| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích

 Celkem 15 názorů.
 Veronika, téměř dvouletá dcera 
  • 

Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(22.3.2000 22:58:46)
Také jsem rodila v Českých Budějovicích a mám jiný názor na péči jak při porodu tak na šestinedělkách. Na příjem jsem dorazila okolo půlnoci a sestřičky byly velmi strohé a neosobní. Po všech úvodních procedůrách (monitor, holení, prohlídka..) mě uložili na hekárnu a manžela poslali domů s tím, že si má zavolat za dvě hodiny. Z hekárny jsem slyšela jak jim jedna maminka začala rodit ve sprchách na příjmu - šok. No nic může se stát. Neotvírala jsem se jak jsem měla, takže mě ráno šoupli na šestinedělky. Měla jsem bolesti a mimča na pokoji plakala, takže jsem si celý den pořadně neodpočinula. Okolo třetí hodiny bolesti zesílily a já šla na vyšetření na porodní sály, kde mě vždy vyšetřoval jiný doktor. Udělali mi monitor a nechali mě na chodbě u sprch, kde byla hrozná zima.
Abych to zkrátila, porodila jsem až ve 22.10, manžela zavolali až na poslední dvě hodiny, rodil mě doktor, kterého jsem nikdy předtím neviděla a až na jednu dobrou duši byly sestry hrozné.
Dcerce byla při porodu zlomena klíční kost (což je prý běžné) a po celou dobu pobytu v porodnici (5 dní) na to nikdo nepřišel až naše dětská doktorka.
Tolik o rození v Českých Budějovicích. Pokud někdo víte o dobré porodnici s možností alternativních porodů na českobudějovicku, dejte mi prosím vědět.
Dík Verča.
 Jana,22 týden 
  • 

Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(2.11.2000 11:57:12)
já ještě nerodila nikde a právě o tom začínám přemýšlet,ale nevim.moc se mi nelíbí zážitky ostatních maminek.Začínám uvažovat i o jiné porodnici/ asi Tábor/.
Co si myslíte Vy, co už to máte v Budějovicích za sebou?
 Jana 24 let C.B. 
  • 

Re: Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(14.11.2000 11:03:57)
Odpovídám na vaše příspěvky ohledně ¨porodního sálu v C.Budějovicích.Já osobně sama jsem ještě nerodila,ale byla jsem na praxi na porodním sále v C.B.jako studentka SZS obor všeobecná sestra a později jako studentka VZS obor porodní asistentka.Z praxe jsem byla přímo šokována jaký byl přístup porodních asistentek v C.B.Maminky,prosím vyberte si jinou porodnici.To je mé doporučení.Omlouvám se,ale chci zustat v anonymitě.Jana
 dětské sestry z Č.B. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(11.3.2001 18:05:16)
Jsme šokováni, jak nás tady některé maminky pomlouvají.
Je nám to líto.
Je ale divné, proč tu rodí maminky i z jiných okresů.
Třeba v Českém Krumlově si maminky stěžují, že nedostanou žádné pamprsky, košilky a žádné věci na miminko. Všechno si musí nosit z domova.
Pro sebe nedostanou ani vložky. To všechno se u nás bere jako samozřejmost.
Některé maminky jsou s námi spokojené a to nás velmi těší.
 Milan 
  • 

Chce to jiný pohled 

(13.3.2001 14:36:46)
Milé sestřičky,berte to tak,že kritické příspěvky jsou už rok staré a novější jsou pochvalné.Na tom co kde dávají nebo nedávají nezáleží,zvlášť u porodu rozhoduje přístup a ne materiální vybavenost.Takže i já doufám,že nyní jste vzorová porodnice,protože za dva měsíce vás tu i já budu buď chválit anebo kritizovat,ale to byste přeci nechtěly, ne ? :-))
 Jana, budoucí rodička 
  • 

Re: Chce to jiný pohled 

(9.4.2001 13:44:15)
Chystám se rodit v ČB. Bohužel mě překvapilo, že tatínek je přivolán až v poslední fázi porodu?! Myslím, že je škoda, že tato nemocnice neposkytuje jiné než "klasické" formy porodu. Rovněž se ptám, neví někdo o jiné porodnici v Českobudějovickém kraji, která toto umožňuje?
 Gábina Mikešová, Adámek 1 měsíc 
  • 

