| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Krevní skupiny

 Celkem 32 názorů.
 Mrcha 
  • 

Krevní skupiny  

(2.4.2005 14:55:08)
Svého přítele a teď již brzo manžela jsem podvedla s cizincem, který byl delší dobu jen můj kamarád.. bohužel při jedné z jeho návštěv Čech zafungovala přitažlivost a já se s ním vyspala a jak jinak, bez ochrany. Teď jsem v sedmém měsíci, hrozně se těším já i přítel, ale jak neustále počítám data - otcem dítěte není ten, kdo bych si přála. Svého přítele miluju a jsem si stoprocentně jistá, že s ním chci zůstat, takže jediné co řeším je, jak to utajit (i když mé svědomí mě nenechává spát), jestli mimi nebude příliš "tmavé" (kamarád není černoch, ale je ze země, kde jsou kluci tmavější, s tmavými vlasy) a jak je to vlastně s krevní skupinou? Po kom mývá dítě krevní skupinu? Já mám nulu rh +..
 Ema 
  • 

Re: Krevní skupiny  

(4.4.2005 14:33:34)
Tady je odkaz na článeček, kde je popsána dědičnost krevních skupin.

http://genetika.wz.cz/skupiny.htm
 Olča 
  • 

Re: Krevní skupiny  

(4.4.2005 14:36:15)
Hele,nechci a nebudu tě odsuzovat za to co si udělala.Ani tě tu nemíním nějak moralizovat-prostě už se stalo...
Krevní skupinu musí mít dítě po jednom z vás buď po tobě nebo po otci.Když tvůj budoucí manžel někdy zjistí,že dítě nemá krevní skupinu ani po tobě ani po něm,tak mu dojde,že dítě není jeho...
A viděla si film operace mé dcery?
Tam ta holka potřebovala krev svého otce,a tak se přišlo na to že není jeho...
Jak s tím dokážeš žít?
Četla jsem dost příběhů o tom jak to pro ženu není jednoduché a dost jí provázejí výčitky.
Nechci tě nijak strašit,ale klidně je možné že dítě bude malinko tmavší,ale taky nemusí být vůbec.
 Klára 
  • 

Re: Re: Krevní skupiny  

(4.4.2005 15:10:14)
Jak bylo v předešlém příspěvku odkázáno na příslušné www stránky, ze kterých dědičnost krevních skupin vyplývá, nemohu souhlasit s tím, že krevní skupinu má dítě buďto po matce nebo po otci. To je skutečně nesmysl. I když možná je to pravděpodobnější. Neodsuzuji Vás za to, podle všeho nejste, na rozdíl ode mne, genetik.
Jen bych to tedy upřesnila. Dnes se určování otcovství dělá už moderními způsoby, dříve tak trochu sloužily krevní skupiny. Podle krevní skupiny však nelze určit otce, jedině je možné otce vyloučit. Tady je tedy důležité, že v jistých případech krevní skupina otce "nesedí" a pak je tedy otec vyloučen jako biologický otec. Např. dítě krevní skupiny 0 nemůže mít otce krevní skupiny AB, ale může mít otce krevních skupin A, B i 0. Dítě krevní skupiny AB zase nemůže mít otce skupiny 0 atd. Dnes se však jedná i o další systémy krevních skupin, ne jen systému AB0 a Rh faktoru. Je jich dalších asi 15 systémů. A tam už o příbuznost jde hodně. Mimochodem, na každém kontinentě bývá jedna určitá krevní skupina majoritní, jiné bývají vzácné. teď doufám, že se nespletu, u nás má téměř polovina Čechů krevní skupinu 0. Takže úvahy o pravděpodobnosti "vyfasování nežádoucí krevní skupinyů, neřkuli při styku s cizincem.... nechám na Vás.
Chtěla bych ale říct, že během studia biologie jsme absolvovali i přednášku na medicíně a ta zahrnovala i téma lékařské etiky. Lékař nikdy ani matce nesdělí, že dítě má "podezřelou" krevní skupinu, pokud k tomu není důvod. Nebo např. pokud zjistí neplodnost otce a přitom matka je těhotná, nechávají to být a neplodnost nesdělí, zvlášť, když vše ostatní nasvědčuje spokojenosti rodiny. Alespoň takhle to tedy mediky učí. zkrátka snaží se věci nekomplikovat a nevyhovující informace zbytečně nesdělovat.
Takže všem matkám, které otěhotněly při nevěře, přeji, aby nikdy nedošlo k zdravotním závažnostem jejich dítěte, při kterých by se záležitosti kolem otcovství provalily.
 Klára 
  • 

