| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jako obvykle - noční kojení

 Celkem 3 názorů.
 Lucie, Kuba, 8 měsíců 
  • 

Jako obvykle - noční kojení 

(9.3.2001 1:50:12)
Ahoj všichni, co jste to zažili,
asi se neptám na nic nového, ale Kuba spal až do konce 5.měsíce v noci jako dřevo. Poslední kojení měl okolo 22:00 a vstával ráno v půl deváté. Pak se to ale zlomilo, posunul si celý režim o dvě hodiny dopředu a začal se budit v noci. Kaše na noc pomohla jen na týden a jsme tam, kde jsme byli. Takže v půl osmé večer slupne cca 170 ml kaše, zapije čajem, občas se chce ještě trošku přikojit a usne jako špalek, okolo jedenácté se vzbudí a pořádně se nakojí, na hodinku si schrupne a pak už to jde po hodině až do pěti, kdy mi velkoryse dopřeje dvě hodiny spánku v kuse. Když ho nenakojím, tak se nechá uspat jedině v polosedě v posteli v mé náruči, ale běda, když ho chci přesunout do postýlky nebo ho vedle sebe jen položit. A tatínkem ho taky neošidím. Ráno je pak tak napitý, že ani nechce snídat, jen si tak vlažně cucne a hlavně mě pořádně kousne. Tak mám takový pocit, že si mě spíš začíná trénovat, než že by ho tak ukrutně trápil hlad. Poraďte mi, jak ho usměrnit, aspoň na jednu noc, abych se mohla vyspat. Vždyť to bylo tak příjemně rozumné dítě. Díky Lucie
 Jana s Valerkou, 6.měsíců 
  • 

Re: Jako obvykle - noční kojení 

(12.3.2001 21:06:25)
Ahoj Lucko,

nevím, jestli Ti to pomůže. Ale řešila jsem stejný problém / v noci jsem od 22.hodiny jela kojení po 1,5 hodině/ a můj pediatr mi poradil, abych začala malou "nacpávat" přes den. Tzn. nutit jí jíst - v našem případě to ani není nucení, ona jí s radostí - tak jednou za dvě hodiny.
Takže když jí v 17 hodin nakojím, v 18:45 vypije skoro 250 Sunarky a spí tak od 19:00 - 12:00/někdy i do 2:00 do rána. Potom se probudí a jedeme do rána tak po třech hodinách. Dokonce se podaří, že se někdy i nají jen jednou a potom až když se vzbudí ráno. Bohužel teď se naučila vstávat v 6:30. Naštěstí si hraje, ale dost hlučně si u toho povídá, takže se stejně nedá spát. Bavila jsem se s některými maminkami a shodly jsme se, že takové období, kdy děti začaly v noci děsně jíst, jsme měly nebo máme všechny. A po čase to ustalo. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. Já mám ještě jeden recept, asi ne moc dobrý, ale funguje. Dcerku jsem dala k nám na manželskou postel, v noci nerozvětcuji světlo a kojím v leže po tmě, nedávám ji ani říhnout a nechávám ji ihned po jídle spát na boku s dudlíkem. Většinou cítí moji blízkost a tak v noci ani nevyžaduje prso, stačí ji zastrčit do pusinky dudlík / vždy, když se začně vrtět, že by chtěla jíst/ a je to. Zatím jsem ji takhle párkrát ošidila. Chápu Tě, že jsi nevyspalá, protože já jsem byla občas tak unavená a spala jsem tak tvrdě, že do mě manžel musel v noci šťouchnout rukou, abych se probrala. :-)
No, snad si z toho něco vybereš.
Ahoj, Jana
 Kamila + holčička 3,5 roku 
  • 

Re: Jako obvykle - noční kojení 

(19.3.2001 9:10:53)
Lucko, tyhle starosti mám chválabohu za sebou, ale vzpomínám si na to dobře. Holčička se mi budila do tří měsíců dost drasticky - nejmíň čtyřikrát mezi 22.00 a 5.00, pak pospávala přes den, ve čtyřech měsících nastal zlom a až do půl roku spala prakticky celou noc (21.00-6.00). Potom se vrátila k původnímu režimu častého nočního buzení. Tehdy mě to dost trápilo a říkala jsem si, že se přece nenechám zkoušet, kolik vydržím. Až když jsme z kojení a nočního buzení vyrostli, někde jsem se dočetla, že dítě kolem 5. až 6. měsíce začíná růst relativně rychleji než do té doby a má skutečně hlad! Takže vydržte, ono to zase odezní. Hodně sil a trpělivosti přeje Kamila

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.