| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kdy otěhotnět

 Celkem 15 názorů.
 Jitka, 22, zatím bezdětná 
  • 

Kdy otěhotnět 

(6.3.2000 11:33:38)
Ahoj Holky,

je mi 22 let a s manželem jsme se domluvili, že bychom rádi miminko. Vzhledem k tomu, že 3 roky nepřetržitě užívám antikoncepční pilulky (Triqular), myslím, že by to chtělo nějakou dobu počkat, než se hladina hormonů v těle opět vyrovná. Nevím ale jak dlouho by to mělo být. Jsme oba natěšení a čekat několik měsíců se nám nechce. Jednou mi doktor říkal, že jakmile vysadím antikoncepci, tak okamžitě otěhotním (což by mohlo být taky dobré, jindy se na to čeká třeba i roky, zato takhle je pravděpodobnost daleko vyšší). Bojím se ale, abych neměla dvojčata nebo zda dítě nemůže být nějak poškozené, kdybych otěhotněla ihned po vysazení prášků. Děkuji za každou radu či osobní zkušenost.

Jitka

P.S.: Vím, že je tu už podobný dotaz od Martiny, ale nikdo na něj (veřejně) neodpověděl.

 Jitka, 24 let 
  • 

Re: Kdy otěhotnět 

(8.3.2000 17:27:55)
Ahoj Jitko,
nemáme jen shodné jméno. Také jsem užívala antikoncepci a to po dobu téměř 8 let - Triqular z toho nejdéle. S manželem jsme se rozhodli pro miminko a naivně jsem si myslela, že otěhotním měsíc po vysazení ( také jsem slýchávala, že je to pak na 100% a hned a proto jsme to přesně plánovali ). Měsíc jsme skutečně byli opatrní - měla jsem pocit, že se mi "očistí" tělo od umělých hormonů. Velice jsem byla překvapená, když ani ve druhém cyklu k otěhotnění nedošlo. Problém byl, že jsem za těch 8 let téměř zapomněla, že můj cyklus byl bez antikoncepce mnohem delší než 28 dní a tak jsme se řídili špatným výpočtem plodných dnů. Můj nový pan doktor mě vyvedl z omylu, že antikoncepce za ty roky mohla něco upravit. Pokud si měla před používáním antikoncepce pravidelný cyklus, tak asi pro Tebe nebude těžké odhadnout plodné dny a na Tvém místě bych minimálně 2 cykly nechala tělo odpočívat.
PS: Otěhotněla jsem ve čtvrtém cyklu po vysazení Triquliru a protože jsem nyní teprve v 1. měsíci nemohu Ti zatím sdělit zda je vše v pořádku, ale je to zcela individuální A DRŽÍM TI PALCE AŤ TI VŠE VYJDE a hlavně na to moc nemysli a miluj se se svým manželem proto, že se Ti to líbí a ne jen kvůli plodným dnům. Jitka
 Jitka, 
  • 

