| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dotaz kvůli grantu

 Celkem 18 názorů.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Dotaz kvůli grantu 

(26.3.2005 11:02:14)
Hodilo by se nám do toho grantu, ze kterého by mohly vzniknout i hry a pomůcky v romštině, kdybychom mohli napsat, že po něčem takovém existuje poptávka. Samozřejmě tam nemůžu napsat: znám přes net nějaké maminky, které by to využily pro romské dítě v PP nebo v adopci... Nemáte někdo nápad, koho bychom tam mohli uvést oficiálně? Jako že zájem projevili rodiče ze sdružení pěstounů, nebo nějakého romského sdružení nebo tak něco? Nechci si tam ale vymýšlet bludy, tak jen pokud zájem v takových kruzích reálně existuje.
 Aja 
  • 

Poradte 

(26.3.2005 19:18:13)
Dobrý večer vám všem. Potřebovala bych poradit. Nevíte někdo,jak přesvědčit manžela,aby vubec začal přemýšlet o adopci? Jsme svoji ani ne rok a nedavno jsme se dozvěděli,že nemůžeme mít děti,které si oba moooc přejeme. Čeká nás IVF,ale moc šancí nám nedávají. Chtěla bych začít řešit adopci,protože vím,jak dlouho to trvá a nejsme už nejmladší. (26 a 29). Manžel si vůbec nechce připustt,že bysme neměli vlastní dítě a absolutně nechce o adopci slyšet. Prý až nebude jiná možnost,tak se o tom budeme bavit. Nechápu to. Děti si moc přeje a takovou reakci jsem od něj nečekala. Je to normální? Taky by mě zajímalo,jestli můžu žádat sama? Děkuju vám za jakýkoliv názor nebo radu a moc vám všem držím palce a obdivuju vás. Díky Aja.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Poradte 

(26.3.2005 19:49:39)
Ahoj
O dítě mohou žádat i samožadatelky (a teoreticky i samožadatelé), ale pokud nejsi svobodná a máš manžela se kterym žiješ, asi by taky musel absolvovat testy - si myslím. Pokud se od něj kvůli touze po dítěti nechceš odstěhovat, musel by asi změnit názor.
Těžko říct, co s tim - možná jen potřebuje čas na rozmyšlenou a abys na něj netlačila, i když chápu, že tim časem nechceš plýtvat. U testů se (alespoň u nás) zajímali, kdo s návrhem adoptovat dítě přišel a opakovaně zkoumali, jestli jsem manžela nepřemlouvala, ačkoli u nás k tomu nebyl důvod.
Jinak co se týká toho, jestli je postoj Tvého muže obvyklý - z příspěvků, co se tu čas od času objeví, to vypadá, že fakt s tim asi mají větší problém chlapi.
Ale my jsme trochu jinej případ - děti mít můžeme, tak třeba Ti líp poradí holky co byly v podobný situaci.
Přeju ať se to u vás nějak srovná a dořeší...
 Aja 
  • 

Re: Re: Poradte 

(26.3.2005 19:53:07)
Dekuju za odpoved. Jestli se nepletu,tak pises clanky o adopci...Takze Ti taky moc drzim palce,at vam brzo doma pribude dalsi clovicek.
 ESTERB 
  • 

Re: Re: Re: Poradte 

(26.3.2005 20:29:42)
Já znám hodně rodin, kde by ženy chtěly adoptovat a chlapi ne. Otázka je, co pro Tebe znamená víc, jestli manžel, nebo dítě. Možná je to na něj trochu rychle. Ale někteří chlapi si na tu myšlenku nezvyknou nikdy. Můj manžel tepreticky adoptovat chtěl, a když k tomu mohlo dojít, tak cuknul, takže... chápu Tvé pocity.
Jani, už jsi dostala můj mail a opravu?
 ESTERB 


Re: Re: Re: Re: Poradte 

(26.3.2005 20:32:17)
Aha, teď už vím, proč se mi neukázala ikonka. Ale jsem registrovaná, hurá.
 Nella 
  • 

