| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Novela pandemického zákona

 Celkem 37 názorů.
 Jarina75 


Téma: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 16:56:33)
Co si o ní myslíte? Je to skutečně krok k totalitě? Podle toho, co se píše v odkazu, to tak vypadá.

https://www.prolibertate.cz/2022/01/pravnici-proti-novele-pandemickeho-zakona/
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 16:59:23)
Je to odporné a hodlám se jako občan bránit.
Ovšem ten odkaz je od aktivistů z druhé strany barikády, doufám, že se objeví protesty i od někoho příčetnějšiho než je Tomáš Nielsen.
 libik 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:08:51)
přečtěte to za mě, nemám čas, co tam píšou odporného?
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:10:16)
Libiku,
chtějí ho prodloužit "na dobu neurčitou" (navždy) a v podstatě na jeho základě dost brutálně omezit všechno, co se jim zrovna zachce.
Jak je to s tím posraným formulářem jsem ještě nezjistila.
 libik 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:21:54)
Počkej, Monty, já jsem myslela, že přijaté zákony platí, dokud nejsou novelizovány(tedy na dobu neurčitou) a že pandemický zákon v případě pandemie upravuje pavomoce exekutivních složek a nemusí se furt hlasovat o nouzovém stavu. A že je žádoucí, aby se pandemie odpolitizovala.

Přečetla jsem si to, ten právník je divnej)
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:26:11)
Libiku,
mrkni třeba na tohle.
 jů 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:09:47)
Monty prosím četla jsi ten email? Psala jsem ho tuším 18., kdyžtak večer koukni, díky. A omlouvám se za vstup do diskuse.
 Pam-pela 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 15:10:59)
Monty, nio , neni jedno, od koho to je? Jde snad o cil, ktery by mel byt spolecny! Proc furt rozdělovat spolecnost na takove a onake? Jste proti diskriminaci casti obyvatel, nesmi se rict cerny, bily, nesmi se genderove nevyrovnane zavery, a ted furt vaxeri a antivaxeri, nepricetny pravnik z druhe strany barikády?! Snad nam jde vsem o jakztakz normalni zivot, ne? Uz se vzpamatujte, prosím. Kam nas at dovedl strach a panika z lonska. Ted je jasne, jaky prostredek k absolutni kontrole nad normalnimi lidmi byl pouzit. A misto, aby lidi spojili sily, tak tolik nenavisti? A ti nahore si mnou ruce a vymysli chujoviny, ktere nejsou z jejich hlavy
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 15:25:08)
Pampelo,
není to jedno.
Nepostavím se "do jedné řady" s náckem, dezinformátorem nebo podobnou existencí jen proto, že bude mít zrovna jeden rozumnej názor, se kterým náhodou souhlasím. ~;)
 La.Daša 


Re: Novela pandemického zákona 

(25.1.2022 19:17:44)
Monty, nebýt SPD a lidí z Prolibertate, Tomáše Lukavce, Jindřicha Rajchla, Tomase Nielsena, Jany Zwyrtek Hamplové a i Ondřeje Dostála, tak to dneska schválili a bylo vymalováno. Díky bohu za ty lidi, které vy "rodinkářky" nesnášite.
 *Kate* 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:03:53)
Jarino, jak píše Monty, toto je stanovisko aktivistů, kteří jsou principiálně proti jakýmkoliv opatřením.
 Jarina75 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:17:37)
Jasně, ale i kdyby, v pořádku to, co je v novele, přece není. A je fuk, kdo na to upozorňuje.
 libik 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:23:30)
Jarino a co je v novele v nepořádku? (konkrétně, prosím, nepiš, že jsou porušovány Úmluvy nebo GDPR, to si nech na náměstí)
 Fern 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:25:08)
Opatření mají smysl,pokud jdou smysluplna a ne si na nich jen honit triko a dokazovat svou moc!

