| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Máte někdo zkušenosti s jeslemi ?

 Celkem 2 názorů.
 Jitka (dcera téměř 3 roky , syn 1rok) 
  • 

Máte někdo zkušenosti s jeslemi ? 

(19.3.2000 17:28:26)
Zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s umístěním dítěte do jeslí, nebo podobného zařízení.

Naše dcera půjde v září do školky a já bych velmi ráda nastoupila znovu do práce. Mateřská s dvěma malými dětmi není žádný med a přiznám se, že se v poslední době cítím doma nespokojená a frustrovaná z neustálého domácího stereotypu. Mám v plánu nastoupit na zkrácený úvazek a to pouze v případě, že se mi pro synka podaří sehnat kvalitní jesličky.

Napište mi, prosím, svoje zkušenosti s jesličkami a nástupem do práce.

Diky Jitka
 Ráďa,dcera 6,syn skoro 3 
  • 

Re: Máte někdo zkušenosti s jeslemi ? 

(20.3.2000 5:53:22)
Obě děti vyzkoušely jesle od 1,5 roku.Dcera klasické státní, syn soukromé (státní v té době už zrušili).Pokud mohu porovnávat, vítězí jednoznačně státní.Jsme v okresním městě a soukromé jsou tu jen jedny.V každém případě si ale myslím, že ani jednomu z dětí to nijak neublížilo, spíš naopak.V současné době již chodí oba do školky a jsou tam spokojené.Pokud se budete rozhodovat třeba pro soukromé zařízení, doporučila bych asi zjistit si, jaký program dítě bude mít, zda bude mít též tzv.dopolední zaměstání, kde se děti učí různé dovednosti a nejde jen o to, pohlídat je, když si sami hrají,jaké jsou prostory, kde se dítě bude pohybovat, jak často chodí ven a po naší zkušenosti možná i to, zda se děti, než dosáhnou školkového věku, učí přes den chodit na WC-mísu a nejen na nočník.A podle zkušeností i ostatních maminek (vedu cvičení rodičů a dětí) je dobré před nástupem do jeslí dítě zkusit zavést do kolektivu, třeba do MC nebo do cvičení a pod., kde si postupně zvyká na děti s maminkou "za zády".Ještě bych podotkla, že každé dítě je jiné, některé se v kolektivu začlení bez potíží a stresů, jinému to nejde ani v 5 letech.Ještě mě teď napadá, že je asi dobré zjistit, zda děti v jeslích mají aspoň trochu rozdělené dle věku.Nám se totiž stalo, že se zářijovým příchodem úplně malinkých dětí se syn začal přizpůsobovat jim,hlavně řečí.To byl jeden z důvodů, proč šel do školky a rázem bylo po problémech a pokroky byly přímo výrazné.Přeji mnoho zdaru a hladké zvládnutí "startu".

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.