Re: Re: Re: Re: Poradte 

(26.3.2005 21:44:15)
Ester a jak to dopadlo? Vzdala jsi se manzela,nebo ditete? Teda nezlob se,ze se tak blbe ptam. Ja porad doufam,ze si to ten muj jeste rozmysli.
 ESTERB 


Re: Re: Re: Re: Re: Poradte 

(26.3.2005 22:06:20)
Ahoj,
zatím jsem vdaná :-) Ale adopce pro mě znamená víc, i když je to možná divné. Od takových dvaceti mám pocit, že když to neudělám, promarním život. Spousta lidí o tom jen celý život mluví... Nechtěla bych být jednou z nich.
 Jakarta 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poradte 

(26.3.2005 23:01:37)
Ahoj,

myslím, že u mužů je problém většinou v jejich ješitnosti. Nechtějí si připustit, že něco "sami" nezvládnou (ať je problém na jakékoliv straně). Máme biodítko a čekáme na rozhodnutí o zařazení mezi žadatele (chceme starší dítko). Měla jsem také takový vnitřní pocit, že jednou si vezmu opuštěné děťátko. Když jsem o tom sem tam mluvila tak to přítel (nyní manžel) jen tak poslouchal a nevyjadřoval se. Po letech se narodila dcera a já počítala, že časem bude další dítě. Určité důvody způsobili, že jsem to stále odkládala. Pak jsem přišla znovu s myšlenkou adoptovat či vzít do PP. Manžel byl proti - proč "cizí" dítě, vždyť on nemá problém mít své, ale on jej vlastně ani nepotřebuje - pořád mluvil spíš o svých pocitech a o důvodech proč ne. Pak plynul čas a sám viděl jak naše dcera "trpí" jako jedináček, že nemá v okolí žádné kamarády, jak touží po sourozenci a najednou mu myšlenka na A nebo PP nebyla cizí, sám viděl, že je to řešení "situace" - miminko by bylo další jedináček. Je pravda, že ze začátku mezi řečí utrousil jestli by na všetečné dotazy z okolí mohl říct, že už nemůžu mít děti (těhotenství mi není doporučováno kvůli páteři). Až se to rozneslo (no jo vesnice má své kouzlo) tak zjistil, že asi další dva páry, které zná (je to generace našich rodičů) také chtěli adoptovat, ale z různých důvodů to nevyšlo. Nyní už o našem přání mluví bez "výmluv". Muži potřebují čas, musí se srovnat s touto myšlenkou. Netlač na něj, možná mu jen řekni o čekacích lhůtách a o tom, že když budete odkládat žádost může se stát, že již nebudete vhodní pro nejmenší miminko (myslím v souvislosti s vaším věkem - určitě máte ještě hodně času, ale možná by na to mohl slyšet). Držím palečky, aby se podařilo bio dítko a když ne tak, aby se podařilo manžela naladit na stejnou notu.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poradte 

(27.3.2005 7:42:45)
Ještě jsem si vzpomněla na jednu maminku z našeho MC. První dítě se jim narodilo hned normálně, ale druhý se už delší dobu nedaří ani s podporou lékařů. Před pár dny mi říkala, že její manžel už ji doma lanaří do adopce a jí se moc nechce - chtěla by taky ještě zkoušet, jestli přecijen nevyjde to vlastní. Tak jsem jí říkala, že možná by mohli zajet se podívat do kojeňáku, aby si mohla udělat obrázek, jestli jí ta cizí miminka opravdu nic neříkají, nebo by to na ni zapůsobilo tak, že by chtěla nějaké domů - říkala, že to zkusí. No a pak jsem jen pro info dodala, že v Pardubicích jsou 4-5-tiletý čekačky, tak trošku protočila oči a myslim, že to na ni zapůsobilo mnohem víc...

Prý to tu čte, tak třeba se přidá...