Re: Re: Kdy otěhotnět 

(9.3.2000 9:42:14)
Ahoj Jitko,

děkuju za odpověď, moc jsi mě potěšila. Blahopřeji k budoucímu přírůstku do rodiny!!!
Já jsem vždycky tvrdila, že děti mít nebudu, že po nich nijak netoužim a tenkrát jsem to myslela vážně. Zhruba před rokem mě tak nějak přepadly "mateřské pocity". Přišlo to úplně samo a byla jsem z toho dost překvapená. Čím dál víc jsem začala přemýšlet o tom, jaké to asi bude, až si jednou domů z porodnice přineseme malý ukřičený raneček. Také na svého manžela jsem začala postupně pohlížet trochu jinak. Už ho nevnímám pouze jako milence, partnera a kamaráda, ale také jako budoucího tatínka našich dětí. Zničehonic zmizela panická hrůza z porodu, z toho jak budu vypadat s břichem atd. Zjistila jsem, že se na všechny tyto starosti moc těším. Manželovi jsem se s těmito pocity moc nesvěřovala - nechtěla jsem ho nějak "vyplašit" a nechtěla jsem aby měl třeba pocit, že ho do něčeho tlačím nebo že bychom měli mít dítě proto, že já po něm toužím. No, a před nedávnem mi sám zničehonic (a byl u toho trochu červený) řekl, že by si moc přál, abychom už měli miminko. Prý už o tom přemýšlel delší dobu, ale nevěděl, jak mi to říct. Byla jsem hodně překvapená a šťastná, ale chtěla jsem si být jistá, zda si uvědomuje i všechny negativa, která to přinese. A tak mu už několik dní neustále přednáším o tom, že budu velmi velmi tlustá, že mi bude muset zavazovat tkaničky u bot, že budu protivná, vyzvracim oběd, který mi uvaří, vypočítávám mu, co všechno budeme muset koupit (což znamená žádné šetření na jeho vysněnou motorku nebo aspoň škodovku nýbrž na kočárek), pořádně se nevyspí, bude se mnou máchat pokakané plínky, ... Pořád opakuje, že si to všechno uvědomuje a vidí to jako příjemné starosti. Je skutečně moc natěšený, už vybírá i jména a nejraději by mi vybral už i porodnici. Já vím, že bychom neměli tolik bláznit, ale úplně nás to pohltilo. Jak se dařilo vám, brát to s odstupem (např. nemyslet při sexu na početí)?


Moc zdraví
a přeje zdraví
Jitka
 Jitka 26, snad budoucí maminka 
  • 

Re: Re: Re: Kdy otěhotnět 

(10.3.2000 16:21:56)
Ahoj Jitko,
máme možná společného víc než jen jméno. Taky mi to nikdy moc nepřišlo, že bych měla chtít stát se maminkou. Okolo mě nikde malé děti nebyly, škola, práce...Takže kdo s tím víceméně přišel byl manžel, který si to možná dokázal představit lépe než já. A pak najednou, ani nevím, jak to přišlo, jsem o tom postupně začala přemýšlet a "uvrtávat se" do mateřských pocitů, až mě to překvapilo, kde se to ve mně bere. Početí jsme bohužel však museli odkládat kvůli stavbě domečku. No a právě před několika dny jsme to zkusili poprvé. Bála jsem se trošku, jaký to bude pocit, ale nějak mě pohltilo vzrušení z milování a tak mi to vlastně "došlo" až s lehce uslzenýma očima po milování. Teprve pak mě to vzalo, jaká to byla chvíle. Ty slzičky dojetí slíbal manžel a společně teď čekáme a "pro jistotu" zkoušíme dál.....

Jitka
 taky Jitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kdy otěhotnět 

(13.3.2000 10:29:54)
Milá Jitko,

je až neskutečné, kolik toho máme zatím společného, co? Třeba se někdy potkáme v porodnici nebo na hřišti s dětmi.
Já jdu dneska odpoledne ke svému gynekologovi. Poradím se s ním, jak dlouho mi doporučuje počkat po vysazení antikoncepce (ale zatím to vypadá, že počkáme měsíc a pak to zkusíme) a taky se ještě pro jistotu od něho nechám vyšetřit a poslat znovu na kontrolní mamograf. Před 2 roky jsem musela na operaci s bulkou v prsu, tak chci mít jistotu ...

Držím Ti palce, aby se těhotenství potvrdilo!

Jitka II.
 Jitka, 22 let, 5 týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Kdy otěhotnět 

