| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Začněme nosit roušky

 Celkem 155 názorů.
 Bedna 


Téma: Začněme nosit roušky 

(15.3.2020 6:59:50)
Udělejme něco pro naši společnost. My Češi nejsme zvyklí nosit roušky. Já vím, že nejsou v prodeji. Nahraďme je šátkem, šálou a na veřejnosti je začněme používat. Minimálně při nákupech, stání ve frontě. Lidi jsou stádovitá stvoření, jakmile to uvidí budou se opičit a společnosti to v tuhle chvíli pomůže.
Samozřejmě, že podobné roušky nezabrání všem přenosům. Sníží množství virů odcházející od nakaženého až o 95 procent. Většina virů je navázaná na vlhkost. No a i z druhé strany sníží pravděpodobnost nakažení. Samozřejmě daleko méně než v opačném směru, ale i to se počítá.
Moc díky za každého kdo se přidá. ~;)
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 7:08:20)
Píšu, nahraď ji šátkem, nakrčníkem na lyže, šálou i to se počítá. Jsme Češi improvizovat snad ještě dokážeme. Samozřejmě, že funkčnost záleží na materiálu, ale protože většina virů se pohybuje s vlhkostí z úst, tak se při vydechování zachytí jejich velká část na jakékoliv látce. A i ty co se nezachytí se zpomalí a nedoletí tak daleko.
Čím větší část populace bude něco používat, tím větší šance na zpomalení šíření....
 Lída+2 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 7:05:00)
Na fleru se jich denně prodá dost.

Jdou vyprat a vyžehlit.
 Simeona+3 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 7:20:33)
Souhlasím. Jen mi připadá, že lidi, kteří spěchali z Itálie před půlnocí nejsou ti, kteří je začnou nosit.

Všechno ale pomůže.
 Lenka a dva kluci 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 8:14:28)
včera už jsem ji měla při nakupu stale lidi koukají zda nejdem nakažená , ale je mi to fuk nikde jsem nebyla chovam se jen zodpovědně, a čím nas je víc tím lip se to zvladne
 Lída+2 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 8:29:05)
Oni to j testovali, ze jako nic moc.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 8:39:16)
Problém může být z falešným pocitem ochrany. Ale o tu primárně nejde. Víc jde o nešíření od lidí co to mají, ale ještě se to nerozjelo. A ano, ani to není zdaleka stoprocentní, ale i to omezení stačí. Nakonec země jako Tchaj_wan které povinné roušky to zavedli se s šířením dokázali vypořádat. Čína je taky zavedla a fungovalo to....
 Alca 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 16:36:13)
Taodvedle

"Kdyby ty masky pomohly,tak bych je nosila,ale hygienici pisi ze pomahaji minimalne"

a proto v zemích, kde bylo nošení vceméně povinné (Tchaj-wan, Korea ale třeba i japonsko, Čína) ten virus zvládli/zvládají?

Jakákoliv ochrana ti sníží pravděpodobnost nakažení. Navíc nošení roušky ochraňuješ ty ostatní, takže když je budou nosit fakt všichni, taks e logicky riziko nákazy sníží, protože nebudeš mít od koho se nakazit ~d~
 Big Dad 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:09:43)
Na rousky jsou Cesi prilis hrdi. (racio v tom nehledej ~6~)

Byl jsem ve Vietnamu v lednu, skoupil jsem masky a gely jeste tehda. FFP2 detske pekne barevne se supermanem, a FFP2 dospelacke v CR za 40.- kc, bile jednoduche a nenapadne, s filtrem. Kdyz jeste v CR nebyla nakaza, tak mne uz to cekalo na poste. O tyden uz prodejce sponoval cenu na 90, 160 atd a pak dosli zasoby tehle stavebnich masek (velmi ucinnych proti virum). FFP3 jsou dle vsech vedeckych testu jen o neco lepsi, ale na ty jsem nenarazil za 2 mesice temer nikde na heureka/amazon/ali/ebay/gearbest.

Pak jsme se vratili domu, mne dal zamestnavatel do karanteny, coz jsem kvitoval. Rikal jsem si, ze v CR je nebezpecenstvi mensi, ale zapomnel jsem na zdejsi mentalitu.

Dopadlo to tak, ze ve Vietnamu, kde kazdy nosi rouska/masky, bylo i pri komplikacich typu sousedstvi s Cinou, Cinsky novy rok a presuny milionu lidi, brutalni koncentrace lidi (Praha proti tomu mesto duchu 24/7/365), 100mega lidi.. tak zachvili uz CR mela vic nakazenych a doted to tak je. My znami si s prehledem planovali cesty do Alp, a spousta Cechu vesele jezdila sem a tam ("Dekujeme lyzarum"). Do toho se vsichni skeptici rehtali na netu, jak jsou masky "zbytecne" a jaka to je zbytecna panika. Nakazenych bylo 32 lidi a ve Vietnamu 30. To bylo pred tydnem.

