| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: porod v Krči

 Celkem 8 názorů.
 Karel 
  • 

Re: porod v Krči 

(27.2.2001 8:33:52)
Hodná česká ženuška se předholila(šmudla jedna), aby pan lékař měl radost?
S těma zubama je to taky legrační. Já se picnu.
Karel
 Magda, děti 
  • 

Re: Re: porod v Krči 

(27.2.2001 8:44:57)
Picni se......ale pak už těžko buděš moct někoho dalšího urazit.
 Hanka 
  • 

Re: Re: porod v Krči 

(27.2.2001 8:48:21)
Vždycky mě dojme, jak si nějaký idiot (promiňte ten výraz,ale výstižnější pojmenování pro Karla a jemu podobne mě nenapadá)myslí,že je někdo na jeho stupidní názor zvědavý. I když co smysluplného by asi mohl říci k tématu porod.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: porod v Krči 

(27.2.2001 22:11:52)
Teda, mě ale taky přijde spíš stupidní si oholit přirození a ještě k tomu proto, aby se mnou někdo "neměl práci". Když to dělají pornomodelky, je to jejich věc, podlézat tímto způsobem lékařům, potvrdit jim takto jejich pochybné ponižující rituály mi prijde smutné. Ale je pravda, že od Karla ta reakce na odkrytí intimit ženy byla tvrdá. L.
 Nika 
  • 

Re: Re: porod v Krči (pro tupce Karla) 

(27.2.2001 9:23:37)
Věřím, že tyhle naše reakce potěší hlavně Karla, který, jak je vidět tady nemá co dělat.
Nechtěla bych být nějak sadistická, ale zajímalo by mě, jestli by mu ten jeho humor na úrovni IQ TYKVE vydržel i za předpokladu, kdyby mu někdo cpal kupříkladu grepfruit do zadku a ještě by mu při tom natrhl prdel, kterou by mu před tím zřízenec parádně pořezal.
Osobně nedám příležitost zřízencům mě pořezat a oholím se jednou před porodem doma sama a možná také využiji domácího klystýru YAL. Ať má Kája radost....:-))
 Karel 
  • 

Re: Re: Re: porod v Krči (pro tupce Karla) 

(27.2.2001 10:43:20)
Ahoj ženy,
já se Vám všem omlouvám. Panenku Marii, když rodila Ježíška v maštali, však také nikdo neoholil a neoklystýroval a oba to zdárně přežili. Doktora také nepotřebovali. Pramáti Eva porod také přežila bez "moderních vymožeností." Proto mne udivuje, že si tady několik žen libuje, jak je to skvělé. Bezmezná důvěra v tzv. moderní lékaře škodí zdraví. Já bych žádný klystýr a holení nepodstoupil, přečetl jsem si zde mnoho zajímavých příspěvků, a proto vím, že je to zbytečné. Kdyby mi někdo zcela zbytečně nasřihl přirození, byl bych z toho dost špatný. Proto se divím doktorům, že to zcela automaticky Vám ženám provádějí. Mé ženě lékař dokonce říkal, že je to bezbolestné, asi to sám neprožil. Měla s tím dlohodobé problémy(i psychické) a mimochodem náš sexuální život šel po porodu na dlouho do háje. Někdo tady označil lékařsky vedený porod za brutální znásilnění. S tím musím jen souhlasit má žena měla podobný pocit.
Karel
PS. Mé ženě také doktor říkal, že když si holí nohy a podpaží, tak nevidí důvod, proč by se neměla dát oholit mezi nohama při porodu. Tehdy jsme mu řekli, že je sprosťák, a holení se nekonalo.
K. Lenka 27 
  • 

Re: Re: porod v Krči 

(27.2.2001 10:49:43)
Já nevím, Karel to možná řekl trochu drsněji, ale to, jak jsi psala, že jsi se "předholila doma, aby s tím doktoři neměli práci", to mě taky celkem dostalo.

Netvrdím, že klystýr nebo holení někomu ublíží (i když mě i po obyčejném projímadle berou křeče a mám citlivou kůži, takže představa dorůstajících chloupků je krajně nepříjemná), ale rozhodně jsou to postupy, které používá naše porodnictví jen tak ze zvyku, protože to kdysi někoho napadlo. Je spousta dalších věcí, které Vám neublíží, ale které Vám taky nikdo nedělá. Světová zdravotnická organizace tyto rutinní postupy nedoporučuje (stejně jako třeba nástřih - a podívejte se do článku o porodech ve Vrchlabí - dělají asi 2%!!!! nástřihů ročně) - doporučení jsou k nalezení na Rodině.

Zatím jsem v tomto ohledu "teoretik", který se snaží získat co nejvíc informací, ale dámy, měly bychom si všechny uvědomit, že když si všechno necháme líbit, bude se to praktikovat bez výjimek dál. A pan ministr zdravotnictví může lehce nabýt dojmu, že je vlastně všechno v pořádku. Tak mu to aspoň nemějte za zlé :-)

 Lenka 27 
  • 

Re: Re: Re: porod v Krči 

(27.2.2001 10:57:41)
Jinak ta doporučení WHO je na stránkách CAPu:

www.rodina.cz/cap, konkrétně na

http://www.rodina.cz/cap/texty/3dopwho.html, kde se mimo jiné uvádí:

"Jako výslovně nežádoucí a škodlivé jsou označeny následující praktiky během přirozeného porodu:

Rutinní aplikace klystýru.

Rutinní holení pubického ochlupení.

Rutinní aplikace intravenózní infuze během I. doby porodní.

Pozice na zádech během I. doby porodní.

Rektální vyšetřování."Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.