| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii?

 Celkem 29 názorů.
 Střapáček 


Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 13:17:24)
A s jakým úspěchem?
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 13:20:26)
Znám paní co praktikuje bílou magii, ale s jakým úspechme to nevim. ~d~
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 13:20:56)
Do černé bych snad raději ani nešla. Ono se to jednou všechno vrátí.
 Dagmar Bartůšková 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 13:38:13)
no mě bílá magie zajímá, ale k praktikování jsem se ještě nedostala..ovšem je jisté,že je spousta věcí mezi nebem a zemí....otázka je, jestli mezi bílou magii patří telepatie, to by mi prosím pěkně šlo :-)
 mojpol 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(5.3.2009 2:38:28)
Nekdo si mysli ze ma dar telepatie ale mozna je to jen citova empatie.
 Dagmar Bartůšková 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 13:46:59)
no a kdysi mi jedna kamarádka řekla, že lidi, kteří jsou senzitivní, vědí některé věci, jen na člověka mrknou a jestli mu věští z karet nebo ruky je fuk, že jsou to jen prostředky....a chtěla po mně,abych se jí mrkla na dlaň a řekla první,co mě napadne...zasmála jsem se, na ruku jí koukla a řekla, že jim někdo chybí v rodině...a ona vyvalila oči a pravila, tak vidíš, v druhé světové zmizel jeden strýc mé maminky a nikdy už se o něm nic nedozvěděli....neví se, jestli je mrtvý, neví se nic...
 *MaF* 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 13:51:30)
Tak já teda nikoho neznám, ale po porodu se mi stává, že něco jen tak plácnu, co mě zrovna napadne a je to pravda. Třeba sem si dělala srandu s kolegyně, že její bývalej přítel je zavřenej, ona zezelenala a prosila mě ať to nikomu neříkám. Byla to pravda...~d~ Nebo od sestřenky přítel měl mít nějakou novou práci, tak sem plácla, že bude řídit tramvaj a ona to byla taky prada... a je toho víc...
Nevím čím to je, ale před tím než sem porodila, tak se mi ic takovýho nestávalo.~a~
 Tabitha+2 


Magie 

(3.3.2009 14:17:27)
Je jedno, jestli cerna nebo bila...Kazda uziva sily okultnich bytosti,ktere neumime nijak overit, nijak filtrovat, ci ovladat...Konecny dopad je stejne tragicky..

Maf - rozhodne bych se toho dobrovolne zrekla...Tyto "schopnosti" propujcuji okultni bytosti a nikdy to neni zadarmo.Dan si vzdy vyberou a je vzdy vetsi, nez jsme ochotni zaplatit..
 minima 


Re: Magie 

(3.3.2009 14:24:11)
No, já myslím, že tohle nejsou žádné okultní bytosti, takové schopnosti má myslím každý, jen o tom nevíme. Neumíme se poslouchat:-). Něco jako intuice...
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Magie 

(3.3.2009 14:35:13)
Stejně platí pravidlo, že to nesmíš využít ve svůj prospěch...
 Petra Neomi 
  • 

Re: Magie 

(3.3.2009 14:39:13)
Nesmíš magii použít v neprospěch jiného. Ve svůj prostěch ji naopak využívá většina operatérů, na tom není nic zlého.
 mojpol 


Re: Magie 

(5.3.2009 3:19:27)
Ta moje spoluzacka nikdy nic po nikom nechtela-rikala ze by asi ten dar zase ztratila.
Nejvejs si vzala sacek kafe.
Taky k ni mohlo za odpoledne prijit jen nekolik lidi protoze to velke soustredeni dost vysiluje.
Na srazu nekdo rikal jestli se na neho muze podivat.
Rikala ale ze kdyz nemi absolutne strizliva tak to vubec nejde.
 Limai 


Re: Maf  

(3.3.2009 16:23:43)
nevěř tomu,žádné okultní bytosti nejsou,magie není nic jiného než věda založená na principech přenosu energie.
 Limai 


Re: Něco o tom vím 

(3.3.2009 16:26:34)
protože přímo magií jsem se velmi dlouho zabývala,nyní to již nedělám,ale nejsou to žádná nadpřirozená kouzla a čáry,má to co do činění spíše s fyzikou než s nějakým nadpřirozenem.A takové nesmysly jako skřítci či elfové nebo bludičky nejsou.
 mojpol 


Re: Něco o tom vím 

(5.3.2009 3:33:24)
Skritci elfove nebo bludicky nejsou ale nekteri senzitivnejsi lide maji urcite schopnosti ktere ale drive meli nasi davni predci a casem zakrneli a nekdy se muzou v extremnich situacich projevit.
 Tabitha+2 


