| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Potrat

 Celkem 2 názorů.
 Petr, budoucí otec 
  • 

Potrat 

(10.3.2000 17:43:59)
Zdravíčko všem,
Přečetl jsem tu názory paní a dívek ohledně potratu a zhrozil jsem se.
Vážím si všech žen, které prošly těhotenstvím a mateřstvím a plně se hlásím k zodpovědnosti za své (i nenarozené) potomky jako muž. A přestože přiznávám ženám větší díl rozhodování o dětech,
právo žen na potrat nemohu uznat.
Potrat není podle mě pouhé zabití, ale chladnokrevná plánovaná vražda na bezbranněm člověku a jako taková se musí posuzovat i v kontextu všech tíživých situacích ženy (věku, zdraví, sociálních podmínek, znásilnění ...).
A pokud jde o nucení žen ze strany nezodpovědných otců, pak bych to hodnotil ještě přísněji. Je to bohužel názor asi menšinový. Pomyslné hromady mrtvých tělíček se vrší a vrší.
Tož nic, mějte se fajně
Petr
 Petr, budoucí otec 
  • 

Všem Re:(Re:) Potrat 

(14.3.2000 11:58:01)
Milé reagující dámy a čtoucí pánové,
děkuji paní Zdeňce za její postoj, ani ne tak za to že se mě zastává, ale že má takový názor jako žena, protože já musím respektovat všechny obtíže a rizika ženy v těhotenství, při porodu atd... a argumenty, které na to poukazují a degradují názory mužů o nenarozených lidičkách jsou trochu nefér.
K radikalismu mám daleko a ohánět se morálkou je nesmysl. Jen prezentuji svůj názor, nechci vůbec nikoho soudit a myslím že přesvědčováním se dá dosáhnout víc než zákazem.
Stojím si za názorem, že potrat je chladokrevná vražda ne zabití, což vysvětlím a dodávám, že soucítím se všemi rodiči (nejen ženami), které jsou donuceni vydat o ní rozhodnutí, nebo se bez svého rozhodnutí na ní podílet.
Myslím že život začíná jednou buňkou s plným počtem chromozomů, tedy od početí. Jákékoli spekulace o stadiu vývoje jednotlivých orgánů plodu např. mozku, nebo srdce mi příjdou úplně odlidštěné.
Najmu-li si osotřelovače, aby někoho zabil, při troše štěstí vybranou osobu zabije jednou ranou do týla a mrtvolu dále nemasakruje. Pak, nebo i během aktu můžu mít strašné výčitky svědomí a třeba i spáchám sebevraždu, přesto nesu zodpovědnost za chladokrevnou vraždu. U plodu při interrupci je to horší, plod je odstraňován, aby bylo minimálně poškozeno vnitřní ústrojí matky, v lepším případě usmrcen, rozkouskován a vyňat v horších případech za živa čtvrcen, leptán a po vyjmutí teprve usmrcen vysátím zárodku mozku. Nechci vůbec přirovnávat lekaře k najemnému vrahovi, ale přesto se tu stala chladokrevná vražda a zodpovědnost za ní zůstává.
Především jsem pro to, aby ženy, které stojí před rozhodnutím potratu a odmítnou ho, byly jednoznačně zvýhodněny. Zatím se mi zdá, že tlak společnosti nutí ženu k přesnému opaku.
Jestli se vám moje přirovnání a názory nelíbí, klidně mi vynadejte.
Zdar
Petr

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.