(13.3.2000 13:23:52)
Ahoj všechny Jitky i ostatní milé holky,
začala jsem mít zmatek v odpovědích, protože máme všechny Jitky mnoho společného.
Mám za sebou už 3 těhotenské testy ( z toho 2 z krve ) a vypadá to, že se nám s tím 5mm drobečkem daří dobře. V sobotu jdu na první sono a přesto, že vím, že asi mé laické oko moc neuvidí, tak se moc těším.
Cítím se těď skvěle, až na zvětšená a citlivá prsa nemám téměř žádné problémy.
Jinak Jitko III. také teď začínáme stavět dům a i přesto, že nastěhování připadá v úvahu až v polovině příštího roku, tak jsme se s manželem dohodli, že to všechno ve třech zvládneme i v tom našem 2+"nic". Prostě jsme už nechtěli čekat déle. Oba se moc těšíme a krásně si to teď užíváme.
I milování je teď snad i lepší, že přece jenom člověk po "tom" nepřemýšlí zda se povedlo početí, ale o tom jaké to vůbec bylo.
Přeji Vám hodně krásných nocí a jednou určitě nastane i u Vás ta úspěšná s velkým "N".
( Mě třeba maličko mrzí, že nevím, která noc, že to vlastně byla....).
Mějte se moc hezky a já se zase někdy ozvu, abych Vás podpořila.
Jitka II.
 Iva 27 let + Péťa 8 dní 
  • 

Re: Kdy otěhotnět 

(11.3.2000 21:55:34)
Také jsem několik let brala Triquilar, po vysazení jsme měsíc počkali a v následujícím cyklu se nám otěhotnění povedlo na první pokus. Výsledkem je krásný zdravý osmidenní kluk jako buk. Držím palečky!

Iva
 Jitka, 22, zatím bezdětná 
  • 

Re: Re: Kdy otěhotnět 

(13.3.2000 9:56:39)
Díky, Ivo, potěšila jste mě, myslím, že to s manželem také zkusíme po tom měsíci. Blahopřeji k narození Vašeho Péti!!!

Jitka
 Eva, 25, zatím bezdětná 
  • 

Re: Kdy otěhotnět 

(13.3.2000 16:43:19)
Ahoj Jitko (a všechny ostatní holky)!

Už více než 4 roky užívám Triquilar a nedávno jsme se s mým partnerem rozhodli, že si "pořídíme" první miminko. Proto jsem se ptala svého doktora, zda je se mnou vše v pořádku a kdy mohu otěhotnět. Doktor mi řekl, že ihned, jakmile se rozhodnu počít dítě, mám přestat užívat antikoncepci (samozřejmě musím "využívat" jedno balení) a jsem schopná okamžitě otěhotnět.

Proto jsem docela zmatená z toho, co teď tady čtu od mnoha holek - že "čekaly" minimálně měsíc, než se pokusily otěhotnět.

Já mám totiž v úmyslu koncem března dobrat antikoncepci a "nehlídat se" - nechat všemu volný průběh.

Jak to řešíš ty? A co ostatní holky?
 Monika, plánujeme miminko 
  • 

Re: Re: Kdy otěhotnět 

(14.3.2000 8:16:27)
Ahoj holky,
s manželem plánujeme od května první pokusy o početí miminka. Od února jsem tedy vysadila HA (Marvelon), kterou jsem jinak brala bez menších přestávek cca 7 let. Názory gynekologů na přestávku před plánovaným početím se různí. Jedni doporučují 3 měsíční přestávku, jiní to považují za zbytečné. Já jsem zvolila tu první variantu, ale začínám mít problémy, protože se mi zatím menstruace nedostavila (a vím, že těhotenstvím to není). Je prý poměrně časté, že po delším užívání HA bude delší dobu trvat, než se tělo dostane do normálu. Už jsem se objednala k lékaři a asi se hormonálním injekcím nevyhnu. Když už budu u toho lékaře, tak se také pozeptám na vitamíny plodnosti - kyselina listová + vitamín A (?). Máte s tím někdo praktické zkušenosti? Prý se doporučuje brát před plánovaným početím a v prvních měsících těhotenství.
Mimochodem už jsem se tady o tom zmiňovala, ale můj sexuální apetit po vysazení HA se zvýšil o 100%.
 Kamila 25, zatím bez bětí 
  • 

Re: Re: Re: Kdy otěhotnět 

(29.3.2000 18:23:28)
Já dobírám svoji poslední tabletku zítra. Pak si dám měsíc pauzu, sice paní doktorka říkala, že to není nutné, ale asi to ničemu neublíží. Když jsem se ptala na nějaké vdodné vitamínky, tak mi doporučila vitamíny MATERNA, které je možno začít užívat již před početím a hlavně mají to správné složení vitamínů, které bude miminko potřebovat. A tak baští jednu tabletku denně. A začínám se těšit....