Mojpol 

(5.3.2009 10:06:00)
Zijes v hlubokem omylu a prilis velke tme nato, abys to sama bez svetla poznani Pravdy, mohla videt.Ne tak jak se ti to jevi, ale tak jak to skutecne je...S kym si myslis, ze komunikujes pres kyvadlo a kdo ti myslis tak "skvele" radi..Jsou to od podstaty LHARI..Zamerne zavadeji a mouti lidem mysl, s velmi jasnym cilem..Jednoho takoveho LHARE, jsem osobne mohla v milosti videt.
Nevedel, ze ho vidim, nijak neutocil, jen stal a sledoval me, tise, skryte, jen aby se neprozradil, ze je to on, ktery me mate..A ja tehdy pysna, slepa a bez pokory mu na vse kyvla..Jsem rada, ze jsem se ho zrekla a kolik jsem jich jeste nevidela a furt kolem nas krouzi, pozoruji nas a ovlivnuji..A lidi neznali Pravdy, bez ochrany jim skaceme na lep..
Malokdo dostane takovou milost, aby tak rychle vystrizlivel, proto jsem za ni nesmirne vdecna a nevaham vydat namahu pro slepe lidi..
Stigmatizovany Padre Pio uzdravoval svoji pouhou primluvou smrtelne nemocne v jednom okamziku a nevidel zadnou auru, ani ji k tomu nepotreboval..Je to zcela jina kategorie..
To ostatni je balast, jsou to jen falesne nastroje okultnich bytosti, ktere lidem v domeni, jak jsou uzasni a neobycejni propujcuji..A lidem roste v srdci pycha,ktera jim Pravdu neda videt.~;(( a nechteji se tak techto propujcenych "schopnosti", ktere je v jejich mineni vyznamne odlisuji od zbytku lidstva, vzdat a zreknout.Jejich rostouci dulezitost a pycha jim to nedovoli a stavaji se tak otroky bytosti, od kterych to maji.~2~
Kdo si myslis, ze samanskym lecitelum propujcuje ty podivne "schopnosti" ???
Takovy lidi, jsou obycejne zasazeny jako posledni, prave proto, ze je skryte bytosti potrebuji k ovlivnovani a mateni mnoha dalsich..Adonai ale v Pismu durazne varuje pred temito lidmi i jejich praktikami, uz pred vstupem na Keannanskou zemi / co je cca 1600 l.p.n.l./Takze to neni zadna novinka.
 mojpol 


Re: Mojpol 

(6.3.2009 1:53:38)
Nasi davni predci meli a take vyuzivali takzvaneho 6 smyslu ktery ale casem zakrnel nebo se ulozil do podvedomi a citlivejsi jedinci ho muzou pouzivat.
Kdyz jsem mel docasne jako kluk ochrnutou pravou ruku tak se me automaticky objevila velka zrucnost v leve ruce. To se v mozku prehodili nejake funkce na druhou hemisferu. To same se stane kdyz nekdo napriklad oslepne, tak se mu automaticky ostatni smysly hodne posili. Kdyz nasi davni predci prestali pouzivat ten 6 smysl tak zakrnel a nemeli s tim nic spolecneho zadne astralni bytosti.
 Tabitha+2 