a ještě barva očí 

(4.4.2005 15:16:55)
Učebnicovým příkladem mendelovské dědičnosti je i barva očí modrá - hnědá. je to podobné jako vztah krevní skupiny A (B) a 0. Hnědá je dominantní nad modrou. Co z toho plyne? Dva modroocí rodiče by neměli mít hnědooké dítě. Pak je tam ještě zelená barva, ktreá to trochu komplikuje, ale myslím, že k ní můžeme přistupovat stejně jako k modré - jedná se o malé množství pigmentu (tmavě hnědá je zase velké množství pigmentu).
Já jsem udělala tu věc, že jsem kdysi vysvětlila svému modrookému manželovi, proč nemůže mít se svou zelenoočkou hnědooké děťátko, takže doufám, že při mém genetickém štěstí nedojde k mutaci ;o)) a hnědé oči se nenarodí ;o))
A ještě něco. To, že dva modroocí (příp. zelenoocí...) nemohou mít hnědooké dítě neznamená, že je to stejně i naopak. To ne. Dva hnědoocí mohou mít teoreticky modrooké dítě, i když hnědooké je pravděpodobnější. A stejně tak, pokud je 1 rodič hnědooký a 2. "světlooký", mohou mít dítě jak světlooké, tak hnědooké.
 Viky 
  • 

Re: a ještě barva očí 

(4.4.2005 16:45:33)
To je zajímavé, takže dva modroocí nemohou mít hnědooké dítě, ani když babička byla hnědooká brunetka?
 Klára 
  • 

Re: Re: a ještě barva očí 

(4.4.2005 17:12:22)
Ne. Vysvětlím to přesněji. Tahle dědičnost barvy očí závisí opravdu jen na 1 genu. Ten gen má každý člověk ve dvou kopiích, tzn. dvakrát. (Víte asi, že máme dvě sady chromozomů a tedy obvykle máme všechny geny hned dvakrát, kromě pohlavních chromozomů XY - u mužů). Ve vajíčku / spermii je vždy jen jedna sada chromozomů 1-22 + X/Y, tedy 23 chromozomů. Po oplození je v zárodečné buňce plný počet, tedy 46 chromozomů (včetně pohlavních), čili 2 sady chromozomů.
A teď k barvě očí: Každý gen už může mít nějakou konkrétní podobu, např. zde barva očí a protože máme dva geny na dvou chromozemch, nemusí být oba geny se stejnou formou. Pro názornost je hnědá barva H, modrá je h, jde ale o stejný gen!!! a jeho dvě možné formy. Malé písmeno je podřízené velkému. A to tak, že máte-li alespoň jedno H, máte hnědé oči (HH nebo Hh), máte-li však sestavu genů hh, jsou oči modré (nebo za urč. podmínek zelené, jak se domnívám ... zelená barva pak souvisí s dalšími věcmi). Do spermie / vajíčka můžeme předat jen ty geny, které opravdu máme (pokud nedojde k mutaci) a který gen zrovna předáme potomkovi, to už je záležitost náhody.
Čili: pokud jsou rodiče HH a HH, jsou oba hnědoocí a dítě může být jedině hnědooké. Hnědoocí rodiče však můžou vypadat např. i takto: Hh a Hh. Oba rodiče jsou hnědoocí, jejich děti mohou být buď HH/Hh ... hnědé oči, anebo s 25% pravděpodobností hh ... čili modré oči. Tu konkrétní sestavu genů nelze určit jinak než nějakou metodou nebo spíše vysledovat z rodokmenu, mnohdy až zpětně podle potomků. Můj muž má modré oči, jeho sestra také, jejich matka také, otec má oči hnědé. Na základě toho vím, že otec má sestavu genů Hh. Jinak by totiž nemohl mít modrooké potomky (anebo byla dvojnásobná nevěra, což nepředpokládám). Proč? Také otec musel předat gen pro barvu a protože modrá je pouze v sestavě hh, musel každý z rodičů jedním h přispět. Protože je otec hnědooký, musí mít zároveň alespoň jeden gen H (dominantní).
Čili, babička klidně mohla být hnědooká. Bližší informace bychom zjistily z rodokmenu. Doufám, že jsem to vysvětlila trochu srozumitelně. Je to opravdu jen záležitost kombinací.



