| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bolí amniocentéza?

 Celkem 8 názorů.
 Adriana /zatím bezdětná/ 20 let 
  • 

Bolí amniocentéza? 

(3.5.2001 11:52:32)
S přítelem pomalu plánujeme děťátko. Jelikož v TV vidím dost často uječené Američanky, jak prožívají svůj porod (kamarádky mi potvrdily, že přehnaně), tak bych se chtěla zeptat, co je na tom všem nejbolestivější? Je to amniocentéza, nebo něco jiného?
A bolí nástřih perinea? Každý mi tvrdí něco jiného.
 Katka 
  • 

Re: Bolí amniocentéza? 

(3.5.2001 12:04:29)
Ahoj Adriano, nevím, co si představuješ pod pojmem amniocentéza, nebo jestli to víš, a mylně se domníváš, že ji musí absolvovat každá těhulka.
Tak tedy amniocentéza je odběr plodové vody, který se provádí pouze se souhlasem nastávající maminky za tím účelem, aby se potvrdilo nebo vyvrátilo eventuelní genetické postižení děťátka. Podezření může vzniknout při odběru krve, který je prováděn právě za tím účelem (někdy v polovině 4. měsíce). Pravděpodobnost, že budeš muset AMC absolvovat, je dost malá, pokud nemáš nějaké genetické problémy Ty, Tvůj partner nebo Vaši předci. Já sama jsem na AMC byla (hodnoty z krve byly mírně mimo normu, nakonec se ukázalo, že to byl planý poplach, způsobený nějakou nerovnováhou našich mužských a ženských hormonů). Je to zákrok ani ne tak bolestivý jako spíš nervující. Vpodstatě je to vpich dlouhé jehly do dělohy za neustálé kontroly plodu ultrazvukem. Bolí to asi jako očkování proti TBC, víc rozhodně ne. Spíš jsou to ty nervy s čekáním na výsledky. Ale myslím, že pokud jste oba zdraví a miminko teprv plánujete, není třeba se tím zbytečně předem zabývat. Držím palce, ať brzo počnete!
 Adriana 
  • 

Re: Re: Bolí amniocentéza? 

(3.5.2001 13:29:15)
No, jelikož máme v rodině dědičnou vadu, vím, že budu muset amniocentézu podstoupit. A mám strach z toho vpichu. To musí bolet, ne?
Očkování proti TBC si ani nepamatuji, tak to asi nebylo tak hrozné.
 Lída, syn 24m 
  • 

Re: Re: Re: Bolí amniocentéza? 

(3.5.2001 14:09:37)
Ahoj Adriano,
nevím, jak ostatní, ale mě bolel zákrok samotný a do večera jsem neměla elán na to, abych se hýbala. Ale jsem každopádně ráda, že jsem ji podstoupila. Byla bych radši, kdyby mi to nabídli i v prvním těhotenství.
Držím palce, aby to dobře dopadlo.
Lída
 ADRIANA 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bolí amniocentéza? 

(3.5.2001 14:35:52)
Děkuji za informace. Chce to nejspíš zatnout zuby a být statečný. Ale výsledek většinou po porodu stojí za to, že? :-))
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Bolí amniocentéza? 

(3.5.2001 14:09:43)
Adriano, je to vpich dutinou břišní, což, předpokládám, víš. Bolí to opravdu jako běžné očkování. Ostatně v prvních třech měsících těhotenství absolvuješ myslím 3 nebo 4 odběry krve, takže budeš trénovaná. Vzpomínám si, že je to nepříjemný pocit ležet s trošku vypouklým bříškem na zádech a nechat si do něj píchnout dlouhou jehlu, ale opravdu je ta bolest nesrovnatelně menší než strach. Záleží taky na doktorech, kteří AMC provádějí. Moc Ti držím palce.
 Lucie 25, miminko v brisku 29.tyden 
  • 

Re: Re: Re: Bolí amniocentéza? 

(14.5.2001 13:50:39)
Musim se priklonit k Lide. Me odber bolel, ne ze by to bylo nejak silene, ale co me opravdu bolelo bylo, kdyz odebirali vzorek, vpich ani ne. Bylo to, jako by me vysavali vnitrnosti, hrozny podtlak. Ale samozrejme se to dalo v pohode prezit, jen jsem ten den byla uplne mrtva a strasne me bolelo bricho. Mela jsem pocit, ze se mi tam broucek mrska na sucho. Ale je zdravy a ja jsem moc rada, ze jsem to podstoupila.

Lucka
 Jorga, 2 synové 5 měsíců a 4,75 roku 
  • 

Re: Bolí amniocentéza? 

(12.5.2001 12:04:10)
Ahoj Adriano,
co se týče amniocentézy, nemám informace, ale k tomu se už vyjádřily jiné. Já zkusím něco k té episiotomii.
Mě osobně to bolelo jak čert, byla to jediná příležitost za celý dvacetihodinový porod, kdy jsem opravdu křičela bolestí. Jenže nikoho jiného na celém světě to asi nebolelo, mluvila jsem o tom s několika ženami, které se shodly na tom, že o tom ani nevěděly (jen jedna cítila slabé štípnutí od desinfekce). Ani přítomní zdravotníci nemohli pochopit, co se to se mnou děje, trvali na tom, že to fakt nebolí.
Takže to vypadá, že v naprosté většině případů o tom žena ani neví, trochu bolí až šití, ale to se dá zvládnout v pohodě, když se přitom mazlíš s miminkem. A pak to hojení je nepříjemné.
Ale třeba se tomu vyhneš, když dopředu budeš tvrdit, že to opravdu nechceš, pokud by to nebylo naprosto nutné (doporučuje se napsat si svoje představy o porodu na papír, říká se tomu porodní plán), snad se Ti je podaří přesvědčit, situace se stále zlepšuje a na přání rodičky se, myslím, stále více dá. Kamarádku například před nástřihem zachránil manžel, který ho vytrvale odmítal, takže ona se mohla soustředit na porod.
Ahoj a přeju pěkné těhotenství a krásný porod, i s nástřihem to byl nádherný zážitek!
Jorga

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.