Re: Mojpol 

(6.3.2009 10:16:15)
Nemusis mi vykladat o prebirani funkci organu/jako kdyz clovek prijde o ledvinu, druha se nejen fyzicky zvetsi ale zvysi i glomerularni filtraci, aby to tahla za tu co chybi/..
Jsem lekar.:-)
6 smysl nema nic spolecneho s posilovanim ci zakrnenim jinych schopnosti...
Nenech se zbytecne unaset svoji intuici, do te se dostane mnoho podnetu, ktere nejsou primo od tebe a nemusi byt spravne..
To, ze neveris v pritomnost a nemale pusobeni okultnich a jinych duchovnich bytosti je vec jedna.Oni ale pusobi i bez tve viry..Proste k tomu, aby byli a ovlivnovali nase myslenky/bohuzel u nekterych i chovani/ , tvoji viru proste nepotrebuji..
"nejvetsi vyhrou okutnich bytosti, jsou lide neverici..., ty ani nenapadne, ze je muze nekdo ovlivnovat a veri, ze kazda myslenka, ktera je napadne nutne pochazi od nich samych.., u takovych lidi se jim pusobi nejlepe.."
Kdo si myslis, ze dava nekterym lidem treba "schopnost" udzet na tele svisle kovovy predmet, nebo nejaky predmet rozhybat bez toho aby se ho dotkl?
Je ale rozdil videt cloveka v duchovni extazi, ktera souvisi s posly od Stvoritele a jina vec, videt svazaneho cloveka, ktery nad sebou nema kontrolu, protoze se dobrovolne otevrel jako medium pro ty druhe..~;((
Tech projevu je cela rada, jsou realne, tak jako je realne tvoje telo a nelze je ignorovat.Je ale potreba zadat o tolik moudrosti, aby clovek umel rozlisovat a jasne oddelit od koho co pochazi.Nato sam svymy omezenymi schopnostmi nestaci..
Takze ano, vsichni muzeme mit nejake "schopnosti", ale ted se ptej od koho?Z jakeho zdroje?Sami od sebe jiste ne.Nebud blahovy..Zadny takovy zarneni neni..Skrytym bytostem, ktere je ale propujcuji/pokud se jich clovek vedome nezrekne/ , je DOVOLENO ale takto otrocit i dalsi lidi z rodu/do 3.-4. pokoleni/, to neni zadna novinka..Proto se nekteri lide,pusobici dobrovolne jako media, muzou mylne domnivat, ze snad "neco" od svych predeslych pokoleni zdedili a dedi se to dal...Ano to pusobeni pokracuje dal, do te doby, dokud se potomci toho nezreknou a nepozadaji o ochranu Stvoritele a jeho syna...Jina cesta k uzdraveni neni..
Neni divu, ze se takovym lidem, nebo spise jejich blizkym deji porad nejake nepredvidatelne tragedie a jak se lidove rika, lepi se jim smula na paty..A oni slepi vubec nevidi souvislost..
Ve skutecnosti na nich dopada tato tezka vina z jejich rodu a oni to jeste nevedomky a naivne oslavuji..~a~~a~
Jako ta pani vcera ve druhe sanci, kterou jsem ani nedokoukala, protoze takovych povrchnych poradu je uz fakt na me moc..Chodi pravidelne ke kartarce a furt se toci v zacarovanem kruhu nestesti..Neni mozne otevirat se takovym vecem a zustat pritom nedotceny..Naivne se snad domniva, ze vse prestane,kdyz se nacpe silikonem, kolagenem a botoxem..Ze to vse zazracne prestane, protoze ona zacne "myslet pozitivne"..~a~~a~~a~
Ve skutecnosti na nich dopada tato tezka vina z jejich rodu a oni to jeste nevedomky a naivne oslavuji..~a~~a~
 mojpol 


Re: Magie 

(5.3.2009 3:05:02)
Predpoklada se ze takzvany 6 smysl meli kdysi nasi davni predci a kterym umoznil preziti v dost nebezpecnem prostredi prirodnich zivlu a utokum drave zvere a jinych nastrah prirody.
Postupne s podmanovanim prirody a usedlejsim zpusobu zivota se 6 smysl asi stahl do podvedomi.
Jsou pripady kdy v nejakych meznich situacich se nejake nepouzivane smysly na nejaky cas projevi.
 mojpol 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(5.3.2009 2:52:57)
Nekteri senzitivnejsi lide vetsinou lecitele vidi u lidi takzvanou auru.
Podle barev a intenzity aury muzou urcit nektere choroby.
Jedna moje spoluzacka byla taky lecitelka a rikala ze kdyz se dost a intenzivne soustredi tak v cloveku pozna nejake nemocne organy.
Mozna ze treba nemocna jatra jsou teplejsi nez zdrava a citlivejsi jedinec to pozna.
Spoluzak zase dovede najit proutkem vodu.
Ja poznam kyvadilkem spatnou potravinu nebo pro me zdravotne nevhodnou.
Kdyz me sestra na stul dala nekolik hromadek soli tak jsem spolehlive poznal dobrou morskou sul od obycejne.
 Pavel 
  • 

Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 14:24:54)
Zkouším šamanismus. Ale zatím jen tak lehce, pro sebe...
 Petra Neomi 
  • 

Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 14:37:47)
Co přesněš myslíte černou a bílou magií? Bílou magií se obvykle myslí magie křesťanská, černou magií jakékoli operace, vedoucí primárně ke škodě někoho, ale to je jen morální hledisko.
V Čechách je dost wiccanů, kteří praktikují v podstatě přírodní magii, jsou tu lidé, kteří praktikují runovou magii, lidé, kteří se zabývají esoterikou a hermetismem... ty principy jsou celkem dost odlišné. No a pokud jde o výsledky, vždycky je třeba mít na paměti, že magie si sama najde cestu a nefunguje jako ve filmu "fireball, fireball", ale spíš jen ukáže cestu.
 Dagmar Bartůšková 


Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(3.3.2009 14:40:24)
Bílá magie


Základní pravidla:

1. Nikomu neškodit
Tato zásada má svoji tradici. Kosmický zákon trojnásobné odplaty vychází z pravidel, že vše, co uděláme, se nám trojnásobně vrátí. Přitom nezáleží, zda šlo o negativní nebo pozivní magii.

