| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hry s miminkem

 Celkem 22 názorů.
 Markéta + Míša (7 měsíců) 
  • 

Hry s miminkem 

(13.11.2000 23:32:27)
Milé zkušenější maminky a tatínkové,
poraďte, jaké nejrůznější hry, případně další aktivity rozvíjející dovednosti a druhy hraček zabaví a potěší miminka tak ve věku okolo 7 měsíců.
Mám zdravého šikovného chlapečka v tomto věku, který je velmi komunikativní, má rád společnost (zejména moji), přes den toho mnoho nenaspí, zatím nesedí, ale začíná čiperně lozit. Asi nemám příliš velkou fantazii, protože nemám téměř žádný "repertoár" her, které by ho (vzhledem k jeho věku) pobavily a možná trochu dál rozvíjely. Dokonce jsem si koupila k tomuto účelu určenou knihu, ale hry typu " Vařila myšička kašičku..." a " Paci, paci, pacičky..." zatím se mnou hrát nechce a stále mu jen chrastit hračkama nad hlavou se mi moc nezdá. Poradíte mi?
 Dana , 29 let , dvojčata 21 měsíců 
  • 

Hračky pro malé kluky 

(16.11.2000 22:15:09)
A už je to tady, svátky Vánoční se nezadržitelně blíží a já propadám každoročnímu běsnění. Mám totiž problém - nemůžu vymyslet nebo lépe sehnat prima hračku pro ani ne dvouleté kluky (auta, tahací kačenky a nějaké knížky mám). Chtěla bych jim koupit nějaké hezké velké a barevné kostky, takže jsem, já blázen, pořídila 24 velkých kostek od CHICCO za 900 stovek. Je jich málo, ale jsou krásné, takové obrovské lego. Bohužel jsem zjistila, že malé, barevné, dřevěné - ubohá krabička stojí 170, malé umělé (12 ks) 210 korun. Nevíte ještě o nějakých, které bych mohla koupit 2 x, nebo větší množství tak, aby to opravdu nebyly ty malé čudly za hrůzné peníze? Nebo mi poraďte, prosím Vás maminky, které máte zkušenost, jakou hračku pořídit - už ne moc drahou, aby našim "destruktorům" pár dní vydržela? Děkuji za případný tip.
 Marcela (Jakub 22 a půl měsíce) 
  • 

Re: Hračky pro malé kluky 

(17.11.2000 14:21:05)
Ahoj,
Kubík rád maluje, tak přemýšlím nad tabulí a křídama. Mám z toho hrůzu, že budu mít pokreslený celý byt. Taky mě napadl maňásek a pokladnička (už teď si dává destníky do takový krabičky a ví, že si za ně může koupit autíčko).
Víc nápadů (kromě aut) taky nemám.
Marcela
 Šárka, syn 9,5 roku 
  • 

Re: Hračky pro malé kluky 

(20.11.2000 15:42:13)
Milá Dano,
u nás se velmi osvědčily leporelové malé (10 x 10cm, v omyvatelném obalu) knížtičky s obrázky zvířátek, ptáčků, kytiček, s pohádkami o krtečkovi a kdovíčím ještě. A to prosím ne hlavně jako knížky, ale jako stavitelská pomůcka. Těch ohrad, silnic, garáží, střech, skluzavek pro auta,......., co se s nimi dá vytvořit (tedy co můj syn vymýšlel)! Vydržely dlouhá léta a stále slouží. Vřele doporučuji.
 Lída, syn 18m 
  • 

Re: Hračky pro malé kluky 

(20.11.2000 19:47:41)
Ahoj Dano,
následující radu nemám zatím vyzkoušenou, je opsaná z nějakého časopisu. Problémy se stálým nedostatkem dílů při stavění vyřešili v té rodině vyrobením dřevěných špalíků s proporcemi jako má klasická cihla. Nechali jich udělat 300. Malé děti si z nich stavěly silnice pro auta, větší stavěly domy, a když šly děti spát, dospělí to dostavěli :-)
Myslím, že by to mohlo zabrat a výroba je snadná, i nabarvit by to šlo.
Mimochodem, nedávno jsi psala, že budete s dvoujčaty malovat, jak to dopadlo? Tahalas je z barvy, nebo byli uklizení? Že by třeba mohli dostat špalíky nebarvené a sami si je pod dozorem vyzdobit...

