| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Byl to sok

 Celkem 13 názorů.
 Daniela Morávková 
  • 

Re: Byl to sok 

(5.3.2001 13:01:29)
Můžete prosím napsat nějaké podrobnosti, které se týkají hradecké porodnice? Jsem z Hradce Králové a plánujeme potomka, a proto by mě zajímalo, co je na této porodnici tak špatného. Chtěla bych zde v budoucnu také rodit. Děkuji za informace. Jsou tu samé zkušenosti z pražských porodnic, ale z hradecké snad ani jedna. Ještě jednou děkuji za vaši ochotu.
 Hana Platenková 
  • 

Re: Re: Byl to sok 

(15.3.2001 0:41:49)
Ahoj Danielo,
rodila jsem v Hradci Králové v červenci. Můj muž byl u porodu, což naprosto jednoznačně doporučuji a věřím názorům, že jeho přítomnost ovlivní i chování lékařského personálu. (Samozřejmě nemohu porovnávat, třeba by přístup sestřiček i lékařky byl stejný i bez přítomnosti mého muže.) Během porodu jsem se cítila velmi dobře, sestřičky i paní doktorka byly velmi příjemné, citlivé a není jediná věc, na kterou bych si mohla stěžovat. Po porodu jsme byli všichni tři sami na pokoji asi půl hodiny, což byl ten nejkrásnější okamžik, který mi udělal z porodu krásný zážitek. (Je ale pravda, že jsem byla jediná z našeho pokoje, které dítě nechali tak dlouho a asi to byla zásluha mého muže)
Pobyt v oddělení šestinedělí už ale podle mého nějaké ty vady měl. Zde na internetu se uvádí, že hradecká nemocnice má pokoje pro 2-4 nedělky, nás bylo na pokoji 5. Návštěvy nemohou na pokoj ani do jiné místnosti, kam by sis mohla vzít dítě, takže buď necháš dítě samotné a věnuješ se návštěvě, nebo musíš návštěvu poslat brzy pryč. Děti se ukazují skrz sklo ve dveřích, kudy pořád někdo chodí, takže vozíky s dětmi tam překáží, nevejde se jich tam nikdy tolik, kolik je potřeba a když je tam místo a necháš tam dítě déle, tak je celou tu dobu docela v průvanu. Třetí den po porodu za ty dveře může tatínek, abyste si spolu sedli do neútulné jídelny. Ale pokud máš už nějaké dítě, to tam nemůže. Takže tatínek musí buď někde sehnat hlídání a děťátko musí oželet návštěvu malého sourozenečka nebo oželíš Ty návštěvu tatínka v jídelně (a tatínek možnost pochovat si své robátko), což tak většina z nás udělala. Další docela velká nevýhoda byla, že děti v porodnici v Hradci koupou sestry. Nejen že je koupou odpoledne (jak jim to časově vychází), takže děti po koupání krásně spí až do pozdního večera a v noci už bohužel ne, ale když pak přijedeš domů, nevíš, jak na to nahé kluzké děťátko sáhnout, abys mu neublížila.
Takže závěrem. Já bych se příště asi rozhodla pro jinou porodnici. Vlastní porod je důležitý, ale přeci jenom netrvá tak dlouho, jako pak další pobyt v porodnici. A přítomnost Tvého muže může vynahradit některou nepříjemnost ze strany personálu.
Hodně štěstí přeje
Hanka
 Soňa, Matyáš 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Byl to sok-šestinedělí 