 A.L.E.X 


Re: Re: Re: a ještě barva očí 

(4.4.2005 23:00:46)
Klárko,
takže jestli tomu dobře rozumím, tak ....
Né, v podstatě tomu moc nerozumím, takže se zeptám...! :-)

Já mám oči jakési zeleno nějaké... zeleno šedé.
Exmanžel je má hnědé.
Starší syn je má hnědé a mladší modré!

No, a můj nynější přítel si mě občas dobírá, že mi nevěří, že je mladší syn mého ex, neboť ex je "krapet" snědší a můj syn je blonďák a má modré oči! :-))
Jenže je na 1000% syn mého ex!!!!
(vo tom bych jako měla něco vědět, že? ) :-))

Tak jak to teda s těma očima je?

Přítel mi tvrdí, že jsou oči dědičné, já se mu smála, kde ten blábol slyšel, že by musely mít děti oči jako rodiče!
Tak teď teda nevím, kdo má tu pravdu...

nakonec abych si lámala hlavu, čí to naše dítě vlastně teda je!!! :-))

Tak mi to nějak prosím objasni!
Děkujííí!!!


 Vanilka,30 


Re: Re: Re: Re: a ještě barva očí 

(5.4.2005 7:55:22)
Alex, barevná dědičnost očí je hrozně složitá, není to lehké jako s okvětními plátky hrachu nebo krevníma skupinama.

Krom genů pro barvy očí existují ještě jiné geny, ředící nebo přímo inhibitory, které způsobí, že pokud Tvoje dítě má mít oči tmavě hnědé, ale zároveň dostane třeba ten gen inhibitor nebo ředící gen, tak se ta barvička očí zředí a pak snadno jsou třeba modré, modrozelené, šedomodré, oříškové, dokonce znám paní, která má oči skoro žlutozelené:-) Takže podle barvy očí a vlasů se opravdu rodičovství posoudit nedá:-)

Hezkým příkladem je zbarvení třeba koček: pokud kotě dostane gen pro černou barvu srsti, ale zároveň ředící gen, není černé, ale tzv. modré (vypadá takové modrošedé, asi znáš britské modré kočky), podobně z červené (rezaté) kočky se stane krémová, z hnědé tzv. lila a tak. No a působením genu inhibitoru jsou pak všechna koťata ve vrhu bílá, ačkoli jinak by měla být třeba černá jako Mikešové:-)

Tož tak.
 Klára 
  • 

barva očí u Alex 

(5.4.2005 12:05:02)
Alex,
To je úplně v pořádku. A Vanilka to hezky naznačila. Musím tedy říct, že zrovna barva kočičího kožichu, to je něco úplně jiného, tam je tuším 6 genů, některé jsou i vázané na pohlaví a je to moc moc složité. Ani si to nepamatuji, ale na pokročilé genetice nám to přednášeli celý den!!!
S barvou lidského oka skutečně platí základní rozdělení hnědá - modrá. Hnědá je dominantní, ale z modorokých rodičů hnědooké dítě nevyjde. A s tou tmavostí pigmentu souvisí, v kolika vrstvách je pigment uložen, čili jestli je modř očí námořnická nebo bledá ;o)), totéž s hnědými a zelenými. Někdy je asi problém určit, co je hnědá a co zelená.

No, a pak je tam ještě jedna věc: kolik krve je v cévnatce. Krev je červená, samozřejmě a ty dvě části oka (duhovka s barvou a cévnatka s krví) dávají konečnou barvu oka. Ono se to přesně snad neví, ale já si myslím, že je právě rozdíl mezi modrou a zelenou v těch vrstvách a případně v kombinaci barev duhovky a cévnatky ;o() Jeden příklad za všechny: proč mají albíni červené oči? Nemají vůbec pigment v duhovce a prosvítá pouze červená krev z cévnatky.
Jinak já přisuzuji dědičnost zelené k modré a myslím si, že zelená je "dominantní" nad modrou - že je třeba pigment uložen ve více vrstvách. Můj synovec je modrooký a oba rodiče má zelenooké, tak to to myslím dokazuje. Ale hnědooké dítě by ti dva mít neměli. Právě jsem pátrala pro "tříbarevných rodinách" a u té mé švagrové se v rodině vyskytují všechny 3 barvy. Takže by to tak mohlo fungovat.
Jinak samozřejmě ta barva očí může být pouze vylučovacím prostředkem otce, pokud by tam byl zrovna ten případ modrookých rodičů a nelogicky hnědookého dítěte, což třeba může nastat u snědých cizinců na jednu noc ;o)
Ale raději o tom před mužskými nemluvte, jako jsem to udělala já ;o)
 Vanilka,30 