Také jsem rodila v ČB 

(27.6.2001 14:53:31)
Ráda bych přispěla svým názorem do diskuse. Sama jsem dlouho vybírala porodnici, ve které bych porodila a musím přiznat, že názory z roku 2000, které najdete na této stránce mě poněkud odrazovaly od porodnice v ČB. Byla jsem proto rozhodnuta rodit v Táboře v soukromé porodnici Natalis. V době těhotenství vše ovšem nabralo jiné obrátky a já strávila 8. měsíc na rizikovém oddělení v ČB. Sestřičky na tomto oddělení jsou opravdu nejen profesionální, ale milé a ochotné. Po této zkušenosti jsem se rozhodla rodit v ČB a musím řici, že jsem nelitovala. Otec byl přizván k porodu ihned po přípravných procedurách jako je prohlídka, oholení a krystýr. Poté nás sestřička odvedla na porodní sál do sprchy, kde byl připraven i míč. Nevím nejsem odborník, ale přístup lékařů i sestřiček při porodu se mi zdál profesionální. Porod probíhal rychle, takže malý přišel na svět během pár minut. Poté ho dětská sestřička vzala zvážit, změřit a omýt (to vše za asistence novopečeného tatínka) a pak ho přiložila k prsu, aby zkusil sát. Pak jsme všichni tři zůstali společně na sále ještě 2 hodiny. Po hodině přišel malého prohlédnout dětský lékař. Až po těchto 2 hodinách byl manžel poslán domů a já s malým Adámkem byla odvezena na šestinedělí. I zde jsou milé a ochotné sestřičky.
Nevím, možná jsem měla štěstí, ale kdybych rodila podruhé zase bych si vybrala porodnici v ČB.
 MARKETKA 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(2.5.2001 7:48:18)
Ahoj sestricky z Budejovic.Budu se vdavat a chtela bych otehotnet,jsem z okresu Krumlov,ale chtela jsem nadstandart a hl. neco navic - jako napr. mic a sprcha.Proto jsem uvazovala o Vasi nemocnici.Jde jen o to, ze nevom komu mam verit.Jestli vam, nebo maminkam.Vite, mysli ze nejde jen o to, jestli dotanu vlozku, ale predevsim o Vas pristup, nevim.Musite to vedet vy samy, zda ste profesionalni a pritom lidske, nebo ne. Doufam ze ano a proto budu nadale sledovat stav a snad to teda "risknu". P.S doufam, ze me nezklamete. Marketa
 Veronika Vokálková, syn 8 měsíců 
  • 

Českobudějovickým sestřičkám 

(31.1.2002 20:45:32)
Vážené a milé sestřičky,
abych "nepomlouvala" jako některé maminky, adresuji svůj názor přímo Vám. V ČB porodnici jsem postupně prošla oddělení rizikové, porodní a neonatologické a narazila jsem na sestry výborné, průměrné, horší i strašné - jako je tomu asi všude, kde jsou lidé. Porod je však událost, kdy tzv."srážka s blbcem" bolí více než kdy jindy a bez nadsázky zanechá stopy na celý život. Dovolila bych si proto na Vás apelovat, abyste pochopily, že ač pro Vás každodenní chleba (a uznávám, že těžký), pro novopečené maminky je to životní zážitek plný emocí a podle toho by se k nim mělo přistupovat. Každý má určitě jiná kritéria, ale mně osobně je celkem jedno, zda dostanu erární pleny nebo si je budu muset donést, ale velice mne znechutí, když se mnou někdo jedná jako s chovankou výchovného ústavu, která je tam za trest. (Za zmínku stojí, že z řad lékařů jsem se s takovým přístupem nesetkala ani jednou.) Snažte se prosím nemyslet jen na biologické funkce matky a dítěte, ale také na to, jak se psychicky cítí.
 Kvetinka,2,5 r+5 mes.bruško 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(18.1.2004 23:16:21)
Milé sestričky z Č.B. porodnice. Moje prvé zlatíčko sa narodilo u vás. Ja nemám na váš prístup dobré spomienky. Naopak, mala som z toho dlhú a hlbokú depresiu. Dôsledok je taký, že už neverím rečiam o dobrej starostlivosti. Tie košielky a vložky každá mamina už má stejne pripravené. To čo by sme od vás skutočne potrebovali je vaša psychická podpora ,vaša dvôvera v naše vlastné sily, a váš rešpekt voči našim inštinktom, tehotenstvu, materstvu, vaša trpezlivosť voči našemu vlastnému pôrodu, kojeniu a v neposlednej rade váš rešpekt voči našim rozhodnutiam. Ak je vám ľúto, že sú svami maminy nespokojné, tak urobte niečo preto aby to tak nebolo.
 Jitka, děti 7 a 11 a další na cestě. 
  • 