2. Nechat působit magii
Většina rituálů přináší zjevné výsledky až po čase. Proto se zdá, že vykonaný rituál nemá žádnou časovou ani prostorovou souvislost, ale okolnosti jako by vyplynuly z normálního průběhu věcí.

3. Magie vyžaduje určitou námahu
Výsledek rituálu závisí především na našem osobním nasazení, na energii, době a vědomé pozornosti. Rituály násobí a usměrňují kosmické síly. Kdo vykonává rituály povrchně anebo bezmyšlenkovitě zkracuje dobu rituálu, nikdy nevyvolá dynamickou koncentraci sil.

4. Magie vyžaduje námahu při hledání a výběru pomůcek
Kdo není ochotný podstoupit potřebnou námahu při výběru potřebných pomůcek, ten si věci ulehčuje. Potřebné pomůcky by měly být co nejkvalitnější, (mimochodem šikovný člověk si mnoho věcí vyrobí sám ).

5. Duchovní soustředěnost na rituál
Mág musí udržovat sebe i magické pomůcky v čistotě a pořádku. Měl by být seznámený s průběhem rituálu, zbavit se nečistých myšlenek a držet se cíle, který si vytyčil. Kdo ztratí soustředění, síly se rozptýlí a rituál nebude působit. Soustředěný a disciplinovaný duch působení rituálu zesílí.

6. Magie není jen vážná
Je to také radostná jednota našeho vědomí a základních životních sil. Je u ní mimořádně vážná koncentrace, ale neměl by chybět popěvek nebo tanec, pokud mohou dopomoci k úspěchu.

7. Magie je víra v sebe i rituál
Pokud se magii naučíte skutečně ovládát, je ve vašich rukou obrovská síla. Málokdo si ji umí představit, stejně tak jako si nedokážeme jak vypadá třeba nukleární reakce. Ale každý, kdo má trochu trpělivosti, píle a umu, se naučí s její pomocí měnit svůj život. Stačí mít otevřenou mysl a přijmout skutečnost, že ve universu je mnoho sil, které nám mohou být prospěšné, aniž bychom chápali jejich podstatu.

8. Jasný cíl je klíčem
Mág /čarodějnice musí přesně vědět čeho chce dosáhnout a na svůj cíl soustředit všechnu pozornost a síly. Kdo to neudělá, ničeho nedosáhne. Při každém rituálu je zapotřebí mít živou představu, jako by bylo cíle už dosaženo, tedy přesně a jasně vizualizovat (vidět), jakoby se přání už uskutečnilo.

9. Magie je dynamická síla
Bez dynamičnosti je magie odsouzena k neúspěchu. Je to hnací síla našeho vesmíru a proto se musí vykonávat s dokonalou odevzdaností .Všechny magické cíle musí vycházet s odevzdanosti a laskavé podpory - k rodině, lidstvu, přátelům, vesmíru světu a k sobě samému.

10. Koncentrace
Myšlenka soustředěná na jediný cíl je základem pozitivní magie. Kdo se připravuje poctivě na rituál a udělá všechny potřebné kroky, rozvíjí zároveň systematicky svou koncetraci duševních sil. Když si člověk narychlo zápálí svíčku, nemá to nic společného s magií, protože se mu nepodaří zkoncetrovat a nasměrovat síly. Musí se naprosto soustředit, oddat rituálu a odevzdaně ho připravit a vykonat. Jen tak vytvoří potřebnou koncetraci.

11. Síla magie
Existující síla, která je skryta v nás, předmětech, v okolí, k dosažení cíle nebo jeho změny.
- podle symbolického významu lze různé předměty vzájemně kombinovat nebo nálezat jejich vzájemnou souvislost.
- duchovní koncentrací je možno symbolická silová pole nasměrovat k určitému cíli.
- předměty v našem okolí mají svůj hmatatelný a symbolický význam

12. Symboly
Vše co je při rituálu používané, symbolizuje nějakou energii, která je v jiné dimenzi. Jestli je mág skutečně v kontaktu s touto zvláštní energií a je schopen provozovat magii, závisí na tom, jak dobře chápe reprezentativní symboly, které jsou používány v našem světě. Proto je důležitou součástí cvičení studium těchto rituálních symbolů nebo meditace o nich.

13. Negativní magie
Předchozí uvedená magická pravidla vycházejí z toho, že magie spočívá v odevzdání se a patří k božským uměním. Zcela jinak je to u negativní magie. Jejím cílem je zničení, kletba, vyvolání zla, chaosu, působení bolesti. I při této magii je nutná koncentrace zaměřená na cíl. Obrací i proti samému vykonavateli, jenž se podle trojnásobné odplaty vystavuje velkému nebezpečí !

