| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bojím se porodu a toho, co bude následovat

 Celkem 34 názorů.
 Mamisek 


Téma: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:27:22)
Je mi třicet, dvě děti mám, jednomu je 7 a druhému 5 let. Takže je to víc než 5 let od předchozího porodu. Ani při jednom těhotenství jsem se porodu nebála, ale teď se bojím. Jestli nebude tak dlouhý jako ten první, jestli zvládnu případně narychlo někam udat děti, až to na mně přijde, jak to zorganizujeme s péčí o ně, až budu v porodnici (kdyby alespoň člověk předem věděl,kdy to na něj přijde, že). Babička je daleko. A taky se bojím, jak skloubím pendlování mezi školou, školkou a miminkem, když manžel je často pryč a do práce chodí brzy a vrací se pozdě.....

Máte někdo zkušenost, jak probíhal porod po pěti letech v porovnání s tím předchozím?
A je třetí dítě v rodině velká změna? (příchod druhého tedy s rodinou zamával pěkně, ale první dcera byla tehdy ani ne dvouletá)
A jak to zvládáte?

Díky všem za příspěvky...
 michaela TP červen 2012 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:32:53)
Neboj, všechno se nějak vyřeší. Určitě to zvládneš! Ty pochybnosti v těhotenství jsou hrozné, nikdy jsem nic neřešila, neplánovala, teď taky potřebuju na všechno plán a tabulku. Ale ono se to zvládne...
 Mamisek 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 17:08:12)
Nenapadají mě až teď, řešili jsme je už před početím :-)
 Šešule 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:35:56)
Zakladatelko, jsem v podobný situaci- dvě děti (4 roky a 1,5 roku a na konci jara čekáme přírůstek). Manžel je často pryč, babičky daleko, a ještě k tomu pracující.
S porodem si to plánuju tak, že pokud bych jela do porodnice, pak s dulou, a manžel zůstane doma s dětma. Pokud bych byla doma sama, holt neopustím byt, dokud by hrozilo, že děti zůstanou bez dozoru, to se asi nedá nic jinýho dělat. Nevím, jestli existuje nemocnice, která by tolerovala ještě starší děti rodičky (Teda o jedné vím, ale technicky si to představit nedokážu)
To určitě zvládneš.~6~ Třetí děti jsou prej nenáročný~;)
 Ajlina 
  • 

Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:44:48)
my jsme brali dvouletou holčičku sebou do porodnice, babička selhala a manžel řídil, já už jsem nemohla řídit, počítali jsme, že by ji někdo pohlídal, tak na ulici ji nevyšoupnou :o)
 Ajlina 
  • 

Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:47:13)
jinak já se prvních dvou porodů nebála vůbec a byly pohodové, třetího jsem se bála tak, že jsem uvažovala o přerušení těhotenství a je fakt, že ten byl nejhorší, ale to asi nechceš slyšet, ale taky je dobré to nepodceňovat, když má těhotná ženská strach, tak to má důvod a je třeba ho najít a eliminovat na minimum
 Šešule 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:51:27)
To mě nestraš. Já tak trochu tajně doufám, že se ten třetí porod vyřeší za mě- že bude dítě venku dřív, než stačím zareagovat~k~
 Šešule 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:00:48)
Tři hodiny jsou moc.~l~ Představovala bych si to nějak tak, že v noci vstanu, že se něco děje, dojdu si na wc, tam mi praskne voda (tím si nenasviním v bytě), pak půjdu do sprchy a tam se mimi narodí~k~ Ale to bych toho asi chtěla moc~t~
 Katy77 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:20:59)
Ahoj Šešulko, mi nějak uniklo, že se letos rozrostete o další škvrně, takže dodatečně gratulace. Psala jsi to vůbec na srpňata? No nic a víte, co to bude?
 Šešule 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:22:41)
Ahoj Katty~3~, nepsala jsem to, jsem teprv ve 4. měs., a je to všechno takový hektický. Co to bude, nevíme a asi si to zas nenechám říct:-)
 Líba 
  • 

Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 16:44:17)
Sice se říká, že třetí je horší než předchozí, ale znám případy, kdy to neplatí. Dokonce kamarádka nedávno porodila a říkala, že jak jí začaly první kontrakce, tak vyrazili do 20km vzdálené porodnice a nebýt hluboká noc a prázdné silnice, tak přijela s miminem v náručí. A předchozí byly děsběs!
 Bumbi&05,08,10 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 18:17:38)
přesně - já bych tam ani nedojela...
 pearl 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:48:35)
Ve Vrchlabí se starším sourozencem není problém, pokud si zaplatíte nadstandard. Se dvěma už nevím. Ale při prohlídce sestřička říkala, že maminkám doporučuje vzít tam sourozence až na druhou noc kdyžtak. Ale to jsou pořád ty jejich řeči o únavě a tak. Každopádně nebrání nikomu:-) Jen je třeba, aby tam dítě mělo doprovod, který za něj zodpovídá.

Takže u nás to bude tak, že pokud se mi porod rozjede v době, kdy nebudu mít nikoho na hlídání doma a nebudu mít staršího kam rychle dát, tak jedeme všichni s tím, že manžel přímo u porodu nebude. Bylo to pro mě velmi těžké, se s tím smířit, ale jinak to udělat nejde.

Zakladatelko, myslím, že to zvládneš a nedělej si zbytečné starosti. Já si je taky dělala ohledně té vší logistiky (čekáme tedy druhé dítě, to jo) kolem porodu a tak, ale nakonec se to všechno samo nějak tak hezky vykrystalizovalo, že to bude snad dobrý.
 gf fgfhf 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:48:31)
Tak co se týče porodu tam se moc radit nedá každý porod je jiný ať rodíš po 2., po 3. nebo po 5. a i délky jsou různé, není pravidlo, že když několikátý porod tak že je rychlejší. Ohledně dětí bych se osobně domluvila s nějakou sousedkou, kamarádkou, která bydlí poblíž, že by přišla a pohlídala děti do té doby,než by se dostavil manžel a hlídal by je sám. Protože můžeš jet do porodnice hned, bude to akutní a nebo to bude v klidu a můžeš klidně jet až za 2,3 hodniky. V každém případě chtít po manželovi aby si to v práci domluvil, že když to na tebe přijde tak on musí jet domu, kvůli dětem, pak by si mohl vzít paragraf, po dobu tvého pobytu v porodnici. A 3. přírůstek není tak dramamtický jako ten 2. Děti si už spolu můžou hrát a ty budeš mít čas na mimčo, kojení atd. Starší už může být trošku samostanější a hlavně aby pomohlo v případě nějaké potřeby toho mladšího, pomoct mu s oblečením, podat pití takové ty drobnosti. Ostatní se dá taky zvládnout, bude potřeba si rozplánovat ranní chod, aby vše fungovalo a každý si dělal ty svoje povinnosti, bez nějakého napomínání, jdi si vyčisti zoubky, už se konečně oblékni. To zvládneš. ~;((
 Meta 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:50:02)
Mám zkušenosti jen s porodem po 15-ti letech a ten byl velmi pohodový, s pomalejším rozjezdem.
 ježurka 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:54:31)
ahoj,
já rodila třetí dětátko také po 5 letech a byl to nejlehčí a nejrychlejší porod a ani to nebolelo,jen opravdu trochu,asi jak už ty porodní cesty byli připravený,mohu dokonce říct,že jsem si porod užila,akorát mě mrzelo,že mi miminko hned odnesli na odběry kvůli cukrovce ,měl 4200g.
S péčí mi teda musel pomáhat manžel,protože on byl velmi uplakané miminko a tak,abych se mohla taky někdy vyspat,tak si ho bral,když už sem nemohla na noc k sobě a nosil mi ho jen na kojení,po 3 měsících se to srovnalo.
Všechno se zvládne,neboj.
 Hanka 
  • 

Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:54:44)
Ahoj,nebála bych se toho.Moje sestra rodila po 7letech a říkala že to byl krásny rychlý porod.Jinak já mam 3děti. 7let,4roky a 9měs. A zvládáme to v pohodě.
 Simeona+3 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 13:57:50)
Neboj, jsi už zkušená matka a co jsi řešila u starších už máš v malíku. Navíc věkový rozdíl dětí je takový že se můžou už ve většině věcí obsloužit sami.
Já měla před třetím porodem taky obavy, druhý porod nebyl tak hladký jako první,ale nakonec byl ten třetí porod vyloženě za odměnu, hladký.
Držím palce!

 Ráchel, 3 děti 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:04:21)
u nás to bylo tak, že třetí dítě bylo pro nás větší změnou, než jsme čekali, kupodivu větší, než když přibylo druhý dítě. najednou jsou ty děti prostě "v přesile". Postarat se o děti kolem porodu je to nejmenší, horší je ten koloběh potom.
Jestli ti můžu poradit, pokud máte aspoň trochu financí, najmi si někoho 1x týdně na větší úklid - vytřít, utřít prach, umýt koupelnu apod. Mě to nenapadlo a po roce jsem se zhroutila. S pomocí to šlo mnohem líp, aspoň jednou týdně jsem měla pocit, že to u nás vypadá trochu normálně :) A taky aspoň občas vypadni někam sama.
Teď už je dětem 14, 11 a 6,5 a je to v pohodě, ale ty začátky byly náročný.
To jsem tě asi moc nepotěšila, ale zvládnout se to nakonec dá - ono ti nic jinýho nezbyde ~:-D
 .. 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:12:49)
Ahoj, možná sem také trochu patřím, ač při druhém porodu se mi narodily hned dvě děti.)
Čtvrté dítě, tedy třetí porod, byl dva dny po termínu, na kontrole mi praskla voda a za dvě hodiny bylo mrně na světě... byl to hukot, asi bylo to hned hodně intenzivní, ale bylo mi jasné, že to nemůže trvat dlouho.
Dvojčatům byly dva a čtvrt a zvládli jsme to úplně skvěle, nikdo neměl pocit, že je u nás o mimino víc, prostě k nám Rozinka přišla, byla moc hodná, já se cítila dobře a nakonec to čtvrté bylo a je nejpohodovější mimino i část našeho života.
Takže se neboj.)) to zvládneš:)
 Lucka007 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:16:25)
Rodila jsem třetí dítě s odstupem 7 let od druhého potomka. Porod byl v pohodě, nebyl to takový fičák, jako byl druhý porod (dva roky po prvním dítku), ale šlo to pěkně, neboj se.
Hlavně máš už tu zkušenost, že stahy přejdou, bolest ustane a budeš jen ty a miminko.
A co se týče organizace až půjdeš do porodnice, nech to na manželovi, nevím, jak moc to řeší teď, ale neměla bych strach, že až přijde na tvrdé a ty odjedeš, že se nepostará. U nás manžel taky není doma až tak aktivní, má hodně práce, tolik se nezapojuje, ale když zůstal sám se synem (tehdy rok a půl starým) na víkend, tak neměl jediný problém. Prospělo jim to oběma. ~;)
 červík + V. 6/03 + L. 5/08 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:18:04)
kluky mám od sebe 5 let a druhý porod byl rychlejší, tada spíš taková rychlovka~3~ od zavedení tablety za cca 2 hodinky hotovo~3~
nestresuj se dopředu~6~ všechno nějak dopadne, děti pohlídá sousedka nebo kamarádka~3~
 Jana, 2/07+10/08+5/11 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:28:52)
Já jsem se třetího porodu nebála, akorát jsem jako ty řešila, jak to udělám s těma staršíma dětma, moje máma byla akorát v půlce léčby rakoviny tlustého střeva, druhá babi na druhém konci republiky, i jsem přemýšlela, že bych kvůli nim rodila doma, ale to s mým vysokým krevním tlakem nešlo, byla jsem domluvená i s kamarádkou, řešila jsem to ze všech stran, co teda. Nakonec okolnosti rozhodli za mně, zhroutila jsem se a začla se předčasně otvírat, tak jsem skončila u tchýně a bylo vystaráno.
