| sojka+07+09 | 
 |
(11.6.2010 20:30:56) zajímalo by mě od jakého věku se začaly vaše děti stydět a kdy jste jim začali vy dávat plavky. Moje má tři roky a kousek, plavky ještě neměla na sobě, ale dneska chtěla jít za chlapečkem k sousedům, který má šest let a tak nějak mi přišlo vhodný, abych jí dala spoďáry, nebo plavky. Dcera na to vůbec nechtěla slyšet. Vůbec se nestydí, rozhodla jsem se, že jí to začnu postupně jemně vysvětlovat. Pamatuju si, jak jsem se ve školce už strašně styděla. Moje maminka mě nutila chodit nahá i na koupališti dost dlouho (kvůli vaječníkům) a vím, že jsem to nenáviděla a hrozně jsem se styděla. Chtěla bych v tom najít nějakou rovnováhu. Jak je to u vás ?
|
| daba+holčička | 
 |
(11.6.2010 20:32:29) no my jsme plavky ještě dávat nepřestali, abysme náhodou neměli bobem v bazénku a mám pocit že do těch 3 let to akorát vyjde, že nebude mezera
|
| Tana | •
 |
(11.6.2010 20:35:56) V zivote bych nenechala dite, zvlast holku bez plavek litat venku, nekde si sedne do pisku nebo buhvidoceho a dostane se ji to dovnitr. u kluka jsem se bala, aby si toho pindika mekde nepriskrip.
|
|
| Gajka + 2 | 
 |
(11.6.2010 20:36:19) Já plavky dávám ne kvůli dětem, ale kvůli okolí, když jsme někde na veřejnosti, asi jsem paranoik, ale nikdy člověk neví, kdo kde jeho dítě může vidět a třeba fotit atp. Jinak doma nazí běžě nechodíme jen tak,ale když jsem např. ve sprše a jdu si do pokoje pro čistou košili, tak to neřešímm staršímu je 6 let a také to nijak neřeší jestli je doma nahý nebo ne, ale venku, kde jsou cizí si myslím, už by mu to vadilo
|
|
|
| Beruška+J02A07T10 | 
 |
(11.6.2010 20:34:11) no já mám děti 8 kluka a 3roky a 4 měsíce holčičku. Hodně bych řekla, že záleží na tom, kde se koupou. Na koupališti i dcerka má vždy plavky - když vyleze z vody sundá si je, zabalí se do ručníku, pokud potom někde pobýhá, tak má suché kaťky Syn býval totéž. Jinak doma před námi malá se vůbec nestydí.. syn jak v které situace - vysvléct a převléct mu neva.. ale už mu třeba začíná vadit, když mu ségra leze na záchod, když čůrá..což mu ještě nedávno nevadilo.
K sousedům myslím, že si udělala dobře, já tedy nejsem žádná konzerva.. ale prostě si říkám, že nikdy nevíš.. jinak je dcera dost velká nudistka, jeden čas, loni nějak toudle dobou jí můj tatínek dokonce říkal striptérka, protože pořád se svlékala a chodila nahá..
|
| sojka+07+09 | 
 |
(11.6.2010 20:36:31) já jsem teda dost málo prudérní řekla bych, sama jezdím na nuda pláže, ale ráda bych vybudovala u dětí takovej ten přirozenej pocit stydlivosti. U mě to podle mě máma přeháněla, hlavně proto, že jsem jí opakovaně žádala o plavky a nedostala je.
Ale dceru jsem do dvou a půl let nechávala nahatou jak u moře, tak na Slapech. V bazénu měla zatím vždy plínu.
|
| Beruška+J02A07T10 | 
 |
(11.6.2010 20:38:34) sojko, mě ani nejde o ten stud.. já jen si říkám, že když seš na otevřené pláži - koupališti, že tam může být i nějaký úchyl.. promiňte mi ten výraz.. ale pro takový devianty je to ideální místo plný nahých dětiček.. tak asi proto.. nahota jako taková mi vůbec nevadí
něco jiného je to na nuda pláži.. jinak dcerka už to bere tak nějak přirozeně, - jdeme ven obleče se.. lítá si doma.. tak ať si je nahá...
|
| sojka+07+09 | 
 |
(11.6.2010 20:39:40) Beruško vždyť v pohodě já tvůj názor plně respektuju.
|
| Beruška+J02A07T10 | 
 |
(11.6.2010 20:41:11) co jsem četla, tak většina holek to vidí podobně, plavky dávají ne kvůli sobě.. nebo že by jim vadila nahota.. ale právě kvůli okolí.. :(
no prostě svět je zlej.. já mám drobnou blonďanou kudrnatou modrookou blondýnečku... i oblíklou mají všichni tendenci na ni sahat, mluvit a chovat.. tak je to možná umocněné i tím..
|
|
|
| Zuuuza | 
 |
(11.6.2010 21:00:49) Beruško, podobně. Synovi dáváme plavky asi od dvou let. Předtím měl do vody koupací plínu. Taky si říkám, že tam může být nějaký úchyl.. A ani mně není moc příjemné koukat na nahé děti... Ne že by mi vadily, ale jde o to, aby si rodiče nemysleli, že je okukuju.
|
| Petra Neomi | •
 |
(12.6.2010 17:23:06) TO zní fakt paranoidně :) Pedofilů nebude v populaci víc, než homosexuálů, je to pár procent a agresivních pedofilů bude ještě méně. Pokud se někdo na děti dívá a zažívá nějaké pocity libosti, je to jeho věc, to mé dítě nijak nehrožuje, stejně jako mě neohrožuje, že se na mě dívá heterosexuální chlap.
|
| Lassie66 | 
 |
(12.6.2010 18:01:30)
|
|
|
|
|
|
|
| Federika | 
 |
(11.6.2010 20:35:03) doma mi lítá nahatá dvouletá i skoro šestiletej, jakmile by šly někadál, i k sousedům, tak určitě oba dva plavky...Na pláži, pokud by nešlo o nějakou odlehlou, bez lidí , bych nenechala nahý ani miminko...
|
|
|