| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Ještě nemluví

 Celkem 4 názorů.
 Hanka 
  • 

Ještě nemluví 

(9.2.2000 20:58:52)
Tomáškovi budou 2 roky a neumí říct víc než ,ham,mami,nebo tati
podívala jsem se co by měl v jeho věku zvádnout a je tam toho o mnoho víc.Jinak je zdravý a vše ostatní co je v článku napsáni o pohyblivosti zvládá .Jaké máte zkušenosti Vy ,ostatní maminky s řečí.
 Petra, téměř tříletý Pepík 
  • 

Re: Ještě nemluví 

(9.2.2000 23:41:47)
Milá Hanko, tentýž problém jsme měli s naším Pepíkem před rokem. To se blížily jeho druhé narozeniny a kromě pár slovíček toho také moc nenamluvil (tedy skoro nic). Už jsme z toho byli doma nešťastní - zvláště já, ale pak nastal nějaký ten zlom. Dneska máme doma malého "ministra", který dovede popsat, jak funguje kompresor, jak se peče bábovka nebo jak se připravuje malta. Zjistili jsme, že je dobré všechno popisovat a vysvětlovat, i když ten malý zrovna neodpovídá. Takže vydržet a hlavně nesrovnávat (se stejně starými nebo mladšími dětmi - převážně děvčátky)!!!
 Radka, dvouletý syn 
  • 

Re: Re: Ještě nemluví 

(10.2.2000 22:04:18)
Musím jen potvrdit příspěvek Pepíkovy maminky. Vůbec bych to neřešila. Můj syn, kterému je teď 26 měsíců se nyní dostává k prvním větám. Ale ještě před vánoci to bylo pár izolovaných slov, "mluvil" jen o něco lépe než sousedčin zhruba o rok mladší chlapeček.
Opravdu nemá smysl - a ani to není vůči dětem fér - srovnávat je navzájem.
Kdesi jsem četla názor nějaké psychologické kapacity podložený jakýmsi výzkumem, že děti, co začínají mluvit brzy, třeba ještě před tím, než jim je rok, tak pak končí většinou jen v průměru, že mezi nejlepšími při hodnocení z různých hledisek končí naopak lépe ty, co se všim začaly později. Ale neříkám, že je to pravda, jen to uvádím jako zajímavost, kterou vůbec nikdo nemusí brát vážně.
Pokud jde o mého syna, právě před zhruba čtvrt rokem u něj vypukl zájem o knížky, básničky a písničky, takže čteme, zpíváme a povídáme a to se také na rozvoji mluvy projeví. Celé dny sice nezavře pusu, ale je to opravdu znát na jeho slovní zásobě, protože aniž ho to nějak učíme, sám si říká básničky a písničky, které slyšel od nás, od někoho jiného či třeba z CD. Takže váš syn se do takového stadia určitě dostane taky.
 Marcela, Jakub 13 měsíců 
  • 

Re: Ještě nemluví 

(11.2.2000 22:29:48)
Ahoj Hanko, nechci a nebudu tu psát, co můj klučina dělá, nebo naopak nedělá. Já to vše beru tak, jak to přichází. Vůbec nekoukám do žádných tabulek a "chytrých knih". Nemá to cenu. Jedině jako inspirace. Není to fér nejenom vůči dětem, ale i vůči rodičům. Mám velikou radost ze všeho, co udělá Kubík dobře, co se mu povede. A za všechno ho patřičně chválím a koukám, jak mu to dělá dobře. A když něco nejde, tak to nejde. Abych se tu nezblánila, tak na něj mluvím pořád - celý den, všechno mu vysvětluju, téměř všechno co dělá, komentuju, zpívám, všechno opakuju tisíckrát za sebou....
Řekla bych, že děti se stejně všechno učí až tehdy, když oni uznají za vhodné a když je do toho nikdo nenutí.
Marcela

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.