Pokud jde o magii jsem ovlivněna čarodějnictví jako takovým a keltskou magií, kterou lidi v dávných dobách provozovali v kruhu rodiny nebo o samotě. Podstatou je uctívání přírody a Země. Ctění změn ročních období a fáze měsíce. Dnešní lidé přijateli vykonávat náboženské praktiky mimo hranice konkrétní tradice, zvlášť pokud se rozhodně člověk stát se samostatně působícím (takový, který není spojen s některou působící skupinou). Keltské pohanství má mnoho podob, a každá tvoří svou tradici.

K čarování se používá většinou - oltář, číši, athame ( rituální nůž), hůlku, kadidlo nebo vykuřovadlo či kvalitní vonné tyčinky, misky na sůl, vodu, pak symboly zastupující živly, a další předměty a symboly podle svého cíle, přání a druhu živlu. Nástroje jsou pouze katalyzátory, které pomáhají zaměřit se na cíl pomocí soustředění síly čtyř živlů - stavebních kamenů na dosažení požadového výsledku.

Kdy provádět rituály - k rituálům, by mělo dojít, kdykoliv kdy cítíte potřebu. Rituálům, byste se měli věnovat, když nebude nikým vyrušováni nebo přistiženi, kdy se budete cítit naladěni a schopni soustředit se na daný postup. Magie v zájmu zisku, přírůstku nebo něčeho zvětšit je za přibývajícího měsíce a magie , která má něco zmenšit, ubrat je vhodná za ubývajícího měsíce. Nejvhodnější čas na provozování magie je ten, kdy ji opravdu potřebujete vy. Jenom tehdy budou vaše přání silná, aby se kouzlo mohlo podařit. Pokud, provádíte kouzlo, které se má provádět v rituálním prostředí použijte období "mezi časy" ( např.soumrak, půlnoc, úplněk, ), abyste dosáhli co nejmocnějšího účinku.




Rituální magie

Je souhrnem poznatků, který má pomoci navodit a urychlit žádané změny v různých oblastech života. Pomáhá uvolňovat tvořivou mysl a podvědomí. Aby jste se dobře spojili s energií, je vhodné používat co nejvíce symbolů. Aby jste co nejlíp napomohli své vizualizaci můžete využít například barvu, vůni, rostlinu, kameny, sošku, obrázek, přání napsané na pergamenovém papíru. Při rituální práci hraje důležitou roli opakování - 3x, 5x, 7x nebo 9x opakovat zaklínadlo, přání, kouzlo. Čísla 3,5,7,9, mají mystickou moc. Aby magie byla účinná, musíte věřit, že dokážete vyvolat změnu. A aby změny mohly nastat, je tedy nutné uvěřit, že dokážete kouzla praktikovat. Někdo tvrdí, že vykonávat magii sám pro sebe je špatné. Podle mne je to mylná představa. Protože pokud nedokážete využít magii pro sebe, je velmi malá pravděbodobnost, že toho dosáhnete pro ostatní.



Magické živly

Živel Vzduchu
Ovládá východní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Paralda.
Barva: žlutá nebo modrá.
Rituální předměty: destička, nůž athame, meč, kadidlo, sekyrka, motyka, kopí, oštěp, listy, dýmka, měď, luk, šíp, pírko, píšťalka, pásek, hůlka.Vzduch se vztahuje ke studiu, intelektu, komunikaci, hudbě a zvukům všeho druhu, ke zvyšování síly a astrálnímu cestování.

Živel Ohně
Ovládá jižní čtvrtinu kruhu. Vládne mu Džin.
Barva: červená. Pro svou sílu se vztahuje k ochraně, věštění, exorcismu a zákazu, sexuální magii, práci, sexu, energii, vůdcovství, odvaze.
Rituální předměty: ohniště, svíčka, kouzelnická hůlka, zlatý náramek, červené a oranžové kameny, hranice, zápalky, popel, kolo, koště, křemen a ostří ukutá n ohni.

Živel Vody
Ovládá západní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Niksa.
Voda je spojena s psychikou a intiucí. Pro své vlastnosti se vztahuje k čarování, smrti, znovuzrození, minulým životům, novému životu, dětem nebo narození dítěte, těhotenství, očišťování, tvorbě, většině čarování, novým začátkům, emocionálnímu léčení. Přeje romantické lásce.
Rituální předměty: pohár nebo číše na nápoje, kotlík, voda, víno, stříbrný prsten, prázdný roh, mísa, džbán, sklenka na víno, víno, pivo, medovina, soudek s vínem, sud, stříbro, štít.

Živel Země
Ovládá severní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Ghob.
Země je nakloněna plodnosti, růstu, prosperitě, stabilitě, penězům, tanci, mateřské lásce, sázení a sklízení, domovu, stádům, domácím zvířatům.
Rituální předměty: pentagram, sůl, drahé kameny, náhrdelník, kámen, vyřezávané dřevo (pentakl), stromová kůra, bronz, větvička, trojlístek.

