| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

první třída

 Celkem 2 názorů.
 Martina, jedna šestiletá dcera 
  • 

první třída 

(11.1.2000 10:35:37)
Ahoj,
ráda bych se zaptala rodičů jaké mají zkušenosti s Obecnou školou.
Máme se rozhodnou pro známou výuku na ZŠ ne pro Obecnou . Bylo mi řečeno, že Obecná škola je volnější a když je dítě bystré, že je to zcela zbytečné, že když postoupí na druhý stupeň je z toho rozčarováno. Není připraveno na více učení apod.
Co jsi o tom myslíte?
Jaké máte zkušenosti?
Napište mi prosím Váš názor.
 Lenka, Monika 8 let, Martina 4 roky 
  • 

Re: první třída 

(30.1.2000 22:07:47)
Milá Martino,
asi už jse pozdě, už jste asi vyřešila zápis, a tedy i jakou školu zvolit. Chci Vám jen napsat z pozice matky, která zvolila Obecnou školu a je maximálně spokojená. Myslím, že jako všude ale záleží na učiteli, i klasická škola může být výborná.
My máme nesmírné štěstí na školu (Praha 5, Chlupova) i na paní učitelku. Mám myslím hodně inteligentní dceru, se kterou ale byly poměrně velké problémy v MŠ, a měla jsem strach, co s ní udělá první neúspěch, protože je takový ten typ "nejde mi to, tak s tím praštím a už nikdy to nezkusím". Myslím, že Obecná škola a dobrý pedagog k tomu dokáže každému dítěti věnovat, co je potřeba a děti nejsou zbytečně stressovány někdy stále polovojenským drilem, který podle informací od jiných matek na mnoha školách vládne. Mají méně úkolů domů, z čehož jsem byla trochu rozpačitá, ale vědomosti mají jistě stejné a myslím, že spíše dovedou dávat věci do souvislostí. Dcera uměla při příchodu do školy číst a nikdy s tím nebyl problém, mohla si při hodínách čtení číst svou oblíbenou knihu z domu (i ostatní, kdo nepotřebovali slabikovat), my rodiče můžeme kdykoliv navštívit hodinu a podívat se, jak vše probíhá a věřte mi, ráda bych do takové školy chodila.
Myslím, že s přechodem na 2. stupeň mají problémy děti z obou stylů škol (i z jiných - Škola hrou, Walsdorfská) a opět záleží na pedagozích. Kéž by všude byli takoví jako na naší škole - lituji jen toho, že je to škola pouze pro 1 - 5. třídu a druhou dceru tam jistě zapíšu také!!
Protože moje dcera byla původně i na zápisu do školy klasické (potom měla odklad), mohu srovnat zápis a i v něm byl neuvěřitelný rozdíl - na škole klasické jsme stály 3/4 hodiny ve frontě a otrávené děti byly vyslýchány nepříjemnou paní, kdežto na naší škole vše probíhá formou hry - děti plní úkoly, prochází stanovenou trasu... paráda.
Přeji hodně štěstí, ať už jste zvolila jakkoliv.
Lenka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.