| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Očkování

 Celkem 31 názorů.
 Jana Novotná 
  • 

Očkování 

(17.3.2000 15:24:03)
Hledala jsem nějaké názory a zkušenosti maminek na očkování dětí. Moje sestra zemřela v nemocnici deset hodin po očkování. Bylo jí přesně šest měsíců a před očkováním byla úplně zdravá. Já jsem se rozhodla svého syna neočkovat, a proto by mě zajímaly názory a zkušenosti jiných maminek.
Hezký den přeje Jana Novotná.
 Káťa Vávrová, dcera 14 + dva kluci 
  • 

Re: Očkování 

(17.3.2000 17:30:08)
Bála bych se trochu třeba obrny, žloutenky,nebo tetanu. Toho tedy dost. A to přesto, že i já znám rodinu, kde došlo po očkování k neštěsí (ochrnutí po očkování). Ale taky to bylo už dřív - před 20 lety asi. A téch, co NEUMŘELI právě proto, že byli proti něčemu očkováni a proto je choroba nebo virus obešel, aniž si čehokoli všimli, je určitě o dost víc. Tohle pojetí "nasi předci taky nebyli očkovaní a přežili" mi přijde dost nezodpovědné - přežili - jenže jen někteří a těch co umřeli na některé očkováním skoro vymizelé choroby bylo vcelku dost. Na vlastních dětech bych takhle tedy neexperimentovala - a na cizích tedy taky ne!
 Petra, v šestém měsíci 
  • 

Re: Re: Očkování 

(20.3.2000 10:26:10)
Cela ta situace s ockovanim neni zdaleka jednoznacna. Samozrejme je z celkoveho hlediska uzitecne, prospesne a nepochybne zachranilo mnoho zivotu. Nicmene i ja znam rodinu, ktere po ockovani ochrnul chlapecek a pres rozsahlou a namahavou rehabilitaci dodnes, kdy je devitilety, nedokaze hybat jednou pazi. Neda se argumentovat tim, ze takove pripady jsou vzacne - pomohlo by vam to, kdyby se to stalo prave vam? Soudim, ze je nesmirne tezke zit s vedomim, ze jste privedli na svet zdrave dite, ktere bylo na prikaz statu ockovanim zmrzaceno nebo zabito. V tom tkvi jadro problemu - ze kazdy nemuze sam o sobe zvazit mozna rizika a vyhody ockovani, ale ze stat narizuje neco, co muze mit tragicke dusledky. Povazuji to ze strany statu za zvuli. Resenim by bylo budto ockovani nenarizovat zakonem, ale sirit jeho prospesnost pouze osvetou, nebo by mel stat za pripady, kdy dojde ke zdravotnimu postizeni v dusledku ockovani, tvrde zaplatit a neodbyvat takove nestastne pripady jen krcenim ramen a tvrzenim, ze "takove veci se obcas stavaji".
Petra
 Petra,24 let 
  • 

Re: Re: Re: Očkování 

(24.3.2000 23:26:35)
Pokud jde o často zmiňované komplikace očkování v podobě ochrnutí, předpokládám, že nejde o následek očkování (tj.očkovací látky), ale nitrosvalové aplikace - injekce. Při špatně provedené alikaci existuje tato možnost i u mnoha dalších léků a látek, které se vpichují do svalu. Kde je tedy hranice, kdy výhody převáží nad tímto rizikem?
 Martin, syn 20 měsíční 
  • 

Re: Re: Re: Očkování 

(3.5.2000 23:13:46)
Milá Petro, uvědom si, kolik dětských životů již dokázalo zachránit včasné očkování a kolik nemocí se již díky němu podařilo vymýtit či jejich výskyt v civilizovaných zemích výrazně snížit. Co bys říkala, kdyby Tvoje dítě onemocnělo např. poliomyelitidou - dětskou obrnou a bylo částečně ochrnuté jenom proto, že Ty jsi no nenechala očkovat (platí i pro jiné nemoci). Kdyby očkování by bylo nepovinné, nemoc by se tak nepodařilo zlikvidovat a další děti by byly trvale poškozeny nebo dokonce zbytečně umíraly. U dnešních vakcín dochází k celkovým nežádoucím účinkům zcely vyjímečně a asi jako u podání jakéhokoliv jiného léku. Tato rizika jsou zanedbatelná a nicotná ve srovnání s riziky nemoci, proti které se očkuje.
 Petra,24 let 
  • 

