| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Ztráta mlíka

 Celkem 17 názorů.
 Simone.ch 


Ztráta mlíka 

(2.4.2005 10:24:12)
Ahoj holky, musím se svěřit, konečně se nám narodilo 26.3.2005 vytoužené dítko-holčička, porod byl těžký, celkem trval 25 hodin a pak ,když jsem odrodila placentu, tak se mi neuzavřely nějaké cévy a začal boj o můj život, dr. manžela připravoval na nejhorší a já to podvědomě cítila, malou jsem po porodu ani neviděla, ale naštěstí doktoři udělali , co mohli a vykřesali mě z toho. V porodnici jsem pak začala kojit a celkem to šlo, jen párkrát musela malá na dokrm,po 5 dnech nás propustili domů, to už se mi nalily prsa, ale malá pořád křičela hlady, tak jsem ji kojila častěji, ale mlíčka bylo málo, tak nám doporučili přikrmovat a prsa se stále nenalívají. Jsem z toho hodně zklamaná, strašně mi chybí mít ji u prsu a kojit.
Máte některá podobné zkušenosti? Pořád doufám, že se upraví a začnu zas kojit, ale zatím to tak nevypadá.
 Anďa, Miška, Julie 


Re: Ztráta mlíka 

(3.4.2005 13:44:10)
Sice se mi nic takového nestalo, ale jedniný, co ti asi zbývá je obrnit se trpělivostí a vytrvat a přikládat a přikládat. K příkrmu se můžeš uchýlit kdykoli, ale kojení je kojení. Jinak si myslím, že prsa nemusí být vždy plně nalitá, abys měla dost mlíka. Mnohdy stačí i napůl nalité prso, ale důležitá je kvalita. Třeba máš hladové mléko? Jakou jíš stravu? Piješ dost? Já vypiju tak 3 l denně a je fakt, že když jsem pila kolem těch dvou, jak všichni radili, že stačí, tak se mi míň nalévaly. Taky se mi osvědčilo jíst v malých pravidelných dávkách, hlavně ze začátku po příjezdu z porodnice. To jsem kojila a u toho jedla třeba banán, nebo namazanou půlku rohlíku a k tomu sklenku mléka a tak. Manžel měl takovouhle hezkou povinnost vedle chystání si svačiny sobě ještě chystal večer mě jídlo do ledničky na každé kojení. Ale bylo to fajn a větší problémy s kojením jsme neměli, ani v období růstových spurtů. Nalitá prsa jsem měla a mám už pouze v noci, kdy už teď nekojíme, protože spíme celou noc.
Přeji ti velkou výdrž.
 Simone.ch 


Re: Re: Ztráta mlíka 

(3.4.2005 13:55:40)
Anďo , díky za odpověď, pít piju myslím dostatečně, plus piju čaje pro kojící matky a gravimilk, přikládat se snažím, ale malá moc nechce, pokaždé mě od sebe odtahuje, mlíko mám asi fakt hladové i jeho barva tomu napovídá (připadá mi to jako lehce zbarvená voda). Vždy ji tak na 10 min. přiložím k jednomu prsu a pak ji dokrmím uměl. výživou a za 3 hodiny zas přiložím k druhému a dokrmím, ale nepomáhá to.Začala jsem se psych. srovnávat s tím, že prostě budeme muset zůstat na umělé výživě. I já jsem tak vyrostla a jsem zdravá a v pohodě, tak proč se ještě frustrovat.
 Anďa, Miška, Julie 