Lída
 Dana , 29 let , dvojčata 21 měsíců 
  • 

Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(20.11.2000 21:01:58)
Pro všechny - díky za tipy - koupila jsem ještě umělá zvířátka (ZOO a domácí), sice doporučují od 3 let věku, ale budu kluky hlídat, aby je nechtěli sníst. Všechna poznají, takže bude radost převeliká. Babička koupila "odstrkovadla" a moje sestra chechtací pytlíky - jsou dost dobrý, rozřehtaj i nás. "Super" hračka je bublifuk. Mastný celý byt. Takže už to mám snad vyřešené, ale díky za tipy - budou se hodit (máme brzy narozky). O tahací mašince jsem už psala? Ty je taky baví.
Malování - děti jsme uklidili - tedy mysleli jsme si to, oni totiž perfektně zvládají schody do patra (tam není branka), takže nás pravidelně chodili kontrolovat, jestli s tatínkem místo malování nepácháme nepravosti.... Takže - dostali čepici, štětku a prostůrek na natření - skončili jsme v koupelně všichni, ale za tu jejich radost nám to stálo. Teď se chystáme na kuchyň, to je oproti chodbě, WC a koupelně úplně jiný kus prostoru, takže větší legrace, co se dá dělat? Napíšu, jak jsme dopadli.
 Petra (Pepík 3 3/4r., Anička 5,5m.) 
  • 

Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(20.11.2000 21:43:01)
Ahoj Dani,
máme ještě jeden tip - s manželem doporučujeme stavebnice řady BLOK. Pro začátek bys mohla pořídit BLOK1 - punčochu se 36-ti kostkami (cenová relace 80 - 100 Kč). Když bylo Pepíkovi 22 měsíců, dostal na Vánoce BLOK2 - s kolečky (cca 300 Kč). K tomu jsme pořídili už několik "punčoch" a báječně si vyhraje (i tatínek). Kolečka a čudlíky můžeš pro začátek schovat. Kostky jsou prakticky nezničitelné (alespoň nám se do dnešní doby nepodařila zlikvidovat ani jedna) a dá se z nich postavit ledacos. Jinak výrobce je Vista Semily, tak se můžeš mrknout na http://www.vista.cz/images/obrazek_3.jpg.
Pěkné hraní!
P.S. Ty kostky od CHICCA byly vážně nějaké drahé....
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(21.11.2000 19:37:20)
Dano,
začínám mít mindrák, že pod naším stromkem bude prázdno :-)
Už měsíc sama sebe přesvědčuju, že koupím jednu (dvě...) hračky, protože kluk je stejně nadšený i ručním šlehačem na bílky, jen když mu k tomu něco recitujeme. Uvidím, jak dlouho mi to vydrží.
Zapomněla jsem pro lepší představu napsat, že ty "cihly" měly v tom návodu delší stranu velkou asi 13cm.
Lída
 Dana , 29 let , dvojčata 21 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(21.11.2000 20:40:31)
Lído, neboj se, dopadne to jako u nás, jdeš pro jednu věc a přineš tři. Nekupovala jsem nic drahého, kromě těch nešťastných kostek (fakt jsem se zbláznila, na konci měsíce nebude co jíst - hlavně, že budou Kubíci spokojení), takže všechno další jsou dohromady věci za pětistovku (proto, že jsou 2x), jinak 250 korun - to, myslím, že jde (ty kostky tam nejsou). Letos mám trochu náskok, protože už mne ničí nakupovat dárky pro 16 lidí a 2 malé děti (no jo, jsme velká rodina), 23. prosince a celou noc je balit. Tak se neděs, to doženeš.
Díky za tipy.
 Lída, Juráš 18m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(22.11.2000 22:25:06)
Jo Dano,
pracuju na tom :-) dneska jsem byla koupit sestře fotoalbum v Obi a koupili jsme dlouho slibovaný větrník (lopatky má ze dřeva a báječně se točí, snad vydrží), plastové sněžítko a lampion do průvodu. Teprve doma jsem zjistila, ze mi nějak chybí to album... Problém je v tom, že to nedokážu utajit a schovat, takže vždycky to dostane hned. Je nesmysl chodit nakupovat dárky s ním, těžko jsem vysvětlovala, že tříkolku ne, ale nevím, jak jinak to provést. A vlastně jsem ani nešla pro jeho dárky, že.
No uvidíme, kdyby se pro všechny okolo kupovaly dárky tak snadno jako pro něj, bylo by vystaráno.
Pořád si říkám, že by bylo na čase, koupit mu nějaké auto, ale nejsem si jistá, co dítě v jeho věku uvítá - aby to už nebylo nudné a zas ne moc složité a snadno rozbitné (myslím tím ta vyšperkovaná auta téměř za tisícovku, s tím počkat tak do puberty, co?)
Mějte se.
Jak se vlastně ti Tvoji Kubíci jmenují?
Lída
 Pavla, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(23.11.2000 21:23:52)
Mám kluky 4,5 roku a 22 měsíců.Ten mladší vždycky ignoroval svoje hračky a hrál si jen s těma bráchovýma. Proto už tolik nehledím na označení " od 3 let",ale jen na bezpečnost hračky.
Asi nejvíc se mi osvědčilo Lego. Dá se koupit v nejrůznějších variantách, postupně dokupovat a je téměř nezničitelné.Navíc se dají kombinovat všechny velikosti / primo, duplo .../.
Dalším naším hitem jsou hračky firmy Bruder. Jsou to věrné kopie různých stavebních a zemědělských aut, jsou vyrobené z velice pevného plastu a vydrží!!!Jedinou nevýhodou je asi cena, ale já raději koupím jednu dražší a kvalitnější hračku, než 5 autíček za stovku, ze kterých po týdnu zbude vrakoviště.
Kluci si taky strašně rádi hrají s doktorským kufříkem , s kuželkama , jediné co doma nevedeme jsou pistolky.
 Dáša, 4kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(24.11.2000 23:38:28)
Pavlo,
kde se dají koupit auta od firmy
Bruder?
A díky Lídě za hru na tramvaj.
Unás máme podle potřeby i tři
kabiny na přestupování. I to,
je výhoda větších rodinek.
Dáša
 Pavla, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(27.11.2000 22:48:31)
Auta firmy Bruder jsou k mání i na internetu / stačí zadat Bruder a adresa vypadne / a posílají je i na dobírku. Mají je o něco levněji , ale zase zaplatíte poštovné, takže to vyjde nastejno.
Jinak je mají v hračkárnách , hypermarketech, někde jsou ochotní objednat i podle katalogu, pokud si nevyberete z toho , co zrovna v obchodě mají. Určitě budete moc spokojení.
Pavla
 Lída, syn 19m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(19.12.2000 19:42:25)
Ahoj Pavlo,
díky za skvělý tip, zatím jsem našla jen bruder.de, ale jen koukám, jak obrovskou mají nabídku. Prosím tě podle čeho vybíráš, když je jedno lepší než druhé? Co se líbí tvému mladšímu?
Lída
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Hračky pro malé kluky 