Re: Očkování 

(17.3.2000 22:40:26)
Milá paní Novotná, v dnešní době, kdy je očkování sice povinné, ale neexistují žádné sankce, když tuto povinnost nesplníte, je zcela na Vás jak se rozhodnete. Můj názor (jistě ovlivněný tím, že příští rok končím studium LF)je, že riziko komplikací po očkování je zcela mizivé, protože se do těla vpravují mikroorganismy oslabené, usmrcené nebo jen jejich části. Na druhou stranu bych se obávalaonemocnění , které tak vzácné nejsou a které nemají dobrou prognózu při léčení. Například možnost nakazit se tetanem je při různých otevřených poraněních někde venku (kolik takových děti mají!) značná a úmrtnost je i při té nejlepší léčbě 50 %. Já bych to neriskovala.
S pozdravem
Petra
 Irena, dvouletá dcera 
  • 

Re: Očkování 

(18.3.2000 11:45:43)
Vážená paní,
je mi líto Vašeho syna, který se nemůže bránit Vašemu rozhodnutí a toto rozhodnutí mu jistě ovlivní celý život, protože pravděpodobnost, že mu bez očkování zůstanou následky po prodělané nemoci,kterou ostatní děti s očkováním zvládnou bez problémů, je velmi vysoká.
V této době je velmi malá pravděpodobnost kontraindikací při očkování.
Zcela zcestné je si myslet, že očkování je nepovinné. Očkování proti přenosným nemocem je v ČR je povinné ze zákona a zodpovědnost za to, že je Vaše dítě řádně očkované, nesete zcela Vy.
Samozřejmě, že pravděpodobnost onemocnění nemocí bez očkování je velmi vysoká. Stačí pohlédnout na rozvojové země, kde každé páté dítě ve věku do 5 let zemře!!
Také např. nedávné epidemie záškrtu v bývalém SSSR, kde proočkovanost rapidně klesla, vedly ke vzestupu z 850 případů záškrtu v r. 1989 na 50 000 v r. 1994, přičemž na 1700 lidí zemřelo.
Samozřejmě máte-li pochybnosti, prosím, proberte ještě všechna rizika s dětským lékařem svého syna, který Vám jistě předloží všechna pro , pro která by Váš syn jistě jako ostatní děti měl být chráněn před onemocněním některou z vážných nemocí.
Je mi upřímně líto, co se stalo Vaší sestře, ale tyto případy jsou velmi vzácné, a také tam jistě sehrály roli i jiné okolnosti.
Zvažte, prosím, jestli to, co děláte, je tím nejlepším pro zdraví Vašeho syna.

 Monika, dcera 16 mes. 
  • 

Re: Očkování 

(18.3.2000 12:41:51)
Vitam, ze se tato diskuse vubec objevila. Na Zapade probiha jiz nekolik let a pokud vim, vysledkem byla legalni umozneni odmitnuti ockovani. I ja z nej mam jiste obavy, hlavne z mnozstvi v prvnich trech letech zivota. Pripada mi to jako velky zasah do organismu, ktery se teprve vyviji. Pritom treba u TBC se pry vyskytuji jine kmeny, nez proti kterym je soucasna vakcina vyrabena. Rovnez nechapu, proc pri vysokem poctu vakcinaci proti nemocem rekneme nebezpecnym s nyzsi pravdepodobnosti lecby bez nasledku je do prvnich trech let zarazeno i ockovani proti zardenkam a priusnicim. Mylsim, ze tato vec je ciste na rozhodnuti rodicu a ze by pediatri meli rodice informovat i o moznych problemech (ne pouze bagatelizovat, ze prijdou maximalne maximalne teploty). Bohuzel, rada detskych lekaru se o aktualni diskuse vedene kolegy v zahranici nezajima a vdecne prijimaji informace pouze od farmaceutickych firem.
 Marika dvě děti 
  • 