(15.3.2001 11:42:30)
Ahoj všichni,
já jsem z porodnice odešla šest hodin po porodu právě kvůli tomu, abych si nezkazila hezký zážitek z porodu. Slyšela jsem od kamarádek, jak špatně se k nim chovali sestřičky i lékaři na oddělení šestinedělí v naší porodnici. Předčasný odchod z porodnice jsme si s mužem naplánovali dopředu. Ještě před porodem jsme si zajistili ochotnou porodní asistentku, která nám v prvních hodinách a dnech po porodu velmi pomohla.
Musím říci, že můj muž to v porodnici zvládl na jedničku a jsem mu za to velmi vděčná. Zdravotnickému personálu jsme před porodem neoznámili náš úmysl. Po porodu se můj muž několikrát důrazně zeptal porodníka i dětské lékařky, jestli já a kluk jsme zdraví. Dostalo se mu několikanásobného ubezpečení, že jsme oba v naprostém pořádku, a tak můj muž jim oznámil, že tedy když jsme v pořádku, tak půjdeme všichni domů. Narazili jsme na tvrdý odpor a dokonce na nás zavolali policii. Policie však odmítla přijet, jelikož to prý není v jejich kompetenci, když neni ohrožen ničí majetek a život. Podepsali jsme reverz a cesta do klidu, bezpečí a pohodlí našeho domova byla volná. Vůbec toho nelituji, domnívám se, že jsem si ušetřila mnoho probrečených chvil.
Příště budu rodit opět ambulantně a všem maminkám to vřele doporučuji.
Eva.
P.S. Individuální péče porodní asistentky, kterou nám poskystla po příjezdu z nemocnice nás stála podtatně méně, než kdybychom si zaplatili nadstandardní pokoj v porodnici.

 Simona 
  • 

Re: Re: Re: Re: Byl to sok-šestinedělí 

(15.3.2001 13:08:44)
Ahoj Sono,
gratuluji k miminku i k odvaze postavit se proti ceske porodnicke masinerii.
Vyjma nekolika presne specifikovanych pripadu nesmi lekar poskytovat peci proti vuli pacienta. Pokud vas lekari z porodnice nechteli pustit, nerespektovali zakladni lidska prava ani zakony CR.
Policie zde obstala mnohem lepe nez zdravotnici.
Simona
 MUDr.Kynkorová 
  • 

názor "zlé" lékařky 

(20.3.2001 12:07:40)
Milé maminky!
Z předchozí diskuse mám pocit, že jste vůbec nemyslely na to, že by všechno nemuselo probíhat bez problémů a že jste myslely více na své pohodlí, než na své dítě. Za pár hodin po porodu totiž nikdo nemůže zodpovědně říci, jestli se u dítěte nevyskytne např. vrozená srdeční vada, novorozenecká žloutenka, infekce, které mohou ohrozit zdraví a i život vašeho děťátka. Chápu, že Váš názor je ovlivněn informacemi o postupu péče po porodu v jiných zemích, ale my žijeme tady a následná péče o dítě není tak dokonalá, aby všechny problémy v prvních dnech po narození ohlídala u Vás doma. Proto bych ráda zdůraznila i práva dítěte na dostatečnou péči, kterou nikdo v domácí péči nezajistí. Po osobních zkušenostech si troufám říci, že těch pár dní v porodnici se dá zvládnout, když vím, že je to pro dobro mého dítěte.
 Magda 
  • 

Re: názor 

(20.3.2001 13:25:12)
Ahoj, nevím, jestli jsi to ty, Katko, ale myslím, že ano. Pokud ne, omlouvám se.
Moc tě zdravím a vzpomínám na tebe, jak se ti asi vede.
Můj mail je nahoře:-).
Majda Jungová-Kylbergerová (ex přívěsek hradecké party):-).
 Richard, dvě děti 
  • 

