| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hostování dětí

 Celkem 9 názorů.
 Lora 32 
  • 

Hostování dětí 

(8.6.2001 13:32:44)
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s hostováním dětí, tj. když k Vám dojíždí dítko z dětského domova na víkendy a prázdniny.
Chtěla bych vědět, jestli se člověk musí taky podrobovat všem těm psychotestům, jak dlouho to trvá apod.
Taky se chci zeptat, jestli je možné vzít si nějaké dítko z děcáku na Vánoce.
Poradíte mi ?
 Petra,2 adoptované děti 
  • 

Re: Hostování dětí 

(11.6.2001 4:27:42)
Vzít si dítě na Vánoce z "děcáku" je moc hezká věc,ale dovedete si předtsavit ten den kdy ho povede zpátky ? PS.pracovala jsem tři roky v dětském domově, vím o čem mluvím.
 Lora 32 
  • 

Re: Re: Hostování dětí 

(11.6.2001 8:29:04)
Takže myslíte, že by takové Vánoce v rodině mohly dítěti více ublížit než dát ? Napište mi, prosím, svůj názor a zkušenosti. Děkuji.
 Růžena, 3 děti 
  • 

Re: Re: Re: Hostování dětí 

(13.6.2001 22:31:45)
Myslím si, že je to velmi individuální. My jsme si brali holčičku nepravidelně, asi 1x měsíčně. Vždycky, když jsme ji odvezli, něco mi scházelo, jakoby část naší rodiny byla pryč. Vánoce byly snad naše nejkrásnější, jenže u nás byla poprvé déle než dva dny, celkem skoro týden, a rozloučení bylo o moc těžší. Řekla bych, že hostitelská péče má význam spíše pro starší děti, které by v rodině měly možnost poznat obyčejný chod domácnosti. Jedno z našich dětí máme v pěstounské péči a mohu říci, že hostitelská péče pro nás byla těžší, než přijetí dítěte napořád.
 Iva, 32 
  • 

Re: Re: Re: Re: Hostování dětí 

(14.6.2001 6:55:40)
Růženko,
moc Vám děkuji za Váš názor.
Jelikož máme jedenáctiletého syna, uvažujeme o hostitelské péči o starší dítě, které by už šanci na adopci asi nedostalo. Nejsem ani proti pěstounství či adopci, ale s nejvyšší pravděpodobností se v září podrobím umělému oplodnění, u kterého je poměrně značná pravděpodobnost vícečetného těhotenství. A, po pravdě řečeno, netroufla bych si se denně starat o dvě, či tři miminka + syna a ještě další dítě. Proto jen to hostování. Je nám naprosto jasné, že pokud si nějaké dítě budeme brát a jemu se u nás bude líbit, svazuje nás to, nesmíme se na něj vykašlat.
Chtěla bych se zeptat, jak postupovat při snaze získat dítě do hostitelské péče. Poradíte mi ?
Děkuji.
Iva
 Petra,2 adoptované děti 
  • 

Re: Re: Re: Hostování dětí 

(15.6.2001 22:50:38)
Loro,a Vy neuvažujete třeba o pěstounské péči nebo adopci. Pokud máte obavy z psychologických a jiných vyšetření, nebojte fakt to nic není. Z vlastní zkušenosti vím, že se nezkoumá jestli naprosto superčlověk, ale pouze zda jste vhodní rodiče a to je téměř každý až na patologické vyjímky.
 Lora 32 
  • 

Re: Re: Re: Re: Hostování dětí 

(16.6.2001 17:20:45)
Petři,
psala jsem důvody, které nás vedou k úvahám o hostitelské péči. Pokud by nám vyšlo to umělé oplodnění a měli třeba rázem 2 nebo dokonce 3 miminka, netroufla bych si vzít si dítě do každodenní péče. Rozhodně ne v těch prvních letech.
Pokud se umělé oplodnění nepodaří, budeme zřejmě uvažovat o pěstounství či adopci.
A z těch testů mám trošku obavy hlavně proto, že se u mne i u muže nejedná o manželství první. Mé dítě z prvního manželství můj muž adoptoval, ale za to se svým dítětem se vídá minimálně, protože žije 500 km od nás. Nevíte, jak velký mají tyhle okolnosti vliv pro schvalování do seznamu žadatelů o pěstounství ?
 Petra,2 adoptované děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hostování dětí 

(17.6.2001 17:32:14)
Milá Loro,vše záleží na poradním sboru.Samozřejmě, že se na zto budou ptát, ale chybovati je lidské. A vaším plus je ,že si váš muž adoptoval vaše dítě. Nebojte se a pokud se rozhodnete do toho jít, bojujte ! Stojí to za to.
 Petra,2 adoptované děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hostování dětí 

(17.6.2001 17:32:19)
Milá Loro,vše záleží na poradním sboru.Samozřejmě, že se na zto budou ptát, ale chybovati je lidské. A vaším plus je ,že si váš muž adoptoval vaše dítě. Nebojte se a pokud se rozhodnete do toho jít, bojujte ! Stojí to za to.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.