| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kouření na veřejnosti

 Celkem 22 názorů.
 Pavlína, 26, Ondra 4měsíce 
  • 

Kouření na veřejnosti 

(25.3.2001 20:56:31)
Ahoj maminy nekuřačky,
nevím jak vy, ale mě poslední dobou pěkně naštvali kuřáci. Naši páni poslanci stále mluví o diskriminaci různých skupin, ale co takhle diskriminace nekuřáků? Samozřejmě kuřáci namítnou, co byste chtěli, vždyť zákon říká kde a kdy se kouřit nesmí. Ale... Když jste na mateřské tak s mimčem nemůžete do žádné restaurace - všude to vypadá, jako když hoří; na nástupištích, ulicích, v parcích se kouří. Když se odtáhnu, nebo řeknu, ať tady nekouří - tak jsem ráda, že sklidím pouze opovržený pohled. Proč nejsou kuřáci trochu ohleduplní? Asi proto, že politici hulí jako tovární komíny a tak nikoho nenapadne udělat konečně pořádný zákon. Ale bylo by fajn, kdyby si maminy na mateřské mohly jít sednout do restaurace i s dětmi a neobtěžoval by je zapáchající kouř. Možná kdyby se začali konečně nekuřáci pořádně bránit a dali to pěkně hlasitě najevo, tak by se o to někdo staral. Co vy na to??????
 Petra 
  • 

Re: Kouření na veřejnosti 

(26.3.2001 13:17:53)
Nerada bych vyvolala diskusi obhajující kuřáky či nekuřáky, ale upřímně. Docela by mě zajímalo, co byste se 4měsíčním miminkem chtěla dělat v restauraci? V restaraci (dle reality spíše hospodách, barech a jiných podobných doupatech) se povětšinou kouří (v lepším případě tabák) a pije. Takové prostředí pro miminko? Pokud Vám jde o posezení s kamarádkou snad bych raději volila cukrárnu, kdy se děti předpokládají a ve svém okolí nevím o jediné, kde by bylo dovoleno kouřit. Pokud přeci restaurace - např. na výletě za účelem oběda - v každé slušné restauraci, do jiné bych se svým dítětem nevkročila, mají nekuřáckou jídelnu. Na závěr ironická poznámka, prosím neberte ji osobně, co si budem povídat naše ovzduší je takové, že pokud nutně musíme i s dítěte vstoupit do prostor poznamenaných kuřáky a dobu co nejvíce minimalizujeme, naše děti to přežijí, jsou zvyklé.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(26.3.2001 14:26:37)
Ahoj Petro,
nevím, jestli jsi už byla na mateřské dovolené (to jest jestli jsi byla celé dny doma odříznutá od společnosti), ale předpokládám, že ne, protože jinak bys nepoložila otázku, co chce maminka dělat s čtyřměsíčním dítětem v restauraci. Odpověď je jednoduchá - obědvat. Porodem dítěte pro nás totiž život neskončil, takže občas chceme něco oslavit, sejít se s přáteli (nejen s kamarádkou, a mužské na cukrárnu moc nenalákáš) nebo jen jít na jídlo, které uvařil někdo jiný. Já nevidím důvod, proč by miminko nemohlo jít s sebou (naopak z vlastní zkušennosti vím, že jsem si oběd "venku" mnohem víc užila, když syn spal v kočárku vedle mě, než když ho hlídala babička doma a já nevěděla, co s ním právě je).
Jestli znáš restaurace, které mají nekuřáckou jídelnu, tak se, prosím, poděl a napiš, které to jsou (a kde). Obědváme v restauraci prakticky každý víkend a kouří se opravdu téměř všude (leckdy podkuřují sotva ročním dětem vlastní rodiče).
A k původní otázce, proč nejsou kuřáci trochu ohleduplní, bych měla taky jednoduchou odpověď. Jsou na cigaretách závislí, takže jsou v tomhle směru trochu odtržení od reality (narkomana přesvědčit, aby si nedal svoji dávku; a s kuřáky je to podobné).
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(26.3.2001 16:43:02)
Ahoj Míšo, Pavlíno a jiné společnosti chtivé maminky. Přidávám svou trošku do mlýna, ačkoliv je mi jasné, že tohle téma je hóóódně kontroverzní. Každý hájí jen svou pravdu. A já jsem nekuřák s těžkou ventilační poruchou a dvěma dětmi, takže je mi milejší nezakouřené prostředí a rovněž nehodlám prosedět život doma. A nejde jen o restaurace (míním ty slušnější, do putyk bych s dětmi ani nešla), ale např. i o úřady. Představte si, jak s mimčem na ruce vcházíte do kanceláře na OSSZ a v kouři ani nemůžete najít paní úřednici. Ani na požádání nebyla ochotná se mnou jít projednat záležitost jinam. A když se vrátím k restauracím, mám dobré i špatné zkušenosti. Máme na Kladně restaurace, v nichž se v době oběda nekouří nebo mají nekuřácké salónky. Ty jsou bezva a navíc jsme vždy měli štěstí i na ochotný personál. Ale i z druhé strany: na ceduli napsáno v době od 11 do 14 hod se zde nekouří a u vedlejšího stolu si zapalují jednu od druhé (a servírka? - donesla jim popelník!). Když jsem se ohradila, dovolila mi objednávku stornovat. Hodná, že? Myslím, že už by bylo na čase nějakým přijatelným způsobem uzákonit, aby se ve veřejných prostorách nekouřilo. Jitka