Děti mám teda malé, v době porodu ještě ani jeden nechodil do školky, takže jsme měli pohodu, teď už od září jeden chodí, to jsme naložili mladší do kočárku a vyrazili jsme. Teď ho vozí manžel, takže je to jednodušší.
Jinak třeťátko je zlatíčko, kdybych nebyla já neustále zdravotně na hromadě, tak by to byla pohoda největší.
Tak ti přeju, ať se to pěkně utřepe a dopadne to dobře. ~;((
 Jana, 2/07+10/08+5/11 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:42:57)
A samotnej třetí porod byl u mně hodně jinej než ty předtím. Předtím mi vždy praskla voda, tady jsem měla už tak týden sem tam občas stahy, pak jsem šla na kontrolu, to jsem byla už asi týden před termínem, ve 39tt a už od rána jsem měla stahy po 10-ti minutách, byla jsem otevřená na prst a protože jsem si celý ten týden měřila tlak a pořád jsem ho měla vysoký, tak mi chtěli porod vyvolávat. Ještě mně poslali domů pro tašku a rozloučit se s dětmi. Když jsem přišla, tak mi zkontrolovali vodu a průtoky, na vyvolání jsme se domluvili, že to necháme běžet samo. To byli asi dvě hodiny, pak v sedm začli už veliké stahy, praskli mi vodu, prý jsem byla otevřená na tři prsty a do půl hodiny byla malá venku. Pak jsem začala krvácet, takže mně stavěli, ale jinak to byla paráda, všechno v klidu a v pohodě. Manžel byl akorát pryč, ale starali se o mně náramně. Byl to můj nejhezčí porod. ~g~
 Liška s banem :) 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:31:11)
Třetí porod bývá obvykle nejlehčejí (co jsem tak zaslechla zkušenosti jiných, zasloužilejších matek).
 Kubula K. 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 14:45:24)
Já rodila ve 30 a 36. Druhý porod byl výrazně lehčí. Neboj. ~x~
 x x 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 15:30:54)
Ahoj, mám 3 děti 3 roky po sobě a třetí porod byl super rychlovka, malá měla 4,5 kila, takže mě dorvala, ale bylo to fakt rychlé. Co se toho ostatního týče, tak mám taky chlapa pořád pryč a vše zastávám sama a jde to, myslím, že mezi druhým a třetím dítkem tak velký rozdíl nebyl. Na palici jsem už byla tak jako tak. ~t~
Neboj, to bude vše OK. Domluv se dopředu třeba se sousedy, jestli máš dobré, že by Ti pohlídali děti, já jsem to takto měla domluveno se sousedkou a samo to na mě přišlo v noci jako vždy. ~z~
 Evženka+3 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 16:41:55)
Taky jsem se bála. Chápu tě. Já měla v době narození třetí děti 7,5 a 3,5.
Nejstarší je uplně v pohodě, hrozně ráda pomáhá, a prostřední vlastně taky. Je mezi nimi vždycky boj, kdo donese plínky apod. Dokonce už třetí dokážou na chvíli zabavit.
Logisticky je to trochu těžší- škola, školka, kroužky. To třetí musí absolvovat všechno - jezdíme všude autem. Manžel alespoň ráno starší rozveze, vrací se až tak v půl osmý večer.
Porod byl hodně podobnej druhýmu. Byli jsme na to připravený, takže jsme hned po prasknutí vody jeli do porodnice. Cesta 30 minut, příjem 1 hodina, na porodním pokoji 30 minut. Děti byly u kamarádky, babička přijela hned druhý den a byla u nás celý týden, manžel tak mohl chodit do práce a vzal si dovču, až když jsem se vrátila z porodnice.
 Mamisek 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 17:26:56)
No, trochu jste mně uklidnily. Asi už jsem stará nebo co, protože u druhého jsem to zas tak moc neřešila :-DDDDD
Mám domluvenou kamarádku, manžel počítá s dovolenou, nebo snad by mohl mít nárok na paragraf (?), tak snad to nepřijde nějak moc nečekaně...
~o~
 Bumbi&05,08,10 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 18:16:58)
Mamisku, já jsem to vyřešila plánovaným porodem s porodní asistentkou s tím, že když se nebudu doma cítit dobře, odveze mě do porodnice. Zůstala jsem doma. Děti si odvezl můj brácha, ale měl v kritickou chvíli vypnutý telefon (vypíná na noc, zapomněli jsme ho upozornit, že by to kolem porodu dělat neměl ~o~).