A do dneshiho dne, t.j. uz po vyhlaseni nouzoveho stavu a nad 200 nakazenych (jedna z nejdynamictejsich zemi https://www.worldometers.info/coronavirus/), lidi nenosi na ksichte nic. Jdu s detma jenom po granule (samozrejme jsem predzasoben jidlem pradavno, ale na kocky jsem tolik nemyslel), a rodina s malymi detmi se na nas smeji, ze mame vsichni masky. Svym malym detem davali najevo, jake je to nespravne nosit masku. CR 231 a Vietnam 54 a z mesicni stagnace 30 lidi se to dostalo vys jen kvuli tomu, ze prisla jednna panicka z Italie a jeden Cech z Evropy a trochu tam rozvirili kapenky.

Ted u CR i Vietnam maji shodny trest za sireni infekce - 12 let! Super, uz se nemuzeme smat, jaky je jejich rezim.

A co tak masku nosit kazdou zimu? A pak pri kazde epidemii (i nasi chripkove)? Neni to snad... rozumne? Neco tady nechapu?

*kdyz nemame masku, co tak domaci rousku nebo salu? I to vypada divne, v tyhle zime?
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:17:26)
ja taky cekam az rousku zacne nekdo nosit, ze se pridam, ale jako prvni nebudu
 Muumi 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:18:37)
Nová čísla z Itálie, přátelé:( najděte si radši sami.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:30:43)
Strašný. ~n~
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:40:59)
Italie!!! ~q~~q~~q~
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:43:07)
Nejsem ve vlaknu.

Mne je teda extremne lito lidi, co budou potrebovat zubare.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-roman-smucler-koronavirus-respirator.A200315_110704_domaci_knn
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:45:04)
do stejne situace se dostane Britanie a Svedsko ~n~
 77kraska 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:50:25)
lepim nahodne clanek od jednoho profesora

15. března 2020 12:00

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během promořování populace vystřídat na JIP s řízenou ventilací.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-nakazeni-prevence-lecba-otuzovani.A200313_175559_domaci_jum?zdroj=vybava_recombee
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:50:35)
Procenta mrtvých z vyřešených případů jsou v Itálii až neuvěřitelně strašná. A to jsme na 4 144 vyřešených případech a smrtnost je pořád ještě strašných 44 procent. To je úplně šílené.~n~
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 8:48:38)
~R^ video výborný a poučný. Dík za něj.
 Marika Letní 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:04:09)
Jitys díky za video. Je těžké něco změnit po měsíci masáže jak obyčejné roušky nefungují. Ale změnit se to dá. Já jsem bílá vrana. Už několik let jsem roušku při chripkové epidemii nosila. Napr k lékaři. A každý lékař každá sestra to komentoval. Jestli jsem nemocná a když jsem odpověděla že ne ale že nechci onemocnět chřipkou tak mě ujistovali jak mě ta obyčejná rouška nechrání.

Aktuálně nosím už měsíc respirator nebo aspoň šátek protože nemám dost zásob ale jen par kusů. Nejdříve byly pohledy lidi v obchodě nebo v čekárně u lékaře udivené. Pak se mě občas někdo zeptal kde jsem ho sehnala. A nyní už potkávám lidi v roušce či šátku. Ale je to tak promile. Doufejme že zatím.

O Mongolsku vím. I o dalších státech kde vláda a lidé okamžitě jednali a vyplatilo se. Tchaj-wan napr měl být nejohroženější vzhledem k Číně.
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:00:29)
Vzhledem k tomu, že počty nemocných začaly docela raketově růst, bude to brzy asi povinné.

https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/100223/prymula-nakazenych-budou-v-lepsim-pripade-tisice-zrejme-naridime-nosit-rousky.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

No, ale bude jich dostatek? ~d~
 Lída+2 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:02:19)
Vidím to, že pokud má někdo doma stroj i když ho nepoužívá, oprašit, promazat a najít 100% bavlnu. Na netu video a nebo střih.

 krajta 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:06:13)
~y~Rouška ty pomůže minimálně~b~ . Nebyla by lepší prevence - přestat jezdit do zahraničí a zavřít hranice? Pomohlo by to k menšímu šíření nemoci. Že všichni byly chytří v únoru jezdit do zahraničí, protože jsou přece jarní prázdniny a co by dělali v česku~8~ . Naštěstí já ani moje rodina se nestýká s nikým kdo byl v Itálii nebo zahraničí, takže jsem klidná~y~.
 Marika Letní 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:08:24)
Krajta to nejdeš do práce ani do obchodu? Nikdo z tvých blízkých? Sedíte zavření doma a jídlo vám vozí prověřený kuryr?
 krajta 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:48:26)
V obchodě jsem byla před třemi měsíci, občas manžel akorát zajde pro pečivo. Jsem nezaměstnaná a na pohovory teď asi nepůjdu.Radeji do sebe cpu bylinky, ovoce a zeleninu. Je to lepší než roušku, která stejně nepomůže. A naštěstí nemám v okolí lidi, kteří si jezdili do zahraničí jako by se nic nedělo.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:50:10)
Ano lidem co jsou jen doma opravdu rouška nepomůže a ani oni jejím nosením v domácnosti nepomůžou nikomu dalšímu.
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:19:18)
Mně se libi, že coronavir prověřuje inteligenci lidí. Chápu, že ne všichni mají informace, ale jako tady něco napíšeš a podle reakci poznáš jak je dotyčný na tom. Dneska rozhovor s kamarádkou, jsem taky padala. Včera večer naopak příjemné překvapení, jak někdo může být přirozeně inteligentní.
 Zeyfera 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:46:03)
To je dávno známý fakt. Já si taky myslím, že inteligentní lidé jsou ti, kteří mají stejné názory jako já ~:-D
 Lída+2 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:13:53)
Krajto, manželovi nakráčel do práce ředitel. Do šesti sedmi dnů kašel a tvrdil, ze alergie. Doma být nemůže, tak asi tak jak člověk přijde aniž by chtěl.