PS: Byli jste někdy v Globusu v Čakovicích? Pěkný prostor na jídlo, hezky vybavený, ALE! Nad částí visí cedule Nekuřácká jídelna a nad druhou Kuřácká jídelna. I neznalým fyzikálních zákonů musí být jasné, že vzduch se promísí - cedule necedule.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(27.3.2001 22:58:28)
Ahoj Jitko,
nechci se zastávat kuřáků(jsem nekuřačka ale nedovedu si představit,co by se dělo, kdyby se nesmělo v restauracích kouřit.Já sama provozuji restauraci.Mám zde nekuřácký salonek(opravdu se tam nekouří!!!)kde je u každého stolu místo, kde se dá "zaparkovat" kočárek.Věř tomu nebo ne,ale velká většina rodičů sedí s dětmi ve dvou místnostech,kde se kouří.Každou maminku s dítětem upozorňujeme,že máme nekuřácký salonek.Myslím si, že tu chvilku přes oběd vydrží v restauraci (ne v putyce bez ventilátoru!!!) kde se kouří každé dítě.
Ahoj Katka
 Rosalinda, 25 bezdetna / vdana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(28.3.2001 2:27:25)
Ziji trvale v USA a k me radosti zde maji kuraci VELMI TEZKY zivot. Kourit se nesmi nikde a nikdy. Proste parada... Ma pritelkyne poslala temer dospeleho syna na zkusenou do Evropy a kdyz se vratil, tak jeden z jeho hlavnich postrehu bylo: Tam je ale vsude zakoureno...
 Blanka,Štěpán 6 let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(28.3.2001 11:29:08)
Naskýtá se otázka - proč my si z té vyspělejší ciziny přebíráme jen něco (a ne vždy to nejlepší) a nepřebereme si například to, že tam se nesmí skoro nikde na veřejnosti kouřit ( např. v USA) ?
několikrát se nám stalo, že jsme sice byli v restauraci v nekuřáckém salonku, ale muselo se projít přes šílene zakouřenou velkou místnost do kumbálku 4x4 metry a stejně byly pořád otevřené dveře, takže si umíte představit, jak to naše nekouření bylo odměněno. No, hrůza !!!
 Katka 
  • 

Re: Re:Kouření na veřejnosti-Jitce 

(28.3.2001 22:45:31)
čauky Jitko,
máš pravdu,že na téma kouření by se dalo polemizovat celé hodiny.
Dnes jsem jsem dělala v restauraci takový průzkum - ptala jsem se lidí, co by dělali, kdyby zakázali kouření na veřejnosti.Vznikla z toho hádka.Bohužel podnikám na vesnici a ti vesničtí burani se opravdu neumí slušně chovat a nepochopí, že žena na mateřské nepatří jenom k plotně,pračce atd.
Naše rstaurace byla kdysi hnusná putika.Teď jsme si půjčili peníze a po rekonstrukci je to pěkná příjemná restaurace.
Chtěli bychom to dotáhnout ještě výš, ale jde po velmi pomalu.
Ještě se tě zeptám na něco co sem sice nepatří ale Tvůj názor mi pomůže: Mají Tví známí v restauraci televizi? Co myslíš, je to věc zbytečná a nebo do restaurace prostě patří?
Díky za Tvou odpověď