Ester, jsi tam.
 mamula 


Re: Dotaz kvůli grantu 

(26.3.2005 20:14:44)
Myslím si, že by bylo dobré poptat se ve speciálních /zvláštních/ školách, tam si myslím, že by mohl zájem být, zvláště v těch lokalitách, kde je hodně romů. Měl by být zájem i v DD.
 maceška 


Re: Dotaz kvůli grantu 

(27.3.2005 10:12:40)
Jano, já jsem ve spojení se SPR v Brně, Karolíně jsem mejlík od Marti přeposlala, a volala mi tuším ve středu, že se s M. spojí, takže o využitelnost pro PR se postarají.
Marti, ozvala se ti?
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Dotaz kvůli grantu 

(27.3.2005 10:23:34)
Maceško - to je něco jinýho - spolu to oficiálně nesouvisí, ačkoli bych v případě že to vyjde chtěla Marti taky zapojit. Tady jde (mimo jiné) o to, že by na netu byly ke stažení hry a pomůcky v Romštině - já tak nějak od jednotlivců vim, že by o to byl zájem, ale pro schvalování grantů by možná mohlo ještě pomoct, kdybychom mohli jmenovat nějaké sdružení kolem adoptivních a pěstounských rodičů. Oni si hlídají, jestli je taky poptávka po tom co chtějí žadatelé o peníze provozovat - jestli si nechtějí jen sami vydělat. Zatím mám jako zájemce uvedená nějaká nízkoprahová centra.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Dotaz kvůli grantu 

(27.3.2005 10:26:01)
Jo a Marti je tuším někde na velikonočním vejletě - nemáte na ni někdo telefon? (Kdyžtak ne sem, ale na mail.)
 maceška 


Re: Re: Re: Dotaz kvůli grantu 

(27.3.2005 10:47:04)
No a to by některá neziskovka zabývající se NRP (FOD, SPR, Amalthea,...) nevyužila? Zkoušela jsi to? Zeptám se ještě manžela, jak by viděl využití ve školství, ale obávám se, že to je příliš roztříštěný pojem. Jinak SPR se hodně věnuje romské problematice, mají spoustu aktivit pro "děti ulice", pořádají tábory pro romčata, a tak. Zkus to s nimi.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Dotaz kvůli grantu 

(27.3.2005 11:37:51)
Říkala jsem si, jestli se někdo neozve tady, ale zkusim jim napsat. Dík.
 Ivo 


Re: Re: Re: Re: Dotaz kvůli grantu 

(27.3.2005 16:34:40)
Jeno, samozřejmě, že si každá grantovka hlídá, za co budou její peníze utraceny a bude-li to mít efekt. Předpokládám, že sis udělala kvalitní průzkum, kdo a zda Tvé pomůcky v romštině potřebuje. Pak máš jistě seznam lidí a organizací, které můžeš do grantové přihlášky bez obav jmenovat. Pokud tomu tak není, doporučuji to zjistit. MYSLET si, že někdo potřebuje Tvůj nápad je jedna věc, realita může být ale jiná. Viděl jsem už opravdu hodně kvalitních grantových přihlášek, ze kterých ale nebylo vůbec zřejmé, jestli budou výsledky projektů vůbec někým využity.

Konkrétně bude zcela stačit, když napíšeš seznam konkrétních organizací, které jsi oslovila, ony vyjádřily zájem o Tvé nápad (pomůcky/hry/text) s tím, že specifikuješ jejich cílovou skupinu (např. děti 10-15 let) a počet osob, které to využijí v daném časovém intervalu (například 20 dětí ročně).
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz kvůli grantu 

(27.3.2005 17:27:13)
Ivo, ono to je trochu složitější - ten projekt je daleko širší a tohle není ani desetina celku. Samozřejmě chápu, že než někdo dá na něco peníze, chce vědět, zda to k něčemu bude - to je určitě dobře. Víme, že ty věci využijou minimálně centra pro Romské děti, která jsou do toho přímo zapojena i jako příjemci dotace na jiné záležitosti, jen jsem v souvislosti s nedávným dotazem Macešky (která se domlouvala s Marti na obrázkovém slovníčku) přemýšlela o možnosti ještě to podpořit jmenováním zájemců z oblasti NRP, protože centra by si to teoreticky mohla tisknout pro vlastní potřebu a já chci odůvodnit proč by to mělo být přístupné komukoli prostřednictvím netu.

Dík za info - nejsem zvyklá uvádět odhady stylem kolik dětí za rok materiál využije, ale připomněls mi, že takhle nám to říkali, takže to tak i napíšu.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.