Ale osobně mam dojem, že to už proběhlo jako ty hnusný chřipky co měli všichni okolo nás v půlce února.


Jo a jak to můžeš vědět. Dávno je to mezi lidma. A tak 2000 jich vůbec netuší, že to má.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:14:41)
Musím se přiznat, že naprosto nerozumím použití podobných smajlíků v podobném tématu.
A ano je škoda, že spousta lidí do Itálie vyrazila a s nemocí se vrátila. Nepochybně, kdyby vláda měla stroj času, tak jim to zakázala a zaplatila jim náhrady dovolených.
Teď je vhodné se izolovat a v dobách kdy člověk není izolovaný používat alespoň tu roušku. Protože se minimálně sníží alespoň pravděpodobnost přenosu od něj. Ono se teda sníží i pravděpodobnost přenosu k němu, ale to daleko v menší míře. Důvod proč to dělat je přenos od něj.
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:21:23)
Vlade by stačilo, kdyby četla diskuse zde. Byla by připravená.~h~
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:23:44)
ToAr to už je, ale úplně jedno. Co se stalo se nedá odestát. Teď je třeba se přizpůsobit aktuální situaci. Řešit kdo co udělal špatně bude čas po skončení této krize. ~;)
 Fern 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:29:48)
prý co se stalo nedá se odestát - a kde jsou ty debilní roušky dnes?Proč je nemají např. u nás ani lékaři na poliklinice,prodavači,...?~o~
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:21:22)
Bedno, ty vladu omluvis, i kdyby nekoho zastrelili. Jsi manzelka nektereho z ministru? To jinak nedava smysl tenhle slepy obdiv.
 libik 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:29:55)
Tropo, zase si myslím, že kdybych vlezla v roušce do MHD, tak ode mě všichni odskáčou na druhý konec:-)
 . . 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:32:20)
No, a to je účel, ne?
 libik 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:34:22)
však také odpovídám na to, že virusovi se zalíbí pod mou zapařenou handérkou na čumáku~:-D
 Cimbur 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:41:42)
To by nevadilo, Libik. 😀
 libik 


Má respirátor s ochranou NP2 smysl jako aktivní ochrana pro seniory? 

(15.3.2020 11:02:10)
otázka pro Cimbur a další, co ví, nebo je to jenom v rovině uklidnění..~x~
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:46:27)
Tak třeba ti to zachrání život, že si někdo odsedne. ~;)
 Okolík 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:46:41)
Libiku, tak to by zcela splnily účel!
 libik 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:48:23)
Ano, já to myslela jako pozitivní efekt ne zcela funkční roušky.:-)


 Zeyfera 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:54:23)
Určitě by bylo lepším řešením cesty do Itálie zakázat hned a lidem proplatit stornopoplatky. Trochu se zapomíná, že jarňáky začínaly už začátkem února, kdy nějaké případy v Itálii byly, ale ještě ani tam žádné karantény. Začátkem března už lidé mohli tušit, že to bude průser, ale spousta lyžařů tam vyjela dříve.
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:30:31)
To co píšeš je pravda 2 možná 3 týdny. Situace se mění rychle. Já jsem v Itálii byla začátkem února. To v Evropě byly jen jednotky případů s vazbou na Čínu. V Itálii nic. A když jsme se vraceli, objevily se tam první nakažení. Tehdy, týden po našem odjezdu už bylo rozumné nejet. A o týden později už bylo vysoce nezodpovědné jet. Tak rychle se to měnilo
Pokud nežiješ na samotě a minulý týden jsi byla mezi lidmi, občas jdeš do obchodu, máš sice zatím riziko nákazy velmi malé ale rozhodně ne úplně zanedbatelné.
 Aninabe 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:53:36)
Krajto, že se nestýkáš s nikým, kdo jezdí do zahraničí, ti už teď moc nepomůže. Rozjíždí se komunitní přenos, takže to můžeš chytit klidně v autobuse. Zatím to není tak časté, ale s každým dnem ta šance narazit na chapadlo epidemie poroste.