Všem, kteří se pokouší, nebo budou pokoušet o miminko přeju hodně štěstí a mnoho zdravých miminek.
 Jitka, 22, zatím bezdětná 
  • 

Re: Re: Kdy otěhotnět 

(14.3.2000 9:01:09)
Ahoj Evo a všechny ostatní budoucí těhulky,

včera jsem byla u svého gynekologa, abych zjistila, jak to tedy s tím početím po antikoncepci je. Řekl mi, že se s manželem můžeme pokusit o miminko IHNED po vysazení antikoncepce. Pravděpodobnost dvojčat je úplně stejná jako u žen, které antikoncepci nikdy nebrali (tzn. malá). Není potřeba nechávat tělo "pročistit", protože vlastně není od čeho. Též není pravda, že by početí ihned po vysazení antikoncepce mohlo znamenat narození nemocného dítěte (opět stejná pravděpodobnost jako u žen, které HA neužívali). Pan doktor říkal, že v tomto ročním období by možná bylo dobré počkat měsíc (ale určitě né kůli pročištění těla od hormon. antik.), protože tělo je teď po zimě hodně vysílené. V tomto měsíci se "nadopovat" vitamíny (ne tabletky ale čerstvé ovoce a zeleninu), aby tělo zesílilo a bylo maximálně připravené na budoucí těhotenství. Takže pokud plánujete miminko, NENÍ potřeba žádná pauza kůli užívání antikoncepce (to platí samožřejmě v případě, že jste zdravé a HA jste neužívali kůli nějakým závažnějším gynekolog. potížím).
Já dneska doberu poslední tabletku Triqularu(vždy je třeba dobrat jeden právě "rozjedený" měsíční cyklus), měsíc se budu převitamínovávat a pak to s manželem zkusíme. Doufám, že to vyjde a vám všem držím též palce!

Jitka
 Jitka, 24 let 
  • 

Re: Re: Kdy otěhotnět 

(15.3.2000 12:25:11)
Milá Evo,
jsem jedna z těch,která měsíc po vysazení HA čekala. Za prvé jsem to dělala opravdu pro svůj dobrý pocit, že budu mít "čisté tělo" ( i když v moderní HA je minimální množství hormonů ), ale hlavně mi pak doktor říkal, že ten měsíc je tělo ještě chráněné před otěhotněním a je malá šance, že dojde k početí. Je z předešlých odpovědí vidět, že co lékař to názor. Každopádně Ti přeji hodně štěstí ať se Vám to povede.
Jitka
 Lada, Davidek skoro 3 roky 
  • 

Re: Re: Re: Kdy otěhotnět 

(19.3.2000 20:46:02)
HA jsem uzivala 2 roky a nyni me muj lekar potvrdil, ze neni nutne cekat, protoze je stejne mala pravdepodobnost, ze v prvnim mesici po vysazeni HA dojde k poceti. Mel uplnou pravdu. Ted doufam, ze to vyjde a bude vse v poradku.
 Kateřina, 26 let, 1dcera 
  • 

Re: Re: Kdy otěhotnět 

(15.3.2000 21:40:23)
Ahoj, moje zkušenost je taková, že mi před otěhotněním byla antikoncepce nasazena v podstatě jako léčba, upravil se mi cyklus a už 3x se mi podařilo ihned po vysazení ha otěhotnět, to, že 2x bohužel nešlo vše tak , jak mělo souviselo s něčím docela jiným. Momentálně jsem ha opět vysadila a mám dojem, že se opět napoprvé zadařilo.
Ahoj, hodně štěstí Katka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.