Jo, a já rodím - když jsem v klidu a nikdo mě neruší - rychle, druhé jsem porodila 10 minut po zaparkování na příjmu v porodnici. Proto ten plánovaný porod s PA - nejspíš bych to do porodnice nestihla a rodit v autě jsem v listopadu fakt nechtěla.

Mě přišel největší masakr změna z nula dítěte na jedno, pak s každým dalším dítětem je to lepší a lepší, řekla bych.
 Archciba 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 18:21:09)
Před 14 dny nám přibyl třetí přírustek. Je tedy "jen" 2 roky od prostředního.
Porod přišel nečekaně na začátku 37tt (36+1). Naštěstí byla doma babi, tak děti šli k ní. Jinak by jeli s námi a odjeli domů s manželem. Pokud by nebyl v dosahu nikdo, komu bych děti svěřila a neměl mě kdo odvézt, tak bych si zavolala sanitu a děti by museli vzít se mnou. A porod byl každý natolik jiný, že nemůžu vůbec srovnat.
A jak zorganizovat den, to se nedá říct tak obecně. Já jen vodím dcerku do školky, ale musím brát sebou všechny tři. Takže ráno a v poledne je musím vypravit. A stejně nejdýl to trvá dcerce než se vykodrcá ~:-D
Neboj zvládnout se to dá ~6~
 Monika - Prokop-Kryštof-Jáchym 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 19:33:42)
Mamisku, ja rodila treti dite 7,5 roku od prostredniho a 15,5 roku od nejstarsiho. Porod byl nejrychlejsi, cely trval 20 min. a syn se narodil v aute cestou do porodnice.
A zasah do chodu rodiny to byl pokazde s prichodem noveho clena.
Ale zvladat se to urcite da ~;).
 adelaide k. 


Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 20:01:43)
rodila jjsem třetího po 4 letech a bylo to v pohodě. Taky jsem měla asi největší strach (z těch tří porodů).

Bude to dobrý, neboj!Už to umíš~;)~x~
 kolemjdoucí, 3 děti 
  • 

Re: Bojím se porodu a toho, co bude následovat 

(22.1.2012 20:09:57)
První porod 16 hod od prasknutí vody a 6 hodin kontrakcí. Druhý porod cca 1 hod., tak tak jsme dojeli do porodnice. Vyplnila jsem papíry, došla na porodní sál a do 10 min byl malý na světě. Oba porody v termínu. Třetí byl vyvolávaný 10 den po termínu a od kontrakcí za 15 min byl malý na světě... tak nevím co z toho plyne. Asi, že každý porod je jiný:-).
Přeji rychlý a pohodový porod a hlavně zdravé miminko.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.