| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

porod

 Celkem 4 názorů.
 Pavlína, 40. týden 
  • 

porod 

(22.11.2000 11:47:26)
CHtěla bych se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s porodem po termínu. Měla jsem termín 20. a 21.11, dneska mi doktor řekl, že mám normální těhotenský nález, tudíž že k porodu se to ještě nechystá. A že pokud do konce měsíce neporodím, tak se bude porod vyvolávat. Zatím jsem byla zcela v pohodě, ale teď začínám být nervózní. Chtěla bych aby "to" už začalo, protože mám strach z vyvolávání porodu. Asi jsem hysterická, ale existuje něco, čím by se dal porod vyvolat sám od sebe? Díky
 Jana, 28, zatím bezdětná 
  • 

Re: porod 

(22.11.2000 14:57:55)
Milá Pavlíno,
chápu tvoje obavy z umělého vyvolávání porodu. Někde jsem četla takové "babské" rady (myslím, že to doporučovaly porodní asistentky na některých zahraničních webovských stránkách) - ale předem upozorňuju, že s nimi nemám žádné osobní zkušenosti.
Rada 1) Nevyhýbat se pálivým jídlům.
Rada 2) Občas si dopřát "drncavou" jízdu autem po nějakém pěkně hrbolatém terénu - prostě aby to trošku házelo.
Rada 3) Neuškodí trošku více námahy - třeba delší procházka (samozřejmě ne fyzicky těžká práce nebo zvedání břemen!)
Rada 4) (asi nejpříjemnější) Dopřát si sex. Nebo aspoň mazlení. Obzvlášť může pomoci stimulace prsních bradavek.
Tyto rady byly provázeny doporučením v žádném případě nic z toho nepřehánět. Pokud se to podniká s mírou, nemělo by to mamince nijak ublížit, ale údajně se vyskytlo i velmi malé množství případů, kdy sex vyvolal poměrně intenzivní a rychle po sobě jdoucí kontrakce. Takže to nepřežeňte :-) Prostě, nedělej nic, co je ti nepříjemné, nebo co ti připadá nerozumné, aby sis nějak neuškodila. Držím palce!
 Radka, 2 holky 
  • 

Re: porod 

(22.11.2000 22:23:39)
Milá Pavlíno,
nemusíš mít strach. Termín porodu je přibližné datum. Každé miminko se vyvíjí jinak a lékař pozná, kdy přišel jeho čas. Většinou se budoucí maminky nechávají "po termínu" tak 7 - 10 dní doma. Pak bys měla nastoupit do nemocnice. Je to proto, že potom mohou lékaři sledovat přesně, jak se Tvému děťátku daří a jestli mu něco nechybí. Pokud bude vše v pořádku, nechají Tě ukončit 42. týden. Teprve potom se začíná vyvolávat porod uměle.
Mám s tím velké zkušenosti, protože se ani jedné, z mých děvenek, nechtělo na svět. Při první jsem přenášela do 42. týdne a porod jsem si přivodila nachozenými kilometry po chodbách, zahradě a schodišti ve špitále. Druhá si počkala až do údaje 43.týden + 1 den, kdy mi porod začali vyvolávat uměle.
Před "zavřením" do porodnice jsem umyla okna, uklidila byt, okopala zahradu a každý den chodila s manželem na několikakilometrové procházky. Prostě když příroda řekne: "ještě ne", tak Ti stejně nic moc nepomůže. Samozřejmě můžeš zkusit cokoliv - hlavně nic nepřehánět. A když se nepodaří, není se čeho obávat. Umělé vyvolávání porodu není nic drastického.
Držím palce.
Radka.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: porod 

(23.11.2000 21:08:17)
Pavlo, neboj se, neslyšela jsem zatím nikde, že by nějaká žena měla z vyvolaného porodu potíže. Můj porod byl vyvolávaný a myslím, že oproti klasickému v tom není vůbec žádný rozdíl (pravda je, že "normálně" jsem ještě nerodila, ale nic hrozného se opravdu nedělo).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.