Katka

 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Kouření na veřejnosti-Katce 

(2.4.2001 7:59:27)
Ahoj Katko, omlouvám se za opožděnou odpověď. Známí v restauraci televizi mají, zabudovanou v obložení (ve skříňce) v salonku, používají ji jen příležitostně na přání hostů.
Měj se Jitka
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(28.3.2001 11:00:22)
Ahoj Katko,
již jsem předesílala, že téma je kontroverzní. Na rozdíl od Tebe si dovedu představit, že se v restauracích nebude kouřit a nebo se situace obrátí - budou kuřácké salonky. (Díky za nekuřácké!) Můj příspěvek směřoval k tomu, aby měli nekuřáci aspoň stejné šance. Jsem vděčná za každou restauraci, kde se v době oběda nekouří a není to jen kvůli dětem. Jinak ano, děti během oběda v zakouřeném prostředí vydrží, ale PROČ BY MĚLY? A opravdu si myslíš, že by to znamenalo markantní odliv zákazníků, kdyby se v restauracích nekouřilo? (Tuším, že tam jsi směřovala.) Moji známí také provozují restauraci, výhradně nekuřáckou, a prosperují. Měj se
Jitka
 Jana, 2 děti 10+15 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(2.4.2001 21:03:40)
Milá Jitko, napjatě jsem dočetla diskusi až do konce, ale nedočkala jsem se bližší identifikace nekuřácké restaurace Tvých známých. Tento problém řešíme VELMI často, nejen s dětmi, ale i sami dospělí, často utečeme už od dveří a radši něco uvařím doma... Najdeme-li nekuřáckou restauraci, s chutí tam budeme chodit a šířit její slávu mezi dalšími nekuřáky - a je jich vážně hodně, co nechtějí smrdět jako popelník!
Dík za reakci!
Zdraví Jana
 Katka 
  • 

Re: Re:Kouření na veřejnosti 

(3.4.2001 23:42:57)
Ahoj Jitko, děkuji za odpověď. Skvělý nápak jak umístnit televizi. Čau Katka
 Blanka,Štěpán 6 let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(28.3.2001 11:19:43)
Problémy s kuřáky jsou všude - nedávno jsem v metru dva přesvědčovala, že do vagónu se s cigaretou nechodí - koukali na mě jak zjara a šli dál. Poznámka ke Globusu - byli jste v Glóbusu ve Zličíně - také tam měli oddělené jídelny (ale jen květinovými truhlíky) pro kuřáky a nekuřáky, ale zřejmě pod tlakem zákazníků nekuřáků tu kuřáckou jídelnu zrušili a kouřit se tam nesmí nikde. Prostě pohoda.
 Bára, 2 dcery (4 roky, 6 měsíců) 
  • 

Re: Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(28.3.2001 22:43:20)
Vřele souhlasím - taky pro mě restaurace znamená především "jídlo" a ne pokec s přáteli. Tím pádem můžu vyloučit navrhované čajovny... Proč ještě nikdo nezmínil McDonalds? Jistě kontroverzní podnik, ale na děti připravený. Pravda, s výrazně omezeným sortimentem... Na každotýdenní oběd to rozhodně není.
Mimochodem, nejde taky jen o to, co člověk v restauraci dýchá, ale jak i za krátký čas načichne všechno oblečení, vlasy... Prostě, taky těm Američanům tohle závidím.
 Denisa 25,Matyáš 2 měsíce 
  • 

Míšo,děkuji za odpověď Petře 

(30.3.2001 13:24:40)
Míšo,děkuji ti moc za tvůj příspěvek..,nenapsala bych to lépe a také bych si ráda někam došla..máš typ?Děkuji Denisa
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Míšo,děkuji za odpověď Petře 

(30.3.2001 16:23:03)
Ahoj Deniso,
není zač. Po pravdě řečeno mě ten přístup "máte děti, tak seďte doma a zapomeňte na oběd v restauraci", docela naštval. Některé zkušennosti jsou holt nesdělitelné, takže si Petra asi taky bude muset prožít, jaké to je, aby pochopila.
Typ na restauraci, kde by se vůbec nekouřilo, bohužel, nemám. Vážně se mi zatím (kromě McDonalda)nepodařilo objevit podnik s nekuřáckou jídelnou.
 Petra 
  • 

Re: Kouření na veřejnosti 

(26.3.2001 14:17:41)
Vřele doporučuji čajovny, obvykle se tam nekouří a na podlaze je koberec, takže dítě se neplazí po studené dlažbě. A přes den je tam i klid, takže je tam možné v relativním soukromí dítě i nakojit.
 Petra, syn 7 a dcera 4 roky 
  • 