(19.12.2000 21:00:15)
Ahoj Lído,
omlouvám se, že skáču do hovoru.Auta až mám doma, při našem počtu odpadlo i poštovné,jsou perfektní. Nejmladší(33měs) i nejstarší(za týden 14let), se shodli na popelářích (+náhr. popelnice).Přiznávám,že se mi líbí asi nejvíce.
 Lída, syn 19m 
  • 

Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(20.12.2000 12:48:13)
ahoj Dášo,

když si uvědomím, kolik času strávíme před domem, když při návratu z procházky náhodou trefíme na popeláře, umím si to představit :-) Firma Bruder nám to ale neulehčuje - jen ta popelařská auta jsou tam asi čtyři. Jo, sama nevím, co bych si vybrala, ještě, že tu nemáme specializovaný obchod firmy s celým sortimentem, to bychom se tam mohli odstěhovat.
Lída
 Lída 
  • 

Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(20.12.2000 19:26:12)
Dášo,
zapomněla jsem - všechno nejlepší k svátku! Píšeš, že i u Tebe to vyhráli popeláři, doufám, že se tím kluci neinspirovali při vymýšlení dárku.
Měj se pěkně
Lída
 Lída 
  • 

Re: Re: Hračky pro malé kluky 

(23.12.2000 0:14:36)
Ještě bych doplnila adresu pro ostatní: http://web.gin.cz/rozvodovi/bruder.htm
Odpovídají obratem, zasílají i prospekt.
 Pavla, dva kluci 
  • 

Re: Hračky pro malé kluky 

(4.1.2001 22:30:49)
Už to asi není aktuální, ale měli jsme nějaké zdravotní i rodinné problémy a na internet nebyl čas, takže odpovídám až teď. Od fy Bruder máme traktor s vlečkou, odtahovou službu, sypač, vysokozdvižný vozík a letošní Ježíšek nadělil mladšímu traktor s přídavnými koly a staršímu hasičské auto. Malý zbožňuje traktory, takže tam byla volba jasná a mladší si vybírá podle katalogu nebo podle toho , co vidí v obchodě. Volba není jednoduchá, ale myslím, že nemůžete šlápnout vedle.
Hodně povánoční pohody přeje Pavla
 Lída, syn 18m 
  • 