Roušky by pomohly trochu, ovšem kdyby byly dostupné. Máme jich pár z dřívějška, když bylo jedno z dětí léčeno na imunologii, ale vydrželi bychom řádově ve dnech. To samé respirátory - mohla bych jimi vybavit děti, kdyby se konaly ty přijímačky nebo maturity. Ale tím to vadne, při eventuelním denní nošení manželem jsme na suchu raz dva. A jeho na HO nepošlou, možná část dní, technická podpora ve zdravotnictví teď fakt nejde vypustit a na dálku jde vocamcaď pocamcaď. ~d~
 Cimbur 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:40:10)
Nekecej a nasaď si něco na pusu. Pomůže to kolektivně.
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:12:02)
He? Damy neprehanite to uz?
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:19:04)
No, asi lepší něco než nic. Snad dobré jako ochrana ostatních v době, kdy už člověk může nakazit ostatní a ještě nemá příznaky. Ale moc bych na to nepřeceñovala.
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:35:35)
A kde mám vzít kryt z PVC? Někde jsem viděla respirátor z PET lahve, ale nevím, to bych asi nevytvořila. Rouška je ok, ale šátek beru opravdu jen jako lepší něco než nic.
 Bedna 


Re: Respirátor z PET lahve 

(15.3.2020 11:09:57)
~R^
 Aninabe 


Re: Respirátor z PET lahve 

(15.3.2020 11:30:45)
Buchli, ten s provizorní maskou je Petráček, rektor ČVUT osobně. A pozor, to nemyslím jako vtip ~;).
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:22:02)
Tak se mnou fakt nepočítejte - holt stádo nebudu.
Blbě se v ní jezdí na kole. V práci sedím 6m od ostatních, doma jsem jen doma, nákupy eliminuji na minimum. A chodit po lese v ročce, abych inspirovala divočáky? No to fakt ne.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:29:20)
tak jo, já to prostě vidím jinak...
ten , kdo dřepí v paneláku to má jinak.
Jsme na melém městě, rodinný domek. Pokud trávím čas jinak, než v práci (kam dojedu a odjedu sama svým autem), jedu na kole do lesů, mám Brdy za prdelí. Nikam jinam už dva týdny nelezu. Rouška na kole v lese opravdu není řešení... Ono stačí použít mozek, než něco kydneš do klávesnice.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:38:42)
kdo DŘEPÍ v paneláku to má jinak

My v tom paneláku normálně žijeme, je to náš domov, co to má společnýho s nákazou?
 krajta 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:43:40)
Konečně jsem tady poznala člověka s mozkem~s~. Děkuji
 krajta 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:51:10)
Samozřejmě myslím Cairu.
 Ruth 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:54:36)
Co se navážíš do lidí, každý žije, jak umí, jak mu to jde nejlíp.
Proč "dřepí". Proč stádo. Je stav nouze.

Mmch, bereš si to kolo asi i do postele, zdá se mi.
 jak 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:59:46)
Drepi v panelaku je dost mimo, ted, v teto situaci.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:01:32)
pojem stádo použila zakladatelka diskuse...
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:07:12)
Ano. To je pravda.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:28:23)
A já s tím souhlasím. Opravdu je pro lidi typická stádovost. Jen si vemte fanoušky na fotbale, jak se lehce nechají strhnout davem, fanoušky na hudebních koncertech... to jsou projevy stádovosti.
A pro koronavirus platí totéž... Tady je taky vidět stádovost... Jen se podívejte na témata v posledních týdnech... Už se tu neumíme bavit o ničem jiném, živíme si strach.. který má každý, a ne že ne. Zkuste na jeden den nesledovat zprávy a vypadnout do lesa. Bude vám líp. Na těle i na duši.
 Karkulína 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 16:10:23)
~g~~g~~g~
 Jahala. 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:01:24)
Ni na kole ne , ale vzít si ji než vlezes do obchodu by stačilo. Taky jsem ji neměla na vycházce venku.
 * Liv 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:24:27)
nevím jaký je rozdíl mezi dřepěním v paneláku a kvalitním životním stylem v domku na malém městě~t~

Lidi z paneláku do práce autem a do brd na výlet rozhodně jet nemohou, to dá rozum.
Kde by vzali auto, kde by vzali práci, kde by vzali Brdy
 Okolík 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:52:58)
~;)Liv,~g~
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:13:07)
I lidé z paneláku můžou ven, ne?
Celý roky tady čtu, jak kdo nestíhá kolem dětí... kolik kroužků je dost a koolik málo....
Tak teď máte šanci, vzít děti ven..jako VEN na vzduch na trávu, pole, na louku, do lesa... ne do OC.
Jo, mám obrovskou výhodu, že mám přírodu za prdelí. Každej holt ne, ale je víkend. Holt obětujte spaní do oběda, hoďte sváču do batohu a vyražte na celý den ven.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:21:06)
Jo dneska ještě můžou. Taky doporučuji si to užít dokud to jde...
 Roya 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:25:44)
Dneska ještě můžou?

