| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

utajené dítko

 Celkem 11 názorů.
 Lucka 
  • 

utajené dítko 

(15.3.2001 14:19:03)
Ahoj všem!!!
Nikdy jsem si nemyslela, že budu hledat radu u svých "internetích" kamarádek, ale teď potřebuju vážně poradit. Dnes jsem se úplnou náhodou a od pro mne cizích lidí dozvěvěla, že můj manžel má již jedno dítě, asi tříleté, o kterém se mi celých pět let nezmínil. Navíc si ho "pořídil v době, kdy jsme zařizovali náš první společný byt a plánovali svatbu, celou tu dobu se s tím dítkem i s jeho matkou vídá a samozřejmě platí i výživné. Celá situace je pro mne o to horší, že i já jsem momentálně těhotná a zanedlouho se nám narodí miminko. Poraďte, jak se mám zachovat, opravdu jsem zoufalá a cítím se strašně podvedená. Lucka
 Bea 
  • 

Re: utajené dítko 

(15.3.2001 14:43:32)
No tak to je mi te vazne lito a prvni co by me napadlo by bylo, ze si asi co nejdriv pujdu hodit maslicku! samozrejme to neni reseni, takze to nedelej! mozna se vsechno casem urovna, vse se vysvetli, ale ja uz bych mu asi nikdy nemohla verit. ale treba ty budes lepsi a odpustis mu!
 Tea 
  • 

Re: utajené dítko 

(15.3.2001 14:52:31)
Lucko, tohle těžko vyřešíš internetem.
Zkus se pokud možno uklidnit z prvního šoku, mysli na dítě v břiše, když jsi ve velkém stresu, špatně se mu dýchá.
Pak si promluv se svým mužem. Tak se můžeš dozvědět víc.
A přitom mysli na to, že život nám, bohužel, přináší všelijaké těžké situace. Všem. Některé jsou neřešitelné, třeba když umírá nevyléčitelně nemocný a třeba i mladý člověk.
Pro tuhle patálii ale určitě nějaké řešení existuje. Věř si.
Držím ti palce.
 Tea 
  • 

Re: Re: utajené dítko 

(15.3.2001 18:54:55)
Jo, Luci, ještě jedna zásadní věc, to, co ti ty lidi napovídali, nemusí eventuelně taky být pravda. Vezmi v úvahu i tohle.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: utajené dítko 

(15.3.2001 18:59:10)
Ahoj Lucko, ani se Ti nedivím, že se cítíš podvedená. Kdo by se tak necítil? Být na Tvém místě, asi o tom budu mluvit, ale každý vztah je v tomhle jiný. Jediné doporučení - dokud nevíš podrobnosti - nedělej žádné ukvapené závěry. Držím palce.
 sally, vdaná, bezdětná 
  • 

Re: utajené dítko 

(15.3.2001 19:59:26)
Lucko,

chápu, že ti je na nic, že to bereš jako podraz - a on to taky podraz je.

Ale zkus se vžít do situace svého přítele - stala se mu nehoda a on jí řeší (platí, snaží se o dítě postarat) - a protože chlapi si neradi přidělávají další starosti a nechtěl mít ještě nepříjemnosti s tebou, tak ti to radši neřekl. Žije s tebou, bydlíte spolu - pokud bych chtěl být s tou druhou ženou, tak by se byl s tebou tenkrát rozešel.

Máte miminko, miminko tátu potřebuje a nemůže za jeho chybu. Asi mu už nikdy nebudeš na 100% věřit, ale jestli je jinak hodný a stará se o vás... třeba to opravdu byla jen chvilková nehoda - a to, že se o své první dítě stará dle svých nejlepších schopností, to snad svědčí v jeho prospěch, ne?

Držím vám všem palce, aby to dopadlo dobře! (pokdu to je vůbec pravda, lidi jsou zlí a můžou ublížit- co když to je jen jeho osamělá kamarádka s dítětem? sama mám dost kamarádů, kteří přijdou pravidelně na kus řeči a nic spolu nemáme - chlapi si občas rádi pokecají s jinou ženskou než tou svojí! - ale holt některé klepny si to vysvětlí jinak!)
 Jana 
  • 