Re: Re: Re: Ztráta mlíka 

(3.4.2005 17:56:13)
Milá Simone,
co se týče barvy mléka, tak, co si vzpomínám (mám 12týdenní dcerku) jsem taky po propuštění do porodnice měla lehce bílý průsvitný, to je to přední mléko!!! To mám i teď. Až to zadní mléko na hlad je bílé neprůhledné. Nevím, nenapsala jsi to, jak jsi přišla na to, že jí to nestačí. Co se délky kojení týče, myslím, že na to není univerzální metr. Já malou kojila po propuštění z porodnice maximálně 10 minut!!! a stačilo jí to - přibírala cca 1 kg za měsíc, teď v necelých 3 měsících už máme skoro 6 kg (porodní váha 3,41 kg). Víš myslím, že to nemůžeš takhle poměřovat. Zkus se od všeho odprostit, nehleď na to, jak dlouho kojíš, protože někdy skutečně budeš kojit třeba 15 minut a někdy třeba 5 a bude jí to stačit. Miminko si může při každém kojení vzít jiné množství mléka, v noci se třeba napije hodně a přes den pak už míň a tak. Pravděpodobně taky možná procházíte prvním růstovým spurtem - ten je ve 3 týdnech a miminko - teda moje, chtělo pít často a po malých dávkách, ale to brzy odeznělo. Musíš to vzít podle citu, nesmí ti mimčo brečet hlady. Právě nevím, jestli ti před tím, než jsi začala přikrmovat brečelo po nakojení hlady? Pokud po nakojení ho dáš pořádně odříhnou a do postýlky a nebrečí, tak je podle mě dost najezené. Někdy mi taky po položení do postýlky brečela a když jsem ji zvedla, říhla si a já zjistila, že nemá hlad, ale že jen ji tlačilo mlíčko. Mě vždycky všechny známé maminky říkaly, ať nechám miminko ať si řídí kojení samo, je to tak od přírody zařízené, že si samo řekne, kdy chce a kdy má dost. To že se odvrací, je možná příznak, že má dost. Třeba mu 10 minut stačí.
 Líza 


Re: Re: Re: Ztráta mlíka 

(3.4.2005 19:30:50)
Simone, jak psala Anďa, tak to mlíko, které je zbarvené jako bílá voda, je přední mlíko a není moc vydatné. Je spíš na žázeň. Pokud mimi saje dál, tak postupně mlíko houstne a tuční, a to je to na hlad. Za deset minut dítě najedené být nemusí - někomu deset minut stačí, ale jsou děti, tkeré se kojí o hodně déle.
jakým způsobem podáváš ten dokrm? Máš nějakou laktační poradkyni, která by koukla, jestli je miminko správně přisáté? Mohlo by možná pomoct před kojením prsa nahřát a při kojení se popíjet něco vlažného uvolňujícícho, aby se ti mlíčko snáz spustilo a mimi to nestálo takovou námahu...
 Jutka 


Re: Re: Re: Re: Ztráta mlíka 

(3.4.2005 23:54:45)
Lízo já myslím, že takto brzo ještě není mléko přední a zadní. Já nevím jak ty, ale já jsem v porodnici i po návratu z ní zvesela kojila při jednom kojení z obou prsou a vůbec to nevadilo, i mi to tak řekli, že sama poznám, že malé stačí už jenom z jednoho. Já vím, že se to řekne snadno, ale spíš bych radila jako při spurtíku, pořád střídat prsa, vždy jak začne mimi být neklidné. Co doporučují a mě se osvědčilo, je také kontakt kůže na kůže, já si brala mimi do postele a nechala jsem ji usnout u prsa a tak jsem s ní spávala do půl těla. Pak se většinou laktace rychle rozběhla.

Simone je důležité, aby mimi stimulovalo body na dvorci, musíš prsům "vysvětlit", že mlíčka je málo, tj. čím víc malá tahá, tím víc mléka se udělá. Zpoždění je tak 2-3 dny, tak se nelekej když to hned nefunguje. Je asi dobré dokrmovat pomocí sondy po prsu, kdy mimi tahá ze sondy a zároveň stimuluje prs. A přikládat a přikládat a přikládat, kdykoliv si řekne. Mě v porodnici vybavili větou: "A nebojte se přiložit kdykoliv, přepít se nemůže" :-))) A prsy opravdu nalité být nemusí o tom kojení není. Hlavně přeju pevné nervy.
 Ivana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Ztráta mlíka 

(4.4.2005 10:18:01)
Nejsme odbornice, ale myslím si, že to je jak píše Jája. Já totiž někde četla, že první týdny je mlíko vodovité, zbarvené jakoby do modra a až pak později se tvoří v závislosti na potřebách dítěte takovéto tmavší.Ale jak říkám, nejsme odborník...