Znamená to, že zítra už to bude zakázané?
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:28:30)
Pravděpodobně. ~n~
 Liaa 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:59:56)
Jo, asi bude. Karanténa.
 libik 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:04:16)
Já moc nechápu v čem bude rozdíl~d~
 daba+holčička 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:06:05)
No v tom, že nebudeš moct jít ani do toho parku ~Rv
 Půlka psa 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:14:24)
Mně by spíš zajímalo, jak to bude s těma dobrovolníkama. Jestli ti budou mít karanténu taky nebo je to vlastně "zaměstnání", kam se bude smět.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:17:51)
Budou tam smět.
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:19:25)
ja si jdu uzit mesto, jsem zvedava na jak dlouho
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:27:41)
u nas na zpravodajskem kanale davaji hnizdici ptacky a rostouci bylinky, dekuju pekne, se jim to nejak vymyka a 500 novych nakazenach za dnesek
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:42:22)
Přesně tak! Nikdy nevíš, co bude za pět minut. Musíš žít minutu po minutě a naplno :-)
Proč se mám trápit koronem, když můžu mít do půl roku rakovinu?
Fakt naplno žít! Neprudit okolí, ale nehnít!
 Simeona+3 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:05:20)
Jj, zrovna čtu idnes. Do prcic, aspoň ten les by nám mohli nechat. Chápu, že není dobré, když jsou v městských parcích davy, ale do lesů by člověk mohl mít možnost utéct. Se tu jinak zblázníme.
 Federika 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:12:05)
Manžel šel teď s lidma do lesa. Rád, protože má pocit, že se zblázní. Kvůli těm zaměstnancům, všichni dělníci zůstanou zítra doma. Jasně že ttoho všichni zneužijou, text těch sms byl téměř stejný.
A říkala jsem mu o tom lesu, tak zavrčel, jestli budou policejní komanda na nahánění lidí v lesích. A dětem řekl, že jdou trénovat rychlej běh v lesích.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:19:13)
Tak dělníci samozřejmě do práce mohou. A je otázka jestli toho zneužívají. Nebo se jen naprosto logicky bojí.
 Federika 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:21:57)
Bedno,
všichni?
A všichni píšou téměř shodnej text sms?
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:24:28)
Tak se možná dohodli. Možná je manžel špatný zaměstnavatel. Možná jde podnikem nějaká fáma.
Jediná rozumná reakce je se pokusit je přesvědčit a udělat opatření, aby byli v práci v bezpečí....
 -Velšice- 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:27:52)
Tak to jsme pak vsichni spatni zamestnavatele asi....
 Federika 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:29:00)
Tak on jim samozřejmě nemůže psát, aby přišli do práce, když je "lehce škrábe v krku, cítí lehký tlak na průduškách a celkově nic moc, koronavirus to určitě nebude, ale..."
 Federika 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:30:35)
A manžel je taky zaměstnanec, jen jednatel. A absolutně nechápu, jak by to, že podřízení zneužívají situace, mělo souviset s tím, že by někdo byl špatný zaměstnavatel.
Prosti oni můžou bejt doma a dál dostávat peníze.
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:27:07)
Hlavně sem nedávejte odkaz na to video, určitě bych si ho pustila.
 Pam-pela 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:27:53)
madelaine, UŽ nemůžeme do lesa?
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:30:52)
Tedy já jsem notoricky odpůrce chození do lesa. Jsem nevěřila, že za to budu bojovat.
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:28:29)
Zákaz chodit do lesa a do přírody je hloupej, člověk potřebuje po zimě slunce kvůli vitamínům a pro boj s infekcí je to důležité.
 Pam-pela 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:32:55)
ToAr, hloupý lidi vymýšlejí hloupý věci, no.:-)
 Federika 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:37:40)
I můj syn je notorický odpůrce chození do lesa. Vždycky tvrdil, že je to nuda a ztráta času.
Te%d mi poslal fotku, kde je se svou sestrou, považte, s tou nudnou holkou, vlastní sestrou!!~:-D
Nuda v lese:

Jinak-já si katastrofický čtenáře nemaluju, všechno zas pomine. Na pozoru ale jsem a držím v pozoru i svou mámu.


 Evelyn1968,2děti 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 18:24:07)
Proč bych musela chodit ven do lesa? Protože to jediný baví Cairu? Já mám mnohem širší okruh zájmů a mimochodem mám za PANELÁKEM 5 minut chůze Chráněnou krajinnou oblast i s tím lesem, jen nemám potřebu tam jít, radši pořád někde dřepím~t~.

