| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

kaše

 Celkem 6 názorů.
 Iva, Klárka čtyřměsíční 
  • 

kaše 

(11.12.2000 22:17:03)
Ahoj babky,
mám takovej dotaz. Dneska jsem dala Klárce poprvé večer kaši, Nutrilon už jí nějak přestal stačit. (Už tři dny v poledne papá taky jablíčko).
A nevím, jestli jí mám po té kaši dávat ještě napít, nebo ne? Když si představím, že bych jedla něco sladkého, tak bych se asi napila, ale Klárina čaj moc nechtěla, ona taky na něj není vůbec zvyklá. Mám se snažit něco do ní nacpat?
A dál - s tím jablíčkem začínáme postupně po lžičkách, ale jak je to s kaší? Tou jsem jí nacpala, co se do ní (a na ní) vešlo, ale je to tak správně? Nebo mám udělat mlíčko jako normálně a jenom pár lžiček kaše?
Za rady jak začít s papáním budu moc vděčná.
ahoj Iva.
 Monika, Adámek skoropětiměsíční 
  • 

Re: kaše 

(12.12.2000 0:07:18)
Ahoj, Ivo!

Vezmu to trošku stručně, takže se nevyděs, pokud to zapůsobí stroze.
Jak jsi poznala, že Klárince už Nutrilon večer nestačí?
Pokud jde o polední papáníčko, Adámeček už skoro tři týdny dostává zeleninku; začali jsem s ní, protože ovoce je sladší a pokud bychom začali na oběd papat právě sladké jablíčko, tak by se mu pak třeba nechtělo do té zeleniny (nevím, jak ty, ale na všechno se raději ptám naší paní doktorky). Takže Adámek spapá zeleninovou kaši, pak dostane mlíčko. Někdy si ještě tak za hodinku řekne o trochu čajíčku.
Monika
 Iva, Klárka 4 měsíce 
  • 

Re: Re: kaše 

(12.12.2000 19:26:11)
Ahoj MOniko,
dík za rady. No ona se Klárka začla zase budit i v hodinu, kterou normálně vynechávala (22), a i přes den začla vymáhat jídlo třeba hodinu po tom, co vypila Nutrilon, mě to hned nedošlo, dala jsem jí třeba až za dvě hodiny (normálně jí tak po třech) ale na další dávku se hrozně vrhla, takže jsme začlis příkrmem.
Začít zeleninou místo jablka mě nenapadlo, ale je to přesně tak jak říkáš, jablíčko zblajzne, s brambůrkou už to jak po másle nejde, ale dnes jí měla po druhé a už to bylo lepší, jenom jsem musela začít s trochou mlíčka, na začátku jí nechtěla vůbec.
Jak poznáš, že má dost? U brambory je to jasné, prostě už otáčí hlavu a nejí to, ale zdá se mi, že jablíčko by jedla pořád dál a dál a to by asi nebylo nejlepší. Nebo jí to mám dávat, dokud chce, a potom už třeba nedávat mlíčko?
 Monika, Adámek v pondělí pětiměsíční 
  • 

Re: kaše 

(17.12.2000 2:39:00)
Ahoj, Ivo!

U nás jsou to zatím jen zeleninové kašičky, obden se žloutkem nebo masem. Ovoce jsme zatím nezkoušeli. No, jak poznat, že má Adámek dost, je vcelku složité, protože ten snad nemá dost nikdy. Většinou to dělám tak, že mám buď kupovaný Hipp nebo Hami, ohřeji celou skleničku, a zřejmě se nám narodilo úchylně zdravíchtivé dítě, neboť si to cpe do pusinky (do nosu, do vlasů...) sám :-)). A kolik sní, tolik sní. Doma připravenou zeleninu mám nachystanou dopředu, vliju do právě do těch malých skleniček od hotových papáníček, dám zmrazit a opakuju to, co jsem uvedla výše. Jak Ti Klárinka kaše papá? Lžičkou, nebo z láhve?

Monika Iva, Klárka 4m a týden 
  • 

Re: Re: kaše 

(17.12.2000 10:25:33)
Ahoj Moniko,
já střídám jablko - buď to rovnou škrábu lžičkou syrový, nebo mám rozvařené a zavařené ve skleničkách od výživy - a rozmixovanou bramboru s mrkví, taky zavařenou, pak to jenom ohřeju. Večer jí dávám kaši - řidkou ve flašce. (trochu jsem zvětšila dírku)
Klárka začíná bejt taky pěknej nedožera - dneska zblajzla skleničku jablíček, a když jsem se vrátila z kuchyně, tak koukám, Klárka sedí v lehátku pořád s pusou dokořán. Tý kaše taky vyžahne raz dva asi 200ml.
Ale v noci se budí stejně (zhruba ve dvě a v pět), jenom někdy vypije třeba 100. Nevím, jestli nemá třeba jenom žízeň, ale ani čaj ani vodu nechce, jenom mlíčko. Uvažuju, že jí ho začnu na noc dělat řidší, aby kvůli žízni nepila Nutrilon nabouchanej živinama.
Ona není kojená, ale ty jsi vlastně taky psala, že přikrmujete Sunárkem, viď.
Tu kaši jedla i lžičkou, ale to byla od ní celá zadělaná :-), takže takhle je to jednodušší.
 Monika(Michalka 1 rok, Vojta 4 roky) 
  • 

Re: kaše 

(15.12.2000 15:00:35)
Já jsem kašičku začala dávat až v jednom roce a dělám jí jen malé množství (Sunarku do 60 ml)a potom dávám ještě mlíčko (kojím). Kaši dávám jen proto že se Míša často (po 1 hodině) budila hlady. Teď už spí pěkně (budí se po 3 hodinách). Lepší je porce kašičky dávat zpočátku malé a dávky pomalu zvyšovat a řídit se podle apetitu dětátka. Každé dítě samo ví jaký má hlad (jen my to nějak na něm musíme poznat) a nemají sklony k přejídání se. Když děťátko něco nechce jíst tak to do něj zpravidla stejně nenacpete.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.