| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pro koho jsou MŠ?

 Celkem 3 názorů.
 Lucka, prvně těhotná 
  • 

Pro koho jsou MŠ? 

(27.3.2000 15:18:17)
Když čtu uvedené články, připadá mi, že pracovat a mít dítě ve školce znamená permanentní stres a strach, že své dítě nestačím včas vyzvednout.Jsem zatím v polovině těhotenství ale protože předpokládám, že se budu muset živit prací i jako matka, zajímají mě informace o školkách a podobných zařízeních. Co mě fascinuje je fakt, že všechny MŠ o kterých jsem slyšela, končí v 16 hodin! Já pracuji v zahraniční firmě od 9 do 17.30,pokud bych svého zaměstnavatele ubrečela na 8 ráno, stejně neskončím dřív jak v 16.30. Stejně jako asi většina žen, která pracuje v soukromém sektoru! Některé to mohou řešit babičkami. Já bohužel ne. Tak mi teda není jasné, pro koho vlastně mateřské školky jsou. Pokud mi někdo vysvětlí, že pro dítě je lepší vstávat v šest a ve čtyři být s mámou, tak to jako důvod uznávám. Není ale současná otevírací doba školek jen přežitek z dob, kdy se v kancelářích dělalo od sedmi? Anebo je to pohodlné pro paní učitelky? Nebo pro koho teda? A je v Praze aspoň jedna školka otevřená i později?
Děkuji za odpovědi.
 Dana Jechová, 4-letý syn 
  • 

Re: Pro koho jsou MŠ? 

(7.6.2000 12:50:42)
Naše školka končí po-čt v 17:00
v pátek v 16:30
Adresa je Točitá ul. (číslo z hlavy nevím), Praha 4
Ale zdá se mi to trochu brzo shánět školku, tam dítě může jít až ve svých třech letech. My jsme ve třech začínali jeslemi (jsou hned vedle), protože to bylo v prosinci a do školky je třeba se zapsat na jaře jako do školy, pak je možné začít chodit později, ale musí se platit měsíční poplatek i za měsíce, které školka jen "drží" místo.
 Ludmila Kovářová, 4 děti (3 kluci - 11, 9 a 
  • 

Re: Pro koho jsou MŠ? 

(22.8.2000 13:43:21)
U nás na Jižním Městě je "naše" školka v Křejpského ulici otevřená do 17.00, pro nadcházející školní rok se uvažuje o tom, že by se tato doba prodloužila do 17.30. Já bych byla rozhodně pro, protože do zaměstnání jezdím do Dejvic. A jesle hned vedle, kde mám dceru, prodloužily dokonce do 18.30 (mají i hlídací službu pro děti do 5 let - zaplatíte za jídlo a pak podle počtu hodin, je dobře se ohlásit den předem).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.