Re: Re: Očkování 

(18.3.2000 18:39:13)
Chci reagovat na Váš příspěvek.
Je velmi dobře, že je u nás povinné očkování ze zákona. Ráda bych Vám připomněla, že Vy jste měli to štěstí a nechali Vás Vaši rodiče naočkovat. Dopřejte i svým dětem zdravý život.
Přivítala bych názor pediatra do této diskuse. Ale upřímně řečeno, jsem docela šokována zjištěním, že ještě stále existují lidé, kteří jsou ochotni takhle hazardovat se zdravím svých nejmilejších.
Přeji všem maminkám hodně zdravého rozumu a zdravých dětí.
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Očkování 

(20.3.2000 8:25:13)
Mariko, ono to chce taky trochu přemýšlet. To očkování je taky mimo jiné podstatný zásah do ještě nezralého imunitního systému dítěte. Dnešní osvícenější lékaři to dávají do souvislosti např. s nebývalým růstem alergií.
Navíc si myslím, že děťátko do jednoho roku je tak minimálně vystaveno riziku nemocí, kterých se ta očkování týkají, že mi jejich onemocnění nepřipadá tak úplně reálné.
Mám jedno dítě, pečlivě opíchané všemi těmi očkovacími nesmysly. Vážnější problémy kolem toho nebyly. Teď budu mít druhé a jasně že litera zákona mě dožene k témuž jednání. Irituje mne ale stále postoj státu, který mi sice dovolí mít dítě, ale nedovolí mi svobodně a s plnou zodpovědností rodiče rozhodnout podle mého nejlepšího vědomí a svědomí o léčebných postupech prováděných na mém dítěti.
 Dana, dcera 4 roky 
  • 

Re: Očkování 

(24.3.2000 9:19:11)
Hrozně se Vám divím, jak můžete nedávat své dítě očkovat.
Moji rodiče jsou oba postižení dětskou obrnou. Narodili se oba zcela zdraví,ale prostě měli smůlu, že očkování ještě nebylo. Jejich rodiče se nikdy s tím nedokázali vyrovnat. Oba prodělali několik operací, rehabilitace a cvičení bylo na denním pořádku.Každý rok jezdili několikrát do lázní, ale jejich stav se stejně časem zhoršoval.Život poržitý po ústavech sociální péče, protože tenkrát to ani jinak nešlo.
Někde jsem četla, že jsme země, kde se obrna již nevyskytuje, ale nenechte se mýlit. Matka je členkou organizace, která takto postižené lidi sdružuje a stále přibívají nové případy, kdy očkování již bylo zavedeno. Nikdy bych nehazardovala se zdravím svého dítěte a už vůbec ne s vědomím, že jsem tomu mohla předejít. Nikdy bych nepřála nikomu život, jaký museli prožít moji rodiče, plný omezování a někdy i nevraživosti zdravých lidí. Opravdu chcete takový život pro své dítě?
 Stáňa(39)+Ondra(6) 
  • 