Když si jen vzpomenu na "opatreni"
- zákazu předjíždět okresy
- zákaz pouštění vleku v zimě
- VB ruší veškerá opatření
- naopak rakousko chce povinně očkovat
- kontrolovat tečku v restauracich

zatímco třeba v obchodech už může být hlava na hlavě,tam už vir neradi nebo na pracovištích.

Všechna tahle opatření jen dokazují jak jsou vlastně nesmyslna a covidu "navzdory",taktéž tedy i jakýsi pandemicky zakon

 Senedra 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 9:47:59)
Fern, pro upřesnění -Vlká Británie řuší opatření, která přijala kvůli omikronu, zbytek zůstává.V obchodě nesmí být hlava na hlavě, to platí pořád...
 Marika. 


Re: Novela pandemického zákona 

(22.1.2022 17:27:23)
Autoři jsou pro mě nepřijatelní. Až bude protestovat někdo příčetný, pak se začnu zajímat.
 La.Daša 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 23:37:48)
Mariko, měla aby ses zajímat dřív, než bude pozdě i pro tebe.
Vit Štrupl:
Protože mám aspoň nějaký základní právní přehled a protože jsem si dal tu práci a návrh zákona si řádně prostudoval, můžu vám vysvětlit, o co v pandemickém zákoně jde z právního hlediska.
Český právní řád zná čtyři krizové stavy, kdy se země dočasně neřídí běžnými zákony. V těchto chvílích jsou výrazně omezena práva občanů České republiky. Jedná se o:
- stav nebezpečí
- nouzový stav
- stav ohrožení státu
- válečný stav
Pandemický zákon bude pátým, nejvyšším a trvalým stavem. Za platnosti pandemického zákona budou práva omezena více než za VÁLEČNÉHO STAVU. A to ne dočasně, ale trvale, plošně. Potom by bylo možné bez vyhlašování nouzové stavu zakázat návštěvy příbuzných, zákaz opustit obec nebo například povinnost kontrolovat QR kód příbuzného na návštěvě. Kdo by byl vyhodnocen jako nepřítel - to může být nenaočkovaný, může to být pozitivní, může to být kdokoli, na koho se ukáže prstem, musí být bezpečně izolován od ostatních. Toto ustanovení by vás teoreticky mohlo poslat do internačního tábora. A vše by bylo v souladu se zákonem. Dále budou moct odebrat legálně držené zbraně. Mohou omezit mobilitu obyvatel. Zdravotní péči. Mohou omezit volební právo. Například ten, kdo nemá platný QR kód nebude moct volit a ani nebude moct být zvolen.
Tento zákon staví neposlušnost novému režimu do roli hrdelního zločinu, který je závažnější než např. loupežné přepadení nebo vražda.
Nový pandemický zákon, zcela beze srandy a bez přehánění, je stejný jako únorový převrat 1948. Další na řadě budou politické procesy s neposlušnými.
 La.Daša 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 23:40:30)
Mariko:
5 kritických bodů novely pandemického zákona:
1) Česká republika se stane dekretální republikou, kde celou zemi mohou řídit ministr zdravotnictví, ministr vnitra a ministr obrany jediným nařízením. Dochází k naprosto zásadnímu přesunu pravomoci ve prospěch moci výkonné na úkor moci zákonodárné. Pokud tohle sněmovna se senátem schválí, tak se zrovna můžou rozpustit, protože budou již téměř naprosto zbytečné. Ministři budou moci nařídit povinné očkování už nikoliv formou zákona či vyhlášky, ale jedním jediným nařízením. Pokud jej pak nesplníte, hrozí vám milionové pokuty.
2) karanténu bude možné nařídit formou sms. Ta bude považována za doručenou okamžikem odeslání. Bez ohledu na to, jestli jste si ji přečetli nebo ne, budete vystaveni riziku vysokých pokut, pokud porušíte povinnost, kterou vám bude tato sms nařizovat.
3) pokuty byly nastaveny vpravdě drakonicky. Nadto novela zavádí povinnost ukládat pokuty u horní hranice sazby (tedy k 1 milionu Kč pro fyzické osoby), pokud porušíte současně pandemický zákon i zákon o ochraně veřejného zdraví. Což se vám může podařit velmi snadno, neboť se ustanovení v těchto dvou zákonech často překrývají.
4) novela obsahuje celou řadu zcela vágních a neurčitých pojmů. Ministři nám tak mohou nařídit v podstatě naprosto cokoliv. Stejně tak není například určeno, kde má nařízená karanténa probíhat. Je tedy možné, že vás KHS odešle do karantény na jiné místo, než je váš domov
5) účinnost zákona není nijak omezena. Jak už jsem tedy psal včera - dříve jsme provolávali "se Sovětským svazem na věčné časy", nyní pro změnu budeme žít s pandemií na věčné časy.
Dnes jsem měl tu možnost mluvit v Mostě s jedním s disidentů, který byl za své politické názory vězněn komunistickým režimem. Řekl jsem mu, že už to je zase jako za bolševismu.
On na to prozaicky odpověděl - "ne, už je to horší."
Musím mu bohužel dát za pravdu.
 Nová Jana 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 17:25:05)
Moc se jim zalíbila a tak se jí nebudou chtít vzdát.
Tady je třeba se připojit k těm "řvounům" na náměstích, jak je někteří zde nazvali. Jak snadno se vzdáváme svobody~Rv
 La.Daša 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 23:43:34)
Nová Jano, tady jsou lidi, kterým to prostě nevysvětlíš, že už nejde o covid, ale o budoucnost nás všech - očkovaných i neočkovaných.
 La.Daša 