Re: barva očí u Alex 

(5.4.2005 14:43:46)
Kláro, já vím, že barva srsti je něco jiného, jsem obojí-biolog i kočičák, jen jsem chtěla, aby si to Alex dokázala dobře představit:-)

Ale Ty jsi to krásně rozebrala až do mrtě, gratuluju. To já tak fenomenální paměť nemám, jsi dobrá:-)
 Klára 
  • 

Pro Vanilku 

(5.4.2005 15:19:32)
Vanilko,
Já jsem totiž původem skutečně genetik. A co jsi studovala Ty za obor? Nebyly jsme náhodou skoro spolužačky? ;o))
No, negratuluj. Po biologii jsem přešla na VŠCHT, kde mohu být jen proto, že snad trochu umím mluvit s laiky o biologii neodborně. Ale je fakt, že vykládat genetiku je nejlepší s papírem a tužkou v ruce...
 Vanilka,30 


Re: Pro Vanilku 

(6.4.2005 8:11:42)
Kláro, já jsem na tom přesně opačně-původně jsem mikrobiolog, ale bohužel jsem se svému oboru věnovat nemohla (ach jooooo, navěky mě to bude mrzet) a tak momentálně dělám genetiku:-)))

Ale fakt gratuluju, že si to pamatuješ, mně už se vykouřilo z hlavy skoro všechno:-( A to jsem dva roky po škole.
 Klára 
  • 

Re: Re: Pro Vanilku 

(6.4.2005 16:14:15)
Aha. Díky za odpověď. Já jsem dělala státnice v červnu 2003, no, ale na ty jsem se už stejně neučila ;o))
Je to podobné. Já už zase nedělám genetiku (spíš jsem ale nechtěla), jsem na ochraně životního prostředí, ale pravdou je, že pořád dělám s rostlinami, což je pro mě výborné.
Mikrobiologie by se mi moc hodila, budu z ní dělat státnice za 2 měsíce a od zkoušky před pěti lety jsem o ní moc neslyšela ;o)) ale je to skoro jediná biologie, která se tu na chemárně na státnice nabízí.... o ostatních předmětech jako např. toxikologie zatím nemám potuchy ;o)
 A.L.E.X 


Re: Re: Re: Pro Vanilku 

(8.4.2005 0:00:59)
Klárko i Vanilko...
takže jsem z toho stále tumpachovej jelen :-)
Ale pro mě je podstatné to, aby jste mi tu obě hezky a čitelně napsaly, že když můj exmanžel měl hnědé oči a já je mám do zelena, že jsme mohli splodit modrookého syna! Ať tohle pak můžu dát přečíst svému příteli a už mě nekrká řečima, že to prostě nejde...abych měla s hnědookým manžou modrooké a blonďaté dítě! :-)
Páč vím na 1000000%, že mám oba syny s jedním a tím samým chlapem a tím je exmanžel...!
Děkan holky! :-))
 Dzana 


Pro Alex 

(8.4.2005 11:49:40)
(To jsem já - Klára, ale byly jsme dvě, tak jsem se zaregistrovala pod přezdívkou, aby se to nepletlo).
Ano, mě vůbec nepřekvapuje, že matka zelenoočka a otec hnědooký mají kluka modrookého!!! Je to úplně v pořádku a není pochyb o tom, že exmanžel je skutečným otcem, z tohoto hlediska. Takhle to řekněte tomu Vašemu příteli a máte klid. Ve skutečnosti (správně řečeno) je to ale tak, že není pochyb o tom, že exmanžel může být otcem dítěte. Já Vám samozřejmě věřím.
Jde ale o to, že barva očí otcovství nedokazuje, ale v tomto případě ho rozhodně nevylučuje. To ale příteli říkat nemusíte, že...
Tak já to zkusím ještě jinak: Když má rodič tmavé oči, může mít dítě jakoukoliv barvu očí (Váš případ) ať už hnědou, nebo zelenou nebo modrou a není to napadnutelné!!! Naopak průšvih by byl, kdyby rodiče světlých očí (modrá, zelená) měli tmavěhnědooké dítě!!! - A to Váš případ není.

