| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Ekzém a plavání

 Celkem 4 názorů.
 Alena 
  • 

Ekzém a plavání 

(3.3.2001 20:42:10)
Ahoj,

má někdo z vás zkušenosti s plaváním malých ekzematiků?
Dobré nebo špatné, a kde?
Ráda bych syna vzala plavat v roce a půl, až se přestěhujeme do "velkoměsta", ale teď když je na to ťuk ťuk výborně se mi nechce to nějak pokazit.
Díky
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Ekzém a plavání 

(3.3.2001 23:44:16)
Nechci tě nějak odrazovat, osobně bych to spíš řešila s alergologem, ale vzhledem k tomu, že nám poradil omezit i běžné koupání, tzn. doporučil sprchování 3 x týdně, domnívám se, že to není moc dobré. (Abych byla úplně přesná, 3 x týdně ano, ale koupeme, máme doma kačenky...). Prostě voda jako taková dovede pokožku moc vysušit, což pro ekzematiky není zrovna dobré, navíc hodně chlorovaná, jak již v bazénu bývá. Spíš předpokládej zhoršení.
 Alena 
  • 

Re: Re: Ekzém a plavání 

(4.3.2001 14:31:25)
Ahoj Dano,

je to právě chlór a kožní infekční onemocnění, co mě trochu odrazují.
Každý ekzematik je jiný, i nám lékařka říkala, že nemáme moc koupat, ale v britských materiálech jsem zase našla, že koupat se má i několikrát denně a nejméně 20 minut, když to dítěti pomáhá. No, a Adam je právě ten případ, kterýmu koupání ohromně pomáhá. Musí se namazat před koupáním, koupat v Balneu a po koupání znovu promazat. I když musím říct, že teď si jeho pleť s promazáváním poradí hravě sama - dělám to však stejně.
Ne všude ale dovolí, promazat dítě před plaváním.
ahoj
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Ekzém a plavání 

(4.3.2001 21:10:16)
Ahoj Aleno, to by mne ani ve snu nenapadlo, že jsou děti, kterým to může vyhovovat....Ale s tím, že každému vadí, či vyhovuje něco jiného naprosto souhlasím, my léčíme metodou pokusů a omylů vlastně pořád. Lukajdovi tedy voda nevyhovuje (a dost mě to štve, nebo spíš jeho, protože koupání strašně rád).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.