Re: Očkování 

(25.3.2000 11:05:11)
Jano,
očkování asi představuje určité riziko, ale ruku na srdce - co riziko nepředstavuje. Nevím, jak starý je Tvůj chlapeček, ale posadila jsi ho už do auta, koupíš mu kolo, kolečkové brusle, lyže, pustíš ho na řetízák nebo jinou pouťovou atrakci, až doroste do věku, kdy to připadá v úvahu? To všechno přece představuje taky riziko - určitě znáš děti, které na kole, bruslích či lyžích přišly k úrazu, o nehodách v autech ani nemluvím ... Kdyby člověk měl dělat jen to, co riziko nepředstavuje, asi by ani nesměl vstát z postele. Podle mne se člověk musí snažit riziko omezovat rozumným způsobem (tj. do auta sedačku a jezdit s rozvahou, na kolo přilbu a vybrat vhodné místo ...). To platí i o očkování -dát očkovat jen zcela zdravé dítě, vybrat si pediatra, kterému důvěřuji a v případě pochybností se poradit ... Nedat dítě očkovat je podle mne řešením krátkozrakým - nekoupím-li dítěti kolo, zas tak moc se toho nestane, nedám-li ho očkovat, mohu ho přece jen ohrozit.
Některé nemoci, proti kterým se očkuje, jsou přece jen život ohrožující (tetanus, záškrt). Myslím sí, že dobrý pediatr neoočkuje dítě v případě, že bude mít zásadnější pochybnosti o jeho reakci na příslušnou vakcínu. Alespoň já jsem tuto zkušenost udělala (Ondra byl miminko s nerovnoměrným vývojem v důsledku komplikovanějšího porodu a naše paní doktorka každé očkování pečlivě zvažovala, některé poněkud odložila, před jiným nás poslala na speciální vyšetření).
Nicméně bych i já uvítala, kdyby se tu o očkování objevilo něco podrobnějšího, třeba i s případnou možností dotazů na odborníka (ale nenvím, je-li to v moci pána servru).

 Hana Lišková,15 měs.syn 
  • 

Re: Očkování 

(25.3.2000 22:29:02)
Nevím,ve které době jste se s touto tragédií setkala,
nicméně si myslím,že v dnešní době jsou farmaceutické výrobky na docela dobré úrovni ;nástrahy a škodliviny
paradoxně stoupají také.
Já dávám svého syna a budu i své druhé očekávané dítě očkovat i nepovinnými placenými látkami.
 Klára, syn Vilík 2roky 
  • 

Re: Re: Očkování 

(3.5.2000 23:36:13)
Jako lékařka vím, kolika nebezpečným onemocněním se daří předejít včasným očkováním. Proto nechávám i mého malého syna v rámci možností očkovat nepovinnými očkováními jako je např. haemophilus. Během měsíce dubna a května probíhá akce, kdy se poskytuje dětem do 16 let 1 dávka kombinované vakcíny proti žloutence zdarma. Očkování patří mezi ty dražší, ale právě proto je dobré využít třetí dávky zdarma, uspoříte více. Očkovat se dá již od jednoho roku života, já sama bych ho doporučila po 3 roce života dítěte. Pokud vím, dítě musí být očkováno do konce května první dávkou a očkování musí provést dětský lékař.
Bohužel u nás přibývá dětí, které se poraní o narkomany odhozené jehly na pískovištích a nikdy člověk neví... Kdo má zájem o více informací o žloutence, zajímavé stránky jsou: http://www.volny.cz/zloutenka/
 Lída(23) a Tomík(7,5 měsíce) 
  • 

Re: Očkování 

(26.3.2000 23:59:21)
Dá se vpodstatě říct, že když jsem si přečetla, že jste se rozhodla svého syna neočkovat, napadlo mě, že jej chcete mít jako pokusného králíka. Já osobně nechávám svého syna očkovat i např. proti hemofilu, což u nás není povinné a musí se hradit. Nedokážu si představit, že bych si tmářsky namlouvala, že když nějakou tu nemoc chytne, že to přežije. Kromě toho souhlasím s tím, že se pediatři k očkování staví odpovědně a nenaočkují dítě, které je nemocné nebo jinak oslabené bez dalších vyšetření apod. Nezlobte se na mně, ale já s Vámi nesouhlasím a připadá mi Vaše rozhodnutí minimálně hloupé.
 Šárka Adámková 
  • 