Páty živel - DUCH
Pátým živlem je duch, obvykle nazývá indickým jménem ákáša. Duch je ve všech živelech, je jejich součástí a přesahuje je.Ovládá střed kruhu, a tím udržuje ostatní živly v rovnováze. Vyvoláním bohů nebo ducha dokážeme přivolat rozmanité živly, které pak dosáhnou žádaného cíle.



Tradiční časová spojení pro čtyři živly

Vzduch - Úsvit
Oheň - Poledne
Voda - Soumrak
Země - Půlnoc


Základní aktivní vlastnost živlů

Vzduch - Pohyblivost
Oheň - Proměna
Voda - Očista
Země - Stabilita


V dávné době se věřilo, že každý živel je spojen s konkrétním časem dne. Lidé byli přesvědčeni, že v časech, které "nebyly časy" ( období mezi časy ), působila velká síla. Šlo o přirozené časové body, jako je soumrak, úsvit, půlnoc, úplněk, novoluní, sezónní změny atd. Věřili, že čas se skutečně dokáže nakrátko zastavit, že se brány otevírají a božské síly pracují, a tak se ze dvou polovin stává celek.



Rituál - obřadná činnost se symboly



Je obřad při, kterém se dodržuje stanovený postup. Vykonávají se při něm stejné stanové úkony. Jeho součástí jsou symboly vztahující se k rituálu. Lidé, kteří je provádí, vstupuje prostřednictvím své vůle a magické síly do světa astrálního a vesmírného. Obřad a předměty pomáhají znásobit sílu rituálu.

Pentagram
Pentagram je pěticípá hvězda symbolizující západní pohanství. Je to starý symbol s mnoha významy. Vždy bývá postaven vrcholem vzhůru. Může představovat 4 živly s pátým prvkem duchem nebo to má být člověk s roztaženými končetinami, představující mysl nad hmotou. Nebo koloběh života - zrození, zrání, dospělost, stárnutí, smrt.Používá se nejen při čarování jako důležitý symbol, ale i jako ochranné znamení přinášející sílu a poznání (nosí se jako talisman).

Použití svíček podle barev

BÍLÁ
Používá se především při očistných a ochranných rituálech.
Docela dobře slouží pokud konkrétní barvu právě nemáme.
Měli bychom ji mít doma neustále, i kdyby to byla jen obyčejná čajovka.

ŽLUTÁ
Pomáhají relaxovat a navodit klid v duši. Umožňují věštby,
proroctví, podporují vývoj intelektu a podporují výmluvnost a
sebedůvěru.

ORANŽOVÁ
Pomůže přivolat ztracené předměty, případně různé nedefinované
vlivy. Je v ní energie, přitažlivost, magnetismus.

RůŽOVÁ
Přátelství, manželství, láska. Posiluje vztahy, harmonii i
pochopení. Jejích účinek násobíme růžovými kameny, které
přiložíme k zapálené svíci (nepostradatelné v jakékoliv magii
pro lásku) .

ČERVENÁ
Zapalte jí při každém rituálu, který souvisí s láskou, vášní a
a odvahou.

FIALOVÁ
Zesiluje kouzlo, které vykonáváte. Účinky dodává uzdravujícímu
nebo ochrannému kouzlu. Zapálíte-li fialovou svíci, pomůže vám
v přístupu k magii.

MODRÁ
Velmi dobře se do prostor kde spíme, popřípadě odpočíváme.
Chrání před nežádoucími vlivy a vyvolává věštecké sny.
Používáme ji na přivolání pevného zdraví.

ZELENÁ
Pomáhá k získání a udržení peněz, při hledání zaměstnání,
plodnosti, léčení a obecně růstu. Hodí se ale i pokud jde o
štěstí obecně.

HNĚDÁ
Pomáhá při rituálech spojených se zvířaty či domácností.

ČERNÁ
Rituály s černou svící jsou určeny k odpuzení negativního vlivu
určité osoby, ke zpětnému zaslání záporné vibrace. Můžeme je
použít i jako podpůrný prostředek při potlačování zlozvyku.



Dny v týdnu a jejich barvy ...

