| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nechce jíst!

 Celkem 4 názorů.
 Petra Dvořanová, jedna dvouletá dcera 
  • 

Nechce jíst! 

(12.1.2001 12:24:46)
Má dvouletá Kristýnka odmítá jíst vše, kromě polívek a masa. Pečivo, mléčné výrobky dokonce ani sladké (čokolády aj.) nevezme do úst. Co mám dělat?
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Nechce jíst! 

(13.1.2001 16:59:11)
ahoj Petro, pokud vím v pečivu nic moc podstatného pro její vývin není, na čokoládu bych raději zapomněla sama (můžu vysvětlovat horem dolem, že syn jako alergik by vůbec neměl jíst čokoládu, přesto má přání naše návštěvy ignorují) a mléčné výrobky? Kluci kromě pacholíků pijí ještě domácí koktejl, to je jediné, co do nich dostanu (mléko, kakao, jogurty, sýr - tohle všechno odmítají) - přesto nemám pocit, že by jim něco chybělo. Takže se spíš zbytečně netrap.
 Martina, Honzík 14měs 
  • 

Patlají také vaše děti? 

(26.1.2001 22:13:50)
Můj 14měsíční Honzík je dobrý jedlík, s jídlem nejsou potíže, ale hrozně patlá. On se při jídle prostě nudí a tak přendavá jídlo z talířku do mističky, rozpatlává ho po stole, hází po zemi, krmí lišku a podobně. Po jídle vždy musím gruntovat kuchyň. Poradí mi někdo, zda mám zavést teror nebo patlání samo časem přestane. Díky.
 sally, vdaná, bezdětná 
  • 

Re: Patlají také vaše děti? 

(2.2.2001 1:12:21)
mám zkušenost jen od neteře. Patlání jí přešlo samo od sebe. Maminka jí nikdy v patlání nebránila, dítě v tomhle věku všechno zajímá - jestli se to taky tak dobře drží v ručičce, když to chutná, navíc konzistence jídel (kašičky a malé kousky) svádí k ošahání.... dokud nebombarduje zdi (myslím tím ze vzteku nebo zlomyslnosti), nechte ho... přejde to... kupte si takovej ten mop a kuchyň vytřete. Buďte ráda, že jí a že má jídlo spojené s příjemnými (objevnými) zážitky, jakmile ho budete u jídla peskovat a trestat, začne si jídlo spojovat s trestem a jíst přestane...
pevné nervy :-)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.