Re: Očkování 

(2.4.2000 21:48:22)
Ráda bych se i já připojila do diskuze o očkování. Předem bych chtěla říci, že i já mám bohužel jednu špatnou zkušenost. Když byly mému synovi asi 4 roky, prodělal trojkombinaci očování (záškrt, tetanus, dáv. kašel). Ještě ten den mu nožička silně natekla (do dvojnásobných rozměrů), byla horká a červená.Kromě toho měl taky horečku a nateklé uzliny. Volala jsem pohotovost a když po urgencích přijeli, tak jediné co lékař řekl, bylo: Okamžitě do nemocnice! tam mu nasadili intravenózně antibiotika a s tím, že se počká, jestli to zabere. Byla jsem tam s ním, a když se ráno přišel chirurg podívat, kudy povede řez, klepala jsem se jako osika. Naštěstí antibiotika nakonec zabraly a všechno dobře dopadlo. Bylo mi řečeno, že infekce vznikla (zřejmě) aplikací nečisté jehly. Prý jeden případ z 10 tisíc. Co je Vám to platné, když je to zrovna vaše dítě!!! Nicméně, na povinná očkování chodíme dál, ale k jiné lékařce. Ráda bych touto cestou vzkázala všem rodičům, že vyšla docela užitečná publikace "Co by rodiče měli vědět o očkování". Vydalo nakl.Tango, Otakarova 3, Praha 4, tel.02/61215827.
No a závěrem jen jedno. Kdo máte zdravý rozum, tak se jím řiďte a nespoléhejte vždy jen na lékaře. Nejsou neomylní a ta hlavní zodpovědnost za dítě leží vždycky jen na Vás.
 Petr 
  • 

Re: Očkování 

(5.4.2000 5:12:40)
Není některé očkování náhodou povinné ???
 Eva 
  • 

Re: Re: Očkování 

(5.4.2000 7:46:31)
A jako co? To že je něco povinné a priori znamená, že je to správné?
Aby nedošlo k omylu: nechci diskutovat o prospěšnosti očkování, jenom se moc zdůrazňuje, že neočkovat dítě je riziko, ale prakticky nikdy se oficiálně nepřizná, že i očkování je riziko -a někdy opravdu nejde jen o banalitky typu zvýšené teploty.
Lidi, kteří se proti POVINNÉMU, zdůrazňuji to povinnému, očkování cukají mají někdy nálepku zpátečníků, kteří nezodpovědně hazardují se zdravím svých dětí. Je zajímavé, že např. v Německu to očkování taky existuje, ale na rozdíl od nás není povinné, tudíž stát nedělá z rodičů nesvéprávné blbce, kteří nejsou schopni samostatně a zodpovědně po konzultaci s dětským lékařem rozhodnout, jaké léčebné postupy budou u jejich dítěte nasazeny.
 Katka Jancarikova, čtyři děti (7,6,6 let a 1 měsíc) 
  • 

