| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Palec nebo dudlík - to je otázka

 Celkem 3 názorů.
 Romana, tři předškoláci 
  • 

Palec nebo dudlík - to je otázka 

(19.8.1999 17:53:06)
Nemohl byste mi, prosím, někdo poradit jak odnaučit čtyřletou dceru cucat palec (v noci, ale někdy i během dne). Zajímavé je, že každé z našich tří dětí si vybudovalo k dudlíku zcela jiný vztah: nejstarší syn vyrůstal odmalička s dudlíkem, o třetích narozeninách jsme mu jej odebrali a nikdy si na něj už nevzpomněl. Tuto "osvědčenou" metodu jsme vyzkoušeli i na naší dceři (prostřední), jenomže ta okamžitě nahradila dudlík palečkem (po vzoru nejmladšího syna - tehdy miminkaa, který vyrůstal zcela bez dudlíku) a dudlá jej dodnes. Protože jsme u konce s nápady, prosím - nemáte s tím nějaké zkušenosti?
 Alena, 2 děti, 6 a 9 let 
  • 

Re: Palec nebo dudlík - to je otázka 

(20.8.1999 14:05:35)
Paleček mého syna ještě v 5 letech automaticky ve spánku znovu a znovu cestoval do pusy. Když jsem mu palec vytáhla a ručičku schovala pod polštář. Palec do pusy neputoval. Postupně se to odnaučil.
 Míra, otec 5-měsíčního palečkového upíra 
  • 

Re: Palec nebo dudlík - to je otázka 

(1.9.1999 11:00:45)
Slyšel jsem od jedné kamarádky jak vyřešila problém s dudlíkem:
Jednoho dne své dceři dudlík přes noc schovala. Když se ráno dcera dožadovala svého miláčka svedla všechno na jejich velkého plyšového medvěda. On totiž ten dudlík v noci sežral, lotr jeden. Prohlédly mu pusu a když nic nenašly maminka předvedla jak je na medvěda rozlobená - pořádně mu před dcerou nabančila a vynadala. Od té doby žijí spokojeně bez dudlíku, ale jak dopadl medvěd to nevím.
My zatím s naším Martínkem problém neřešíme - očekáváme zoubky a protože Martínek dudlík odmítá (kromě toho živého samozřejmě) necháváme ho vesele si cucat palečky a mohutně při tom slintat.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.