| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Lyže

 Celkem 2 názorů.
 Pavla, 2 kluci 
  • 

Lyže 

(23.11.2000 20:56:34)
Prosím o radu rodiče, kteří mají zkušenosti s lyžováním dětí. Syn má 4,5 roku a myslím, že už by s lyžováním mohl začít. Prosím o radu , jaké vybavení koupit, jak dlouhé lyže / měří 110 cm /, o kolik větší boty atd. Jaké máte zkušenosti s koupí použitého vybavení ?
Děkuji
 Petra, Tom 8, Terka 4 
  • 

Re: Lyže 

(23.11.2000 21:52:33)
Naší dceru jsme učili lyžovat když jí byly 2 roky a 8 měsíců a už tehdy to šlo. Chce to jen dost trpělivosti a času. Lyže by měly být o cca 10-15 cm kratší než dítě, boty o 1-1,5 cm větší a lehké, hůlky jsou zcela zbytečné - učí se lépe bez nich minimálně první sezónu. Zpočátku se dítě musí naučit chodit a jen se klouzat na skoro rovině. Pak teprve kopeček sjíždět rovně. Pak se učí zatáčet - nejlépe zpočátku " mezi Vašimi nohami " držené např. za popruh uvázaný v podpaží, pak se dítě drží Vaší hůlky a jede vedle Vás - vy mu pomáháte zatáčet, a poté samo, ale raději přivázané na laně - my jsme používali lano cca 3 m uvázané za její popruh v podpaží. Samozřejmostí by pro malého lyžaře by měla být od začátku helma, neboť ještě nemají ten spravný "pud sebezáchovy" a krom toho se na sjezdovkách najde hodně bezohledných lyžařů.
Hodně štěstí a úspěchů přeje Petra

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.