Re: Očkování 

(7.4.2000 21:16:54)
Vsem nam jde o jedno: ochranit sve deti pred nebezpecim nemoci, nasledku po nemoci nebo dokonce smrti. Pro vetsinu lidi je nejvyhodnejsi strategii nechat sve deti naockovat. Nase rodina zel patri k tem malo procentum, pro ktere to neni tak jednoznacne: nas nejstarsi syn byl v souvislosti s ockovanim nekolikrat v ohrozeni zdravi ci snad i zivota. Po prvnim ockovani trojkombinaci (cerny kasel, zaskrt, tetanus)mel tak velkou reakci, ze nas obvodni lekarka preradila do Motola na odd. ser a ockovacich latek. U dalsich deti jsme proto velice opatrni - uvedomili jsme si, ze ockovani je sice uzitecna, ale zaroven velice nebezpecna vec. Z vysetreni krve nasich dvou nejstarsich v kojeneckem veku se ukazalo, ze maji imunodeficit (zrejme je to nejak dedicne - ja i muj brtar jsme take meli velke a nebezpecne reakce na ockovani), takze i banalni ockovani proti obrne na lzicku by u nich mohlo zpusobit skutecne onemocneni obrnou, apod. Asi dva roky nesmeli byt vubec ockovani zivymi vakcinami. Pak se jim imunita zlepsila, ale opatrni musime byt porad.
Nase postrehy a zasady:
- Nenechavame deti ockovat u obvodnio lekarky, ale na specializovanem pracovisti USOL v Motole (pro Prahu a okoli).
- Mame individualni plan ockovani. Prednostne je nechavame ockovat proti nejvice nebezpecnym nemocem (tetanus, zaskrt, obrna). Nektera ockovani (cerny kasel) nase deti nedostanou.
- Nektera ockovani lze ockovat po mensich davkach
- I po tretinove davce musime s detmi sedet 30 minut pred ordinaci, kdyby neco ... (nechapu jak muze ockovat kojence, u ktereho se jeste nevi, jestli ockovani dobre snasi, obvodak, ktery na nejaky prusvih neni zarizeny)
- Ockuje se jen kdyz je cela rodina zcela zdrava, bez teplot, prujmu, aj. znaku nastavajici nemoci.
- Nesmi se ockovat v obdobi chripkovych epidemii, apod.
- Pred i po ockovani musi byt (1-2 tydny)deti kvuli moznemu nakazeni v karantene - nesmi do skoly, skolky,jit do kina, apod.
- Ockuji se pokud mozno jednou vakcinou vsechny nenaockovane deti. Pokud jedno z nich zrovna nesmi byt ockovano, nesmi se ockovat ani druhe. Stejne tak se nektere vakciny nesmi ockovat detem, kdyz je maminka tehotna (zname jesou hlavne zardenky)je zde moznost prenosu viru nemoci od naockovaneho ditete na ostatni. Vzdy se na vsechno ptejte. I kdyz je zde jen mala pravdepodobnost ohrozeni, co kdyz jste to zrovna Vy nebo Vase dite, kdo to schyta? Nam se nekolikrat stalo, ze deti reagovaly zvysenou teplotou na vakcinu, ktera mela byt zcela neskodna a jednou doslo k prenosu nemoci (zardenek) z naockovaneho ditete ... Co kdyz i ve Vasi rodine bude nekdo takovouto medicinskou raritou?
Zaverem: Ockovani je vzdycky riziko. Zvlast to prvni, kdy se nevi jak bude kojenec reagovat. VazIm si kazdeho, kdo dokaze premyslet dopredu a snazi se sve deti ochranit, i kdyz jeste zadne problemy nenastaly. Ovsem nazor, ze "DETI NENECHAM OCKOVAT" povazuji za prilis radikalni a nevedouci k vyse uvedenemu cili - nejlepe ochranit sve deti.
 Petr kluci 5 a 3 - kniha 
  • 

Re: Očkování 

(7.12.2000 11:00:03)
Doporučuji knihu Problémy s očkováním - Dr.Randall Neustaedter. Pokud chcet získat informace o očkování z pohledu odborníka, který se nebojí veřejně psát o možných koplikacích spojených s očkováním - potom vřele doporučuji. V dnešní době vidím aktivní přístupu ke zdraví jako jedinou správnou alternativu. Spoléhání se na instituce a lékaře je pohodlné, ale ne vždy nejlepší řešení.
 hela 
  • 

Re: Re: Očkování 

(8.12.2000 4:55:41)
ockovanie je najucinnejsi sposob ako zabranit aby vase dieta ochorelo, nech je uz percento pravdepodobnosti, ze reakcia bude neziaduca akekolvek. a ze niekto pise , ze percento pravdepodobnosti neziaducej reakcie na vakcinu je take a take? a ake je vysoke percento pravdepodobnosti, ze vase dieta chorobu dostane? za aktivny pristup k zdraviu pokladam prevenciu a k nej ockovanie rozhodne patri.
 Jana, dva synové 
  • 

Re: Re: Re: Očkování 

(8.12.2000 11:05:11)
Milá Helo, v naší rodině máme s očkováním jen ty špatné zkušenosti. Moje zdravá sestra zemřela několik hodin, v nemocnici, po očkování(udusila se).
To byla poněkud drsná nežádoucí reakce. Paní doktorka, která na tom měla svůj podíl viny, mé matce doslova řekla: " Paní, vy jste mladá, vy si můžete pořídit ještě kupu zdravých dětí!"
Roční zdravé dcerce mé kamarádky,lékaři naočkovali obrnu, před kterou ji vlastně měli chránit. Nyní je dívce třináct let, její stav je zoufalý: nepohyblivá,duševně zaostalá, nejí sama, při krmení se dusí, nemluví, přidaly se křeče... vyžaduje neustálou rodinnou péči(ztráta zaměstnání matky-sociálně slabá rodina).
Milá Helo, tyto případy se samozřejmě veřejnosti oficiálně nesdělují. Vážím si lékařů a doufám,že jich bude stále více, kteří jsou ochotni poskytnou veřejnosti pravdivé informace.
Jana