Re: názor 

(20.3.2001 14:46:23)
Vážená paní doktorko,
já si myslím, že jako žena byste měla něco udělat pro to, aby ženy mohly rodit více "podle sebe" (v nemocnici i doma). Sama asi cítíte, že by to bylo pro ženu i dítě lepší, kdyby na to "byly podmínky", jak uvádíte. Je však asi pro Vás lékaře jednodušší a POHODLNĚJŠÍ obhajovat zastaralý systém, z kterého profitují pouze nemocniční lékaři, a v zájmu toho i pouštět hrůzu na budoucí maminky v podobě zveličení rizik, které by mohly nastat. Paní doktorko, opravdu si myslíte, že maminka, která zjistí, že se dítěti nedaří dobře, se nezkontaktuje s lékařem a v případě komplikací neodejde do nemocnice? Rodičům, kteří se rozhodnou rodit ambulantně nic nebrání v tom, aby si vyhledali následnou péči soukromé porodní asistentky ( a doufám, že jich v terénu v budoucnu bude více ) nebo soukromého lékaře. Ti jsou jistě schopni poskytnout stejnou péči jako jejich kolegové v nemocnici. To co se děje na odděleních některých porodnic je právě díky neexistence životaschopné konkurence. Máme tady tržní hospodářství. Trh se řídí poptávkou. Zdravotnictví je služba obyvatelstvu. Vy jste tady pro nás( platíme si Vás z daní )ne my pro Vás.
Richard


 Simona 
  • 

Re: názor 

(20.3.2001 19:42:31)
Vazena pani doktorko,
pokusim se s Vami trochu polemizovat.
Proc zeny chteji predcasne odejit z porodnice ? Uprednostnuji pry vlastni pohodli na ukor ditete.
Ja si zase myslim, ze psychicka pohoda matky, vyplyvajici prave z pocitu spokojenosti a pohodli, je velmi dulezita pro vyvinuti kvalitni vazby k diteti, usnadnuje pokusy o kojeni a prenasi se i na miminko.
Nejde ale asi jenom o to - spousta maminek v teto diskusi pise o tom, ze se v porodnicich dockaly pocitu ponizeni, ztraty lidske dustojnosti, ztraty prava rozhodovat o svem tele, arogance osetrujiciho personalu...
A tohle vsechno by mne osobne velmi vadilo.
Pisete take, ze novorozenec ma pravo na dostatecnou peci. Nepochybne ano. Myslela jsem si ale vzdy, ze deti maji i pravo na laskyplne a setrne zachazeni, pravo byt kojeny / t.j. aby byly v porodnicich uplatnovany zasady BFH /, na neomezeny kontakt s matkou /vcetne hodin tesne po narozeni/, pravo na kontakt s otcem, ktery si ja osobne nepredstavuji jako ukazovani ditete pres sklo / nevim, zda se tyka hradecke porodnice, nikdy jsem tam nebyla /.V nekterych porodnicich dokonce plati pravidlo "navstevy nesmi na pokoj, dite nesmi z pokoje "
Jestli se u ditete nevyskytne zavazna komplikace se myslim zarucit neda ani po " radnem " propusteni z porodnice. Velka cast vrozenych srdecnich vad je diagnostikovana az pri pravidelnych prohlidkach v kojeneckem obdobi, nosokomialni infekce / t. j. ziskana v nemocnici /se neprojevi pred 5. dnem po porodu a novorozenecka zloutenka by se myslim dala dobre monitorovat pri navstevach porodni asistentkou nebo pri ambulantnich kontrolach.
Nedavno jsem cetla vysledky studie, ktera hodnotila nutnost rehospitalizace po casnem propusteni po porodu. Bohuzel ted nejsem schopna napsat tady presny odkaz ta tuto studii, pokusim se ho zjistit. Ale zaujalo mne, ze nutnost opetovneho prijeti do nemocnice, at uz ze strany ditete nebo matky, byla velmi nizka - pohybovala se myslim pod hranici 10%.
 Petruna 
  • 

Re: názor  

(17.5.2004 14:25:35)
kopiruji starsi textik"