Re: Kouření na veřejnosti 

(30.3.2001 10:19:04)
Ahoj holky,
nejedná se jen o kouření v restauracích, mnohokrát se mi stala
na zastávce MHD následující příhoda:
Leje jako z konve a já stojím s dětmi pod přístřeškem, přijde několik lidí, věk ani pohlaví nerozhoduje, a okamžitě si zapálí, zkoušíme to chvilku dýchat, ale končím s dětmi mimo přístřešek na dešti, neboť syn i já jsme alergici a nechci riskovat případný astmatický záchvat. Jednou jsem se slušně ozvala s prosbou, zda by přítomný kuřák byl tak hodný a nechal toho, ale nepřejte si vědět, co jsem si vyslechla. Pak přijede trolejbus a nedokouřené cigarety končí na chodníku, zkuste potom učit děti, že odpadky patří do koše.
Mějte se hezky Petra.
 Rybka, kluci 2/00, 4/04, 8/07 


Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(6.5.2002 21:59:32)
ahoj nekuřáci a nekuřačky,
to jsem ráda, že vůbec jste! taky se mi to stává na zastávkách. nejhorší je když můj malý syn vybírá z pískoviště nedopalky a vyhazuje je koše. A to mu jsou 2 roky a musí uklízet po -náctiletých.
 Martina, 25, vdaná bez prcků 
  • 

Re: Kouření na veřejnosti 

(12.4.2001 15:42:04)
Ahoj Pavlíno a všichni nekuřáci,
souhlasím a musím naprosto bez okolků říci nesnáším netolerantní kuřáky. Ať si kouří jak chtějí, zavřou se do svých bytů a tam ať si dělají co chtějí, ale ať neobtěžují nás nekuřáky na veřejných místech.
Jak říkáš kouří všude, v restauraci, na zastávce MHD, v parku všude a když se ohradím jsem ráda, že nedostanu přes hubu. Vím, že jsem občas i až asi protivná, ale já to fakt nenávidím, dělá se mi z toho zle a protože nosím čočky způsobuje mi to problémy i s očima. Takže návštěvy v restauracích vypadají často tak že zase ihned vycouvám. Naštěstí můj manžel je stejný a chápe to. Bohužel jeho rodiče oba "hulí jako fabriky" a tak se vyhýbám návštěv u nich a na návštěvě u nás se nesmí kouřit.
Amerika je mi svým bojem s kuřáky sympatická a myslím, že i my Evropané bychom se měli zmobilizovat a nadvládu kuřáků rázně ukončit. Ať si ničí své zdraví a ne nás všech. Určitě jsem netolerantní co se kuřáků týče, ale proč bych neměla???
Martina
 Renca 
  • 

Re: Re: Kouření na veřejnosti 

(13.3.2003 20:49:56)
Jeste pred dvema roky jsem kourila jako fabrika.Krabicku denne,ale vzdy jsem respektovala navstevy nekuraci,nebo deti tak to jsem tez nekourila,ale jenom co odesli hned jsem si sla zapalit.Na ulici bych si ale v zivote nezapalila,kort u zeny je to odpor.Kdyz jsem otehotnela tak jsme s pritelem prestali.Pro me to ale bylo trochu horsi,nekdy jsem si vazne chtela zapalit.Drzelo me to ze cekam dite.Do dneska nekourime a jsem strasne rada.Pozoruji i to ze nejaky lide se mi opravdu s tou cigaretou hnusi o obcas vylozene smrdi.To jsem driv tak nepostrehla.Pravda je i to,ze na priklad v Anglii jsem se opravdu divila,ale kurasi opravdu nemaji sanci si vsude zakourit(tim myslim metro,nadrazi,restaurace atd.)VAmerice je to to same a v Nemecku uz uvazuji o pokutach.Tak to je spravne,vzdyt se podivejte jak ty ulise vypadaji. Lidicky jestli muzete kaslete na to Pa Renca
 Martina 
  • 

Kouření 

(21.3.2003 21:47:02)
Ahoj chtěla bych taky napsat svůj názor. Já jsem kouřila a celkem dost. Potom díky pracovnímu prostředí jsem kouření omezila. Ale ani v té době jsem neměla ráda vyloženě zahulené místnosti. Potom jsem přišla do jiného stavu a s kouřením skončila a můžu říct že to bylo těžké, protože jsem neměla problém s tím že by mi cigarety nechutnaly. V 16.týdnu jsem potratila a nervama jsem na tom byla tak, že jsem si znovu zapálila. No a pak jsem na sebe dostala vztek a rozhodla se znovu přestat. A celkem se daří. Teď plánujeme znova rodinu a já pevně věřím že znovu nezačnu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.