Re: Novela pandemického zákona 

(23.1.2022 23:50:52)
Jarino75, pokud bude novela schválena v tom znění, v jakém je nyní předložena, tak nastane totalita zcela jistě. Na Rodině se mnohdy sáhodlouze diskutuje o hloupostech, ale na takovou závažnou věc, jakou je novela pandemického zákona, tady ženy reagují například "nemám čas to číst", "až na to bude upozorňovat někdo jiný než Tomas Nielsen, tak se na to podívám"... Je smutné, že tolik lidí si tzv. stojí na kabelu a vůbec nechápou, že tady jde skutečně o nás všechny. Že je někdo dneska očkovaný vůbec neznamená, že je v bezpečí a že se ho novela netýká. Novela se fakt týká úplně každého.
 Jarina75 


Re: Novela pandemického zákona 

(25.1.2022 13:57:41)
Přesně tak to vnímám taky. Některé nicky zde jsou tak zaslepené, že tu jedou a obhajují ve velkém očkovací mantru, ale toto jim bohužel vůbec nedochází.
 Nová Jana 


Re: Novela pandemického zákona 

(25.1.2022 14:02:12)
La.Dašo - až to lidem dojde, bude pozdě - pokud bude zákon v navrhovaném znění schválen. Kdo z těch mocných se bude chtít vzdát takové moci - nikdo. chci věřit v to lepší, že lidé z větší části chápou a budou se ozývat a nenechají to být. A nebo že by lidé byli už v situaci vařené žáby? - ani si nevšimnou, co se děje.~Rv
 Vážný2 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 1:33:12)
Připadá mi úplně normální pro podmínky epidemie. Ty změny zas tak výrazné nejsou, jedině snad to doručování SMS, ale to by v té SMS muselo být natvrdo, že jste v karanténě, což se obvykle objevuje až po složité analýze, kdy že jste se to vlastně potkali. Zatím je nutno jít na určitý web a tam se přihlásit jménem a heslem a tam to potvrdit, že jste si vědomi, že jste v karanténě.