Až bude zákaz, vezmu si příklad z Italů a sednu si na balkón s kytarou, budu dávat koncerty ~;).
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:26:44)
Tak asi nikdo nechce, aby jsi ji nosila na kole, tam je riziko přenosu mmalé a v lese taky. V práci je to logičtější, ale stejně přejdeš na HO nejpozději v příštím týdnu. Smysl to má třeba při nakupování nebo při návštěvě uřadů, nemocnice....
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:32:21)
Jo, s tím souhlasím - ale na úřady nelezu, doktory nevyhledávám... v nákupáku čapnu máslo, zeleninu a mizím. spíš se snažim nelepit na lidi a ihned po odchodu otřít ruce kapesníčkem na dětskou prdýlku - desinfekce to není, ale aspoň to... doma umýt..
 Persepolis 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:31:24)
Tak na kole ji asi mít nemusiš, asi by ji stačilo nasadit, když vlítneš do toho obchoďáku. Ale vzhledem k tomu, že roušky nejsou ani pro ty, co je fakt potřebují, jako jsou zdravotníci, lékárníci, prodavači, pošťáci, kurýři,...tak je asi zbytečný to řešit. Dcera dělá na urgentu a roušky nemají ani tam. Což je naprosto skandální!
 Persepolis 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:37:45)
Já bych se vůbec nedivila, kdyby roušky začal náhle vyrábět Agrofert, když mu chudákovi Babišovi nedopadl ten obchod na 15 mil roušek a respirátorů nebo co to zase žvanil.
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:40:10)
zpravy od nas, kavarny otevrene - relativne plne, silnice bez aut, Fastfood bezi normalne. Cekam kdy to zatrhnou, pres hranice lidi hlasi, ze se dostavaji po kontrole, ale zadne zdrzeni se nekona.
 Cimbur 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:40:50)
Už to měl vyrábět dávno. Je blbější, než jsem doufala.
 Okolík 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:03:45)
Drzost? No, někteří holt ostřeji reagují na prezentovanou aroganci, hloupost a sebestřednost ...
Já vám všem (i sobě) přeju, abyste to vy i vaši blízcí zvládli ve zdraví a aby tahle doba koronavirová brzy skončila.
 Okolík 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:49:30)
Strach začínám mít až když čtu (některé) názory jako máš ty a některé další ...
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:08:40)
My pak ale natahneme ruku k Nemcum, vy si musite poradit sami:-)
 77kraska 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:29:34)
cairo, jake stado?
i kdyby to "stado" nosici zbytecne rousky zachranilo jeden lidsky zivot, tak to stalo za to
 77kraska 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:31:08)
cairo, Ty jsi 6 metru od ostatnich v praci neustale?
neprojdes kolem nikoho, nejdes do satny, na WC atd.?
pracujes sama nekde na jerabu?
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:33:46)
No hele, jsou dny , kdy jsem tam úplně sama na kancelář 15x15m.. možná projdu... mmoc to neřešíme, to bych spíš chytla blechy od pouličního psa.
 K_at 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:39:35)
Cairo, asi nejde o stádo. To v tom kontextu dnešních dnů je úplně mimo. Asi ani nejde o kolo a les, kde nepoznáš skoro nikoho. Ale spíš o veřejný prostor typu obchod. Já zase řeším, když si vrátím něco přes nos a ústa, že si zadychavam brýle.....
 Fern 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:36:29)
tak ještě k tomu slepeckou hůlku pro všechny případy...~t~
 Marika Letní 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:16:54)
V lese a na kole ne. Ale v obchodě. Jestli někomu k pocitu výjimečnosti stačí nebýt altruista v takovéhle krizové době... tak co dodat. ~d~ Lituji prodavačky.
 Senedra 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:46:56)
Buchli, zadej si do googlu a vyjede ti hned několik návodů na ušití ( včetně videa)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:53:16)
Znovu opakuji: pojem stádovost použila zakladatelka.. má velikou pravdu. Akorát si toho pojmu zřejmě mnohé ńevšimly, resp. všimly až u mne... vysvětlení je výš ve vláknu
 Vranice 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:44:49)
Možná by pomohlo, kdyby šla vládní garnitura vzorem, včera i na fotkách z tiskovky nově vznikající vlády, i současný premiér SR roušky měli:


 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:46:31)
To je nepochybně pravda. Šanci , že dopadnou jak v Iránu maj slušnou. Ale s tím moc neudělám. ~;)
 *Hany 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 9:52:32)
Ještě že tu není Vaitea, ta by tě poslala léčit se z frustrace.
 libik 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:00:55)
Měla bych obavu, že mě přestrašený dav zlynčuje coby potenciálního roznašeče.

Je průser, že roušky nejsou, kdyby byly v zásobách státu, pokládala bych za rozumné, aby byly povinné v MHD a v obchodech a předpokládám, že by se to stalo.

Težko však může Babiš někoho nutit, aby si vyrobil domácí respirátor podle Ládi Hrušky.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:05:18)
Tak to, že nejsou v zásobách státu je prostě fakt a nedá se změnit. Co můžeme změnit je jejcih vnímání. A začít používat altenrativi, případně je vyrobit. Klidně podle Ladi Hrušky. Jakákoliv látka totiž na kapenky funguje. Za cenu trocha trapnosti tím vytvoříme trochu bezpečnější prostředí.
Není to moc, ale i to může pomoci.
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:23:41)
Pokud ovsem nakazena nejsi, a vir se ti pod ten kus hadriku dostane, tak vzhledem k vlhkemu prostredi virum vytvoris zcela pratelske prostredi. Sorry jako.
 Marika Letní 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:25:10)
Troposféra "Pokud ovsem nakazena nejsi, a vir se ti pod ten kus hadriku dostane, tak vzhledem k vlhkemu prostredi virum vytvoris zcela pratelske prostredi. Sorry jako."

Já si tak říkám, že se jim pod ten kus hadříku nedostává a nelebedí si virus v přátelském prostředí v Číně, Hongkongu, Tchajwanu, atd. Prostě tam, kde roušky nosí (někde povinně) a čísla případů jim klesají. Je to jedno z opatření. Taky desinfikují ulice. Možná směšné pro někoho.