MUDr.Kynkorová


názor "zlé" lékařky
(20.3.2001 12:07:40)
Milé maminky!
Z předchozí diskuse mám pocit, že jste vůbec nemyslely na to, že by všechno nemuselo probíhat bez problémů a že jste myslely více na své pohodlí, než na své dítě. Za pár hodin po porodu totiž nikdo nemůže zodpovědně říci, jestli se u dítěte nevyskytne např. vrozená srdeční vada, novorozenecká žloutenka, infekce, které mohou ohrozit zdraví a i život vašeho děťátka. Chápu, že Váš názor je ovlivněn informacemi o postupu péče po porodu v jiných zemích, ale my žijeme tady a následná péče o dítě není tak dokonalá, aby všechny problémy v prvních dnech po narození ohlídala u Vás doma. Proto bych ráda zdůraznila i práva dítěte na dostatečnou péči, kterou nikdo v domácí péči nezajistí. Po osobních zkušenostech si troufám říci, že těch pár dní v porodnici se dá zvládnout, když vím, že je to pro dobro mého dítěte.
pani doktorko Kynkorova jak si muzete byt tak jista, ze pobyt v oddeleni sestinedeli a jeho neprijemnem rezimu je pro dobro novorozencu?ja si tedy tak velejista nejsem, co je dobre pro jednoho nemusi byt dobre pro druheho
 Renata, 1 školák a 1 malá holčička 
  • 

Re: Re: Re: Re: Byl to sok-šestinedělí 

(22.3.2001 2:37:05)
Soňo, zpětně gratuluji k úspěšnému opuštění porodnice. Mně se před šesti lety v Brně stalo, že mi řekli, že mohu na revers odejít, ale syna mi nedají - oba jsme byli zdravotně v naprostém pořádku!!! Nakonec jsem v porodnici strávila téměř 14 dní. Špatný psychický stav se podepsal na tvorbě mléka, syn měl úbytek na váze...
 Simona 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Byl to sok-šestinedělí 

(22.3.2001 17:58:17)
Ahoj Renato,
zrovna jsem si na strankach ministerstva zdravotnictvi / www.mzcr.cz / nasla zakon 20/1966 Sb - o peci o zdravi lidu. Je zde uvedeno, ze pokud rodice nebo opatrovnik odpiraji vydat souhlas k lecbe ditete, je lekar opravnen rozhodnout o provedeni vykonu v pripade, ze je ohrozen ZIVOT nebo ZDRAVI ditete. O nejake vyjimce pro miminka v porodnicich jsem se zde nedocetla. Takze doufam, ze uz je to v Brne lepsi.
 Hana Platenková 
  • 

ještě dodatek 

(22.3.2001 23:55:02)
Jak jsem zjistila, rozpoutala se tady docela dobrá diskuze, ale k hradecké porodnici má už trochu daleko. Já jsem se rozhodla (po přečtení zprávy od Soni zastat se lékařů i sestřiček na oddělení šestinedělí, protože jejich chování k nám maminkám bylo podle mě úplně perfektní. N ě k t e r é dětské sestry byly sice trochu méně ochotné, ale ženské sestry i lékařky jsou v š e c h n y moc milé, ochotné a hodné. Připomínky, které jsem psala v mém prvním příspěvku, jsou spíš organizační a kromě nich žádné jiné nemám.
(p.s. možná jsem to s tím závěrem taky trochu přehnala a když jsem pak pár dní přemýšlela o tom, kam bych opravdu šla rodit příště, napadlo mě, že nejdůležitější je mít zajištěnou odbornou péči v případě nějakých komplikací a problémů a hradecké nemocnici jsem v tomto směru vždy věřila a protože neznám hlavu ani patu příspěvku Markéty Blovské - nebo snad jejího muže - věřím dodnes.)
 Soňa, Matyáš 6 měsíců 
  • 

Re: ještě dodatek 

(23.3.2001 8:15:57)
Ahoj Hano,
já jsem reagovala na Tvůj příspěvek, ne na hradeckou porodnici. Rodila jsem jinde. O hradecké porodnici pouze vím, že se přirozenými porody moc nezabývá a prý se tam porody hodně medikalizují, ale mám to z doslechu od kamarádky. Ta raději zvolila jinou porodnici.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.