 Šárka, syn 14 let, dcera 11 let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování 

(8.12.2000 14:20:00)
Jano, jakkoliv příběhy, které popisuješ, vyznívají tragicky, tak sem do diskuse spíš zavádíš velké množství demagogie, protože kdyby stejně jako ty uvažovali všichni, tak dodnes umíráme na neštovice, černej kašel, tetanus, případně na záněty a horečky (antibiotika přece taky mají vedlejší reakce, že?). Agitovat na prahu 21.století, že očkování je špatné, protože víš o dvou špatných zkušenostech (dle mého názoru zaviněných spíš vinou lékaře, protože kdyby byla špatná vakcína, postižených dětí by tehdy bylo mnohem víc, ne?), je tady, v auditoriu, které čtou leckdy mladé a nezkušené maminky, hodně velká nezodpovědnost. Zvlášť v době, kdy vinou značné migrace obyvatel z rozvojových zemí se některé již vymýcené choroby náhle začaly vracet. Pokud se povinnému očkování se svými dětmi vyhýbáš, doufám, že je jednou žádná z těch nemocí nepotrefí...
 Jana, dva synové 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Očkování 

(8.12.2000 20:40:42)
Ahoj Šárko,
domnívám se, že u nás víme velmi málo o vedlejších účincích očkovacích látek, které již dávno vedoucí mezinárodní orgány přiznávají. Některé výzkumy ohledně očkování jsou publikovány pouze v zahraniční lékařské literatuře. Tady je jeden z mnoha:
V New England Journal of Medicine( 1994,331: 16 - 21), byl uveřejněn případ z dětské nemocnice v Ohiu-během epidemie černého kašle v roce 1993, rozšířené po celé USA, se zjistilo, že nemoc postihla převážně děti, které byly přeočkovány trojitou vakcínou. Jaká tedy je účinnost očkování? Domnívám se, že to nikdo neví. Nejsou na to studie.
Studie(1993) provedená Střediskem pro kontrolu a prevenci chorob (CDC),nejvyššího amerického vládního orgánu pro infekční nemoci, rozpoznali 34 závažných vedlejších účinků očkování od astmatu,postižení krve,infekčních chorob,ekzémů a diabetu až po neurologická poškození(křeče,epilepsie), dětské obrny a
ztráty sluchu.
Někteří vedci se domnívají, že očkování mnoha vakcínami najednou(trojkombinace), může úplně rozhodit imunitní systém dítěte.
To, co jsem napsala v předešlém příspěvku, se stalo a věř mi, že to poznamenalo obě dvě rodiny na celý život(to není demagogie).
Můj starší syn měl po očkování velmi silné reakce, a proto jsme po dohodě s lékařem, museli očkování zastavit. Svého druhého syna jsem raději nedala očkovat a snažím se posilovat jeho imunitu.
Jana
 hela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování 

(9.12.2000 17:14:19)
mozno mate pravdu, ze ockovanie znizuje imunitu, ale z mojho laickeho pohladu je to aj tak najlepsia mozna prevencia. na to, ze zahranicni odbornici publikuju rozne revolucne clanky, tykaju sa ockovania by som sa pozerala s rezervou,mam totizto skusenost: zijeme v kanade a hned po prichode som potrebovala syna zaockovat poslednou davkou trivakciny DTP. zistila som, ze to bude problem, dtp sa v kanade dava v inych, viacerych davkach, v inych kombinaciach(konkretne s poliom, v injekcnej forme. ked som toto konzultovala s nasou byvalou pani doktorkou cez internet, dozvedela som sa, ze ockovanie polia cez injekciu je zastarane.)niektore ockovania nie su povinne vobec... chcem tym povedat, ze zapadne systemy nie su dokonale a je neprezierave doverovat vsetkemu, co nam konzumentom ponukaju.
 Jana, dva synové 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování 

