| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Propíchnutí ušních boltců u děvčátka

 Celkem 14 názorů.
 Monika Šebíková, do porodu ještě 2 měsíce 
  • 

Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(26.2.2000 18:21:23)
Zanedlouho se nám narodí dcera (pohlaví potvrzeno amniocentézou). Stále ještě nevím, zda propíchnutí ušních boltců, které se provádí ještě před odchodem z porodnice, je pro dítě neškodné. Právě v těchto místech se přece nachází mnoho reflexních bodů téměř pro všechny vnitřní orgány, zrak apod. Přerušení některé cesty pak může vést k trvalým následkům. Není proto lepší počkat s tímto zákrokem a vyhledat specialistu pro akupunkturu až po příchodu z porodnice? Nebo nepropichovat vůbec? Děkuji za odpověď i radu.
 Jana, Týnka 7 měsíců 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(2.3.2000 21:03:26)
Milá Moniko,
naše zkušenosti s náušničkami:
na doporučení dětské lékařky jsme počkali do 3 měsíců a ouška nechali propíchnout až po aplikaci "trojkombinace" - očkování záškrt, tetanus, dáv. kašel.
Vše provedla právě dětská lékařka ve své ordinaci, cena 80,-Kč. Poslali mne na zákrok pryč (ocenila jsem) a zavolali až bylo po všem. Kristýnka plakala asi 3 minuty.
Dírky se zahojily brzy, snad do 10 dnů. Jediná komplikace nastala po dalších 2 týdnech, kdy vlivem rýmy se trochu zanítily i dírky v ouškách. Vše se ale upravilo po odeznění rýmy.
Děti musí mít visací náušničky, nikoli na šroubek. A doporučuji s lékařem konzultovat jejich velikost, protože na trhu jsou sice roztomilé malé náušničky, ale jsou bohužel nevhodné, protože jimi často boltec prostě neprojde, jsou příliš malé!!
Možná někdo nesouhlasí se zbytečnou bolestí holčiček, také jsem jistou dobu váhala. Ale já mám náušnice u sebe ráda a věřím, že i Týnečka jednou ocení, že se bude moci zdobit a líbit.
Držím pěsti holčičce i Vám!

Jana
 Dalibor, jedna žena a dvě děti (3 a skoro 1 rok) 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(3.3.2000 20:58:43)
My jsme naší holčičce uši propíchnout nenechali. Jednak jsme měli stejné pochybnosti o neškodnosti tohoto zákroku jako vy, a pak jsme si řekli, že pokud bude náušnice jednou chtít, může si nechat uši propíchnout i později. Konec konců, dnešní holky si běžně propichují uši i několika dírkami a není to důvod stejný zákrok provádět u kojenců.

Myslím si, že malinký tvoreček náušnice neocení, jediné, co vnímá je bolest v uchu. A jelikož není jasné, co všechno se propíchnutím uší způsobí, chvilka vyčkávání určitě neuškodí.

P.S. Neznám nikoho, kdo by měl po NEpropíchnutí uší nějaké problémy. Ale naopak...
 Petra, Klárka 13 měsíců 
  • 

Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(7.3.2000 9:55:18)
Připojuji se k názoru, že propichování oušek malým dětem není vhodné. Jako zdravotnice znám případy, kdy došlo po propíchnutí k dlouhotrvajícím zánětům a léčbě antibiotiky. Jistě, že ve většině případů je to v pořádku, ale není to zbytečné? Jen pro naši představu toho, co je krásné, takhle "zdobit" naše děti? Ucho celé je pokryto akupresurními body a trvalé dráždění některého z nich propíchnutím a náušnicí může způsobit zdravotní obtíže. Já osobně dceři později nebudu bránit, aby si nechala propíchnout uši, ale vysvětlím jí, co všechno to sebou přináší.
 Šárka, syn 13 let, dcera 10 let 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(7.3.2000 7:41:01)
Milá Moniko, nedá mi to, abych se nepřidala do diskuse. Je jasné, že přívrženců i odpůrců propíchlých oušek se najde hodně, je to asi v podstatě věc osobního názoru nebo vlastní zkušenosti. Jisté nebezpečí možná při propíchnutí ouška existuje, ovšem neznám nikoho, ani jsem tedy neslyšela, že by někdy nějaké miminko mělo vážné zdravotní potíže v důsledku propíchlého ouška. Naopak znám několik dospělých "holčiček", jejichž rodiče proklamovali názor "ať si sama vybere!" a ony se teď bojí nechat si do ouška bodnout. Takže těžko soudit. Každopádně mojí dcerce propíchla sestra ouška ve 14 dnech, bylo to bleskurychlé, ani nekvikla a ouška měla zahojená během pár dnů. Dneska už plánuje, jak si dá propíchnout nos a kdoví co ještě, ale to už je zas o něčem jiném. Takže já myslím, že by ses neměla bát. Naopak vím ze zkušeností kamarádek, které otálely do půl či jednoho roku, případně i déle, že holčičky to mnohem hůř nesly a ouška se taky déle hojila. Tak si vyber... Ať se to někomu líbí nebo ne, náušnice zkrátka k holčičce patří a rozhodně jí sluší. Ahoj Šárka
 Johana, 21 let 
  • 

Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(22.3.2001 17:08:41)
Pouze jsem chtěla napsat,že nesdílím váš názor,že k holkám prostě náušnice patří.Je to v podstatě to samé,jako: K holkám patří dlouhé vlasy,ke klukům krátké. Myslím,že je zapotřebí trochu individuálnější přístup. Co komu sluší a vyhovuje,je věcí každého jednotlivce.
Já kupříkladu již delší čas uvažuji o sundání svých náušnic (které beztak nosím jen proto,že je mám a ačkoli jsou kvalitní, občas se nevyhnu jakýmsi napuchlinám v jejich okolí. Už vůbec nemluvím o tom,když se náušnice někde zadrhnou.) a po dnešku,kdy jsem si je na zkoušku sundala mi přijde ušní boltec daleko přirozenější.
Těším se na dobu, až se bude tvrdit (dle současných trendů je to, myslím si, i realistické), že propíchnuté prsní bradavky k holce prostě patří. To, že toto příroda původně v plánu neměla, stejně jako propichování uší, a že to bude nejspíš vadit při kojení, už je asi jedno.
A trochu netypická rada: není lepší tedy novorozencům propíchnout na těle co se dá, aby si později mohli vybrat, kde dirky chtějí, a nemuseli by se s jejich propichováním trápit potom?
(Já se teď budu zase chvilku "trápit" s jejich zarůstáním.)
 Lucka, Lukáš 2 roky, Máša 4 měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(22.3.2001 22:30:24)
Já patřím k těm, kteří propíchnuté boltce nemají. Naší mamince nás prý bylo líto. Teď už je mi to jedno, ale byla doba, kdy mi to jedno nebylo. Chtěla jsem nosit naušnice a klipsy se mi nelíbily nebo tlačily do uší. Samozřejmě jsem zkoušela nechat si v 16-ti propíchnout uši, ale hnisalo to a nebyla jsem na naušnice zvyklá. Tak jsem to vzdala. Naušnice se mi na holčičkách líbí, a tak jsem ouška nechala malé propíchnout. Trošičku zaplakala a bylo to. Sundat půjdou vždycky a alespoň jí nebude líto, že naušničky nemá.
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(30.3.2001 19:41:40)
Johano, ahoj:-), nevím, jestli si to ještě přečteš a jestli tě to může potěšit, ale napsala jsem kdysi do téhle rubriky téměř totožný příspěvek.
Moje holčička je v naší rodině už čtvrtá generace s nepropíchnutýma ušima a musím ti říct, že od babičky až k ní jsme všechny krasavice, i když nepropíchnuté:-))).
Je fakt, že se i mně občas stává, že mi nějaká dobrá duše řekne: "...a když je to holčička, tak proč nemá náušničky? Takhle to nejde poznat..." (klidně i v situaci, kdy dítko sedí v kočárku v oblaku růžových volánků od babičky:-))). No, proti gustu žádný dišputát. Mně to šlo poznat vždycky vcelku snadno, náušnice nenáušnice.
 Majka, dvě dětičky (5 a 1 rok) 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(7.3.2000 22:53:39)
Milá Moniko,
mám 5letou holčičku a problém s porpíchnutík uší jsem též řešila. Nakonec jsem se rozhodla a v 6 měsících to učinila. Nikoliv sama - uši odborně propíchl primář Marek z rehabilitační kliniky MONADA, tady na Jižním Městě.
Je to úplně v pořádku.

