| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Příkrmy

 Celkem 3 názorů.
 Pavlína, Ondra skoro 5 měsíců 
  • 

Příkrmy 

(23.4.2001 11:00:46)
Ahoj, vzhledem k tomu, že už brzy začneme s příkrmy, hledám veškeré informace. Ale jak tak čtu, jedná se o snídani, přesnídávku, oběd, svačinu, večeři. Jak na to? Ondra celou noc spí ale přes den vyžaduje krmení v průměru 7x (8x není výjimkou)a 5x je spíše zázrak. Záleží na tom, jak dlouho spí v kočárku. To je pak schopný spát až 4 hodiny a jídlo si protáhne. Když je ale vzhůru, že má hlad si uvědomí většinou po 2-3,5 hodinách. Musí dostat najíst jenom 5x?
 Jarka, dvě děti 
  • 

Re: Příkrmy 

(24.4.2001 12:55:19)
Ahoj Pavlíno, já bych mu dala najíst tak, jak si to sám koriguje. U takhle malého dítěte bys asi ani nepochodila s nějakým vnuceným systémem. Prostě mu dej najíst tolikrát, kolikrát chce, ono se to časem srovná. Mým dětem to sice 5x denně stačilo, ale kdyby chtěly víc, dala bych jim. Tak se tím netrap, hlavně ať jste oba spokojení. Ahoj.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Příkrmy 

(24.4.2001 15:51:44)
Ahoj Pavlíno,
ono, až začneš malému dávat něco jiného než mlíčko, tak se počet krmení může hodně změnit. Přece jenom tuhá strava vydrží v žaludku déle, takže se nebude jídla pravděpodobně dožadovat tak často.
V půl roce se můj syn kojil ráno v 8, pak v 11, ve 14:30, v 18 a v 21 před spaním (odjakživa chodí spát v devět), v noci se pak budil v jednu a v pět. Vychází to tedy taky na sedm krmení za 24 hodin (jedl takhle pravidelně, protože jsme ze začátku museli jíst podle budíku a jemu to pak samo přešlo do krve). Jako první jsem nahrazovala "oběd" tedy to kojení v půl třetí - vařenou a rozmixovanou zeleninkou. Když jsme ale jeli o víkendu na výlet, byl k obědu třeba rozmačkaný banán (dá se vzít všude s sebou a nemusí se ohřívat jako konzervičky).
Jako druhé jsme nahradili kojení v devět večer (jaká radost pro tatínka, moct potomka nakrmit rýžovou kaší). Téměř zároveň odpadlo kojení v jednu v noci, kaše zatláskla žaludek na delší dobu. I když většinou tu kaši syn ještě trochu zapíjel mlíčkem.
Pak přišla na řadu dopolední svačina (ovoce) a nakonec odpolední (jogurt). V deseti měsících nám zbylo kojení v 8 ráno (ani dneska nejsem v tuhle hodinu moc schopná připravovat snídani), večer po kaši a v pět v noci. Ta jsem pak v jedenácti měsících během tří týdnů postupně nahradila (nejprve to večerní, pak to v osm a nakonec to vražedné v pět) rozpustným mlékem a měli jsme doma "uměle živené dítě".
Nekojila jsem přes rok, protože jsem tehdy zhubla na 44kg a přes veškerou snahu to nestačila dojídat (jinak ovšem na tuhle dobu strašně ráda vzpomínám, protože jsem se cpala jak nezavřená a přesto jsem hubla).
Měj se.
M.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.