Pro Janu studentku VZS 

(13.4.2001 10:34:06)
Ahoj Jano, píšeš, že máš negativní zkušenosti z porodnice v Č. Budějovicích. Bylo by zajímavé některé z nich zveřejnit, třeba by se porodní asistentky nad sebou zamyslely a polepšily by se.
 Radka, zatím bezdětná 
  • 

Re: Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(19.5.2004 10:34:09)
Píšu vlastně na požádní mé kamarádky, která bohužel v ČB porodnici ridla také. její zážitky? Příšerné. Nechali jí v příšerných belsetch 16 hodi, pak jí stejně rodili císařem a protože měli na oddělení JIP plno, strčili jí na šestinedělní oddělení. Takovou bezmoc jakou zažila tam, prý v životě nepoznala. Nemohla se sama hnoud k miminku, a sestry? Neochotné, lhostejné. Není to jediná kamarádka která zde rodila, bohužel jich je více, ale ani jedna nechválila. Všechny se schodli na tom, že těch pět dnů po porodu tam probrečeli.
 Eva Nová 
  • 

Re: Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(23.5.2007 11:36:31)
Ahoj holky , nevím , jak kdo , ale já rodila před 5 lety zde v Č.B. , sice jsem dojela do porodnice úplně na poslední chvíli , ale sestřičky , lékaři byli moc fajn , možná je to tím , že jsem z oboru a vím , jak je práce sester náročná , jsou to taky jen lidi , mají své klady a zápory , vždycky , mi maminky na sále nejsme ukázněné , a pak to jinak nejde , než trochu z ostra na nás , jde o život miminka a maminky , tak se nedivte ,.
Za pár týdnů jdu rodit znovu a opět do Č.B. Nemám s tím problém.
Kdyby jste věděli , jak se zychází s personálem ze strany vedení , divilo by se pár jiných , že tuto práci někdo vykonává!!!
Nechte toho remcání a zamyslete se nejdříve každá nad sebou.Maminky!!!
Přeji krásný den.
 Rapiti 


Re: Re: Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(23.5.2007 12:05:26)
Milá Evo,
moc ráda tady tak často čtu o tom jací jsou zdravotníci chudáci. Ostatní lidi snad nemají náročnou práci? Já se musím ke svým klientům chovat velmi slušně a vstřícně, rozhodně nikoho nezajímá, jak jsem se vyspala. Totéž samozřejmě očekávám i já, ať jdu do obchodu, na úřad či k lékaři. Když rodím dvakrát za život, nevím, proč bych si měla takový významný zážitek kazit od někoho, kdo svou práci nechce dělat. Můžeš mi objasnit, co je to ukázněná maminka na sále? To by mě fakt zajímalo, jak se taková ukázněná maminka chová!

Díky za odpověď.

P.S. Nevím, jestli jsem byla ukázněná, ale všichni se ke mě během obou porodů chovali přímo ukázkově.
 martina, mimi 1 mesic 
  • 

Re: Re: Rodila jsem v Českých Budějovicích 

(12.4.2001 19:13:05)
Verim tomu, ze i v CB se da rodit v pohode. Mne se to moc nepovedlo. Nejprve me porodni asistentka
presvedcovala, ze me bolesti, ktere prichazely uz 8 hodin po peti minutach nejsou porodni, protoze
ty budou mnohem horsi a bolestivejsi. Ta sama osoba mi "pomahala" i dale. Balon ve sprse nebyl pomuckou pro ulevu,
ale povinnym naradim pod heslem: Kdo neskace-neporodi! Povzbuzujici slova "roztrhate si delozni hrdlo,
protoze ho mate krehky a pak se to bude slozite zasivat" a "vubec nedejchate a kvuli vam to dite nebude
mit zadnej kyslik a vy se tady pak budete tlouct do hlavy, kdyz mu neco bude" a pochroumana zebra, diky kterym
se nemuzu uz ctyritydny poradne nadechnout, byly jen dalsim dukazem toho, jak jsem nemozna.
Asi jsem byla jedina amaterka mezi ukazkove dychajicimi a tlacicimi, kdo vi?

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.