| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Od porodnice si cucá palec

 Celkem 7 názorů.
 Marie M, dcera 2 roky 
  • 

Od porodnice si cucá palec 

(24.2.2000 0:11:19)
Naše dcera nevi co je dudlik,
protože si od porodnice cucá palec.Snažili jsme se jí přesvědčit na dudlík, ale ona ho nechce. Problém je v tom, že má již od cucání mírně deformovaný paleček a také zuby na horním patře jí rostou křivě. Zkoušeli jsme jí paleček zavázat, ale ona je tak šikovná, že si ho vždy rozvázala nebo rozlepila. Metody s pepřem mi připadají dosti drastické a nezdravé. Nemáte někdo nějakou lepší radu. Byla bych Vám vděčná.
 Iva, 27 let, 40. týden těhotenství 
  • 

Re: Od porodnice si cucá palec 

(24.2.2000 9:59:52)
V lékárně koupíte přípravek fy Walmark - Daumexol N (ale možná existují i jiné výrobky), který se namaže na prstíky a jeho hořká a pálivá chuť zaručně způsobí, že si Vaše dítko přestane prstíky strkat do pusy. Když tak potom napište zkušenosti...

Iva
 Marie M, dcera 2 roky 
  • 

Re: Re: Od porodnice si cucá palec 

(25.2.2000 13:13:42)
Ahoj Ivo, děkuji Vám za radu, určitě to vyzkoušíme a potom se Vám ozvu. Vůbec mě nenapadlo, že se dá na cucání palce něco sehnat v lékárně. Jinak Vám přeji zdravé a hodné miminko.
 Marie M, dcera 2 roky 
  • 

Re: Re: Od porodnice si cucá palec 

(29.2.2000 16:12:17)
Ivo, včera jsme v lékárně zakoupili výše uvedený prostředek a ihned jsme ho večer použili. Terezka okamžitě zjistila, že jí paleček nechutná a víc si ho do pusinky nedala. Je pravda, že usnula o něco později, ale jinak ji to naštěstí moc netraumatizo-
valo. Dneska jsme namazání zopako-
vali, aby si uvědomila, že se prsty necucají. Sama teď chodí a hlásí, že se to nedělá. Jsou to teprve dva dny, tak uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Ale myslím si, že máme naději na odstranění tohoto zlozvyku. Pravda je ta, že na každé dítě asi zabírá něco jiného /viz ostatní příspěvky/. Já osobně ještě jednou děkuji za dobrou radu, ta "stovka" za to stojí.
 Marie, dcera 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Od porodnice si cucá palec 

(21.3.2000 16:53:47)
Dobrá zpráva - DAUMEXOL za necelé
dva týdny 100% zabral. Dcera už si na cucání palce ani nevzpomene.
Jsem paní Ivě moc vděčná za její dobrou radu. Přeji hodně štěstí i ostatním maminkám.
 Jirka, 3 děti 
  • 

Re: Od porodnice si cucá palec 

(25.2.2000 19:51:41)
Milá Marcelo,
také mám takovou dceru - jenomže jí nejsou 2, ale 4 a půl. Všechny metody, které popisujete znám, jsou stejně účinné, jak popisujete.
Ihned poté, co se rada Ivy v diskuzi objevila, jsem se vypravil do lékarny a onen zázrak zakoupil (Iva zapomněla napsat, že stojí stovku).
Včera večer jsem udělal první pokusy - Lucince (4,5) a Šimonkovi (2,5) jsem nalakoval nehty a bříška na palcích - je to průhledné (složení na krabičce-paprika rozpuštěná v etanolu).
V noci jsem k oběma musel vstávat -chtěli bumbat, protože je pálila pusinka a docela dost slintali.
Nicméně - paleček víckrát do pusy nedali. Lucinka sice zjistila, že stejnou službu splní i ukazováček, ale ten ji dnes natřu také..

Napište výsledky vašich pokusů...

Jirka
 Irena, Karolína (5) Ondřej (2) 
  • 

Re: Re: Od porodnice si cucá palec 

(26.2.2000 18:47:54)
Naše dcera si cucá palec od 2 měsíců. Asi od dvou let jejího věku s tímto zlozvykem bojujeme. Jako dobře připravení rodiče jsme ihned nasadili Daumexol a během následným 14 dnů jsme si mysleli,že máme vyhráno. Dcera ovšem ihned pochopila, že nepříjemné pocity po zvýšeném úsilí v cucáním pominou a výše zmíněný prostředek jsme mohli už jen vyhodit. Přišli jsme také na nápad lepit prstíček na noc náplastí. Odpudivá příchuť tohoto prostředku byla účinnější. Po několika týdnech se náplasti naučila zbavit a cucání pokračovalo. Jako nejúčinnější se nakonec osvědčil obvaz. Prstíček pečlivě obvázaný bylo to pravé. A výsledek? Bez možnosti cucání nastaly asi po měsíci noční děsy a pláč. Usoudili jsme že psychická pohoda dítěte bude důležitější než to zda v noci cucá či nikoliv a boj jsme ukončili.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.