Pondělí – bílá/stříbrná

Úterý – červená

Středa – fialová

Čtvrtek – modrá

Pátek – zelená

Sobota – černá a tmavě modrá

Neděle – žlutá nebo zlatá



Barvy a astrologická znamení

Kozoroh – modrofialová/hnědá

Vodnář – fialová/tm. modrá

Ryby – fialovočervená/bílá

Skopec – červená/červená

Býk – červenooranžová/růžová

Blíženci – oranžová/šedá

Rak – žlutooranžová/stříbrná

Lev – žlutá/zlatá

Panna – žlutozelená/zelená

Váhy - zelená/modrá

Štír – zelenomodrá/indigo

Střelec – modrá/oranžová



BARVY

bílá: čistota, dokonalost, nevinnost, spolehlivost, láska k pravdě
negace - chladnost

černá: odolnost, důstojnost, schopnost obnovy, návrat
negace - násilí, strach, temnota

červená: láska, vášeň, síla, dobyvačnost,
negace - vztek, nenávist

modrá: klid, mír, uvolnění, jistota, vytrvalost
negace - nuda, prázdnota

žlutá: slunce, radost, osvobození, touha po svobodě
negace - povrchnost, závist

zelená: rovnováha, růst, naděje, stálost, život, uzdravení
negace - netečnost, moc

růžová: romantika, jemnost, láska
negace - bezbranost

fialová: mystika, magie, proměna, citlivost
negace - žal, pokání, odpor

oranžová: zdraví, životní elán, síla, odvaha, energie
negace - lehkomyslnost

tyrkysová: komunikace, humor, půvab, přátelství, družnost
negace - přehnaná ctižádostivost

 Tabitha+2 


Addy 

(3.3.2009 15:18:57)
Srdecne te zdravim.
Bohem skutecne omilostenych osob,kterym je "dovoleno" nahlizet do stavu duse a tela, je za cely vek pokoleni lidstva velmi malo..
/treba Padre Pio, Otec Charbel, sv Johan Maria Vianney..../
Je tam ale vyznamny rozdil, tito lide nikdy aktivne nezadali o takove milosti, ci schopnosti, nikdy je cilene nerozvijeli, nemeli je v zadnem pripade z vlastni vule ci prani..
Vzdy vychazim z krestanskeho uceni, pro ktere neni zadnym prekvapenim, ze ti osoby,ktera se naopak propujcuje okultnim bytostem cilene je o to zada, rekne treba z minulosti veci, ktere ve tvem zivote probehli a podobne..
Buh sam takove jednani a vyhledavani a cilene vyzadovani /ci aktivni "praci" na techto propujcenych schopnostech vyslovne zakazuje uz v Thore Izraelitum!!!
Neni tedy pravdou/ i kdyz se sama muzes bez tohoto poznani bohuzel domnivat, nebo ti to nekdo namlouva/, ze tyto schopnosti mas od Boha, pokud nemas na rtech jeho slovo z Pisma a nezadas o ochranu Jeho syna..Vzdy se ptej na ZDROJ!!!, s kym myslis, ze komunikujes, kdo ti odpovida na tve cilene otazky, kdyz se tazes treba na veci budouci, ktere nam neprinalezi vedet..
Myslet si, ze skryte bytosti, ktere nas lidi daleko prevysuji v inteligenci,POZNANI CELE PRAVDY a ponechanymi schopnostmi, si muze clovek ochocit, nebo vyuzit ve svuj prospech, ci prospech jineho cloveka, je vic nez ubohe a naivni..Sama jsem zel videla takto zranene lidi, pro nektere je cestou uz jen zvlastni pozehnavani biskupem poverenym knezem -zvane exorcismy...Uzdravovani od tohoto propujceni a svazani trva ruzne dlouho, nekdy i leta..Cas neni zas ale nasi veci, neuzdravuje knez..Asi si jeste nevidela takovy exorcismus na vlastni oci, jak ubohy je to clovek , ktery takto trpi..A nekdy to zacina prave tak "nevinnym" lecitelstvim, mantrou, jogou, homeopatii, ci udajne bilou magii../ktera se naivne domniva, ze si ty bytosti ochocila a muze je uzivat ke svemu prospechu../
Ve skutecnosti ty bytosti maji cil jasny, jen zel bez poznani Pravdy, clovek casto naleti na jejich pozlatko a pod rouskou jakychsi propujcenych"schopnosti, ci vymozenosti" se toho neumi zreknout a vzdat..Sam nato nestaci, potrebuje pomoc z lasky..
zkus se mrknout treba na tento dil..Treba ti to prinese neco, co jsi ani netusila..Ne kazdy potrebuje k uzdravovani exorcismy, nekdy staci vedome se toho vseho zreknout

Take se mi deli nevysvetlitelne veci, ale bylo to vzdycky u modliteb, chteli abych proste modlitbu ze strachu prerusila, a venovala se necemu uplne jinemu..Prestalo to vzdy az po rozkazu, ze se maji pakovat pod Panuv kriz, a at on sam jim urci, kam maji jit otravovat vzduch..Ze je tady nikdo nechce a nebude je poslouchat..

http://www.ceskatelevize.cz/program/10169785539-09.12.2008-03:25-2-zaklady.html?backaddr=search&searchstring=zaklady&obdobif=archiv&online=1

tohle je take zajimave cteni - kneze, ktery se uzdravoval 10 let!!!