Zkuste si to představit tak, že naskládáte přes sebe různě barevné průhledné fólie: modrou, přes to zelenou a celé to překryjete hnědou (a máte jakoby tmavě hnědé oko, protože ta hnědá překryla všechny světlé barvy pod sebou) - z tohoto základu pak můžete vytahovat různé barvy pro "oko dítěte" - modrou, zelenou nebo hnědou. A to je ten Váš případ. Ten opačný případ raději vysvětlovat nebudu, nebo se do toho zamotáme.
 Šárka (Martínek, Alenka) 


Re: Pro Alex 

(8.4.2005 12:50:24)
ahoj,
z níže napsaných článků jsem pochopila, že rozumíte genetice.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli žena s krevní skupinou O a muž s krevní skupinou AB mohou mít dítě s krevní skupinou O. Podle toho co vím (z biologie) si myslím, že to není možné.

Děkuji za odpověď Alina
 Dzana 


Re: Re: Pro Alex 

(8.4.2005 15:07:30)
Ano, rodiče, kteří mají krevní skupiny 0 a AB opravdu nemohou mít dítě se skupinou 0. (I když teoreticky by se to asi stát mohlo, no nevím, ale to je téměř nepravděpodobné a tu možnost mi na škole nepotvrdili.) Ta možnost spočívá v tom, že ony látky (které pak způsobují ty krevní skupiny ... jsou to látky A nebo B typu... zjednodušeně řečeno) mají jakési prekurzory, které určuje jiný gen. Čili, pokud je hcybný gen pro ten prekurzor, tak se látka typu A nebo B nevytvoří, třebaže by dotyčná osoba měla mít příslušnou krevní skupinu (A, B, AB) a má tedy krevní skupinu 0, předpokládám. Ale je to asi hodně výjimečný případ.
 Dzana 


Ještě pro alinu 

(8.4.2005 15:11:35)
A dodávám, že dítě může mít krevní skupinu A nebo B, s pravděpodobností 50 na 50 %. Bude mít genotyp A0 nebo B0.
 Šárka (Martínek, Alenka) 


pro dzanu 

(8.4.2005 15:25:10)
Díky za odpověď
Ale myslíš, že třeba nějaká pravděpodobnost je, že by mělo dítě po matce O- (pokud je otec AB+)?
Znám jeden případ, kde to tak mají.
Jedna možnost je, že dítěti napsali špatnou krevní skupinu do karty, protože dotyčná maminka mi tvrdila, že dostala po porodu injekci ( antiD protilátek), což mi příjde zbytečné pokud by mělo dítě krevní skupinu po matce O-.
 Dzana 


Re: pro alinu 

(8.4.2005 15:41:07)
Hm, divné...
V tom už se moc nevyznám. Je to Rh faktor, že? Tam si nejsem jistá, jak se to dědí. Ale ta nula.... no, tak snad nějaká mutace? To je taky možnost. Ono jde o to, že 0 zanmená "žádný antigen" ... čili pokud v genu s "A" nebo "B" antigenem od otce došlo k mutaci a žádný antigen se v krvinkách netvoří nebo nějaká jiná chyba, tak to dítě nemůže být nic jiného než 0. Anebo je chyba v kartě anebo holt chyba v otcovství...
A to s tou injekcí ... ojojoj, ješzě jsem nerodila, tak s tímhle nemám moc zkušeností a s medicínou také ne.
 Dzana 


Re: Re: pro alinu 

(8.4.2005 15:43:10)
A co je antiD?
Já znám antiA, antiB... dávat proti nule protilátky je fakt divné. Protože není proti čemu...
 Šárka (Martínek, Alenka) 


Re: Re: pro dzanu 

(8.4.2005 15:50:24)
no, s těmi injekcemi zkušenosti mám, protože mám 2 děti. Mám taky O-. Starší má A- (tak to bylo bez problémů), mladší ma už A+, a to už jsem po porodu musela dostat injekci (antiD protilátek).
 Dzana 


Re: Re: Re: pro dzanu 

(8.4.2005 16:13:03)
Aha, už tomu začínám rozumět. Já se omlouvám, už jsem nějaká přepracovaná, je pátek ;o) ... čili Vy jste dostala po druhém porodu protilátky, protože po porodu dojde k mísení krví plodu (už dítěte) a Vaší. V tom případu Vaší známé je to ale divné. Tam podle mě nebyl důvod )stejně jako nebyl důvod u Vašeho prvního porodu). No, asi to napsali špatně do karty. Asi by bylo dobré, nechat si krevní skupinu znovu zjistit.
 Kukula* 