Jak to řekl výkonný ředitel WHO? Když se budeme bát učinit rozhoduntí, které není možná úplně bezchybné a budeme čekat, místo rychlé akce, virus vyhraje.
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:34:13)
Who hlavne doporucila psychicky klid, nesledovat zpravy, cisla atd.
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:57:39)
WHO doporucila nesledovat zpravy ~t~, tak je prestanu sledovat a odejdu do kavarny na namesti ~;)
 Pam-pela 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:28:23)
Karantena znamena uzavreni lidi doma? Nemuzou odjet ani autem do lesa nebou louku trebas? To pujde psychika spousty lidi vyrazne dolu, naopak je to prlepi ke sledovani zprav v tv a na netu.

Takze do prace mhdeckem jo a ven ne?
 Marika Letní 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 13:19:37)
Troposfera WHO doporučila nesledovat zprávy? Můžeš dát prosím odkaz?
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:03:31)
Marko, bylo to hned rano na worldometers,
Preposilala jsem cast, ted uz to tam neni, ale treba je to nekde na who strankach.
Cast byla, takze se omlouvam, ne nesledovat, nybrz sledovat malo.

Minimize watching, reading or listening to news that causes you to feel anxious or distressed. Seek information updates at specific times during the day, once or twice. The sudden and near-constant stream of news reports about an outbreak can cause anyone to feel worried. Get the facts; not the rumors and misinformation.

Take bylo neco o nestigmatizovani nakazenych, kteri se setkavaji s odpudivym chovanim.
 Marika Letní 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 15:15:10)
Troposféro, to už zní jako rozumné doporučení WHO. Kdo je stresován, ať minimalizuje sledování zpráv. Nesleduje neustále, ale jen jednou, dvakrát denně. Hledat fakta, ne fámy. ~R^
 Fern 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:41:00)
Co to prosím tě plácáš za nesmysly,že se to nedá změnit??? Ty budeš jedna z těch bimbonů ve vládě určitě. Roušek má jakási firma v čr vyrobených milion naskladě,až to inzerovala,ale vláda spí jarním spánkem ještě a my v podhradí jsme ti,na kterých jim záleží úplně nejmín.
Hlavně že oni jsou u koryt a daří se jim šířit paniku.
 Senedra 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:41:50)
Fern, jdi se radši projít s pejskem, ju.
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:51:46)
Nic z toho co se už stalo se bohužel nedá změnit. To je smutný fakt. Těžko s tím něco uděláš. A ano bylo by dobře, kdyby tu byl dostatek roušek a vláda je rozdala a ve veřejném prostoru se povinně museli nosit. Tak to bohužel není a je na každém co s tím udělá.
U nás na vsi jsme se rozhodli je skupinově vyrábět, udělat kurs na jejích výrobu.. nakoupit materiál a distribuovat je mezi lidi.
A ano vždy si někdo myslí, že je to zbytečné. S tím se nedá nic dělat.
 libik 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:18:37)
Bedno

"skupinově vyrábět roušky a pořádat kurzy " to je snad kouzlo nechtěného~t~
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:20:25)
Libiku, to uplne prastilo :-)
Ale urcite to jsou online kurzy, nebo kurze:-)
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:36:23)
Myšleno skupina maminek doma. A kurz samozřejmě online.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 11:44:37)
:-) hele vezmi papírový kapesníček, rozlož a slož jako harmoniku, konce zagumičkuj, gumička lípni za uši a máš jednorázovku do obchodu... ani nemusíš umět šít ;-)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:47:09)
Tak to máme stejný program~R^
 77kraska 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:56:24)
libik, aspon ta karantena lidem zabrani poradat soukrome studijni skupinky a vyucovat zaky....deti budou pekne sedet doma kazdy sam
 -Velšice- 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:57:58)
77, fakt si to myslis?
 77kraska 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:59:21)
Velsice, z tohodle se za dva mesice nevyhrabeme :-(
 -Velšice- 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 12:59:50)
No ekonomicky urcite ne ...
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:25:19)
Přesně, trošku bych klidně nosila, kdyby byly. Po domáckou vytvořené jsou asi lepší než nic. Jenže o kolik?
 Mediana 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 10:41:36)
Nezlynčuje. Nosím respirátor nebo nano-šátek už asi tři týdny. Nejdřív lidi koukali, ale rozhodně nikdo neutíkal nebo mě nenapadal. Teď už ani nekoukají, jedině jedna paní řekla, že mi závidí. Taky prosím lidi o odstup, na to reagují hůř a většinou to nejsou schopní dodržet (tj. stejně se v té frontě nakonec nasunou blíž).
 Koliha velká 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 13:09:09)
A co takhle nikáb nebo burka?
 Bedna 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 13:11:11)
Proč ne? I to by mělo pomoci.
 Koliha velká 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 13:59:46)
Jasně, ale jen jednorázové a po použití před vstupem do domácnosti svléct a spálit! Takové planoucí ohně na vylidněných ulicích by konečně dotvořily ráz pořádné epidemie. Máme pořád ještě co dohánět, pro inspiraci doporučuji třeba Lékaře umírajícího času, jak to má konečně vypadat.
 neznámá 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:01:03)
Mě dnes při ohlášení možné karantény vytanul na mysli Příběh služebnice.
 Koliha velká 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:58:48)
Mně spíš vždycky vytane na mysli Angela - "Jen na délku paže!"
 troposfera36 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 15:05:47)
To ti ale vytane na mysli nesmysl.
To rekla Hennriette Reker, starostka Köln.

