| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak to zvládnout a co dělat než se rozhodnu?

 Celkem 2 názorů.
 Zůza, bez dětí 
  • 

Jak to zvládnout a co dělat než se rozhodnu? 

(28.3.2001 23:27:58)
Mám takový problém. Mám panický strach z odvěrů krve. Už je mi přes dvacet let a jsem jak malé dítě. Mám slabé žíly a jsem hubená a krev mi jde vzít jen velmi těžko. Jak často se musí brát krev při těhotenství? Budu moci vůbec rodit? Já ale chci mimčo!!!
Ještě by mě zajímalo, když půjdu na krev, ještě než otěhotním, co všechno si mám nechat zjistit? Skupinu krve, RH faktor, toxoplasmosu? A ještě něco jiného? Jak je to vlastně s tím RH faktorem? Jaký má být? A co se dá dělat, když to není v pořádku? Co bych měla udělat, než se rozhodnu pro mimčo, aby bylo v nejlepších podmínkách? Vadí, když mám domácí zvířata? Děkuji za každou odpověď!
 Katka 
  • 

Re: Jak to zvládnout a co dělat než se rozhodnu? 

(29.3.2001 8:48:14)
Zůzo, až po miminku zatoužíš tak, že už to nebudeš moci odložit, určitě strach z odběrů překonáš. Tvůj partner může jít na odběr s Tebou a držet Tě za ruku, aspoň si ho otestuješ, jak zvládne porod... Já jsem otěhotněla trochu nečekaně a na žádných odběrech před těhotenstvím jsem nebyla. V první polovině těhotenství jsem byla na odběrech asi 4x (pokud si dobře pamatuju, je to už nějaká doba). S Rh faktorem si nedělej hlavu, taky jsem se toho bála, ale dozvěděla jsem se, že když se Rh faktory rodičů "nekamarádí", reálné riziko nastává až při třetím nebo čtvrtém potomkovi. A pokud jde o ta domácí zvířátka, já jsem si přivezla miminko domů, kde se mnou celých devět měsíců a ještě déle před jeho narozením bydlel jeden pejsek a dvě kočičky, všechno proběhlo bez nejmenších problémů, zvířátka pochopila, že to mláďátko je nedotknutelné a dítě se časem naučilo respektovat zvířata. Měj se hezky a nestrachuj se. K.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.