| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Množství mléka

 Celkem 2 názorů.
 Monika (Michalka, Vojta) 
  • 

Množství mléka 

(22.2.2001 9:47:08)
Jaké množství mléka denně by mělo dítě vypít v závislosti na věku? Malou zatím kojím, ale brzy přejdeme na sunar a já vůbec nemám představu kolik mléka by měla vypít v 1,5 roce (jí jeden jogurt denně). Syn ve 4 letech jí jeden jogurt denně a vypije jen 0,2 litru mlíčka denně. Není to málo?
 Daniela, 2 dcery (3 a 1,5) 
  • 

Re: Množství mléka 

(4.3.2001 20:59:13)
Ahoj Moniko, pokud si dobře pamatuju radu naší doktorky, tak ta říkala, že do 1 roku (což není Tvůj případ, ale některé maminky by to mohlo zajímat) by dítě mělo za den dostat 100 ml mléčných výrobků na každý 1 kg své váhy. Po roce se tato potřeba snižuje, ale stále by dítě mělo přijímat minimálně 500 ml denně. Synovi bych se asi snažila dávku mléčných výrobků trošku zvýšit (i když ono se počítá všechno - i mléčné omáčky, bramborová kaše, sýry atd., takže to možná na těch 500 ml vydá, aniž by sis to blíže uvědomovala). U nás tohle množství spolehlivě pokryje ráno hrnek mléka, odpoledne jogurt, večer mléčná kaše.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.