Já kojila první dva měsíce vždy z obou prsů a vím, že mlíko bylo opravdu takové vodovité. Malý pil cca 5 minut z každého a stačilo mu to, protože přibíral cca půl kila týdně, krmila jsme ho 6-7xdenně. Porodní váha byla 3,4 kg a ve dvou měsících měl 7kg...:o))
 Simone.ch 


Re: Ztráta mlíka 

(4.4.2005 13:09:35)
Všem Vám díky moc za odpovědi, dneska jsem tady měla laktační poradkyni a ta konstatovala, že mlíčka mám dost,a nemám brát na rady z porodnice, že se má kojit co 3 h., takže musím jen stále přikládat, aby se to vše upravilo a snad za pár dnů budeme moci zrušit dokrm.
 Irenn, Natan04, Miriam08 


Re: Re: Ztráta mlíka 

(7.4.2005 10:52:55)
Simone, držím palce, určitě to zvládnete!
My jsme šli domů z porodnice plně na UM, Natánek se nechtěl přisávat, když se přisál tak skoro nepil a hrozně plakal. Už jsem to vzdala, ale když mu bylo 6 týdnů zkusila jsem se s pomocí laktační poradkyně rozkojit, i když mlíčka už bylo jenom pár kapek a podařilo se! Teď plně kojím. UM jsem dávala sondou přes prso, pořídila jsem si suplementor - vyrábí ho firma Medela, mimi pije UM tak, že saje prso na kterém je připevněná sonda, takže se tím stimuluje tvorba MM. Postupně Natánek pil míň a míň UM, některá kojení už byla bez UM až jsme UM vynechali úplně. Taky jsem odstříkávala, sice se má po každém kojení 10-15 min. z každého prsu ale to jsem fakt nezvládala, takže jsem odstříkávala párkrát denně, když jsem na to měla sílu. A samozřejmě co nejčastější přikládání k prsu. Dobu u prsu jsem nijak neomezovala, zpočátku pil třeba i 3/4 hodiny. Ty jsi na tom o hodně líp, než jsem byla já, protože přeci jen mlíčko máš, takže to bude otázka pár dní. Moc držím palce!
 adelaide k. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ztráta mlíka 

(4.4.2005 13:22:37)
Simone, chtěla bych tě povzbudit. Vzhledem jsem malou mohla kojit až od jejího pátého dne (zápal plic, inkubátor, atd.) to nestálo za moc a z nemocnice jsme šly samozřejmě s dokrmem. Měsíc jsem se trápila tím že mlíka ubývalo, malá chtěla pít čím dál míň, pořád ublinkávala a plakala, při kojení se odtahovala až jsem z ní byla úplně zoufalá. Dr. mi řekla že malá ublinkává protže se přejídá UM a že mám zkusit jenom kojit. V duchu jsem si říkala že je to už ztracené ale chtěla jsem to alespoň zkusit. Hned jsem volala laktační poradkyni a ta mi poradila následující:
Nejprve zkontrolovat techniku kojení (u nás není bohužel v okolí poradkyně která by mohla přijet takže jsem zaúkolovala manžela. dostal do ruky příručku o kojení a kontroloval mě), stimulovat prsa (teplá voda, teplé obklady, teplý nápoj před kojením), hodně pít během dne (až 4 litry), přikládat tak často jak si dítě řekne (nejdříve po 1hodině od posledního kojení jinak se mimču míchá natrávené MM s čerstvým a je mu blbě), nenechat dítě přehládnout - budit na kojení pokud spí (nenásilně, přebalením a tak), během kojení 4x-6x vyměnit prsa, po kojení mírně odstříkávat, pokud jsou prsa nalitá odstříkat i před kojením aby se dítě dostalo k zadnímu mléku dřív než si naplní žaludek a HLAVNĚ!!! nic nelámat přes koleno. Pokud bude mimčo opravdu hladové (vůbec se od tebe nenapije) dej Nutrilon. Hlavním klíčem k úspěchu je tvoje pohoda. Z osobní zkušenosti doporučuju skončit s dokrmem najednou. Jo, ještě jsem si vzpoměla, BACHA! přepít se může i z MM. Hlídej jak dlouho pije. Nenechej ho pít dýl než 25 minut, raději častěji přikládej.
Přeju pevné nervy a spokojené mimi.
 Peťule,Kája 03 + Nikolka 06 