A takhle vznikaji zpravy typu ticha posta.
 Termix 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:43:41)
Jeden praktický dotaz. Nechci kvůli tomu zakládat ikstou diskusi na korotéma.
Zrušila jsem všechny skupinové kurzy. Premiér pořád opakuje, abychom ale pracovali. Mám několik individuálních studentů. Můžu s nimi pokračovat a nebo ne? Třeba zítra bych měla dva takto učit. A asi i dotaz, který tady už určitě běžel. Dcera si chce v týdnu pozvat kamarádku. To se může a nebo nesmí? Přijela i odjela by autem.
 Vítr z hor 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:47:32)
Termix, uč přes Skype. Můžeš pracovat od rána do večera a s nikým se nemusíš setkat.
 Lída+2 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:49:16)
Termix, já má od zítra AJ přes skype.
 Pam-pela 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:50:29)
termixi, karanténa ještě není vyhlášená, ne?
Nebo jsem přehlédla?

(Skoro bych řekla, že se to ráno nadhodilo, te´d čekají reakce národa (třeba i v komentech pod Novinkami), a pak rozhodnou.
Možná záleží na nás...jestli zatleskáme, nebo se vzepřeme.
Myslím, že v tom zas bude nějaký populismus.)
 77kraska 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:55:16)
Termix, kamaradka podle mne nikam nesmi, mela by byt doma....to by se jim takhle uplne rozhodilo, kdyby se lidi navstevovali s kamarady

uceni...hm, to je otazka u vsech zivnostniku, muzu si domu pozvat truhlare nebo instalatera? muze jit ke mne nekdo domu jako ke svemu pravnikovi?

pokud by to slo pres skype, tak OK, ale co kdyz se mi rozbije WC nebo praskne trubka v kuchyni a budu mit potopu?
 Termix 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 16:09:48)
Sedmi, no ale dělníci do výroben můžou. Taky prodavačky, ... co psychologové? Ti můžou? Fakt tomu moc nerozumím.
 77kraska 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 16:12:40)
Termix, u tech OSVC fakt nevim....asi zalezi na tom kterem poskytovateli a odberateli....ja bych ted zadne kontaktni sluzby ani neposkytovala ani neodebirala
 A. Andrs 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 16:15:01)
jak se dostanou do Nemecka osvc remeslnici nebo takove ty ruzne na zivnostaky? Je na hranicich pusti? Ti nemaji zadnou pracovni smlouvu.
 Federika 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:58:26)
Termix,
já ti chci tu svou taky nacpat~:-D
A určitě můžeš. Kamarádka taky může přijet. Karanténa ještě přece vyhlášená nebyla?
A školy jsou sice zavřený,děti ale karanténu nemají.
 Adax 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 15:42:23)
Tak jestli řemeslníci nebudou moct za klientama domů, můžeme si to jít rovnou hodit.
 Okolík 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 15:20:12)
Termixi, zrovna u tvé práce by to šlo po Skype nebo telefonu?
A kamarádka doma - asi nic moc, nakažený už dneska může být kde kdo. Myslím, že už se nedozvíme, ve které rodině spolužáků už nemocný koronavirem je .... (Tím nemyslím přímo rodinu té konkrétní spolužačky, ale nějakou "třetí"). Děti jsou ze škol teprve 5.den.
Pokud bude ta avizovaná karanténa, tak už vůbec nic....
 kreditka 


Re: Začněme být těmi co nosí roušky! 

(15.3.2020 14:59:46)
Manžel za chvilku odjíždí na noční šichtu, kde se setká s několika tisíci lidmi... včetně dojíždějících Poláků... Já jdu zítra do práce naprosto zbytečně, mohla bych mít HO, ale to se u nás nevede...takže se nás na jednání sejde asi 70... Dítě dám ráno do školky....rouška naši rodinu opravdu nevytrhne...
 Lída+2 


Re: Začněme nosit roušky 

(17.3.2020 5:52:15)
www.damerousky.cz

kdyby měl někdo doma volný materiál, nebo se chtěl zapojit.



 Lída+2 


Re: Začněme nosit roušky 

(17.3.2020 6:41:27)
No mě vůbec nenapadlo, že moje mamka nemá roušky~f~, že jí je NIKDo za 3,5 měsíce nedal, brala jsem to jako samozřejmost.~f~

Jen tak jsem se jí zeptala, jestli jich má dost a ona mi řekla, že tam za 3 měsíce nepotkala nikoho kdo by ji měl. Opravdu nevycházím z údivu z našeho zdravotnictví.

Takže jí je tu od včera pidlasím a taťkovi taky, ještě že pošta funguje.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.