V porodnici bych to nedělala.

Majka
 Monika, 30let 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(8.3.2000 20:11:49)
Chci poděkovat všem, kteří zaslali odpověď či radu, na problém, který jsem již vyřešila. Propichovat určitě nebudeme, necháme to na pozdějším zvážení naší dcery. Ještě přikládám odpověď MUDr. Luckého, specialistu v oboru akupunktury:

Vážená paní Šebíková,
není místo na boltci, kde by teoreticky nebyl žádný bod korespondující s některým místem na těle, u boltce hlavně s mozkem. Specialista však může
vybrat na boltci místa relativně méně nebezpečná. Nejlépe uděláte, pokud si vyberete nějakého akupunkturistu.

S pozdravem MUDr. Jozef Lucký
 Gábina, jedna tříletá holčička 
  • 

Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(10.3.2000 10:10:44)
Jsi střelená. Tvoje problémy a Jakešův důchod.
 Eva 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(9.3.2000 6:36:24)
Já mám jenom chlapce, takže jsem tenhle problém neřešila, ale sama jsem si nechávala propíchnout uši až v první třídě, kdy mě štvalo, že ostatní holky mají náušnice a já ne. Osobně z vlastní dětské zkušenosti nevidím důvod, proč by mělo mít děvče náušnice dřív, než po nich zatouží, připadá mi to jen jako zbytečná komplikace. A těm řečem, že prý to novorozence nebolí, bych nevěřila, když vidím, jak to řve při prvním očkování.
Navíc si myslím, že u novorozeňátka musíš hlídat hojení pupíku, zapaření genitálu atd., tak proč si ještě přidělávat starosti s hojením oušek.
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(21.6.2000 22:20:04)
Připojuji se k odpůrcům propichování uší. O problematice akupunkturních drah nejsem tak úplně přesvědčená, ale že to bolí při píchání i po něm je zřejmé. V naší rodině si už po čtyři generace ženy uši nepropichují a přesto jsme krásné i mužům se líbíme. Veškeré propichování vnímám jako zbytečné mrzačení, píchané uši patří k holčičkám a ženám asi tak stejně jako sporák, žehlící prkno a další "atributy ženství". Pro milovnice šperků nabízí přece tělo tolik jiných možností ke zdobení (a je i možné se ozdobit něčím jiným než šperky...).
 Petra, dcera 3 měsíce 
  • 

Re: Propíchnutí ušních boltců u děvčátka 

(17.8.2000 21:05:23)
Myslím si, že se to s těmi akupresurními body přehání. Moje mamka nastřeluje naušničky už asi 10 let. Je dětská zdravotní sestřička už 30 let. Než s tím začala, pídila se po akupresurních bodech v ušním boltci, a odborníkem jí bylo sděleno,že v místě uprostřed boltce není bod, který by mohl uškodit. Tyto "špatné body" jsou o něco výš v chrupavčité části ucha. Jinak po dohodě s místními dětskými lékaři nastřeluje naušnice až po očkování trojkombinace ve třech měsících. Nastřelení je v podstatě bezbolestné, mimčům se pouze nelíbí pevné držení hlavičky, aby se necukly. A po nastřelení se leknou. Většina zapláče jen leknutím. Večer se ouška nesmí namáčet při koupání. A nastřelovací naušnice (z chirurgické oceli, pozlacené) se po 4 týdnech zamění za normální. Za těch deset let bylo u miminek asi třikrát zčervenalé ouško (po namazání framykoinem do dvou dní v pořádku). Jinak absolutně bez komplikací. Starší děti se zbytečně stresují, bojí se toho jako injekce. A spousta dospělých žen přichází se strachem, naušnice vždycky chtěly, ale bály se. Když se v dospělosti holčičky rozhodnou, že naušničky nechtějí, prostě si je sundají a dirky časem zarostou.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.