiňovala o sprše. Když dnes rodiče vzpomínají na mé dětství, tak se často zmiňují (dnes s úsměvem) o sprchových rituálech. Dokonce jsem prý jednou ve sprše skončila i se zimním kabátkem (tak jsem vyváděla)! Já si už bohužel na podobné akce vůbec nepamatuji a znám je pouze ze zmíněného vyprávění rodičů, takže si myslím, že mě tato metoda vůbec nepoznamenala a jestli přece jenom ano, tak v tom pozitivním slova smyslu. Zkuste - uvidíte. Budu Vám držet palec, aby to vše dopadlo ke spokojenosti, jak Vaší, tak i Vaší Zuzanky. Monika
P.S. Dejte vědět, jak to dopadlo.
 Klára, bezdětná 
  • 

Re: Re: Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(18.2.2000 12:22:15)
Chtela bych se pripojit k predchazejicimu clanku. Ja kdyz jsem byla mala, tak me pry popadaly takove zachvaty, ze jsem vubec nevnimala, bouchla jsem sebou o zem a kopala a vztekala se. Kdyz uz to se mnou mamka nemohla vydrzet, strcila mi hlavu pod studenou vodu. Hned jsem se probrala, udelala to parkrat, ale ja udajne od te doby zadny zachvat nemela. Take si na to nepamatuji a zadne nasledky nenesu. Nyni ve ctyriadvaceti jsem spise klidnejsi povahy. Nedavam Vam navod jak zklidnit deti, jen Vam pisi muj nazor (ktery vysel z vlastni zkusenosti :-)).
 Štěpánka, Filípek 4měsíce 
  • 

Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(20.2.2000 12:09:31)
Milá Ivo,
o paní doktorce Prekopové jsem se také poprvé dozvěděla v souvislosti s "pevným obětím". Proto jsem si šla koupit knihu Malý tyran - nakladatelství Portál. Paní doktorka tam na příkladech z praxe radí jak naložit s našimi malými tyrany a jak takovému tyranství předejít. Musím však přiznat,že někdy to objetí nepomáhá. Další kniha, která se mi od ní líbila byla Děti jsou hosté, kteří hledají cestu. I když se mi knihy moc líbily a dost často si v nich zpětně listuji, vždycky mám na paměti heslo mojí maminky: Každá máma časem přijde na to, co na její dítě platí, protože žádná univerzální rada neexistuje, každý z nás je osobnost. Hodně štěstí a pevných nervů.
 martina levayová 
  • 

Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(5.6.2000 21:33:34)
Mohla byste mi přiblížit metodu dr.Prekopové? Zajímala by mě.Děkuju
 Arnošt, 2,5 letý klučina 
  • 

Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(14.1.2000 19:07:46)
Velmi doporučuji knížky od Jamese Dobsona Dětský vzdor, atd. Zabývá se otázkou vzdoru, výchovy ve všech věkových skupinách dětí, tělesných trestů atd. Dost se při ní člověk nasměje. (Snad nakl. Nový život.) Autor je to am. konzervativní lékař - vychovatel, v USA uznávaná autorita na výchovu.)
V případě potřeby mohu sdělit www na jednoho prodejce, ale nechce se mi z toho tady dělat reklamu.
 martina levayová 
  • 

Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(5.6.2000 21:29:12)
Ráda bych znala adresu toho prodejce knihy Dětský vzdor. Děkuji
 Blanka,Štěpán 6 let 
  • 

Re: Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(28.3.2001 10:07:46)
Také bych ráda znala odkaz na toho prodejce. Předem moc díky.
 Michaela Benešová, 2děti do dvou let 
  • 

Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(20.5.2001 20:56:12)
Doporučuji- a to velice- knihu ohn Gray Ph.D.: Muži jsou z Marsu , ženy z Venuše a děti jsou z nebe.
Je tam odpověď na Vaši otázku.
 Michaela Benešová, 2děti do dvou let 
  • 

Re: Fyzické tresty nepomáhají 

(20.5.2001 20:56:47)
Doporučuji- a to velice- knihu John Gray Ph.D.: Muži jsou z Marsu , ženy z Venuše a děti jsou z nebe.
Je tam odpověď na Vaši otázku.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.