Re: Re: Re: Re ukonceni kojeni 

(4.4.2005 12:49:42)
holky poradte mam 18mes kluka a chtela bych ukoncit kojeni,posledni dobou uz ze me trha triko i na verejnosti,ale uz ani skoro nepije ale ma to jak dudlik,zuzlal by i hodinu v kusu,prsa mam namozeny,boli......chtela jsem to omezit a prestat ale nakonec to nevydrzim a stejne mu dam,premyslim o tom ze bych se pokusila ukoncit kojeni proste z minuty na minutu,myslite ze to bude hrozny?jsem spatna a jak to bude nyst maly?
 Hofiska, Marián 09/03 


Re: Re: Re: Re: Re ukonceni kojeni 

(4.4.2005 19:22:29)
Petule, to co prožíváš ty, my ted máme taky.
Dost by mě zajímalo, jak to budeš řešit. U nás je
navíc problém ten, že když nemá MM, což není
problém přes den (venku si ani nevzpomene), tak nechce žádné jiné tekutiny, tak že mu povolím MM, protože mám strach, že je dehydrováný. Ještě horší než ve dne to je ale v noci. Pije co hodinu a už začínám fakt odumírat.
O bolesti prsou ani nemluvím.
Tak že jaký je závěr? Taky prosím o radu.
 Sassy 
  • 

Re: Nekojeni od zacatku 

(5.4.2005 22:38:10)
Tak uz jsme o neco drive porodili a pres to, ze jsem se nakonec rozhodla kojeni vyzkouset, personal nemocnice mi po cisari synka prinesl az po 15 hodinach, tudiz moc zajmu nemel, prso jen dudlal a protoze byl maly a jeste ubyval, za necele dva dny jsme byli na Omneu a jede s vahou nahoru /narodil se 1.4. vecer/. Mam z neho velkou radost, pediatricka taky, i kdyz jsem pro nekoho za "krkavci matku" - mleka jsem totiz mela dost, museli mi laktaci zastavovat praskama :-(( Stejne vam ale dekuji za vase odpovedi v tehotenstvi.
 Ivana 
  • 

Re: Re: Nekojeni od zacatku 

(6.4.2005 9:33:56)
Sassy, nejseš krkačí matka! Přece kojení z nikoho super matku nedělá, vztah matka-dítě je o nečem jiném než o jídle:o)
 Líza 


Re: Re: Nekojeni od zacatku 

(6.4.2005 11:54:43)
Sassy, tak gratuluju k miminku a k tomu, že to tak hezky zvládáte :-)
 EvčaK 


Re: Re: Re: Re: Re ukonceni kojeni 

(6.4.2005 11:27:18)
Petule a Hofisko, staršího syna jsem kojila 24měsíců. Nakonec jsme přestali ze dne na den. Byli jsme zrovna na asi týdenní návštěvě. Tak tam měl i jiné vzrůšo, než moje prsa. Taky jsem se toho moc bála. Ale po třech dnech nekojení, když jsem mu na zkoušku nabízela, už neměl zájem. Ale není to žádná citlivka. Záleží, jaké jsou dítka nátury. Možná je ta nárazovka lepší než postupné odnaučování. V těch 24 měsících jsem ho kojila večer, ráno a hodně v noci. Taky toho moc nenapil, ale byla zima a tekutiny měl i v jídle. tak se nebojte. Kdyby byly dítka žíznivé, tak se určitě napijí i něčeho jiného.
 Svetlana. 


Re: Re: Re: Re: Re ukonceni kojeni 

(7.4.2005 20:19:44)
Petule, my sme "nutene" ukoncovali v 23m (vadilo to uz snad vsetkym, mne nejmenej, ale dcera okrem toho moc nejedla) systemom - ak chces MM, musis z pohara, lebo mamu bolia ciciky (ha-ha - to uz som ani neklamala, boleli od preplnenosti :). Hrozny bol prvy den, zle to bolo este nejaky cas (tyzden ?) pred spanim, lebo bola naucena cicat (v posteli som jej davala celozrnne keksy bez cukru, ale aj to sme za niekolko dni uplne odburali).

To som akurat zacinala byt tehotna - ale to nebol dovod k odstaveniu, este som o tom nevedela. Ked sa narodil po 8m syn, tak Karolka chcela asi raz cucnut, ale ani sa nedotkla .. a tvrdila, ze ona nikdy nepila z cicika, nikdy nebola babetko :-)

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.