| aky | 
 |
(9.10.2010 8:26:33) Hruda a neslo by sa so zamestnavatelom nejako dohodnut na napr. 0,3 uvazku? Ze odpracujes napriklad 2 dni v tyzdni? To by sa mozno vyriesili body 1 ( ze deti su casto chore) a 2 ( znizovanie stavu), s tym pracovnym problemom neporadim - netusim o co ide. A pokial vies, ze o pol roka budes mat inu pracu, tak sa skus dohodnut, ze by to bolo iba na pol roka. Pokial teda chces v tej praci zostat. Inak by som sla na Urad prace. Nikdy nevies co sa moze za 6 mesiacov stat.
|
| aky | 
 |
(9.10.2010 8:51:48) Mam to. Bod 3 - pracovnu rebeliu by si mohla riesit tak, ze ak by si sla na ten ciastocny, tak by si agendu s tymto problemom presunula na "nerebelujuceho" kolegu/gynu.
|
| Minie1 | 
 |
(9.10.2010 9:53:10) Já myslím, že to bude jak píše Janča - z dohody o provedení práce se sráží jen dan, tudíž asi bude u ženy v domácnosti legální...a ruku na srdce - taková dohoda asi díky nesrážení pojistného není ani státem dohledatelná..
Jiný je to u dohody u pracovní činnosti, tam je sráženo i sociální a zdravotní, takže se o té dohodě pojištovna dozví a porovná si, že pojištěnce má zaměstnaneho a přitom nárokuje ještě na státu placení pojistného z důvodu, že zapadá do téhle kategorie. Takže tam i bych řekla, vychází z logiky věci, že tenhle druh dohody nejde, je zakázaný.
Já budu řešit podobný problém, tak mě zase zajímá, jestli lze do téhle kategorie "osoba pečujíc o dítě" několikrát nastoupit a vysoupit, než bude dítěti 7 let. U nás je práce málo - stabilní- ale můžou se vyskytnout různé brigády - omezené, na normální pracovní poměr - nebo sice můžu sehnat práci na stálý pracovní poměr, ale taky mě teoreticky můžou propustit po pár měsících.
Jde mi o to, zda se dá do téhle kategorie až do 7 let dítěte vracet opakovaně?
Jo a netušíte někdo, jak by to bylo s jakýmikoliv jinými příjmy - třeba nárazový příjem z pronájmu, z autorských práv, nebo pár měsíců podnikání jako OSVČ? A pak se přihlásit do té kategorie "dítě do 7 let"? U podnikatele, tam je mi teoreticky jasné, že kdybych si vystavila živnosták, tak podnikání /a současně nemožnost nacházet se v té kategorii dítě do 7 let/ začíná tím měsícem vystavení živnostáků...a případně končí když se živnosták pozastaví? nebo zruší? kdyby teda podnikání moc nevynášelo?....lze pak už od následujícího měsíce jít zase na zdravotní pojištovnu - kategorie dítě do 7 let? nebo to nelze v případě předchozího podnikání hned udělat????
a jednorázový příjem z pronájmu, nebo autorských práv??? - tam je to třeba nějaká nižší částka řádově ve výši jednoho měsíčního platu, která se může opakovat za rok, nebo vůbec se opakovat nemusí - jak by pojištovna započítávala tento příjem - na kolik měsíců by se to bralo, že ten příjem byl??? tímpádem od jakého měsíce už by zase mohl být plátcem pojistého stát...nebo je to tak, že pak už v tom roce, co byl takový příjem, nelze spadnout do té státní kategorie???
vím, docela spletité dotazy, ale uvažuju o různých možnostech, co se naskýtají, tak třeba tady s tím máte někdo zkušenosti
|
| Škubánci |
 |
(9.10.2010 10:37:45) Lorelai. Momentálně jsem OBZP, protože teprve končím VŠ, avšak bylo mi již 26 let, tudíž za mě zdravotní pojištění nehradí stát, jak by tomu bylo u studentů do 26 let. Mám příjem z pronájmu. Během roku jsem tedy OBZP a o prázdninách se hlásím jako osoba celodenně řádně pečující o dvě děti do 15 let, abych to pojištění platit nemusela. Tedy se stávám ženou v domácnosti jen na 2 měsíce v roce, a to opakovaně. Tetmín "žena v domácnosti" právo nezná. Ale je tím myšlena žena, která nepracuje v zaměstnaneckém poměru či na dohodu o provedení činnosti (pochopitelně, protože pak by si zdravotní odváděla sama či prostřednictvím zaměstnavatele) a stará se o děti (podmínka 4 hod školka a ne družina). Tedy podmínkou je celodenní řádná péče a nesmí být příjem z pracovní činnosti, ze které stát nařizuje platit zdravotní. Z pronájmu se zdravotní neodvádí, tedy tímto příjmem není dotčena možnost býti ženou v domácnosti, stejně, jako možnost se do tohoto postavení kdykoli vrátit. Obdobně je to u těch honorářů.
|
| Katla | 
 |
(9.10.2010 12:49:57) dík za info
|
|
|
|
| Katla | 
 |
(9.10.2010 10:10:50) Akynali, to je super nápad, ale bohužel podle zákona padajícího hovna se to zaseklo u mne, nikdo níže v potravním řetězci už u nás není   
|
| aky | 
 |
(9.10.2010 11:47:11) Neviem, co presne robis, ale k tomu retazcu - a co skartovacka alebo kos? Ked si rozhodnuta odist, tak to do retazca mozes zaradit.
|
| Katla | 
 |
(9.10.2010 12:48:57)
|
|
|
|
|
| Katla | 
 |
(9.10.2010 10:08:55) nic rozjednanýho nemám, ale doufám, že bych našla.
Jiank co se týče snížení, tak to nevím, i o téhle možnosti uvažuju, ale zase to je tak, že pod určitý penzum práce ztrácí moje činnost smyl, protože nic ucelenějšího neudělám, ale díky za rady.
|
| aky | 
 |
(9.10.2010 10:51:01) Tak to ja radim z ciste sebeckeho hladiska, lebo si jeden z nickov po ktorom idem a ak nahodou zostanes doma, tak budem na Rodinu pozerat castejsie a mam kopu inych veci na praci.
|
| Katla | 
 |
(9.10.2010 12:48:18)

|
|
|
|
|