| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Mateřská dovolená

 Celkem 2 názorů.
 Pavla (Pavlínka 2,5 roku) 
  • 

Mateřská dovolená 

(22.2.2001 11:26:55)
Prosím o vysvětlení, jak je to s délkou mateřské. Mám nemocnou holčičku a tuším Jitka tu psala o mateřské do sedmi let. Nikdo se mnou o takové možnosti nemluvil a ani jsem o tom sama neslyšela. Děkuji Pavla s Pavlínkou
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Mateřská dovolená 

(22.2.2001 12:11:58)
Ahoj Pavlo,
je potřeba oddělit dvě věci
1. mateřskou (28 nebo 37 týdnů, když jde o samoživitelku nebo vícečetný porod)a posléze rodičovskou dovolenou (do tří let věku dítěte)
2. poskytování rodičovského příspěvku (do 4 let věku dítěte nebo do 7 let věku dítete, pokud jde o dítě dlouhodobě zdravotně postižené). V případě postiženého dítěte se požádá na kontaktním místě o prodloužení z důvodu dlouhodobého zdravotního postižení a po předložení potvrzení od lékaře je poskytování rodičovského příspěvku prodlouženo. Zatím nemáš zmeškáno, stačí požádat měsíc před 4. narozeninami.
Ale upozorním Tě ještě na jednu možnost, pokud nemáš jiný příjem, můžeš na MěÚ nebo na úřadě, kde máš nejbližší sociální odbor o vyplácení příspěvku při péči o osobu blízkou (§80 a další zákona č.100/1988Sb.). Příspěvek je ve výši 1,6 násobek ŽM po odečtu příjmu (rodičovského příspěvku). Tato sociální dávka se poskytuje při péči o dítě nad jeden rok věku. Zpětně se nevyplácí. Ovšem rozhodující je, jak moc je Tvoje holčička nemocná. Doporučuji rozmluvu s pediatrem nebo jiným lékařským specialistou. V případě, že již máte přiznán jakýkoliv stupeň mimořádných výhod pro těžce zdravotně postižené občany (průkazy TP, ZTP a ZTP/P), můžeš o dávku žádat rovnou. Existují i další možnosti výhod pro zdravotně postižené. Pokud budeš potřebovat, můžeš se ozvat na soukromý e-mail.
Ráda pomohu
Jitka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.