http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=320

Proto bud opatrna, cemu se propujcujes a koho zadas o "pomoc", puvod si sama nejsi schopna overit, odfiltrovat..
 Limai 


Re: Essi to je od tebe hezké 

(3.3.2009 16:44:10)
že sis dala takovou práci naklepat tady nějaké rozumy z moudrých knih,ale spoustu věcí tak jak jsi je tady v těch bodech vypsala tak není.Např.k provozování magie není vůbec potřeba používat jakékoli pomůcky,funguje to i bez nich,ten kdo chce takovéto věci provozovat vůbec nemusí být žádný mág,těchto věcí je schopen doslova každý člověk,bez nějakých nesmyslů že pouze ti kteří mají "nadpřirozené schopnosti",žádné symboly potřeba také nejsou a smysl toho proč při tom šaškovat se zpěvy a tanci mi též uniká.Já vím že to není z tvé hlavy,že jsi to z něčeho opsala,ale pokud jde o kontext,docela jsi to z něj vytrhla.Takže spoustu věcí jak tady píšeš není pravdivých.A "ČAROVÁNÍ" jak to většina lidí nazývá je možné úspěšně praktikovat bez toho aniž by člověk musel zapálit jen jedinou svíčku.
 bohunak 


Re: Essi to je od tebe hezké 

(4.3.2009 3:30:06)
Limai, vetsinu prispevku s tebou souhlasim, az na to, ze neexistuje "nadprirozeno", existuje a taky-magii nemuze v podstate delat kazdy, no zalezi o cem se bavime, je velmi mnoho "oboru" magie,ze~;)
Essi, ze tys ten vycuc vzala z nejake prirucky pro zacatecniky?~;)~:-D Je pravda, ze vetsinu veci vubec nepotrebujes, ale neco je dobre mit a taky se musis umet soustredit.

Nesnasim, kdyz nekdo stale deli magii na cernou a bilou, to je blbost, kazdy mag, ktery slysi o rozdeleni cerne a bile magie dostane koprivku~t~
 Limai 


Re: Bohuno, 

(4.3.2009 11:25:21)
souhlasím s tebou že nic takového jako černá a bílá magie není,ale pokud jde o to nadpřirozeno,záleží na tom co kdo tím nadpřirozenem nazývá.Když bychom zacházeli do detailů tak by se ukázalo že nadpřirozeno není nic jiného než jakési fyzické,chemické,biochemické a všelijaké podobné procesy,které nemají co dělat s tím že někde pod zemí žijí nějací elfové kteří způsobují kdoví co.Není to ještě ani zdaleka prozkoumané,ale třeba původ takových "bludiček", o nichž si kdysi lidé mysleli že jsou to nadpřirozené bytosti je dnes již velmi dobře znám a zas je jedna záhada rozluštěna.Jinak máš pravdu že lidé magii dělí na spoustu druhů a oborů,ale jinak "magie" je pořád jenom jedna a funguje a bude fungovat vždy úplně stejně,i kdyby si k ní lidé dalších sto oborů ještě vymysleli.To dělení nemá vůbec žádný jiný význam než psychologický.Přirovnala bych to asi k tomuto-je prokázáno že čištění zubů bez zubní pasty,pouze kartáčkem,má naprosto stejný efekt jako čištění se zubní pastou(všechno je jenom reklama a řeči o nezbytnosti toho a onoho je jen trik jak přinést peníze výrobcům).Ovšem poku si člověk čistí zuby pastou,z psychologickho hlediska má onen člověk pocit mnohem lépe vyčištěných zubů,než kdyby pastu nepoužil.Ale jinak efekt je úplně stejný.Takže takto to vidím i s magií.
 bohunak 


Re: Bohuno, 

(4.3.2009 13:17:11)
Limai, souhlasim s tebou,vcera jsem necetla moc pozorne, byla jsem uz unavena. V podstate je to o nazvu~;)

Pavel, ja taky nic nevyvolavam, nemam k tomu duvod,oni se jen potulujou kolem nas(kolem me teda aspon) dost casto~:-D Nechci se moc rozepisovat.
Mejte se hezky. Bo
 Pavla a vzteklounek 
  • 

Re: Znáte někoho kdo praktikuje černou a bílou magii? 

(4.3.2009 9:55:28)
Já jsem kdysi prošla kurzem Silvovy metody a řeknu Vám, byla to síla. Vše, co jsem si tehdy zadala aby se mi splnilo, tak úplně do puntíku. Chtěla jsem bohatého hezkého manžela a baráček a dítko. Jenže jak se říká - dávej pozor co si přeješ, nemusí ti to přinést štěstí...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.