Re: Hry s miminkem 

(18.11.2000 21:42:28)
Ahoj Markéto,
když bylo synovi sedmi měsíců, bavilo ho hrát "na schovávanou": Buď si přehodíš šátek přes hlavu ty a necháš dítě, aby ti ho stáhlo, nebo upoutáš jeho pozornost a se stále stejnou průpovídkou mu šátek přehodíš přes obličej. To mělo velký úspěch několik měsíců, pak si takhle hrál i sám. Líbilo se mu cupování přaden vlny a šustění hedvábným papírem. Bavila ho kalkulačka, kolíčky, magnety na lednici. Nejvíc oceňoval říkanky a písničky. Vydrželo mu to dodnes. Dobrý zdroj je Hry pro maminky s dětmi od pí Hanšpachové, prodávala se i na studovně.cz. Nevadí, že na papi paci a vařila myška ještě nereaguje, čím častěji to budeš opakovat, tím dřív mu dojde, že je to hra a v čem je vtip. I tu schovávanou jsme se "učili".
Dík, žes mi připomněla, co jsme prováděli před takovou dlouhou dobou :-)Ráda jsem listovala zpátky
Lída
 Šárka, syn 9,5 roku 
  • 

Re: Hry s miminkem 

(20.11.2000 11:33:41)
Milá Markéto,
můj syn už je velký, ale přesto si ráda zavzpomínám, co jsem s ním v kterém období dělala.
Naše hlavní "hra" v období 7-8 měsíců byla povídání si a ukazování -třeba o tom, kolik má prstíčků na nožíčce a na ručičce a jak se jmenují. Nebo jsem na velkém obrázku sluníčka ukazovala, kde má sluníčko nos, oči... a pak na sobě, kde má máma nos, oči... a pak se dotýkala jeho nosíku, očka, ouška,... Taky jsme poslouchali hudbu - moc se mu už v té době líbila ne moc nahlas puštěná dechovka (proč ne?).
Vzpomínám si, že toto období bylo obdobím objevování povrchů - vezmi třeba míček, dej mu jej do ručičky a pak si jej od něj vezmi (až bude ochoten dát) a zabal třeba do plátna, pak do froté ručníku, do papíru, do pleteniny, do kožešiny..... co Tě napadne a co máš. A všechno dělej tak, aby Tě malý mohl pozorovat.
Nebo vezmi kus papíru (velký) a překládej jej - napůl, načtvrt,... a pak zase rozkládej, nebo jej jenom zmačkej a zase narovnej.
Jednou jsem nechala Davídka v 8 měsících chvíli s tatínkem v pokoji, tatínek si četl noviny (ležel při tom na zemi). Slyšela jsem hodně šustění a žádné povídání, tak jsem se šla po chvíli podívat. Davídek s velikým gustem lezl sem tam po novinách rozprostřených po koberci - to šustění se mu moc líbilo. A já od té doby vím, jak hodně pouští tiskařská čerň - světle modré dupačky byly na kolínkách úplně kominicky černé!
Nebo vezmi vařečku a zaťukej s ní jemně na porcelánový hrníček, pak třeba na pokličku, na talíř, na kredenc - děti poslouchají napjatě a pozorně, jak odlišné zvuky jsou slyšet. Protože pak bude Tvůj chlapeček určitě něco z těch báječných máminých hraček chtít půjčit, dej mu třeba vařečku a korkovou podložku pod hrnec - to může i hodně bouchnout a neohluchne a pokud něco z toho upustí, neporaní jej to.
Zpívej mu písničky, povídej krátké pohádky - měl by při tom na Tebe dobře vidět, děti milují přehnanou mimiku obličeje (dělej to raději, když jsi s ním sama, před dalším dospělým si připadáš jako blázen).
Určitě jsem Ti neporadila nic, na co bys sama nepřišla. Snad Ti lépe poradí jiné maminky, já jsem si prostě tak hezky zavzpomínala (už je to skoro devět let, co byl můj syn ve věku toho Tvého broučka).
 Dana , 29 let , dvojčata 21 měsíců 
  • 

Re: Re: Hry s miminkem 

(20.11.2000 20:56:27)
Milá Markétko, "BUBUBU" a "BAF" s plenkou přes hlavu se nám osvědčilo moc.
Kovej, kovej, kováříčku, Šijem boty do roboty, Vařila myšička, Polámal se mraveneček - to jsem patřičně zdramatizovala a kluci se časem smáli už v úvodu. Zasadil dědek řepu se jim taky moc líbilo - hlavně, že bylá véééééliká. Potom taky Řežu dříví na polínka a podobné hříčky, kdy jsem u toho co nejvíc blbla - to na tom zřejmě bylo to pravé ořechové, moment, kdy jsem ze sebe dělala idiota - doufám, že na to brzy zapomenou. Až si zase na něco vzpomenu - dám vědět.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.