Re: utajené dítko 

(19.3.2001 10:58:43)
Ahoj Lucko,
je mi tě opravdu líto, určitě je to velký šok a hlavně to působí i na tvoje děťátko. Abych řekla pravdu, vůbec si to nedovedu představit, jaké zklamání prožíváš. Chtěla bych tě jenom trošku podpořit podobným případem. Mé sousedce se stala podobná věc s tím, že oni měli již dvě dospívající dcery. Manžel jim jednoho dne sám oznámil, že holky mají sestru a ona nevlastní dceru. Nejdříve byla v šoku, ale nakonec po zralé úvaze se rozhodla, že s ním chce zůstat i nadále. Dokonce se šla s dcerami na holčičku podívat.
Nevím do jaké míry ji tato záležitost trápí dnes - asi po pěti letech, ale vím, že manžela má stále velice ráda a její sokyně se po nějaké době odstěhovala z města, zřejmě když zjistila, že se k nim otec dítěte nepřestěhuje - na dítě samozřejmě platí.
Myslím, že bys se ho na to měla zeptat, třeba se věci mají úplně jinak. Každopádně o tom mluv a mluv, nejhorší je, když se věci neprodiskutují, nevyjasní a neřeší.
Hodně odvahy, porozumnění a lásky pro celou tvoji rodinu ti přeje Jana
 Šárka, syn 14 let, dcera 11 let 
  • 

Re: utajené dítko 

(19.3.2001 12:03:58)
Lucko, chtěla bych ti napsat totéž, co Tea - nemusí to být vůbec pravda, sama píšeš, že ty lidi neznáš, může se jednat o omyl nebo záměr ti ublížit, asi to chce nejprve probrat s manželem, ale neútočit, v klidu se ho zeptat a celou situaci se pokusit zvážit bez emocí. Až tehdy, kdy by sis byla zcela jistá, že nějaké dítě existuje, můžeš uvažovat o řešení, ale ono jich v dané situaci mnoho není... můžeš vše tiše nebo i nahlas akceptovat... anebo radikálně rozseknout... ale to není dobré, vzhledem ke tvému těhotenství... záleží na tvém naturelu... každopádně je průšvih, že to nejcennější, důvěra, už bude nenávratně v čudu...
 Kamila + holčička 3,5 roku 
  • 

Re: utajené dítko 

(20.3.2001 12:40:00)
Milá Lucko, tahle situace určitě není záviděníhodná, rozhodně bych se ale přiklonila k tomu, co už tady zaznělo: mluvit o tom s manželem a hlavně ověřit si, jestli je to vůbec pravda. Chápu, že červíček nedůvěry začal hlodat a jen tak snadno se zahnat nedá. Pokud bych Ti mohla poradit jednu věc, ke které jsem sama metodou pokusů a omylů dospěla, bylo by to tohle: začít rozhovor na (jakékoli) ožehavé téma POKUD MOŽNO s úsměvem a zlehka, t.zn. ani nalomený, ani nervózní, natož zvýšený hlas. Např.: "Tak si představ, miláčku, co se mi dneska doneslo... Chápeš, co je to za hloupost, že? Ale přece jenom bys měl vědět... Co ty na to?" Moc Ti držím palce, aby se tahle jobovka nepotvrdila, hlavně myslí na miminko! Kamila
 anička 
  • 

Re: utajené dítko 

(21.3.2001 11:37:51)
ahoj Lucko,
jednoznačně navrhuju si s manželem promluvit - ale vzhledem k tomu že si svůj příspěvek psala před několika dny tak už se tak možná stalo..Přeju ti, aby u Vás bylo všechno v pořádku a ty sis užívala svoje těhotenství.Ahoj Anička
 Petr, dvojčata 1 rok 
  • 

Re: utajené dítko 

(27.3.2001 21:10:50)
Tak ani nevím, jestli je to pouze debatní kroužek pro ženy, nebo se k tomu mohu vyjádřit i já, zásupce druhého pohlaví. Lucko, jak ti vsechny radí, zkus se zeptat manžela, ale opatrně, bez rozčilování a v klídku. Jí vím, že to je náročný, ale zkus to. Já si myslím, že to i pro něho bude skutečně nová informace. My, chlapy si totiž hrozně neradi přiděláváme problémy. Takže si myslím, že v tom je nevině. Mám zkušenost ohledně pomluv a je to boj s větrnými mlýny. Ono lidem stačí, že jste spokojení a štastní, což určitě jste,když čekáte rodinu. Já jsem se ve stejně krásném období dozvěděl, že pravidelně chodím navštěvovat jeden night club, a přitom opravdu tyto podniky nenavštěvuji. Stačilo k tomu málo- štěsti, že čekáme rodinu, lepší auto a fungující firma.
No tak ani nevím, jestli jsem Ti pomohl, ale přeji Ti aby jsi byla šťastná a miminko se narodilo zdravé. Pěkný den- Petr

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.