(9.12.2000 19:41:20)
Milá Helo, popisovala jsem případy které se staly v České republice.
Jana
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Očkování 

(10.12.2000 1:50:29)
Helo presti si vice o ockovani v Kanade-Understanding The Vaccine Controversy na"www.life.ca/subject/health.html" a na"www.tetrahedron.org"z Ameriky.Pochopis, proc jsme syna nedali ockovat.Ted momentalne tady ockuji davove proti chripce/flu/.Porad bezela reklama v radiu, v televizi a v novinach.Ontarijsky guverment zaplatil 380 milionu za serum a povinne naockovali vsechny deti ve skolach a hodne lidi se dalo naockovat dobrovolne.Vysledek?Hruza-20% ma negativni nasledky s komplikacemi.
 Martina, Kimberley 6 let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování 

(10.12.2000 23:44:41)
Ahoj Evo,
trosku me Tvuj prispevek prekvapil. Moje dcera navstevuje statni skolu v Ontariu a ockovani jim nikdo nenutil, ani se nesmi ockovat bez pritomnosti rodice. Rovnez udaj o 20% populace majici problemy po ockovani, to je poprve, co neco takoveho slysim. Vetsina mych kolegu v praci se ockovat dava pravidelne, kazdorocne (letos poprve zdarma) a zadne problemy nemeli.
Tak by me zajimalo, kde svoje udaje beres.
Rovnez ockovani proti poliu neni zastarale, jak Ti tvrdi ceska lekarka, uvedom si, ze v Kanade je obrovske mnozstvi pristehovalcu, kteri s poliem prisli do styku, ze jsou stale zeme, kde je polio bezne a tim, ze neockujes sve dite ho vystavujes riziku.
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Očkování 

(11.12.2000 2:39:33)
Martino nas syn je alergicky na antibiotika a vejce.Polio vaccine obsahuje bunky z opicich ledvin,lactulbumin hydrozolate,antibiotics a teleci serum.MMR vaccine obsahuje kureci embryo,neomycin/antibiotika/.Nastesti mame chytrou dotorku,ktera nas upozornila na "anaphylatic shock".Naucili jsme se /od znamych/ nechat si od doktorky podepsat papir overeny notarem,ze v pripade negativni reakce na ockovani prebira veskerou financni zodpovednost.
 hela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Očkování 

(11.12.2000 2:41:02)
ahoj martina,
to polio som spominala ja. moje informacie su o tom, ze polio podavane injekcnou formou nie je tak ucinne ako polio podane na lyzicke. u nas sa podava vzdy na jar, marec a maj a tu, pokial som mala moznost vidiet v rozpise, co sme dostali s vizami to na rocne obdobie viazane nieje. rozhodne nie som proti ockovaniu, skor naopak.
my cela rodina sme sa dali zaockovat proti chripke, z vlastnej skusenosti viem, ze chripka, pokial ju aj dostanes, trva den max. dva a ma priebeh ako lahsie nachladnutie. pocula som uz ale aj o tom, ze niektori lekari ho nedoporucuju. my po tom, ako nas rocny syn svoju prvu chripku odlezal v nemocnici s velmi dramatickym priebehom, sme sa zacali ockovat kazdorocne cela rodina a zatial sme kazdu sezonu prekonali bez ujmy.
hela
 Eva 
  • 

Re: Re: Re:Re:Očkování 

(11.12.2000 16:26:01)
Helo nase doktorka "flu vaccine" bojkotuje.Je puvodem Polka a vi jake pokusy se delaly na lidech v koncentracich s aspirinem a jinymi leky.Vaccina je manufacturovana pres WHO -World Health Organization z Genevy,ma byt pouze z 50-70% efectivni.Flu vaccine se kazdy rok meni.Letos obsahuje-An A Moscow,An A New Caladonia,A B Beijing.School surveys a NIS/National Immunization Survey/se posila do Genevy a vysledky budou znat v kvetnu 2001.Proc by nam v kapitalismu davali neco za darmo?Prevence proti chripce je vitamin C.Celou zimu ho bereme 3X denne a hodne zeleniny a ovoce.Ockovat jsme se nikdy nedali.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.