Úplné znění s vyznačením změn vládního návrhu:
znění

 K_at 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 5:36:19)
Vážný, to je fajn, že jsi to sem dal. Děkuju. Odpo přečtu na PC.
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 8:40:17)
"...příkaz fyzickým osobám, které po stanovenou dobu pobývaly na území cizího státu nebo
jeho části, v němž existuje zvýšené riziko nákazy virem SARS-CoV-2, poskytnout orgánu
ochrany veřejného zdraví bezprostředně po návratu do České republiky své identifikační a
kontaktní údaje, informace o místě a délce pobytu na území cizího státu, o datu překročení státní hranice České republiky, o způsobu překročení státní hranice České republiky, o dopravním prostředku použitém při návratu do České republiky a o místě pobytu v České republice po stanovenou dobu od návratu do České republiky a další epidemiologicky významné údaje."

Hm, takže to tam furt je. Pokud dobře čtu, tak s pokutou až 100 000.
Paráda. ~:(
 Vážný2 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:00:54)
A v čem je to blbě?
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:28:54)
Vážný,
kde jsi žil poslední dva roky, že kladeš tuto otázku?
Blbě je to v tom, že je to k ničemu.
Hygiena nezvládá trasování ani v rámci ČR, nezvládala ho, ani když těch pozitivních byla denně stovka. Když se člověk nahlásí sám (viz nedávný případ mojí - neočkovaný!!! - matky), v podstatě tě pošle do háje. A my se budeme tvářit, že někdo bude nějak pracovat s tím, že pan Kropáček byl druhý týden v červenci v Chorvatsku, spal tam v kempu Zvezda a jel oktávkou SPZ AT-78954 s manželkou a dvěma dětmi? To jako vážně??? ~d~
 libik 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:19:11)
Monty a chápeš, že je to pro situaci, kdy je pandemie?
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:23:07)
Libiku,
takže když tam bude, že musíš každý ráno v sedm a večer v devět obejít dům se zapálenou hromničkou a třikrát zvolat "Chraň nás od zlého!", přijde ti to v pořádku, protože je pandemie? ~;)
 libik 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:26:13)
Aha, poskytnout hygieně údaje o svém pohybu v zemi s vysokým výskytem a zaříkávání je téměř stejné?

Hele, příště to nemusí být respirační onemocnění, může se to přenášet jinak, za jiných podmínek.

 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:29:22)
Libiku,
jo, je to úplně stejně k ničemu. ~;)

 libik 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:30:28)
To nemůžeš říct ani o té hromničce~t~
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:34:43)
Libiku,
no, zatím nás vláda a odborné autority přesvědčují, že před vážným průběhem nemoci chrání očkování. O hromničce jsem zatím nic takového neslyšela.
 libik 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:41:01)
No, to já s tebou i s vědeckými autoritami souhlasím, přesto si myslím, že může nastat pandemie nemoci, kde dočasně (nebo vůbec) nebude vakcína a než se dívat, jak si ve sněmovně honí tričko někdo ála Babiš či Okamura, je lepší jednat a od toho je pandemický zákon.~d~
 Monty 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 9:42:44)
Libiku,
jenže v tom zákoně je jasně uvedenej virus SARS-CoV-2, pokud ti to uniklo. ~;)
 Nová Jana 


Re: Novela pandemického zákona 

(26.1.2022 18:32:58)
Libiku - krom jiného Ty zapomínáš, že pokud uvidím, že se jedná o smrtelnou nemoc, která mne skutečně ohrožuje, tak si tu vakcínu dám, i když ji budu muset zaplatit. Vzpomeň si na začátek, nikdo nic nevěděl, netušil, kdo a proč umírá tolik lidí, jak se před tím chránit, lidi šili roušky, každý dodržoval opatření - protože lidé věřili, že je to chrání.
Proč myslíš, že už to nikdo nedodržuje - protože vidí, že je všechno jinak.
A protože si to lidi nenechávají líbit a dávají jejich pitomá rozhodnutí k soudu, tak vymyslí novelu pandem. zákona takovou, aby už nebylo možné cokoli zpochybnit. Prakticky to dělají jen proto, že nedokáží napsat rozhodnutí tak, aby obstálo před případným soudem, tak z toho tu možnost vyhodíme. A to myslíš je správné?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.