Re: Re: Re: Re: pro dzanu 

(9.4.2005 0:05:28)
http://genetika.wz.cz/skupiny.htm
 Dzana 


Re: Re: Re: Re: Re: pro dzanu 

(11.4.2005 18:25:38)
Ano, už jsem si to někde našla, že antiD souvisí s Rh faktorem. O tom jsme se neučili, to už je záležitost medicíny nebo imunologie, ne genetiky.
 Vanilka,30 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro dzanu 

(12.4.2005 7:50:31)
Dzano, dovolím si Tě opravit, JE to záležitost genetiky a sice jedné její sekce, která se zcela prozaicky jmenuje imunogenetika:-)

Šárko, Rh faktor se dědí ještě jednodušeji než ABO systém, má několik druhů alel (C, c, D, d, E, e) a podstatná je právě ta alela D. Když máš dvě (DD), jsi Rh+, když máš jednu (Dd), jsi také Rh+, když nemáš žádnou (dd), jsi homozygot recesivní a Rh-.

Je-li matka Rh- a dítě Rh+ (což je hodně často, uvážíme-li, že v populaci je 85% lidí s Rh+ a jen 15% s Rh-, takže dost malá šance na to, aby oba rodiče byli Rh- a měli tak negativní dítě), můžou při porodu nebo potratu krvinky toho plodu imunizovat matku, která si potom proti dalšímu dítěti tvoří protilátky.
 Dzana 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro dzanu 

(12.4.2005 14:04:19)
Vanilko,
Ale jo, je to imunogenetika. Nebo jsem taky nedělala tu správnou školu ;o)) ale o "léčbě" jsme se zkrátka detailně neučili, jen zřídka a jen maličko, takže jsem nevěděla, co to je antiD. Jinak Rh faktor se probírá už na gymnáziu ;o)
 veronika kolesova 3kluci a holka od 0-9 let 
  • 

Re: Pro Alex 

(24.3.2011 13:28:04)
mame čtyri deti a dvě z nich jsou modrooké, jedno ma hnede po otci a jedno zelené po matce. takže je to uplně normální.
 Mrcha 
  • 

Re: Re: Krevní skupiny  

(4.4.2005 22:43:21)
Jak s tím dokážu žít? Rozhodně líp než když by o tom přítel věděl.. Vidět v jeho očích každodenní smutek nade mnou i nad tím, že není biologickým otcem.. já ho miluju a kvůli tomu, že jsem udělala to, co mnoho žen přede mnou z čiré touhy (jen z toho podvodu nesplodili dítě) nehodlám zničit život mě, příteli a navíc i malému, když by to přece jen nezkousl a já se stala svobodnou matkou.. někdy je nevědomost lepší. Když se na to nepřijde všichni budou spokojenější, i když vím, že výčitky mě v životě nepřejdou..
 Lenka Nová 
  • 

otěhotněla jsem s milencem 

(27.4.2005 15:38:24)
Chci se vrátit k původnímu tématu.Z mého vlastního života.Otěhotněla jsem s milencem.Rozhodla jsem se pro zachování manželství, manžela jsem moc milovala.Těhotenství jsem přerušila a vše řekla manželovi.Prožila jsem sedm nádherných let manželství.Před rokem mi můj manžel řekl, že mi to nemůže odpustit a odešel ode mě.K dovršení všeho se teď rok pokoušim otěhotnět a pochopitelně, že marně.Já radím dítě v každém případě mít a manželovi nic neříkat.Já udělala přesný opak a pěkně se mi to vymstilo.Pa
 Valerie2 


Re: otěhotněla jsem s milencem 

(28.4.2005 13:14:33)
Lenko
teď už si své tehdejší rozhodnutí nevyčítej.
ale tak jsi to asi ani nemyslela, spíš jako radu ostaním, viď.

Jsou rozhodnutí, která jsou nevratná a možná, že po pár letech své rozhodnutí oceníš, přinejmenším proto, že máš teď nového a třeba i vhodnějšího partnera.
To, že se ti teď nedaří otěhotnět nemusí až tak mnoho znamenat, jistě nemáš nějaký zásadní źdravotní problém, když už se otěhotnění jednou povedlo, takže v nejkrajnějším řešení ti/ vám/ pomůže asistovaná reprodukce.
držím palce

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.